Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zzz77
23. feb 2010

lamarika rezim sa mi tiez nepodarilo este zaviest, lebo papa raz o 3,5 hodiny a dakedy pita aj o 2 hodiny, spinkat ho dam doobeda a potom poobede no ked spinka len 30 min tak je to castejsie, skusala som aby papal tak pribl. rovnako tak bolo ze si nepital a cicik len natahoval, ty si ako zaviedla rezim? U nas len kupanie je na cas a potom papanie a trocha sa pohrame a potom nasleduje uspavanie co je dakedy horor ☹ a zaspinka tak okolo 21 hod.

zelmirka1
23. feb 2010

baby nechapem preco im chcete brat dudel, moj maly ho nechcel a velmi si dudlal palcek takze som sa mu ho snazila davat a ma ho len na noc alebo ked sme vonku a ma rukavicky. Je to prirodzena potreba babetka
ved dudel sa odnacui raz dva ked je babo vacsie, s palcekom je to horsie a tiez ked pride obdobie ze babo lezie a dava vsetko do ust este dudel ocenite.
Inak da sa bez problemov naucit vecer iny ritual a cez den iny, babo velmi dobre vnima vsetko takze moj vecer zaspava sam krasne, cez den mi neva ked s k nemu na chvilku lahnem.
A baby rezim sa fakt neda zavadzat tak skoro, ved ani vy nie ste ako hodinky, uvidite ze sa to behom prveho roka bude casto menit a postupne najdete co vyhovuje vasmu dietatku ale nie nasilu. Knihu mam prestudovanu ale neberte vsetko doslovne.

lamarika
23. feb 2010

zzz77: ani nešlo o jídlo (malej byl kojenej každý 2-2,5 hodinky než jsme začli přikrmovat), ale snažili jsme se mu dodržovat režim spánků. To znamená, že v tolik a tolik se jde ven na tak a tak dlouho. Postupem jsme jedno "venčení" nahradili postýlkou. Už byl ale zvyklý, že v tolik se spinká, takže i v postýlce spinkal 😉 Ze začátku tedy s uspáváním u prsa, ale šlo to a časem jsme odbourali i to. Chce to ale postupně a hodně trpělivosti 😉

zzz77
23. feb 2010

no my spinkame podla toho kedy papal a potom asi o 2 hodiny takze aj to je vselijako 😉 Chodili sme von vacsinou poobede na hodinku, teraz dajako uz po 30 minutach je hore a place ze chce ist von z kocika, tak ideme domov skor.

momin
23. feb 2010

zzz podle tvych prispevku je videt ze je ti to samotne proti srsti mu ty veci brat,... rid se srdickem a ne knizkama! nesmis ty veci brat doslova. nam knizka taky pomohla ale dodrzovali sme ji tak z pulky.. i tak se naucil spat.... 😉

lamarika
23. feb 2010

souhlasím s monin, dudlík bych mu být tebou nebrala. Snaž se spíš trošku upravit vycházky, tak aby byly shruba nastejno. To by mělo bohatě stačit a malej se srovná. Pak můžete vyzkoušet dát do postýlky místo kočárku a uvidíš. 😉

zzz77
24. feb 2010

Ahojte
baby sme taozaj mile, vdaka za rady a vam vravim nic mu urcite nebudem brat 😉

vcera vecer prebehol takto: Kupko ako vzdy, potom papanie, trocha sme sa pohrali a supla som ho do postielky. Aj tam pokracoval v hre no ked dosiel na to ze ma spat zacal plakat, tak asi 20 minut s prestavkami, potom som ho vybrala a on ma objal, pritulil sa a potom sa smial ozaj z chuti a dlho az ma to dojalo. 🙂 To bolo vsetko co potreboval a ako sme ho takto videli s drahym sme sa zhodli v tom, ze mu nic nebudeme brat, skor naopak. Tak sme sa pomojkali vsetcia potom siel na cicik, sam od seba ho zakratko pustil, vlozila som ho do postielky a bez protestu s dudlom a macikom zaspinkal sam od seba 😵 😵 Tak som vedela, ze to bolo tak, ako ma byt 😉
Tie vychadzky dajako sa pokusime upravit 😉
Majte sa krasne

