Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lilyk
18. jan 2008

no jahodoka bud rada ze ti Danielko tak dobre spinka a nepotrebuje tvoju pomoc, ja z mojej skusenosti by som zase naopak uspavala maleho, pretoze prenho to az tak prirodzene spinkanie na zaciatku nebolo 😕 aj ked bol strasne unaveny tak nezaspinkal este to vlastne bolo horsie, plakal lebo nemohol zaspinkat od unavy, takze ja som 3 mesiace uspavala na rukach 😉 a bola som rada ze vobec zaspinkal. Od 3 mesiacov zaspava sam v postielke ale keby sa to nenaucil urcite by som uspavala na rukach dalej a nenechala sa ho trapit sameho aby od unavy,vyplakany zaspal, ( a obzvlast chlapci ktory maju nabeh na pruh) tot moj nazor 😉
moja babka to spravila nechala mojho "uja" vyplakat a musel ist chudacik an operaciu lebo dostal pruh 😔

jahodka11
18. jan 2008

lilyk, ja som skor reagovala na prispevok maleny, nepacilo sa mi, ako to tam napisala....:(
ale ano, ak sa inac neda, ani ja by som ho nenechala plakat v postielke....a je rozdiel plac a plac....to vieme vsetky...🙂 ja ho tiez chodim hladkat a davam dudlik....ale vzdy po chvilke odidem....snazim sa, aby vedel zaspinkat aj bezo mna....🙂

prunti
18. jan 2008

jahodka a ako ti spi Daniel cez den?

lilyk
18. jan 2008

aha, oki ja som si necitala tie prispevky do zadu 😉 tak si idem precitat 😉
tak dudlik mu davam aj ja a hlavne nad ranom mu pada jedna radost. Ked som ho uspavala na rukach tak zaspaval bez dudlika, ale ked sa prebudil aj tak som mu dudlik dala inac by nezaspinkala,ale inac dudkos neni, cez den ho vobec nepotrebuje 😉

jahodka11
18. jan 2008

prunti, rano, ked vstane, spi po papani este tak necele 2 hodiny....potom je hore, hrame sa a tak....po obede spinka, ale dma vydrzi len tak hodinku, poobede chodime von, tam by prespal aj 3 hodiny, keby sa mi chcelo byt tak dlho vonku a vecer niekedy spinka este tak hodinku, ale moc nie....ale nie je zly, zeby stale plakal alebo co, tak mi to nevadi 🙂))

prunti
18. jan 2008

jahodka to ti gratulujem! myslela som si, ze ked ti tak dobre spi vecer, tak pomenej spi cez den...hm ale nie...ja som uz pomylena z tej knihy a vsetkych tych rad 😝 dajako to vsak vyriesim...Inac si vybrala pekne meno pre syn 😀 😀 😀

jahodka11
18. jan 2008

haha, aj ty 🙂))
dakujem, ale 5 tyzdnov sme si odtrepeli pri boleniach bruska, zaspaval az okolo druhej, tretej po asi 5 hodinovom placi.....tak si aj zasluzime kludny spanok trosku 🙂

iliria
18. jan 2008

ahojte maminy... aj ja som nieco precitala z tej knihy. 🙂 Ale nie vsetko sa da naucit kazde dieta. my sme malu uspavali dlho na rukach.... 😎 bol to normalne boj. a potom sme skusali podla knihy. Prvy krat vyhrala mala, vrieskala od 11. do 2.30. Potom som to vzdala a zobrala som ju na ruky. a takto kazdy vecer, az sme zmenili taktiku, zacala som ju uspavat v kociku cez den a ked sa nam to konene podarilo, skusili sme aj v vecer v postielke. teraz to vyzera asi tak, ze ju o 10. dam do postielky, mala nereve, ale prevaluje sa, mrnka a hra sa s rucickami a asi za taku hodinu strci palec do pusinky /samozrejme musim byt cely cas pri nej a hupat ju./ a zaspi a zobudi sa az rano okolo 7. Vselijako sme jej to skusali posunut, aby zaspavala aspon o 10. ale nic. Ak ju aj dam do postele o 8. bude sa tam 3 hod. jedovat a aj tak nezaspi.

