Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

katka1981
6. apr 2010

Kdezee, tvoj syn naozaj nie je pripraveny na taketo spinkanie, knihu ti poslem, ved aspon budes vediet ked bude starsi, co sa da robit, ale mozno to nebude potrebovat.

katka1981
6. apr 2010

Baby, dnes vecer mala zaspala v postielke za 5 minut, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

katkabg
6. apr 2010

ajojte baby...moja mala ma 3 mesiace a uz od narodenia som ju naucila sma ze o osmej ju okupem potom sa napapa dam ju do postielky(ale musela som dat z nej dole tie drevene mreze aby si myslela ze je na maminej posteli)dam jej dudlik do pusky a za 10 minut haja ako poleno...po case dudlik vypadne a spinka sa dalej...v noci sa zobusi teda polozobudi cucne trosku zo zarobeneho mliecka takych 30ml alebo vodicku a takto hajame do 8:30 rano uz vize 3 mesiacov....nikdy by som nenechala malu zadusit sa revom...vsetko sa musi dat od srdca...drzim vam palcek

frola
6. apr 2010

kdezee take male babo s tebou necvici!!!!!!!!!!!!! potrebuje "len" 100% pozornost. okolo roka je uz dieta natolko vyspele ze dokaze kalkulovat a manipulovat ale dovtedy nie!!!!!!!!!!!!

katka1981
6. apr 2010

kdezee, nema babo reflux, alebo koliky? My sme boli zufali, malinka strasne plakala stale sme ju nosili na rukach a ked plakala strasne aj na rukachm, doslo nam ze si nevymysla. Bolo to hrozne ☹

januarova
6. apr 2010

kdezee, uvedom si, ze tvoje dieta s tebou necvici!!!! jeho nieco trapi a nevie ti to povedat, takze place. ak place hlavne vecer s tym ze cez den malo spi, tak je pretazeny a je tak ustaty ze nevie zaspat. tym ze ho nechas este aj sameho v postielke plakat sa urcite neukludni, len zisti ze tu nie si pre neho. moj prvy syn bol tiez nespavec, od narodenia spaval denne 3x po pol hodinke, zacal spavat az ked mal jeden rok ale vyplakat som ho nikdy nenechala. ja viem ze je to tazke, ale ja neviem pochopit ako nam niektori ludia dokazu vsugerovatt nazory, ze take mesacne babetka s nami cvicia😠 ved oni su chudatka este vyplasene ze su na svete a potrebuju citit mamu a istotu. 😉 vela stastia

kubaka
6. apr 2010

kdezze - přidávám se - probohla dvouměsíční miminko s nikým necvičí - to má tolik starostí samo se sebou a se světem, že je rádo, když mu někdo pomůže náručí. POkud mu teď budeš odpírat bezvýhradnou pozornost, náruč, laskavost, bude to opravdu jen horší. Bude se tím více cítit zoufale. V tomhle věku je běžné, že děti večer pláčí. Můj druhý to dělal pravidelně do konce 3. měsíce - říkali jsme tomu s úsměvem "večerní koncert". pak to přešlo jako když utne. Tvoje dítě je ještě norovozenec, co se adaptuje na svět. To období končí kolem 3 měsíce, lámou se novorozenecké reflexy, začínají fungovat volní a dítě začíná dělat vědomé pohyby a to ho začne zajímat. Dětem dozrává nervový systém, posouvají se celkově a mění se jim vnímání, z čehož plyne změna potřeby.

Nikdy, naprosti nikdy, nic dítě nenaučíš drezúrou, bezcitností, odpíráním své pozornosti. To ho neuvěřitleně frustruje. Platí to pro první rok bezvýhradně. Miminka mají jediný nástroj, jak zasahovat do světa okolo sebe a to je pláč, takže je bláznovství ho ingorovat.

