Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

marielik78
6. aug 2010

@zucha Ona nepije v noci tak dlho, ani cez den, do piatich minut si nacucne cely prsnik 🙂 A jej vybrat nechcene bradavku, tak je zle vacsinou...
@fem Fem, ja som to neskusala kazdy den stylom nieco ine a pod. Ja uz to posledne dva-tri mesiace neriesim, je to tak ako to je... Predtym som par dni za sebou skusala rozne triky, potom uz nie... Zmatena nie je. A to vzdalovanie - ja ju mam pri sebe, myslim jej postielku pri mojej prirazenu (lebo aj ked ju odsuniem, tak je postielka sice pri stene, ale polmetra odo mna). Tak to vzdalovanie moc nemozem praktizovat a detsku izbicku mat nebude ☹ ale znie to vsetko logicky, ja viem...

fem
6. aug 2010

@marielik78
nemusi spinkat v inej izbicke, ja som to myslela, v procese zaspinkavania, myslim tvoju pritomnost, ze sa vzdalujes a ked ides ty spat tak normalne do svojej postele k nej, ale az ked zaspi, tak sa tam vratis....tu len ide o to ze babatka maju zvacsa strach zaspavat akokeby same (ze nie su na rukach...) vo svojej postielke, aj ked maju mamicku uplne pri sebe...proste nechcu zaspinkavat leziace v postielocke....skor aby sa eliminovalo rozne nosenie, alebo hojdanie...
lebo problem vacsinou byva, ze cim su babatka starsie tak potrebuju viac a viac casu nosenia , hojdania a pokusy ulozit ich do postielky, ked uz ako keby na rukach zaspali, je stale viac a viac...preto je to zlozvyk...
cize aby zaspinkavala v postielke v tvojej pritomnosti, mozes ju objav v postielke, neskor len si k nej lahnut drzat za ruku a ...ide o to aby mala rada svoju postielku...a nebrala ze zaspavat v postielke je horsie ako na rukach...napr.

k.jolanka
6. aug 2010

@bocinka Ahoj, jen tak nakoukávám, toto téma se nás totiž taky týká nespíme sami a v noci se budíme ale zatím to neřešíme..nebo spíš: už to neřešíme 😅 ale co jsem chtěla, nerostou tvé malé zoubky? my měli totiž úplně to samé, dvacetkrát, třicetkrát, každých 10minut byl vzhůru..já myslela, že mě trefí, nezaspal ani u prsa, když jsem mu dala napít, plakal, někdy chvilku někdy déle, trvalo to asi 14 dní 😝 a už máme 5zubů 😉 tak mě napadlo, že by to mohl být u vás stejný problém 😉

bocinka
6. aug 2010

@k.jolanka nevím jak máš starého chlapečka.... ale my už máme devět zubů, první ve třech měsících a další nerostou, protože nepomáhá ani gel, ani Nurofen - který nám na to skvěle zabíral.... no a dneska už byla vzhůru jen dvakrát, takže to byl opravdu zvyk....

k.jolanka
6. aug 2010

@bocinka jemu bude příští týden 7 měsíců...mě to jen tak napadlo, protože jsem si vzpomněla na ty naše noci, že to bylo podobné 😉

janavi
6. aug 2010

dakujem za vase nazory, tak uvidim co s nim, ako ono to nie je az take strasne, pri prse zaspi do 5 minut a je klud, ale uz by som chcela aj pre neho pokojny spanok celu noc, pekne lahnut do postielky, pomojkat a spinkat...neviem, ci tak s tym spankom vymysla, alebo naozaj nevie co robit...

bocinka
6. aug 2010

@k.jolanka taky nám to tak začalo... jenže jí to zůstalo.... 😒

marielik78
6. aug 2010

@fem Jasne, ja som porozumela, len som to zle formulovala asi 🙂
U mna je ale problem, ze ona zaspava na prsniku, papat po okupani dostane tak ci onak a vzdy zaspi pri sati... Potom ju prelozim. To by som ju musela budit a davat bdelu do postielky a to nechcem, lebo ona zaspi aj cez den na prsniku a pod. Na postielku navyknuta je, spava tam, iba ked nevladzem v noci uz ju vytahovat hore-dole, tak si ju dam okolo tretej k sebe...
Aj tak je to zvlastne, ze cely treti mesiac ma nepotrebovala, zaspinkavala s usmevom sama, iba som jej hladila celicko a licka a potom sa vratila k tomu, ze ma chce 🙂

