Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzkat1
30. aug 2010

@fem no moja uz od 4mesiacov bojkotuje hlaboky kocik... lebo sa v nom nudila 😒 takze v piatich sme vytiahli sportak smerom ku mne bola otocena a samozrejme v lahu... takze zase plac... tak teda satka...to bolo OK a cca pred mesiacom som jej kupila golfky a to sa jej velmi paci... 🙂 potrebuje vsetko vidiet inak nie je spokojna🙂 a vonku zaspi az ked sme vonku uz minimalne 2 hodiny a aj to sa brani spanku... za kazdu cenu chce pozerat dalej,ale uz je taka unavena ze place..tak ked sa da snazim sa ju nakojit a potom sup do kocika a to lahsie zaspi🙂 je velmi energicka aaktivna🙂 ked sa rozbehne, myslim ze ju ani nedobehnem😀

mirka183
30. aug 2010

a čo by ste poradili nám, už som z malej niekedy hotová. Všetko viac menej začalo po prvom očkovaní. ☹ Dovtedy sme mali aký taký režim. Vstávali smé medzi 7-8, okolo desiatej pospala pol hodku,až hodku, na obed sme isli von, tam si schrupla aj 2 - 3 hodiny a okolo piatej ešte pol hodinku. Večer isla spat okolo siedmej, na papanie sa budila o piatej a ešte pospala. Po tom očkovaní nechce cez deň vôbec papať, takže sa začala na hlad budiť v noci. To by mi až tak nevadilo. Ale cez deň je to hrôza, zakaždým zaspávame s plačom a spíme tak 20 - 30 minút, dokopy tak 2 hodiny za deň. Stále je umrnčaná, nechce jesť, už nepomáha ani ísť von, tam tiež vrieska. ☹
Predtým zaspávala celkom v pohode, dostala pred spaním čajík, trochu sme sa pomojkali, cumlík, postielka a spala. Už neviem čo by som na ňu vymyslela.

fem
30. aug 2010

@mirka183
my sme mali to iste, to je zaciatok separacie, 4. mesiaci sa dietatku radikalne meni vedomie a zacina si uvedomovat, ze je oddelene od mamicky a ze aj vonkajsi svet, je nieco ine ako ono samo...
prejavuje sa to najma pri zaspavani...treba zjednotit zaspavanie, rozhodnut sa, ak postielka, postielka....nemiast dietatko...byt stale pri nej..udrziavat fyzicky kontakt, jemne utisovat.. pockat kym nezaspi
idealne je ak by spala 3x cez den rovnomerne....uz nebude spat 3 hodiny...2 hodiny max...niekdy len 1,5 aj to ne vsetky spanky...ak su rovnomerne spanky, nebude umrcana...teraz je lebo spi malo cez den

mirka183
30. aug 2010

@fem no ja viem, že spí málo. Len čo keď sa vždy budí po 20 - 30 minútach. Snažím sa ju ukladať častejšie, ale to je vždy s revom. Keď ju nedám spať, tak je samozrejme unavená. Skúšala som ju dávať cez deň aj skôr, ale bez úspechu. A do toho mi nechce jesť, lebo buď je unavená, alebo nie je hladná. 😒

fem
30. aug 2010

place vtedy, ked ma separaciu pri spani.. treba hladat rytmus , ktory by jej vyhovoval no...lebo ona ho zmenila po tych 3 mesiacoch, aj je akoby v takom prechode, pretoze fyzicky je schopna vydrzat dlhsie nespat ako ked bola 3 mesacna...nas zacal papat kazde 4 hodiny o 7 o 11 o 15...a potom k veceru kazde 2 hodn...o 18 a o 20 00 hod... a isiel spat a vnoci jedol raz okolo pol 12 hod...krasne priberal az velmi 🙂 ...pil uz viacej naraz...brusko nebolelo...nebolo casto zatazovane...dobre mu travilo...a spal 3 x...o 8, okolo 12 okolo 16 hod...a vecer isiel o 20 hod...
4 dni plakal pri zaspavni, hned jak dosiahol 4 mesiace to bolo...a potom uz neplakal ale ostavala som s nim kym nezaspal... skus je pozorovat...ale ono opat ak prejde ten prechod...ze si najde svoj novy rezim alebo ty jej pomozes tak to prestane...

