Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bambulka026
30. jan 2008

veverica, ja som ten mail, este nedostala.
Mozes mi ho prosim poslat na mailovu adresu - sue@magnetcity.sk?

deniska123
31. jan 2008

ahojte babenky, prepošlite mi tú knižočku niektorá z vás, ktorej sa dá otvoriť. Včera sa mi ju pokúsila preposlať Majka, ale v nejakom nezmyselnom formáte, ktorý sa nedá otvoriť

ďakujem za ochotu
Denisa

deniska123
31. jan 2008

jej nejak sa mi to podarilo poslať bez mailovej adresy , takže prosííííííííím na mail : denisa 123@centrum.sk

andy.a
31. jan 2008

deniska,poslala som ti to 😉

zajo510
31. jan 2008

ahojte maminky, polite aj mne tú knižku, rada si prečítam na adresu .. akabatova@post.sk

naša zaspáva na rukách väčšinou, niekedy zaspi aj sama, ale to skôr cez deň. spí v noci v postielke, cez deň ju tam nedávam, možno ked sa bude už prevaľovať tak ju tam dám aby mi nepadla z gauča. ale zato ked ju večer uspávam, tak to je riadne tempo na ramenách, už má svoju váhu, tak neviem dokedy to budeme zvládať.

nutka
31. jan 2008

uz som ti to poslala..... 😉
papa

zajo510
31. jan 2008

ďakujem nutka - to je rýchlovka 🙂 papa

slavka29
31. jan 2008

Dobre ranko, super ze som nasla tuto temu. Ja mam dcerku ktora ma 1 mesiac a dva tyzdne a mame problem so spinkanim. Cez den spi niekolkokrat po 15 min. intervaloch a v noci sme hore kazdu hodinu je nervozna place obtiera si rucky po tvaricke ale tak nervozne krcovito , to vsetko robi so zatvorenymi ockami. Ked jej dam prsnik prestane a zase sa to opakuje po hodinke. Ja uz neviem co s nou. Uspat sa mi ju nepodari nikde iba na rukach.
V postielke vobec nechce spat cez den spi v kociku a vecer je v posteli. Moze mi niekto preposlat tu knihu nech to vyskusame..slavka29@centrum.sk
Vdaka

nutka
31. jan 2008

slavka ,malickaje este malilinka na kaketo metody....nas Samko bol tiez taky zo zaciatku....a vyriesilo sa to tym,ze sme zmenili mlieko a bolo po probleme....nespal a reval,lebo bol hladny!!!!
ale poslem..... 😉

veverica
31. jan 2008

slavka29 a nechces skusit carovnu zavinovacku http://www.forbaby.sk/doplnky.php?id=8&product=177 ? Nas malinky strasne sibrinkoval s ruckami a to ho budilo. Kupila som zavinovacku a zrazu prespal celu noc, odporucam aj inym maminam.

biba12
31. jan 2008

Slavka, naoazaj je este malinka, upravi sa to. Toto by som este neskusala.

slavka29
31. jan 2008

nutka ale ja kojim, aj ked niekedy dokrmim nutrinolom ked nemam tolko mliecka. Ale je pravda ze naposledy ked som ju dokrmila spala 3 hodiny. Asi skusim pravidelne dokrmovat mozno jej to fakt nestaci ona je na svoj vek dost velka

slavka29
31. jan 2008

veverica tu zavinovacku mame odskusanu, mala plakala este viac.Jej to vadilo ona v spanku si dava rucky hore a to jej branilo. ale dakujem

yesno22
31. jan 2008

baby, ktore mate deticky mladsie ako 6mesiacov,nechcite od nich zazraky...nemozete vediet, co ich naozaj trapi 😨
slavka, ved tvoja malicka este nema ani 2 mesiace!.... a neexistuje ze mas malo mliecka, nevzdavaj to...jednoducho niektore deticky potrebuju sat castejsie a pomenej, pripadne sa musia naucit sat...moj Kubko bol riadny jedak od narodenia, prve 2mesiace dokazal byt prisaty aj 40min pri kazdom papani a po 1-1,5hod chcel znova...den a noc...postupne sa to skracovalo a nakoniec mu stacili 3min... 😀 ani so spankom to nebolo ruzove, na knihu som sa odhodlala, az ked mal 8,5mesiaca...dovtedy zaspaval na rukach(mal 10kg) alebo pri mne na posteli....