Tahle metoda "kontrolovaného pláče" je akorát jinak nazvavný sadismus vyřvání, kterým docílíš akorát toho, že dítě rezignuje na to se projevit a dávat okolí vůbec něco najevo. Zjistí, že je to marné. Pro někoho méně chytrého a empatického je to právě ten žádoucí výsledek, pro vnímavou matku by tento fakt měl být varováním, že dělá něco špatně. Pokud se z této "metody" stane výchovný princip, pak výsledkem jsou lidé, kteří se nevyznají sami v sobě, a neumějí druhým říct, co vlastně chtějí - neměly se to kdy naučit, protože v době, kdy na tento nástroj měli přijít, matky ignorovaly jejich komunikaci a nutili je dělat něco jiného, než o co tito dospělí-děti žádaly.
Přečtěte si základy dětstké psychologie, kde se to hemží emotivním programováním miminek na celý život, bezvýhradné přijetí dítěte a jeho projevů, empatii atd. Pak vám rychle dojde, že tahle estevillova metoda je úchylná a jde proti všemu, co je přirozené. žádná matka v živočišné říci neignoruje svá bezbranná mláďata, protože ona je pro ně celým světem a oni jsou na ní naprosto závislí. Ten "svět" tudíž nesmí nikdy zklamat.

katka1981
6. apr 2010

kubaka, prosim ta o akej knide si to pisala. Ja uz dlho zhanam nejaku knihu aby som malej rozumela a nikto mi nevie poradit. Neznasam ked mala place, trpi s nou. Ale je ine ked vymysla, nedavno s tym zacala. Ked vidim, ze place zo zubkov, nosim ju na rukach, tuli sa ku mne. Porad mi prosim tu knihu detskej psychoplogie, dik.

datkova
7. apr 2010

kubaka, januarova, katka, frola...pekne ste to napisali... treba nastolit režimček a všetko pojde ako po masle... kdezee skus nevystavovat tvoje bábo cez den žiadnym zlým vplyvom( návštevy, krik, hurhaj...) večer kupko v rovnakej hodine, rituálček s masážou, kopu smiechu pri tom, dobru naladu a uvidíš, ani sa nespamätáš a plač bude fuč... ty kokso dufam, že tu nepíšem ako nejaký posol jehovov 😀 ale naozaj to tak je... u nás to zaberá na 100000%

a ešte ku kdezee.... ona to naozaj nechcela praktizovat HNED!!!! a to s tým cvičením.. niekedy nesprávne pomenovaný pocit mamičky, dokáže narobit riadnu šarapatu 😝 😝

datkova
7. apr 2010

katka1981 to nie je knižka detskej psychologie, na čo by ti taká bola??? máš podozrenie, že tvoja dcera trpí nejakým psychologickým problemom? asi máš na mysli knižku Každe dieta sa vie naučit spat.... pýtaj sa na tu...

nunik
7. apr 2010

Ahojte,moc prosím o odkaz kde se dá stáhnout kniha každé dieta sa vie naučit spat,předem děkuji.

frola
7. apr 2010

kašlite na tuto knihu, nestoji za stratu casu. radsej si precitajte nieco od desmonda morrisa.

frola
7. apr 2010
frola
7. apr 2010
frola
7. apr 2010

a este nieco o nechaní bábätka vyplakať: http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=130

vodnarky
7. apr 2010

ahojte..no ja som ziadnu knizku necitala,ale ked nasa mala cca8-9mesiacou,tak som ju ulozila do postielky a ked plakala,tak kazdych 5-10min som podisla k nej,ukludnila som ju pohladenim,alebo miernym spevom,no nevyberala som ju..netrvalo to dlho a ani to nebol nejaky hystericky plac..zo zaciatku som sa otocila asi tak 3x..to trvalo asi tak 2 tyzdne a potom to uz bolo bez placu..az do dnes..naucila sa zaspinkavat sama,s pocitom,ze keby nieco,tak maminka je tu..a to si este pred spanim zaspievame,pomojkame sa a potom si lazka a vie,ze sa ide spinkat..je stastna,ked ma potrebuje som vzdy pri nej a nema ani ziadnu traumu..a moja mama robila s nami to iste a tiez nemame traumy a vztah mezdi nami je asi taky,ze si povieme vsetko..