fem
30. aug 2010

@mirka183
zabudla som na teba klik 🙂 , odpoved vyssie 🙂

fem
30. aug 2010

@mirka183
pomoze , ked sa vzijes, co preziva, ze inak chape a vnima svet, teba...ma intenzivnejsie zazitky, ktore spracovava a tak...preto taka placlivost.. 20 30 min to je len jedna faza spanku (cize jedna rem faza)...ona by mala aspon 2 mat naraz nech poriadne zrelaxuje..ked sa zobudi pomoct opat zaspat...nejako tak no, je dobre hned pri prvom zamrcani utekat, kym nie je az tak prebudena...a uspavat...ale nie je dobre vyberat alebo velmi rusit...lebo sa hned preberie...skor len tak v lahu a pohladkat, tisit hlasom...monitor mi dost pomahal

fibca
1. sep 2010

Maminky prosim ak mate niektora tu knizku v el. forme, mozete mi ju poslat? adresa: bernatovci@yahoo.com
Velka vdaka vopred 😵

martinka17
1. sep 2010

@fibca poslané 😉

andelka
2. sep 2010

Ahoj, potřebovala bych taky poradit, co s prckem. Za týden má 4 měsíce. Zatím jsem ho uspávala večer tak, že kolem 19h jsme koupali, pak krmili v posteli a během kojení usnul. Někdy ne napoprvé, po chvíli se probudil a plakal, tak jsem ještě dokrmila a napodruhé už většinou usnul. Před časem už začal spávat tak, že kolem té 20h usnul a vzbudil se kolem 3h a pak kolem 6h a to už jsme většinou vstávali. Ale teď před asi 14 dny začal chtít pít i přes den trochu častěji, co 2hodiny a v noci se budí co 2-4h.
Hlavně ale - dokázala jsem ho večer uspat jen během kojení, nebo huštáním na baloně nebo chozením. Jenže už má 7 kilo a zjistili jsme, že je na to naučený. Když večer plakal a vzali jsme ho do náruče, byl klid, jen co se položil, řev. V posteli se naučil spát po narození, protože během celého 6nedělí jsem měla zdravotní problémy a nemohla jsem kojit v sedě ani vstávat v noci několikrát k postýlce a ukládat ho. Chtěla bych to změnit, ideálně aby se večer naučil usínat sám v postýlce. Jaký radíte postup? Knížku jsem proletěla, ale mám pocit, že je to spíš až od 6 měsíců nebo dál.
Jinak mi přes den moc nespí, někdy jen hoďku dopoledne a pak celý den vůbec. Někdy usne na 1-3 hodiny v kočárku kolem poledne.
Dneska jsme vstávali v 8.30, pak spal 11-12h v kočárku, potom si hrál a teď mi usnul při kojení. Chtěla bych, aby měl nějaký režim, abych věděla, že tehdy a tehdy bude spát a odpoledne třeba bdít, abych si mohla trochu líp plánovat den. Ale nevím, jestli už u tak malého mimča se to dá a jak. V té knížce to byly všechno starší děti.

sussanah
2. sep 2010

@andelka rezim u taqk malehomimca, to zalezi hodne na nem. My jsme treba rezim meli, ale myslim, ze to byla spis zasluha maleho nez ze bych ho extra trenovala. K tomu usinani. Maly mi do 3mesicu usinal v naruci (ale az po kojeni) kvuli refluxu jsem ho nemohla polozit do postylky, dokud tvrde nespal. Kolem 3m se to trochu zlepsilo a my ho zacali davat do postylky. Delala jsem to, ze jsem ho ulozila, on samoze spustil jekot no a ja jsem se naklonila treba az uplne k neho a hustala a hustala a zpivala a pusinkovala a hladila dokud neusnul. Ze zacatku to teda bylo treba i hodinu, potom pul a asi po tydnu jsem najednou mohla i odejit z pokoje a on zavolal, jen kdyz chtel pomojkat a jinak si v klidu usnul sam. Potom se nam sice cele nocin spani zvrtlo, ale to bylo u nas spis stehovanim a potom pozdeji i vekem. No takze tak, zkusit muzes, drzim palce 🙂

katkas1
2. sep 2010

@andelka suhlasim so sussanah, je to este male babo, moja nespavala nic, teraz uz pekne zaspava sama aj v noci pekne spi, sem tam si 5 minut poplace ke sa v noci zobudi ale uz k nej nejdeme tak pekne zaspi dalej. Ale my uz budeme mat o chvilu 8 mesiacov, to zalezi naozaj len od maleho, lebo moja nespavala nic a mohli sme sa snazit kolko sme chceli, ale jednoducho sa sama naucila. Aj teraz cez den spi len rano okolo pol 8 aj to len 30 min a potom poobede od pol 1 do pol 3 takze veceriame uz s placom lebo je taka unavena ze uz ani nevidi, ale ako ju manzel polozi do postielky tak potom hned pekne zaspi. No dufam ze sa to uz nezhorsi

andelka
2. sep 2010

No jo, ale já se fakt už bojím večerů, kdy a jak ho zase zvládnu uspat. Teď je nakrmený, odbrknutý, přebalený, já večeřím, manžel je u něj. No tak uvidíme co a jak bude. Houpat už ho nechceme, na rukách se uspávat moc dlouho nedá, měla bych v pr...záda. 😅

andelka
2. sep 2010

No tak řve. Klid byl jen když jsem ho přebalovala. Jak jsem ho položila zase řev. No tak co s ním?