zelmirka1
6. aug 2010

ja si aj tak myslim ze knizka trochu myli maminky lebo naozaj dava akysi navod a pise niektore veci ze musia platit, ako to co som pisala ze ak babo vstava o 5 rano nie je to normalne, od 6 mesiacov nepotrebuje papat. Ja som sa tiez snazila nocne kojenie odburat, nastastie sa mi to podarilo v 8 mesiaci bez placu ale ked si take nieco precita mamina par tyzdnoveho baba tak len rata dni kym ma dieta 6 mesiacov a zacne ho trenovat. A mozno prave niake dieta potrebuje dlhsie papat alebo pit v noci, ine zasa prespi celu noc aj omnoho skor. Myslim ze kazda z nas po case ma niaky rezim s babetkom, ale vsetky vieme z prvy rok sa aj tak velmi meni rezim ako babo rastie. Ja som knihu obhajovala straaaasne moc ked sa maly narodil a tesila sa ako ju uplatnim, ale dnes to vidim trochu inak. Tiez som rozpravala ze oddychnuta mamina je lepsia ako vycerpana a potom cez den sa mu mozem venovat, ale to ja stale o tom ze ja chcem byt oddychnuta, ja chcem aby spal vtedy a vtedy.....kto vie co by nam povedali babetka keby mohli rozpravat, zial nemozu jedine plakat. Je pravda ze niekedy clovek nechtiac urobi zle navyky pre babetko ale nazvat nocne papanie zlozvykom je prehnane. Nie je nad vlastny instinkt a materisnku lasku.

@marielik78 neboj casom sa to zlepsi, tvoja mala je vo veku kedy si asi velmi vyzaduje maminu pri sebe a prave kojenie ju ukludnuje, nic lepsie ani neexistuje tak sa netrap, skus to mozno este chvilu vydrzat a uvidis ze poznas tu spravnu chvilu pre nu aj pre seba kedy ju naucis zaspat samu a prespinkat celu noc. Ked budes presvedcena ty pozna to aj ona a zvladnete to.

marielik78
6. aug 2010

@zelmirka1 Ano, ano, viem 🙂 Pises stylom ako ja... Ja sa tym nestresujem, nechapem sice, ako vladzem fungovat, ale vladzem... prave preto, ze si to nepripustam a vidim, ze robim pre nu maximum 🙂 Tak to mi dodava energiu 🙂
Ta knizka je fajn, ale ako to uz zaznelo - dietatko mame prisposobit sebe... Ja to robim naopak, prisposobujem sa jej, ked chce v noci papat, ked chce zaspavat so mnou, okay, preco nie... Nemam dovod zatial ju nutit do niecoho ineho, aby sa prisposobovala mne a mojim sposobom a rezimu atd. Na to je prilis malicka. Najdolezitejsie pre nu je mat rezim, MM a maminu a to vsetko ma 🙂

zucha
6. aug 2010

@marielik78 tak ja to vidim uz len tak, ze prestan kojit a hotovo. Ale to nie je dobra rada......... s ohladom na to, ze mamicky chcu kojit co najdlhsie. Ale fakt ma nic ine nenapada. Alebo teda aspon obmedzit kojenie len na den, aby vlastne to dobre mliecko a vyzivy stale malo. Zacne sa tvorit aj menej mlieka a vecer uz nebude mat ani co cucat.

marielik78
6. aug 2010

@zucha Ano, ano, to je alternativa, ale ja ju vazne chcem kojit, ked mi to je dopriate 🙂 Nechcem jej davam UM v nijakej podobe, kym nie som nutena... Mozno raz to takto budem riesit, ale do roka a pol chcem urcite kojit, ak to pojde 🙂

marielik78
6. aug 2010

A neda mi napisat este, co som odpozorovala v noci, cez dopoludnajsi i popoludnajsi spanok a teraz vecer to sledujem tiez...
Tak mala sa mi budi pri kazdej zmene polohy ci pri kazdom prdiku (ale v 90% je to zmena polohy)... preto spinka iba tak kratko a je hore kazdu chvilu...