vodnarky
7. apr 2010

a este by som rada dodala,ze moja sestra si naucila dcerku tak,ze vzdy s nou zaspavala..teraz ma 4r a ked mama musi nahodou do prace na nocnu,tak mala ma traumu,ze kdo bude s nou spat..???nastastie ma skvelu babicku a deduska,ktory vzdy idu s nou,lebo vedia,ze uz na vysvetlenie je neskoro..(mimochodom,skusali sme to neraz..)takze uz iba cakat,kedy s toho vyrastie..

jaroe
7. apr 2010

vodnarky, nuz to si mala aj stastie trochu. Lebo moja mala by si vykricala pluca. Tak by si ju urcite plakat nenechala 😉 Mozno aj ja skoncim ako Tvoja sestra, ale nemozem povedat, ze som malu nieco ucila. Jednoducho s nou sa nedalo uz od narodenia, nechat ju len tak a odist....

vodnarky
7. apr 2010

mozno to stastie tam aj bolo..ale rychlo pochopila,ze toneni nic zle a ze som stale tu a iba pre nu.. 😉 keby si isla pluca vykricat,tak by som si asi myslela,ze ju nieco boli a to uz by bolo o niecom inom a inak by som sa k tomu asi staviala.. 😉

frola
7. apr 2010

vodnarky ale to je o dietati a jeho osobnosti. tu ide hlavne o to nenechat dieta vyrevat. niektore maminy to kludne vydrzia aj 3 hodiny. a ze dieta tak place len ked mu nieco je? nie. skratka chce len naruc. to ze tvoja mala to takto prijala neznamena ze aj ostatne deti to takto lahko zvladnu. niektore deti skratka nechcu zaspavat inak ako na rukach.

vodnarky
7. apr 2010

frola-to ja viem,ze kazde dieta je ine..ja som len prispela mojim prispevkom,len preto,ze je to tiez jedno z moznosti a bez traumy.. ako je to v mojom pripade..a kazde dieta place inak..u nas by to znamenalo bolest,alebo strach zo zleho sna..ale to preto,lebo nasa je asi ina,tak jak,uz sa budem popakovat,kazde dieta je ine..

carodejnica
7. apr 2010

Kubaka to krásne napísala.
Frola.. toho morrisa si isto kúpim.. 🙂

katka1981
7. apr 2010

datkova, nie, mala je uplne v pohode, ale posledne noci trenujeme a je skoro uz 3.30, je nevyspata a cez den mrzuta. Malinka je v pohode ale ja neviem ako ju odnaucit robit cirkusy ked ju prebalujem a klasicke tie detske vystupy. Je to skor pomoc pre mna, aby som ju vedela spravne usmernit a nestratila som nervy.

Baby, kt. chcete tu knihu, mam ju v el. podobe, mozem poslat mailom. Ak by ste mali niekto nejaku dobru knihu v el.podobe, budem rada, dakujem.

frola
7. apr 2010

carodejnica je to nadhera, isto si tu knihu zamilujes 🙂

katka1981
7. apr 2010

frola, tazko povedat, kde je pravda a co je pre ktore dieta najlepsie. Lenze my sme prisli uz do takeho stadia, ze mala nechcela zaspat, lebo vedela, ze ked zaspi, odidem. Posledne dni boli uz take, ze zaspala na par minut, zobudila sa a zas som ju musela nosit. Ked jej vypdol v noci cumlik, musela som ho hladat a dat jej ho. Cize bola zavisla na mne a na cumliku a ked nemala mna, alebo mna plus cumlik, tak ked sa zobudila plakala. Ja som bola kazdu chvilu hore a cez den som bola nervozna a vycerpana. Ked som zacala s touto metodou podla knihy ako sa vola toto forum, tak mali sme aj taku noc, ze malinka spinkala uplne ukazkovo. Potom som polavila, dala si ju k sebe a odvtedy sa budi o 3.30 a place, zaspi na hodinu, zas place atd. Ja som neskutocne vycerpana aj z toho, ze ked ju cez den davam do postielky a pocujem ten plac, je mi hrozne. Ja som milovala, ked s nami spala, aj manzel, ale ja som zrazu nemala ani hodinu vecer pre seba, preto som zacala skusat to uspavanie. Uvidim este par dni, co bude. Navyse je riziko, ze mi mala spadne z postele. Stale si davam otazku, co je pre malu lepsie. Naucit sa zaspavat sama a ja sa vyspim a vecer sa odreagujem a na druhy den budem normalna, alebo budem sustavne nevyspata, vecer nonstop pri nej a budem nervozna jak slak. Mne nema kto s malou pomoct, okrem manzela. S malou som stale, maximalne hodinu som bola bez nej. Ako sa mam potom odreagovat, ked nedokaze bezo mna ani spat? Ak mate dobry recpet, budem vam naozaj vdacna.