aponchie
24. feb 2010

ted uz to bude vsecko lepsi jak se otepli a slunko sviti clovek je uz lip naladenej a zvlada to lepe🙂ja taky jak sviti mam chut jit ven porad a mala lepe spinka bo s ehodne vetra a netopi uz a celkove je nalada lepsi🙂

mamamima
24. feb 2010

Ahojte, ja mam zase doma knihu Rodicovstvo je veda, kde sa rozobera prave taketo trenovanie dietatka a vplyv na mozog a aj spravanie, depresie atd v buducnosti...pisu, ze to skor dieta sa nauci neplakat a ma to zly vplyv na jeho mozog, vysiela stresove hormony, co negativne ovplyvnuje vyvin mozgu a deti, ktore nechali mamy v detstve takto plakat, si proste zvykli neplakat a v dospelosti mavaju psych. problemy...tolko z tej knihy, ja nesudim nikoho, zavidim, ze sa vam to podarilo, ja nemam srdce nechat malu revat, moj muz je zastancom toho, ze vyrevat...trening atd, ale ja to neviem urobit...ved je super, ked ma teraz potrebuje, ze nevie bezomna zaspat, aj ked je to na obtiaz, ale zase beriem to tak, ze o par rokov ma potrebovat nebude, tak si to uzivam ... ale nocne prebudzanie ma ozaj unavuje, ale idu nam zubky, tak snad sa to zlepsi...

mamamima
24. feb 2010

urcite je to ucinna metoda, nasla som o tej knihe na nete vela, ci od odbornikov, ci mamiciek, co to skusili, alebo sa im dostala do ruk tato kniha, vacs. su nazory, ze to funguje, ale za aku cenu?? kazde dieta sa raz nauci spat...

Nazor z jednej diskusie:

,,Nebudem pisat zas a znova, co si myslim o tej knizke...

Len chcem dat do pozornosti, ze priekopnik tejto metody, doktor Ferber, dnes uvadza, citujem "keby sme vtedy vedeli, co vieme dnes, nikdy by sme tuto metodu nedoporucovali".

.....

vlastovka385
24. feb 2010

Mamamima, na té diskusi asi nebyl uvedený zdroj toho citátu, že? Já jsem totiž na internetu našla jinou informaci, a to, že se někde uvádí, že doktor Ferber tu svoji metodu popřel, ale že to není pravda, že pouze opravil závěry a na některých místech postup ve smyslu, že není tak striktní. Možná bych tu stránku ještě někde našla.

lily1983
24. feb 2010

ja to tak asi nikdy robit nebudem, to by som musela zlyhať, aby som sa k takemu prinutila...a je jasne, ze sa to dieta nauči a presne mamamima, že za aku cenu!!! je to dobre pre mamičky nie pre to dieťa - môj nazor.. 😉

zzz77
26. feb 2010

Ja rozhodne uz nebudem citat ziadne taketo knizky, len ma to pomylilo ☹

Odporucili mi dalsiu knihu, ak dakto chce nech si ju precita, JA URCITE NEBUDEM 😠
Ale vraj je to uplne o inaksom pristupe k detickam ako od Ferbera, je to od Tracy Hogg & Melinda Blau: Secrets of the Baby Whisperer a motto na zaciatku knihy znie asi takto: My rodicia sme pre nase deti prvi a najdolezitejsi radcovia. My im ukazeme smer v dobrodruzstvach a ulohach, ktore im zivot prinasa.