fem
2. sep 2010

@andelka
len to , co ti radila
@sussanah ..upokojit ho vsemocnym sposobom v postielke, dotykmi, tisenim, hlasom , bozkami...ak ho uz hojdat nechces ...ak velmi place mozes ho vybrat pritulit si , tak ze ma hlavicku pri tvojom pleci, a ked sa ukludni , tak opat polozit do postielky, ale ako ho mas prituleneho...nesmies hojdat, ani kyvat...inak ho neoducis...potom opat polozit...a ukludnit vpostielke, tisit...kym nezaspi...nikdy ho neopustaj kym nezaspi...za cca 3 dni sa to moze oducit

andelka
2. sep 2010

@fem dobře, zkusím. Dneska nám v postýlce brečel, pořád jsme s ním byli a mluvili na něj nebo drželi za ručičku a pod. Nakonec měl zase hlad, tak jsem ho ještě nakrmila jednou a usnul mi na rukách, přeložila jsem ho do postýlky a zatím spí. Zítra zkusím to přitulení, ale nehoupání - on je na to jednak už naučený a už to ani nefunguje. Dneska když jsem ho vzala na ruce, tak byl klid a jen jsem ho položila, zase brekot, tak to bude zítra asi náročné.
Mně se každej ptá - jaký je sex po porodu? Nevím, ještě jsme se k němu nedostali 😅 Jsme z toho uspávání úplně grogy a jak malej spí, jdu hned spát taky.

fem
2. sep 2010

@andelka
poznam to, nie vsetky deti maju noseni radi, skor ich to moze zacat rusit...lebo im to uz nevyhovuje...cize cas nosenia sa kazdy den len predlzuje...a je horsie...inak musis vydrzat, hlavne neopustat, on vie, kedy ma pri sebe maminku a hlavne , aby ju mal...kludne ho drz v naruci , ked sa ukludni poloz a lahni akoby k nemu, nech citi silny kontakt, tvoju vonu a sepkaj mu, rytmicky ho hlad, ked je na boku...ak ho nebudes opustat, tak to prekona ...neboj...este je malinky, takze ten zvyk sa aj lahsie odbura...ale keby si ho nechala sameho, ak bude plakat tak moze byt velmi zmateny a moze to byt horsie...tak drzim palce este raz

andelka
2. sep 2010

@fem děkuju, budu to tak zkoušet. Nechci mít postýlku jen na ozdobu 😅 Později bude náročnější ho na ni učit. Dřív i stačilo chvíli s ním chodit, nebo chvíli houpat na baloně, ale posledně jsem s ním tak šaškovala hodinu, 2x už spal, ale jak jsem ho přeložila, zase řev. Tak mě to přestalo bavit, je to hrozně náročné na ruce a záda takové uspávání.

sussanah
2. sep 2010

@andelka neboj, on se to nauci, ale jak pise fem, neopostej ho. Ja se prave fakt naklonila az k nemu, tvar jsem mela na jeho a suskala a ahladila atd. Ted uz mu staci podat jen ruku a je to, ale u 3-4m bych se snazila o blizsi kontakt, vsak on zjisti, ze jsi pri nem anikam neodchazis a to je dulezite 😉 Drzim palce, sama moc dobre vim, jak je to narocne uspavat 2h. My to meli mezi 7-8m, to uz i lozil a stal v postylce a proste rval na cele kolo i 2h 😖 Ale obdobi preslo a zase usina v pohode. Neboj, kazde obdobi prejde 😉