kdezee
7. apr 2010

Tak este raz...nejdem to hned praktizovat, chcem si len precitat.

Frola a kubaka : vase vychovne kecy vykladajte niekomu, kto vas o to poziada. Ja nemam zaujem. Nikde som nepisala ze ho nechavam revat tak tieto vase domnienky si s prepacenim strcte

katka1981 nastastie nic z toho nema..uz som z toho na nervy a v strese a to nie je dobre. A kedze moj maly je zvlastna povaha tak cakam len to najhorsie .. Ze bude toto robit raz celu noc a ja budem zas jak zombik. Ja ta neodcudzujem ze to skusas. Drzim ti palce. Mozno to niekedy aj ja skusim,a mozno nie..ktovie co bude

kdezee
7. apr 2010

A musite si uvedomit ze nie pri kazdom dietati sa da vytvorit "rezimcek" a dodrziavat ho. Nie su vsetky deti take iste...

katka1981
7. apr 2010

kdezee, ja som to pochopila, ze nejdes nic praktizovat na malo. Prosim ta a aky mas problem s malym? Lebo ja som tu nasla od teba nejake dva prispevky a nechapem co sa deje. Ja som tuto noc spala 3 hodiny a fakt som uz total k.o. takze som si asi nieco nevsimla. Fakt neviem co je s malym, ako sa chova, co sa ti nezda? Ja ti knihu poslem, ale napis mi do IP tvoj email. Ja netvrdim, ze ta kniha je recept na vsetko, ale suhlasim s tym, ze ak je dieta navyknute zaspavat v maminom naruci s cumlikom a v noci sa zobudi a nie je v naruci a vypadol mu cumlik, ze automaticky spusti rev. A kym to nedostane place. A ja naozaj uz nevladzem stale behat po schodoch za malou, nosit ju na rukach, ale hlavny dovod je, ze sa bojim, ze mi spadne z postele. Ale uz som fakt na vazkach, neviem co robit, je x clankov, v kazdom sa pise nieco ine. Fakt je ten, ze mala asi citi zo mna neistotu a aj preto to nefunguje tak, ako ma. Ja nechcem nic menit, len sa chcem vyspat, aby som bola pokojna mamina. Ja nikam nechodim, vsetok svoj cas venujem malej, lebo mi je vzacna kazda chvilka s nou, ale aspon vecer pred spanim potrebujem vypnut, upratat, oprat, navarit, zial posledne vecery to uz neslo. Cez den pri malej neurobim nic. Takze baby, ak mate nejaky tip, napiste mi, skusim to, ak to bude fungovat budem rada. Dakujem este raz.

frola
7. apr 2010

kdezee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len tak dalej

frola
7. apr 2010

katka chapem ze nevladzes, aj ja som mala peklo so spanim asi do roka. pomohlo az to ked vecer zacal chodit k malej manzel. prijala to sice najprv s revom ale on sa nevzdal a teraz sa vecer niekedy nezobudi a inokedy len raz. aj noci sa zlepsili casom. odkedy chodi je tak unavena ze skratka spi. chce to len cas a pevne nervy. drzim palce