momin
26. feb 2010

zzzz super! Dobre ses nakonec rozhodla.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adus22
26. feb 2010

mamamima uplny suhlas. Aj mne sa zdala krasna predstava, ze sa konecne vyspim viac hodin v kuse, ved take velke dieta uz nemusi jest v noci, a ma spat celu noc a este aj same zaspat v postielke - u nas nic neplati. V noci kojim vacsinou dvakrat, ak nie je uplne KO tak zaspi najlepsie pri mne v posteli,potom ju prekladam do postielky. Naty sice v noci neplace, ale cuca palec. Tak som skusila nechat ju tak a bolo to este horsie, cucala sa, prehadzovala z boka na bok, buchala sa o postielku.... A na druhy den som si uvedomila, ze mi to nestoji za to - aj ked som unavena z toho, ale ako to ma chapat take male miminko, ze mama chce nejaky rezim a hotovo. Tak nakojim a ona spi dalej. My sme ju chceli, tak tu musime byt pre nu. Nebude to trvat naveky, dufam 😉 . Moj nazor. Ale samozrejme nech si kazdy robi ako uzna za spravne.
zzz citam, ze sme dosli k rovnakemu zaveru 🙂

labutka
27. feb 2010

prosim poradte.
adam bude mat zajtra rok. minulu nedelu sme sa prestahovali do noveho bytu, dovtedy spaval medzi nami v manzelskej posteli. od nedele je vo svojej postielke vo svojej izbe. prva noc bola fajn, zobudil sa dva krat, prvykrat som ho okolo jednej v noci uspala na rukach a prelozila do postielky a spal dalej, okolo stvrtej som ho nakojila.
potom dalsie dni sa uz budil cca 3 krat za noc,
dnesny extrem - sme hore uz od stvrtej, nakojila som ho, prelozila do postielky, na co sa zobudil a zacal plakat, tak som ho zobrala na ruky, uspala, prelozila do postielky, zase sa zobudil a zacal plakat, zase som zobrala na ruky, uspala, polozila a takto to islo asi do siestej, odvtedy som ho nezobrala na ruky hned, ale az po troch minutach.

snazili sme sa mu aj urobit pravidelny rezim s pravidelnym zaspavanim, zozaciatku to vyzeralo nadejne, ale po asi tyzdni sme sa vratili k 3-4 budeniam v noci.
co mam robit?
v noci chcem kojit max. 1 krat, vecer ho ukladame o 20.30 (na veceru ma kasu, potom kojenie), rano by sme chceli vstavat o 8.00.

Knizku kazde dieta sa vie naucit spat sice mam stiahnutu, ale nemam cas si ju precitat.

lamarika
27. feb 2010

zzz77: Přečíst si ji můžeš a můžeš se třeba v něčem inspirovat pokud chceš třeba něco změnit. Nesmíš ale brát všechno do slova a musíš si to upravit tak aby to vyhovovalo vám 😉

jaaty
27. feb 2010

bez toho prečítania to asi nepôjde 😉 , skús to prebehnúť, keď ti bude malý cez obed spať, aby si vedela, či do toho chceš vôbec ísť. Musíš počítať s tým, že malý bude plakať, ale ako u nás, tak i u iných detičiek to trvalo len tri dni. Takže prečítať a potom sa pýtať, čo je nejasné 😉

lamarika
27. feb 2010

labutka: Některý kapitoly můžeš vynechat, takže to budeš mít přečtený opravdu rychle 😉

momin
27. feb 2010

labutka ja si myslim ze je to na nej moc zmen najednou! nechcete si dat pro zacatek postylku k vam do loznice?

zzz77
27. feb 2010

ahojte
Labutka, moj maly spinka cez den len v kociku,tak som ho dala don do izby k stolu a tak som citala na viac krat, ale uz zo zaciatku sa mi nepacil pristup k detickam, i napriek tomu som to chcela vyskusat a potom, ked som nechala prvykrat plakat mojho drobca som mala vycitky svedomia a strasne som ho lutovala ☹
Treba vediet ze vraveli bude plakat vzdy menej, no u nas to bolo naopak plakal stale vacsmi az to bol narek ako o zivot a potom bol cely den pokazeny, a to som mu zobrala len dudel 😖 Nakoniec som dosla k nazoru, ze uz to s nim takto vobec nechcem robit!
Uplne suhlasim s momin, ja by som tak spravila 😵 😵

Lamarika ani neviem, lebo mam nachylnost potom vyskusat vsetky rady a este viac maleho popletiem 😠 Mozno raz ked bude vacsi a budeme ho chciet prelozit do vlastnej detskej izbycky, dakedy v 1. roku.