andelka
3. sep 2010

@sussanah děkuju, doufám. 🙂

vivien6
4. sep 2010

ach spanie to by som mohla pisat roman..so spankom bojujeme uz od druheho mesiaca... 😀 do ttretieho mesiaca nechcela vobec vecer v postielke spat..ruky kolisaniea denne plakanie..kazdy den plakavala vkuse v tu istu hodinu...asi od 4.mes. som ju ucila u nas v posteli zaspat a potom ju nenapadne presunut aby sa nezobudila do jej postielky..teraz sa ucime v jej postielke zaspavat...nikdy ju nenechavam samu,sedim niekedy pri nej aj dve hodky kym zaspi ale vyplati sa..niekedy place kruti sa otaca sa ale nevyberan ju z postele lebo nato je uz velmi naucena a preto prave aj tolko place a skusa..a teraz mame problem.uz asi dva mesiace.za kazdym ked vecer zaspi,jedno ci v postielke alebo u nas v posteli po 1 hodine sa zobudi vyspata a potom je este 4 hodky hore..a to je dennodenne...a potom mi place strasne ako keby ju clovek tyral...a pri tom cez toho nejak nepospi..raz denne na 20 minut..nekedy som uz zufala v noci a neviem co mam robit..casto v noci ked sa zobudi tak place vkuse aj 2 hodky..ale spat ani nebude..

amisa
4. sep 2010

Ahoj vidim ze su tu problemy zo zaspavanim, ale pomoze mi niekto z castym nocnym budenim,neviem ci su to zubky alebo co asi mesiac sme hore skoro kazdu hodinua pritom predtym bola krsne naucena spinkat a bola hore max 2 krat za noc. Nemali sme problem a ani nemame zo samostanym zaspavanim ale v noci ked sa zobudi zaspi len na rukach manzelovy vetsinou tak na hodinku a mne nezaspi vetsinou vobec. A to nam lekarka povedala ze by sme ju mali odnaucit od vecerneho papania, to papavala raz v noci ale teraz hlavne posledne dve tri noci ak chceme aspon ako tak spat tak musi spat pri mne na prsniku zhruba od jednej vecer. Som z toho zufala. 😖

amisa
4. sep 2010

@martinka17 prosim mozes poslat aj mne? amisa@azet.sk

martinka17
4. sep 2010

@amisa poslané 🙂

amisa
5. sep 2010

@martinka17 uz viem kde je problem dakujem idem studovat, nas problem trva mesiac dufam ze to mesiac nebudeme riesit. Ale aj som si myslela ze len ja som na chybe , knizka ma utvrdila.

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka17
5. sep 2010

@amisa držím palce 😉 😵

amisa
5. sep 2010

@miseles najprv asi pred mesiacom a pol sme oducali od dudla lebo som bola aj 6-7krat hore a podavala dudlik. Potom bolo asi dva tyzdne klud relativne bola hore len dva krat a to len raz dostavala papat. Potom sme chceli oducit od papania a nosenia an rukach v noci ale dosiel zlom. Velke bolesti kazdu hodinu hore srdcervuco plakala boli to asi zuby to trvalo asi 4 dni . vtedy som si ju ksebe davala a casto na prsnika od vtedy byva hore zhruba 5 krat a pyta jest s muzom sme ju nosili na rukach a strasne ziapala. Vetsinou bola hore od tej jednej rano kazdu hodinu ci pol hodinu - Najme posledne 4 dni je to krute. Zaspavala mi v poslednej dobe len na prsniku aj cez den, tento blby zvyk som si vypestovala ked sme odstranili dudel. Zrazu nevie sama zaspavat, nevie v noci sama spat. Pritom pred tym v pohode v noci zaspavala sama v postielke. Nemala cez den riadny rezim spavala tak 3-4 krat po 20-40minut. Ma 7mesiacov a tyzden vyse 8.5kg je zdrava, cula Tak som si povedala, ze ideme do toho. Prva noc pred nami. Uz rodeo zacalo ..drzte nam palce. Uz som si toto raz odskakala ked sme zobrali dudel.

adamko05
6. sep 2010

baby... prosím radu... maly krásne od 11 mes. zaspával sám v postielke, podľa tejto knižky, za dva dni to šlo super, cez den, v noci... teraz tyžden do zadu, vyliezol z postielky a postielka sa stala pre neho nebezpečna, tak sme ju zložili do pivnice... poradteeee... prosíííííím... ako ho naučit spat v detskej (sam sa sem pyta pritom) sameho, bez toho, aby som tu bola hodinu, kym zaspí... je to uplne na nervy a to to trva iba 5 dní
ak mate niektorá skusenosti, všetky privítam, odskušam...
možno ste aj pisali už o tom, ale nestíham všetko čitať... za všetky rady dakujeeeeeem 😉

sussanah
6. sep 2010

@amisa ahoj, jak jste to zvladli? podavani dudliku 100x za noc znam, ale dobrazprava je, ze kolem 9-10m si ho nasel v postylce sam a sam se obslouzi, ja uz tak max jednou za noc 🙂 Osobne bych nedelala tolik zmen najednou, rusit kojeni, dudlik a jeste ucit zaspavat samotnou. Ale drzim palce