mata79
31. jan 2008

Ahojte maminy.
Chcem sa popytat na vase skusenosti, co ste skusali metodu 3.5.9...
Nas maly bude mat 9 mesiacov a cely cas zaspaval na prsniku. Do 3 mesiacov prespal celu noc, potom som musela zacat v noci prikladat, lebo som stracala mliecko a odvtedy papava aj v noci. A aj ked nepapa, je nauceny zaspat s prsnikom.
Dnes novou metodou zaspavame 4.den. Zo 45 min sme sa dostali na 10 min. Ide to fain. Len cely ten cas velmi place. Aj vam tak plakali deturence? Prestane to casom, alebo bude stale plakavat, kym zaspi?
Druhy problem je, ze sa zobudi okolo 23. hod a to uz protestuje riadne. Dam mu papat, ale v postielke uz nechce zaspat, mozno by aj zaspal, ale manzel rano vstava do prace, tak nechcem aby maly plakal hodiny.
Ked si zvykne zaspavat sam, povedzme o 2 tyzdne (asi som optimistka, ale o to sa vlastne snazim) 🙂, prestane sa mi aj v noci budit?

slavka29
31. jan 2008

Ahoj yesno22, no u mojej malej je to opacne. Mne papala pekne od zaciatku kazde tri hodky, aj pekne spinkala ono sa to postupne zhorsuje teraz si pyta kazdu hodinu niekedy kazdu pol hodinu a trpezlivost pri kojeni mam papame aj hodinu.Pol hodky oddychne a zase place ale neutisitelne a rucky strka do pusa a cumle ich tak je hladna a zase do kolecka. Ono sa mi asi fakt nestihne vytvorit tolko mliecka kolko chce...

yesno22
31. jan 2008

mata....moj maly zaspaval s placom asi 1,5mesiaca odkedy sme zacali spat podla knihy...prvy den 45min, dalsie dva asi 20min, potom par dni 10min a dlho, dlho 5min ale uz to nebol nejaky hrozny plac, skor take mrncanie....
a ked ho nechas plakat o tej jedenastej, place dlho alebo si to este neskusala?
slavka, tak je to jasna laktacna kriza...hovori sa,ze prva byva okolo 6t...vyzdrz to, ak raz zacnes s UM uz neprestanes a stratis mliecko uplne...pockaj este par dni

slavka29
31. jan 2008

Laktacna kriza? To ako sa mi robi menej mliecka?

pepapo
31. jan 2008

Mata 79,
ja mam podobny problem s 9mesacnym synom....spaval s nami v posteli,pekne od 20h do 6h,napapal sa a este potiahol ddo 8h.
Ale kedze sme sa rozhodli pre tuto metodu aby spaval sam,po par dnoch uz place len chvilku,ale v noci sa budi okolo4h,najprv som skusala ho tam nechat...ale bol hore aj hodinu a potom zaspal aj tak len na cca 40min,tak mu radsej hned dam jest a necham si ho v posteli...ale vydrzi aj tak len do 6-7h.
Tak neviem ci je to tou metodou,alebo proste prisla na neho zmena spania.

zajo510
31. jan 2008

Slavka 29 to nemusí byť kríza, bábo si pýta niekedy viac inokedy menej, naša bola prvý mesiac prisatá pri krmení aj hodinu, medzitým si schrupla aj pocuckala a po hodine si zas pýtala....a miminka rýchlo rastú takže si pýtajú dosť často papať. Nevešaj hlavu ono sa top upraví, ale ešte je skoro....to potrvá niekoľko mesiacov kým si nájdete systém a nejaký zxabehnutý rituál....

prunti
1. feb 2008

Suhlasim s yesno22, ze nie mozne cakat zazraky od deti mladsich ako tych 6 mesiacov...ved aj na konci tej knihy je pisane, ze metoda je nevhodna pre deti mladie ako 6 mesiacov, pretoze pri nich je este normalne, ze sa budia na papanie v noci 😵 Ja necakam vobec ziaden zazrak, precitala som si knihu, nadaljbudujem rezim u svojho maleho ale nenechavam ho vyplakavat a sameho zaspavat nakolko je este primaly na tuto metodu!

tevova
1. feb 2008

Tiež si myslím, že do pol roka je táto knižka tabu, dieťa nás potrebuje aj v noci a mnohokrát aj kŕmenie. A už vôbec by som nerozmýšľala nad niečím podobným u bábätka mladšieho ako 4 mesiace. Ja som začala včera pri poobednom spánku. Náš drobec má za dva týždne 11mesiacov. Cez deň bol naučený spať na balkóne v kočíku a v noci som nebola schopná predlžovať interval nočného kojenia. Myslela som si že postupne to nočné kojenie budem oddaľovať, až bude spať celú noc. Ale aj cumeľ bol dosť rušivým momentom, každú chvíľu som mu ho musela dávať do úst. Včera som začala cez deď učenie v postieľke a všetko bez cumľa, tak to bolo aj v tej knihe. V noci reval hodinu a potom zaspal. Ráno o 4.hod som ho nakojila a spal do 6.30hod. To mi vyhovuje, sme ranné vtáčatá,dcéru musím stejne vychystať do školy. Malý precho do postieľky a aj 1. noc bez cumľa zvláda prekvapivo dobre. Mám pocit víťazstva, dúfam, že to tak bude aj naďalej. Aké máte vy úspechy s metódou?