janca.mareckova
27. feb 2010

Čavec.
Tak jsem posunula koupání o hodinku dříve-tedy na 6 hodinu. Kubík má 2,5 měsíce. Už jsem vyzkoušela nechat ho pořádně prospat, kdykoli během dne chce.... nebo naopak ho zkoušet utahat....Chodíme na pravidelné procházky...... A nic nepomáhá!! Vydrží být od 4 do 1 vzhůru ☹ Hraje si, směje se.....hamá. Chvíli je i protivnej,...... taky jsem zkoušela jít s ním tak kolem 8-9 večerní do ložnice, kde je pouze noční světýlko, abych mu navodila spací náladu........ ale k ničemu. Včera to bylo tak, že jsme v 6 koupali, hamali, hráli si, jen tak hajali..... opět hamali.... A ono už bylo 11 večer. Začal brečet jako pavián, takže jsem ho prostě přestěhovali na hrací deku kde si ještě vydržel hrát až do 0:15 a potom teprve v postýlce díky kolotoči usnul....... nevím jak ho utahat aby prostě zabral dřív?? Asi zakoupím nějakou knihu......

eliska07
27. feb 2010

Ahojte,

len chcem pridat svoj postreh k tej knizke "Kazde dieta sa vie naucit spat same". Ja som ju precitala, alebo len prebehla a musim povedat, ze mi velmi pomohla. Mozno si niekto povie, ze je dost tvrda a drasticka, ale ja som uz potrebovala sa od niecoho odrazit. Nas maly ma 9 mesiacov a posledne tri - styri mesiace sa budil skoro kazdu hodinu v noci, niekedy aj castejsie, spat isiel najskor o desiatej vecer a rano o siedmej uz bol hore. To sa uz fakt nedalo zvladnut. Isla som teda podla tej knihy a musim povedat, ze na tretiu noc nam maly prespal celu noc. Teraz sa obcas zobudi, pomrnka si trosku, ale prvykrat ho krmim o pol piatej rano a spat chodi o 20:15, takze super. Som velmi rada, ze som sa na to dala. Musim ale podotknut, ze nas maly nastastie nemal az take hrozne stavy, ten plac sa dal vydrzat, nebolo to az tak hrozne. Myslim si, ze som pomohla nielen sebe, ale aj malemu. A cez den ho ukladam vtedy, ked sa mu chce ist spat, t.j. cez den mu ziadny rezim nerobim ako je pisane v tej knihe. Nemusi byt hore aspon tri hodiny vkuse a tak podobne. Ale pre mna ta kniha bola dobrou priruckou, pomockou. Ale samozrejme, tak ako ste pisali aj vy ostatne, neda sa v nej drzat presne slovo od slova, co je tam pisane, kazde babätko je ine.

ivanulienka81
28. feb 2010

Ahojte dievcata,
tak ako vosla som do tejto temy, ze akoze mame problem so spinkanim, ale ako citam vase prispevky, tak asi ani problem nemame 😅
Misinko od dvoch mesiacov prebuval v noci aj 8 hodin, spaval v postielke a zaspaval sam alebo na ruckach. Ale ked mal asi tak 7 mesiacov, zacal sa nam v noci budit aj niekolkokrat. Zo zaciatku som to spajala so zubkami a s faktom ze zacal stat na nozkach, ale situacia zial pretrvavala. Zacala som ho davam do velkej postele medzi nas, lebo uz som nevladala tolkokrat v noci chodit k postielke. Aj my mame doma tu knihu "Kazde dieta sa vie naucit spat", ale neriadim sa podla nej. Kontaktovala som jednu poradkynu a napisala som jej aky mame problem. Prve co my odpisala bolo, ze 9 mes. dieta ma o 19 hodine vecer uz zaspavat, kde my sme chodili do postele iba o 20 hod a zaspavali sme o 20:30 a ja som mu stale na vecer davala mliecko, nakazala kase. Presne toto som vyskusala, maly hned prvu noc spal ako dudok. Nie je to kazda noc zase taka skvela, ale napr. tuto noc zabuval o 19 hod a o 5:30 rano si pytal prve mliecko, dam ho medzi nas do velkej postele, napapa sa a este spolu spinkame do 7:00 hod. Cez den spinkame 2x, doobedu a poobede. Vosla som do tejto temy prave preto, lebo sa mi zda, ze o pol siestej je skoro aby si pytal mliecko, doteraz to nerobieval. Jaj ked si zaspominam na obdobie, ked spaval do osmej rana a ani necekol celu noc 😅

