Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
8. jan 2011

@dyba Zkusila jsi jí zavinout? Pořádně pevně? Hlavně ručičky? Moje malá měla s tímto problém až do 6ti měsíců 😉

moni
8. jan 2011

@dyba
Tie zasklby su u babatiek uplne normalne, postupne vymiznu. neurologom by som to neriesila, ale pre pokoj v dusi to spomen pediatricke.
nasa mala bola podobna, pomohlo jej pevne zavinutie 🙂

myscha
8. jan 2011

@slavkah No přeci od 6 měsíců, to prý tvrdí spolek amerických pediatrů 🙂 Jsem teda na tyhle přesvědčivá obecná tvrzení lehce alergická, každé dítě je originál a zajímalo by mě jak na to ti doktůrci přišli 🙂

U dětí je jediná jistota a to že se pořád všechno mění. Chvíli spí celou noc, pak zas ne, do toho zuby, který rostou v průběhu třeba 2 let a tak. Tak třeba se to za chvíli změní a bude zas dobře spát. Mně dcera spala slušně do 7 měsíce, pak začly zuby a je konec 🙂 Ale mě nevadí tak 2-3x za noc kojit, jsem vcelku vyspalá, chodím spát brzo.

monaberuska1
8. jan 2011

@myscha pravda, Obě dvě holky nesnášela když byli zavinuté 😀 už v porodnici ten poslední den s ejim to moc nelíbilo 😀

dlabinecka
8. jan 2011

@monaberuska1 moje dcera jinak nespala do půl roku 🙂 Co dítě, to originál...

monaberuska1
8. jan 2011

@dlabinecka jojo to je pravda, mě jak první dcerka tak druhá neměla zavinku ráda 😀 ale sloužila jako měkčí podložka takže využitá byla 😀🙂 gratuluji k zoubečku 🙂

kaja73
8. jan 2011

@dlabinecka Aj moj druhy musel byt zavinuty cca do 6m--este aj v lete-maj ,jun-,prvy to zas neznašal a po 2 dnoch od narodenia som s tym musela prestat. Je to uplne individualane.Co jedno babo nasere,druhe zbožnuje.

myscha
8. jan 2011

@carodejnica souhlasím, to je poněkud drsňárna, pro mě to je už taky za hranicí toho, co bych se svými dětmi byla ochotná provozovat. Synek se taky v postýlce stavěl, tak jsme ho pokládali a pak ho to prostě přestalo bavit a za cca 20 minut spal.
Přiznám se, že se mi Estivill nelíbí, ale neodsuzuju to úplně, pokud bych mlela nevyspáním z posledního, tak bych to zkusila taky a v takových případech se nedivím, že k tomu mámy přistoupí. Podle mě tyhle metody mohou i ublížit, navíc to některé zkouší už i na 2-měsíční miminka atak, přitom se to má dělat tak od půl roku, ale i to mi připadá brzo.

Nám se syn občas budí i teď a to mu už je skoro 3a půl, celou noc bez přerušení jsem už takhle dlouho nespala, ale já jsem vyspalá, neponocuju a pokud zrovna nerostou zuby, tak se vcelku vyspím.

slavkah
8. jan 2011

@myscha me nevadi v noci kojit, ale kdyby to bylo jen jednou bylo by to lepsi 🙂 ale okoli na me tlaci, ze to neni normalni aby se porad budil a abych mu davala jist, mam ho pry dat do jine mistnosti, nechat plakat, atd. ze v tomhle veku by mel spat celou noc atd. ale mozna to bude tim, ze v mem okoli davaji vsichni mrnata do jesli a nekoji ... no jak ctu tuhle diskuzi je nas malej docela v mezich normy kojenych deti 😀

slavkah
8. jan 2011

jen doufam, ze kolem roku a dal uz se bude budit jen jednou, budu totiz muset do prace tak abych se trosku vyspala 🤐

myscha
8. jan 2011

@slavkah tak to nezávidím, já se většinou ráno dospím a kdybych měla vstávat na šestou, tak to by mě zabilo 😀

Já bych pak zkusila i třeba dát vedle do místnosti, někde jsem četla, že to někomu pomohlo, děti se při společném spaní budily, protože měly lehčí spaní. Nebo pak někdy zabere dávat na noc UM a večer kaše a kdyby bylo nejhůř, tak bych prostě byla s dítětem a nechala bych ho chvilku plakat a vidělo by se. Některé děti jen chvíli kňourají a pak spí.

dyba
8. jan 2011

ďakujem za odpovede,vyskúšame poriadne zavinúť. je pravda, že som so zavinovaním prestala, mala som pocit, že ju obmedzujem.