dankaa
1. feb 2008

tevova,ja som knihu zhruba citala,ale použivam "svoje"metody.mam dobrý pocit z toho co robim a lenka je spokojne babatko,a to este nebola chora-musim poklopat 😉

každá mamicka si najde TO svoje spravne pre dietatko,siahnut po knižke je potrebné vtedy,ak je to naozaj potrebne 🙂

mata79
1. feb 2008

Yesno22, on sa zobudi, necham ho chvilu. Raz zaspal asi po minute. Ale po pol hodine sa opat zobudil a moc plakal. Pochopila som, ze to je cas na mliecko. Napapa sa dam ho spat do postielky. Lenze tazko mi potom vydrzi v postielke, lebo nas vidi. Nemame kam odist, lebo mame 1izbovy byt. A to uz v tom case lezime unaveni v posteli.

Pepano, mne tiez spaval, ked spaval s nami tak do 7.30. Lenze ked sme skusili novu metodu, tak sa budi uz po 6.hod. Ukladame ho 19.30. Dlhsie nevydrzi.
Ale zato mi spi dobre cez den. Lebo spaval rano 40 po obede 40 min. To bolo malo. Nic som neurobila. Teraz spi rano 50 min a po obede aj 2,5 hodiny. Ale takto je to asi lepsie. Len si musim zvyknut vstavat rano skor. Mozno, ze to pomaly budeme natahovat s ukladanim do 20.00 a potiahne rano do 7.00
Teraz je to tak, ze vecer zaspi v postielke, spi asi do 23.hod potom uz ide na prsnik a uz ostane s nami. A pyta si prsnik tak 4 x v priebehu noci.
Upravi sa to?

martinaema
1. feb 2008

my skúšame podľa knižky 4 dni, a na večerné zaspávanie mi to funguje na 100%. Po 3 dňoch večer zaspáva sama a bez revu. Ale v noci je to hruza. zobudí sa o 0,30 a reve jak tur a nič nepomáha. Mám pocit, že je to stále horšie ☹ .Poraďte máme pokračovať alebo si dať prestávku a skúsiť napr. o týždeň znovu?

martina46
1. feb 2008

Ja som to vyskúšala, keď malá nemala ešte ani 8 týždňov a to tak, že som v večer po kojení spiacu uložila do postieľky, hneď sa zobudila, začala plakať, chvíľu som bola pri nej a iba ju hladkala a prihovárala sa jej, potom som ju vzala na ruky, keď sa upokojila, znovu som ju uložila, to isté, ale potom som na chvíľu odišla a vrátila sa, na ruky, späť do postieľky a po polhodine spala. Odvtedy zaspi sama do maximálne 5 minút bez plaču, iba si trochu pomrnká ale keď ju pohladkám a dám jej zopár pusiniek a odídem, stíchne. My sme nemali problém s častým budením v noci, ale s dĺžkou uspávania. Potom sa nám ešte raz stalo, že veľmi plakala, ale to mala koliku, tak bola hodinu a pol na rukách. Myslíte, že to bolo drastické? Občas ma napadne, že keď som tak skoro skúsila niečo také, či som v nej niečo nezlomila a nejaké následky nebudú.. Cez deň skoro nespí 😀

jajinka2906
1. feb 2008

Ahojte mamicky chcela by som sa spytat ze kolko stran ma ta knizocka lebo mam pocit ze mi to neprislo vsetko.Keby ste boli take zlate a poslali mi to este raz. jarkan@centrum.sk Vopred velmi pekne dakujem!!!

martina46
1. feb 2008

Okolo 60 jajinka. Je to všetko, mne sa tiež zdalo že tam niečo chýba, ale tak to je.

jajinka2906
1. feb 2008

martina a mohla by som ta poprosit o preposlanie lebo mne doslo len 46 stran.Dakujem jarkan@centrum.sk

martina46
1. feb 2008

Jajinka, nemôžem ti to teraz žiaľ poslať, nefunguje nám veľký internet, asi až po víkende bude, ja teraz iba prispievam z mobilu a takto mi to nejde poslať.
Pošlite to prosím niekto jajinke.