katka76
18. jan 2008

ahojte maminy, potrebujem poradit ako so spankom. su dni, ked polozim terezku do postielky a za chvilu spi, potom mame dni, ked zacne protestovat, to ju polaskam, ona sa ukludni a zahaja. no a potom su dni ako dnesny(tych zial pribuda), ze za nic na svete nechce zaspat, vstala o 8.00 a podarilo sa mi ju uspat konecne o 14.30. vie sa tak jedovat, az zacne vracat, nedokazem ju ukludnit v postielke, napokon sa mi podari ukludnit ju na rukach - to niekedy dokonca nadskakujem na matraci...proste hruza

biba12
18. jan 2008

Mila Malenka,

maly neplace 40 minut v kuse. Prides k nemu ukludnis, pohladkas, posedis, pobozkas... A az potom odidem. Vies ja ho nechcem uspavat na rukach do roka, predsa uz teraz je na mna dost tazky, nosim ho totiz skoro cely den na rukach a na konci dna som hotova. Obsedi totiz s pomocou uz celkom dlho / drzim ho za rucicky/ a odkedy to vie, odmieta lezkat. Takze sa nosime, sedime atd. Nemyslim si , ze som zla mama, ked chcem aby maly zaspaval sam v postielke, bez toho aby som ho nosila na rukach. Nosim ho cely den, to staci.

biba12
18. jan 2008

A asi si to nedocitala poriadne. Pretoze to sa stalo raz a manzelovi. A kedze som nebola doma, ale cvicit tak som to nemohla ovplyvnit. Inak nam spinka do 15 minut.

susika
18. jan 2008

prunti-moja malá spí podobne.niekedy zaspí hned po jední večer, niekedy ešte zo hodinku vyvádza.ale potom prespí celú noc a doobeda spí tak pol hodinu.ked s nou nejdem von, tak pravidelne po 2-2,5 hodine je už gorgy a chce spať, ale ked sme vonku tak dokáže prespať aj 3-4 hodiny.to ju nechávam, nech sa sama zbudí, lebo inak je mrzutá.ale pred kúpaním ju nechávam aspon 2-3 hodiny bdieť, ench sa trošku unaví a to už je potom taká unavená, že niekedy nevie ako zaspať.
tiež som to skúšala aj podla tej knihy.ale ona nikdy nebola naučená zaspávať nejak inak ako v postielke,je totiž predčasne narodená a vnemocnici sa s nou nikto nehrajkal a neuspával.zaspávala sama v postielke

pepapo
19. jan 2008

tak aj my sme dnes zacali s touto metodou...bolo to tazke vydrzat tu hodinu placu,este k tomu ked adamko skoro vobec doteraz neplakaval....a viete co??? chudatko moje zaspal od tej unavy posediacky🙂)))

tevova
19. jan 2008

Náš Oliver má 10 mesiacov. Keď bol ešte malé bábätko,spával od štvrť na osem do 4-5.hodiny, nakojila som ho a spal aj do 8.hod. Ale ako sme začali prikrmovať, začal sa budiť častejšie. Spočiatku som to neriešila, ale keď mal už skoro deväť mesiacov a začalo sa to zhoršovať, tak som si povedala-dosť! Už od mojej dcéry mám skúsenosti s neustálym budením a dožadovaním sa prsníka. Teraz som sa tomu chcela vyhnúť. Takže keď začal už o pol jedenástej plakať a nie a nie zaspať, navarila som mu čaj. Najskôr plakal, ale nakoniec vypil a zaspal. Potom boli noci, keď vydržal dlhšie spať aj bez čaju a tak som si dala cieľ, že do polnoci mu už mliečko nedám. Po čase vydržal aj dlhšie a tak som si hodinu kojenia postupne oddialila až na 2. hodinu v noci. Ak sa aj zobudí a plače, tak mu dám cumlík,niekedy ho chvíľu ponosím na rukách a niekedy mu dám čaj. Ale čaj dávam len v krajnom prípade, aby sa aj na ten nenaučil. No a keď sa o tej 2. hod. nakojí, tak spí do nejakej 6.hod, naje sa a opäť zaspí. A ja už potom vstávam vychystať dcéru do školy a stihnem aj rannú kávičku.