dlabinecka
8. jan 2011

@slavkah tak já už jsem na Tebe narazila v druhé diskuzi a musím zkonstatovat jediné - máš podivné lidi kolem sebe!!! kašli na ně!!! Ty jsi maminka, a každé dítě je jiné. Jasně, že Tvůj malý kojení 3x za noc fyzicky asi nepotřebuje, ale co psychická stránka věci? Ońufat si Tě? Ujistit se, že tam jsi. Normálka.. A co bude za půl roku fakt neřeš - těžko říct, co bude zítra, natož za půl roku!!!!!

dlabinecka
8. jan 2011

@dyba Určitě jí tim neomezuješ - naopak. Doporučuju knihu dr. KArpa "nejšťastnější miminko v okolí". Nám hooooodně pomohla...

dlabinecka
8. jan 2011

@monaberuska1
@kaja73 Jo, a právě proto je tahle diskuze nekonečná. S Estivillem v zásadě nesouhlasím. Dát jednu "fintu" na všechny děti mi připadá jako blbost. Má dcerka mě dnes a denně přesvědčuje o tom, že nějaké tabulky a "pravidla" jsou jí buřt 😀 😀 my jsme jí svazovali jak do kozelce dvěma plínama, do klasické zavinky - a jak se jí to krásně chrupkalo 🙂

zuzkat1
8. jan 2011

@dyba ja len k tomu zavinovaniu ...skus nic za to nedas, poznam deti ktore inak nazaspali, ale napr. moja to neznasala... ja som s tym pomerne skoro prestala (ale ja aj kvoli klbom podla mna im to skodi)
@slavkah no moja ma rok a sme hore 6x🙂 ale nadej zomiera posledna🙂 a suhlasim s dlabineckou.... je to tvoje dieta takze rob tak aby ste vy dvaja boli spokojni a nie vase okolie🙂 moja mama tiez riesila ze co je mala furt hore ale uz ju to preslo😀

petronelas
8. jan 2011

Ahoj holky!
Tak nevím opravdu jestli s tím neskončím.Ze začátku to bylo docela dobrý.Myslela jsem,že se o lepší,ale teď teda už mám zmatek.
Jeden den plače 1hod,další 30minut,zase 1hod.No a odpolední spaní v postýlce za tento týden se ještě ani nekonalo.A připadá mi,že to nese čím dál tím hůř.
Už jsem měla nutkání k tomu,že odpoledne si sním lehnu do naši postele.Vydržela jsem to a nelehla si ani ho nedala do velké postele.Nevím už jak dál.
Zase nadruhou stranu spí třeba 5-6hodin v kuse a budí se už jenom 2 krát za noc.To předtím se budil za 2hodiny po usnutí a pak ještě do rána tak 4krát.To jsem kojila a pak jsem ho vždycky dala spátky do postýlky a umíte si pedstavit jak jsem z toho vyčerpaná.Občas se stalo,že jen jsme ho položila tak se probral,takže znova k sobě k prsu a všechno znova. 😖

januarova
8. jan 2011

@petronelas, a aky je cez den? zmenil sa ako to s nim skusas? ja by som s tym urcite prestala keby som videla ze cely den na mne extremne visi, je bojazlivy a pod. to by bol pre mna signal, ze moju nepritomnost nezvlada. 😖

kaja73
8. jan 2011

@zuzkat1 ja som malemu zavinovala len ruky,nohy mal volne.Použivala so tzv. zazračnu zavinovačku.Velmi sa mi osvedčila.Takže klby mal naširoko.Tiež si myslim,že tie klasicke perinky,ak zavinieš aj nohy možu klbu škodit. 🙂

petronelas
8. jan 2011

@januarova nepříde mi,že je na mně víc závislí.Jsme skoro stále spolu doma sami a jsem na to zvyklá,že ho mám pořád za sebou.
Dokonce bych řekla,že co jsem omezila kojení je to lepší a už mně tolik nevyžaduje.

bebulik
8. jan 2011

@slavkah je to úplne normálne že sa Ti chlapček este budí je malinky a ked ho kojis tak je spokojný aj v noci, že Ťa cíti. Nasa bambulka ked som ju nakojila tak už nechcela zaspať alebo sme sa veľmi trápili aj hodinu aj viac potom zaspinkala na hodinku a opäť sa zobudila .... kojenie.... zaspavanie...
Teraz máme 1r5m už nekojim papame mliecko pred spaním veľmi ho miluje ale este vstáva v noci niekedy aj 5 krat ale som šťastná že trošku sa napije vodičky a krasne spinka ďalej ... tak sa upokoji a je šťastná to mi stačí
Už nepocuvam rady o spinkani lebo by mi praskla hlava ....
Ked je dieťa spokojne aj maminka je spokojna 😉