zucha
6. aug 2010

@marielik78 tak to ma lahucky spanok, ked ju to dokaze prebrat. Mne sa na to budila starsia, ale len v nizsom veku. Ked v podstate chcela zmenit polohu a este sa nevedela poriadne otacat. Ale potom ani neviem, kedy sa to uplne stratilo

marielik78
6. aug 2010

@zucha Hmm, ale moja sa vie otacat a vsetko, tak ja vazne nechapem ☹

fem
6. aug 2010

@marielik78
vies, ale ona, ked je v polospanku, alebo v spanku nevie sa tak otocit ako v bdelom stave...mozno nevladze, lebo napoly spi a moze ju to prebrat

marielik78
6. aug 2010

Ale aj to casom asi prejde... Budem verit 🙂 Pozitivum je, ze skusam jej nedat mliecko hned a utisit na rukach a zatial sa darilo, sice uz trikrat bola hore, ale iba raz to bolo kojenie, dvakrat sa mi na rukach ulozila, oprela hlavicku o rameno a spinkala hned...

marielik78
6. aug 2010

@fem Ja jej skusam dopomoct a to sa preberie uplne vtedy... a praveze to nevyzera, ze nevladze, vrti sa z boka na bok, co sekunda, to ina poloha, tak ja neviem, skor to je niecim inym... aj na brusko sa uz pakrat na posteli nasej prevalila (v postielke sa jej neda kvoli sirke), ale to zacne lozit a je hore...

zucha
6. aug 2010

@marielik78 skus odpozorovat ked zaspi, ci si nelezi na rucke, ci jej nahodou netrpne. Teraz si mi normalne pripomenula, ze ked mi zaspala, tak som ju dala pekne nabok tak, aby ju nic netlacilo a ked sa prehodila, tak na chrbat a to mala lahke, tak sa nebudila. Aj ked v urcitom veku zacala spavat na bruchu, tak som ju po zaspati prelozila na bok 😉 Mozno je to hlupost, ale za vyskusanie nic nedas

marielik78
6. aug 2010

@zucha mne spinka len na boku uz dva mesiace 🙂 a veru, nelezi si na rucke, nic take... aj nozky okay...

zucha
6. aug 2010

@marielik78 tak uz ma nic nenapada ☹

marielik78
6. aug 2010

@zucha si zlata (aj @fem), ja som vdacna aj za to, ze sa tu mozem vykecat a vy sa mi ozyvate a patrate so mnou po pricinach 🙂

fem
6. aug 2010

🙂
@marielik78 my sme to tiez prezivali 🙂

marielik78
6. aug 2010

@fem ano, preto si cenim vase nazory 🙂 a uz je dobre ako dlho?

fem
6. aug 2010

@marielik78
no nevie si najst polohu, to je v pohode...mne pomohlo vtedy nerusit, len pohladkat, dat cumlik...lebo presne ako hovoris, ak prilis dotoho zasahujes, tak dietatko sa prebera zo spanku a zacina plackat....ono to prejde...z jedneho dna na druhy...ani nebudes vediet kedy

fem
6. aug 2010

@marielik78
nas myslim necely mesiac sa budil zo spanku na motoriku aj 3 x ci len 1x cez noc....a asi parkrat sa aj velmi rozplackal, takze som musela tiez len vziat na ruky...to je v pohode...ale nekojila som...potom som ho polozila naspat a uspavala ako obvykle...ale to uz bolo tazsie.....ale vacsinou sa na ten cumlik chytil, ked si nevedel najst polohu a inak...som len naho kukala a aby jemne opatrne a hrozne nepadne som sa snazila ho otocit...no tazke to je veru...ked clovek rozospaty... 🙂

marielik78
6. aug 2010

@fem Dakujem, tak mne pomoze trpezlivost 🙂 Cumlik nechcem, to jej podat, tak zacne hystericky plakat... nezasahovat sa mi tiez neosvedcilo, uplne sa preberie a rozplace... zasahovat tiez nepomoze... iba vziat na ruky alebo nakojit...

marielik78
6. aug 2010

Cumlik nechce... nie ja 🙂

fem
6. aug 2010

@marielik78
ano aj mne sa stalo, ze nechcel ...az ho to znervoznilo...babo je nervozne, ze chce spat a nemoze

marielik78
6. aug 2010

@fem ach, malicki cloviecikovia nasi... ale je to krasne, ze sme tu od toho, aby sme im pomahali... 😉