malena
20. jan 2008

Bibi, to si vôbec nemyslím, že si zlá mama,...
Ja len jednoducho nevydržím, ked moja dcérka plače čo len 2 minúty a možno preto nechápem ako to iné mamy môžu zniesť. A to pri tom nie som žiadna padavka. Viem, že sa mnohým nepáči čo napíšem,... ale nepíšeme si tuná, aby sme sa páčili jedna druhej, však 😉 ?

jahodka11
21. jan 2008

malena, to mas pravdu 🙂 ja tiez neznesiem, ked place, ale niekedy uz nevladzem a necham ho trochu plakat 🙂

tevova
21. jan 2008

Tiež mi trhá srdce a uši, keď plače, ale keď ho chcem večer nechať chvíľu poplakať, aby som ho naučila pekne zaspať a spať čo najdlhšie v noci, tak si sadnem ku počítaču a kliknem na Modrý koník, niečo si prečítam a hneď mi prejde chvíľka, ktorú som chcela vydržať. Náš malý má už 10 mesiacov, takže jeho treba troška učiť "móresom". Keď bol maličký, tak som plakať nenechávala, iba v krajnom prípade.

daduska
22. jan 2008

ahojte maminy, taktiež vás chcem poprosiť - pošlite mi niekto tú knihu o zaspávaní na mail: dasa.pinterova@zoznam.sk Vopred ďakujem

holubok
24. jan 2008

moze aj mne niekto poslat knihu?katka.holubcikova@gmail.com dakujem

veronika13
24. jan 2008

daduska, holubok, už som vám poslala 😉

holubok
24. jan 2008

veronika dakujem

mata79
24. jan 2008

Veronika 13, pozri ip

bystricanka
24. jan 2008

ahojte baby. Mohli by ste aj mne preposlať tú knihu?(maria100@centrum.sk). Moje decuľo cez deň spí max. 2 hodiny a aj to je ešte veľa. A v noci sa budí každu polhodinu. ☹ Najprv som to pripisovala tomu, že mu idú zúbky, ale pomaly mi dochádza trpezlivosť 😒 . Asi skončím na psychiatrii 😀

chella
24. jan 2008

ako ste pochopili to s tou poslednou davkou medzi desiatou a polnocou?aj ked ho ulozim o osmej a zobudi sa mi o jedenastej a chce papat?ved podla tej knihy ma od ulozenia prespat celu noc,samozrejme sa moze zobudit,ale nie na hlad, ved tam pisu,ze dieta v noci polrocne je na tom fyzicky tak,ze nepotrebuje v noci jest.
no nedajte decku jest,ked reve ako pavian a flasu mi dobreze nezhltne aj s cumlom...
ozaj, nema niektora skusenosti so sirupom sedalia?vcera som citala v pribalovom letaku,ze je pre deti az od 30 mesiacov. su to homeopatika na poruchy spanku. syn ma len pol roka iba.ale uz som zufala,lebo sa v noci o jednej zobudi a nespi aj do stvrtej,aj caj mu dam,ak dam mlieko, aj tak sa po hodine zobudi a kvili, stona a ochka...je na kolienkach a hojda sa. cez den spi 2 krat 2 hodiny. vdaka za radu.

veverica
24. jan 2008

chella, ale u teba neni problem s tym spankom preto, ze ma Danielko reflux?

veverica
24. jan 2008

bystricanka poslala som ti knihu do mailu 😉

katka76
24. jan 2008

zienky, poprosim vas tiez o zaslanie tej knizky na mail, potom vam napisem, ako sme uspeli(katka.rapcanova@pobox.sk)
momentalne u nas funguje finta byt omotana v mojej nocnacke, no stale zaspavame na rukach 3 - 4 min

veverica
24. jan 2008

katka76 poslane na mail

katka76
24. jan 2008

veverica diky, idem to hned nastudovat

petrulla
24. jan 2008

Aj ja som vyskušala techniku na mojom skoro 4 mesačnom synáčikovi. Je pravda že od začiatku spáva len vo svojej postieľke, ale každý večer keď sme ho uložili - reval ako o život (a to doslova).
A tak som skúsila metódu 3,5,7 a ..... ani neprejdu 3 minuty a je ticho. Trvalo nám to asi 10 dní a zatiaľ to funguje. Neviem dokedy, ale aj tak sme s oteckom happy, že večerné trápenia sú už za nami 😀