holis84
28. feb 2010

holky poradte, nase dama se budi kolem 5h rano a uz proste nechce spinkat, vecer ji ukladam v 18:30, ted ma 6 mesicu, ale teda uz tak 2 mesice takhle brzo rano vstava, nechci si stezovat ale dnes se vzbudila v 4:20 cila jako rybicka, tak ja nevim co delam spatne 😔

za mesic se meni letni cas tak ji to posunu ale jak primet ditko ke spanku rano 😀

knizku mam stazenou, chtela bych se inspirovat, myslite ze to pujde bez place? 😅

lily1983
28. feb 2010

Ahojte

holis - a spi aj cez den? nasa tiez zacala chodit spat o pol siedmej, a budi sa kedy ako.. no v poslednej dobe uz prespi noc, a ked sa zobudi tak nad ranom, dam jej papat, a dame si ju k sebe a spi este dve hodky. potom spi na obed a poobede uz nechce spat, ved sa jej ani necudujem, lebo je vyspta..a o pol siedmej je uz súca do postele 🙂 ..ale tak niekedy spi este dva krat cez den, no to je ked vstane o pol siedmej a potom ide spat tak po troch az styroch hodinach, a niekedy si potrebude schrupnut aj poobede, a tym sa nam posunie vecerny spanok na neskôr..neprogramujem ju nejako extra, a asi by mala mat este dva spanky..ale ked sa dobre vyspi v noci, uz ju poobede nenutim, iba na obed, to potrebuje...
...napis ci spi a ako spi cez den...

momin
28. feb 2010

Holis pokud chodi spat vecer o pul 7 tak se podle me neni cemu divit. maly mi tak vstava porad od narozeni a taky chodi spat o pul 7... Kdyz je dobre vstane v6,ale to je fakt malo kdy....

holis84
28. feb 2010

lili 😉 Kristynka spi 3x denne, 40min, takze rano kdyz se zadari a vzbudi se v 6h tak jde spinkat v 8h, pak spinka tech 40 min, a za 2h uz jde zase spinkat ( musim ji uhoupat na balonu 😅 )

momin: hehe tos me teda nepotesila 😀 😀 😀 ja jsem ranni ptace ale 5h je i na me dost brzo, tech 6h je idelani, hlavne v lete ale v zime by mi bodlo kdyby spinkala aspon do 7h a ne ze v 5h uz je jako rybicka 😅

holky uvidime bude se menit za mesic cas takze ji to nebudu menit, tim ze chodi spinkat ted v 18:30 tak ted bude v 19:30 tak by mohla teoreticky spat do 7h 😀 no uvidime, zoufala jeste nejsem, tteda jen trochu 😝

momin
28. feb 2010

holis maly byl uplne to same.... 😀 v 8 uz zase spal. 😎
Kdyz sem byla moc unavena tak sem si sla proste lehnout s nim....
Taky doufam ze se to se zmenou casu zlepsi.... 😀

lily1983
28. feb 2010

Tak to ma asi dost spanku cez den myslim, a este ked to ma aj rozdelene na tri spanky..to je asi skoro o pol siedmej , nam mala chodiavala spavat okolo pol osmej, a aj pol deviatej, ked vela spala cez den..nebolo to často našťastie 😅 teraz spi len raz, a to hod a pol, a večer o pol siedmej je len len, že uz nespi. 😀 ale to je len par dni takto..este donedavna to bolo tak, ze chodila neskôr.. nemala vybite baterky 😀
..momin to je dobry napad, treba si pospať, ked sa da rano s nim😉
uvidime, či nam uz bude len jeden spanok stačiť..neviem, či to aj skoro nieje naňu.