dyba
8. jan 2011

@dlabinecka a keď si malú viazala,dala si jej ruky zohnuté ku hlavičke alebo rovné k telíčku?ona ich stále vystrkuje,keď ich má zohnuté pri telíčku.teraz pol hodinu pospala a zase sa zobudila na trhnutie a plače ☹

kaja73
8. jan 2011

@dyba Skus si pozret zazračnu zavinovačku.Nam ona dost pomohla.Nohy možeš zavinut,alebo nechat volne-www.maderna.sk/katalog/product/4508/

dlabinecka
9. jan 2011

@dyba Rovně k tělíčku. Bude to znít drsně, ale musíš jí uvázat pevně!!! Já malou vázala dvěma plenkama přes sebe a pořádně utáhnout, pak ještě do zavinovačky. Určitě to Tvé malé pomůže - zavinuj, a zavinuj pevně. Chce to cvik, naučíš se jí uvázat pevně. Zkus se podívat na toho Karpa, určitě se to nechá najít i na internetu!!!

slavkah
9. jan 2011

diky vsem za rady, proste se budu ridit instinktem a bude to, dnes se koneckoncu vzbudil jen 2x a po kojeni hned usnul, spal od 9 do 8 😀 jsem se taaaaak vyspala, nadhera.

@dlabinecka ja prave ziju v zahranici, libi se mi tu nestezuju si, krome vychovy deti a pristupu k nim, to je docela hruza, jsem tu trosku za exota 😀 protoze moje dite - spi s nama v loznici, nechodim do prace, jeste porad kojim, nosime dupacky a overalky a ne rifle, chodime "jen tak"po venku s kocarkem ..... 😀 to vis obcas si rikam jak tak s malym sedim doma jestli nejsem divna ja, ale pak se diky modremukonikovi a memu instinktu ujistim , ze nejsem, a ze to proste delam a delat budu podle sebe a ne podle zdejsich tabulek.

dlabinecka
9. jan 2011

@slavkah jedna moje kamarádka žije taky v Holandsku, má tak stejně staré dítko jako Ty. Nejdřív byla taky nešťastná, po návštěvě v ČR je ale v pohodě - prdí na všechny😉 ber to tak, že jsme prostě jen zvířátka a ta se řídí jen a jen instinkty. Rozhodně jsi mnohem lepší matka, než Ty, které nechávají své děti v noci plakat a rvou je do Nextu 😉 žiju v Krkonoších a pracovala jsem jako servírka - věř mi, že jsem viděla hodně holandských dětí a myslim, že tam k výchově přistupují poněkud.....podivně. Dělej to podle sebe a určitě nic nezkazíš 😉

dyba
9. jan 2011

@kaja73 tá zavinovačka je zaujímavá vec. vôbec som netušila, že sa môžu ručičky viazať k telíčku.skúšam metódu,ktorú radí @dlabinecka. 🙂 malá je zaviazaná a spí. hoci sa mrví,ale zavinovačka jej nedovolí vyhodiť ručičkami,takže ju to tak netrhne.
ešte mám jednu otázku. dávali ste vaše deti spávať takto uviazané na bok? moja spí na chrbátiku a otáča si hlavičku ako chce.zdá sa mi, že jej to tak vyhovuje
.

zuzkat1
10. jan 2011

@kaja73 to ani nepoznam🙂 ale mozno pouzijem ak nahodou bude druhe mimi, aj ked hanka nemala rada ani ruky obmedzovane... od maleho mimi spala na chrbte ruky nad hlavou a nohy pokrcene v tom babatkovskom postoji🙂 teraz uz spava na bruchu ale ako mimi len na chrbte🙂

zuzkat1
10. jan 2011

@dyba moja len na chrbte spala...

layla84
10. jan 2011

Ahojte, všetky dievčatá, čo ste ma na internej pošte oslovili s prosbou o radu... keďže už mesiac mám len veľmi obmedzený prístup na internet a koncom januára ma čaká náročná skúška, nemám momentálne čas... nestáva sa mi to často, že si na mamičky nenájdem čas, ale teraz, hoci ma to veľmi mrzí, nemôžem sa vám nijako intenzívnejšie osobne venovať. Budem sa snažiť dať vám nejaké odpovede čím skôr, ale zatiaľ to (aj preto, že vás je veľa) nie je možné... zostáva mi len priať vám všetko dobré v celom roku 2011 a dobre vyspinkané detičky a myslieť na vás a zatiaľ aspoň tak - na diaľku vám držať palce. Rady nájdete aj na www.weissbluthmetoda.wordpress.com a ktoré viete po anglicky nájdete ešte viac na jej americkej mutácii - odkaz nájdete na slovenskej stránke.