Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

dlabinecka
8. feb 2011

@zuzkat1 A to teda nebudeš ještě 5 let spát??? Vezmeme-li v potaz, že budeš mít další dítě? Dost těžko si dokážu představit, jak se dokáže mléko přizpůsobit dvěma odlišným dětem, ale nejsem odborník, takže nevim. Kojení je přirozené pro dítě do 1 roka, potom už je to o něčem jiném a noční kojení dítěti rozhodně neprospívá. Zuby to rozhodně kazí, to je myslim bez diskuze. Ty když si vyčistíš zuby, tak už také nejíš a nepiješ, ne??? a co se týče tandemového kojení. myslím, že je potřeba udělat dost pro obě děti. dítě v bříšku potřebuje hooodně enrgie a rozhodně víc, než starší batole, proto raději ušetřím energii, kterou bych spotřebovala nesmyslným nočním kojením pro ten vyvýjející se plod 😉

zuzkat1
8. feb 2011

@ayshka ona nechce pit vodu ja som jej uz skusila dat aj vodu aj caj aj ovocne stavy, nic nechce... pytala som sa na to aj dr...povedala ze je to OK ze 200ml mlieka je viac pre to dieta ako 200ml caju...ze jej mam ponukat ale nemam ju nutit ze ma dost tekutin v mlieku

zuzkat1
8. feb 2011

@dlabinecka ja som si o tom dost vela precitala lebo u mna absolutne neprichadza do uvahy prestat kojit ...to radsej nebudem mat druhe dieta🙂 a kedze som vsade citala ze dietatu v brusku nijako kojenie neskodi a ani nasledne tandemove kojenie neublizuje ani starsiemu ani mladsiemu tak az potom som si povedala ze teda mozem mat aj druhe... a myslim si ze kojenie je prirodze podstatne dlhsie ako rok... ty budes davat kravske mlieko teraz uz? lebo ak nie tak mi nehovor ze UM (uz v nazve je ze umele!) je prirodzenejsie ako materske... a ak bude druhe dieta takyto nespavec tak nebudem spat... ved sa este naspim dost ... 😉 spala som kym som nemala dieta..predspala som si kopec rokov kedze u mna bolo uplne normalne spat do 11tej (cez vikend) a to som bola este unavena😀 clovek si zvykne na vsetko len treba chciet... a ja som si uz zvykla na to ze nespim... (respektive ja spim... len sa parkrat prebudim medzitym na chvilu a obcas aj na dlhsie)

ayshka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmmk
8. feb 2011

Upozornuji znovu, ze pokud budete odbocovat od tematu diskuze, stale plati moje varovani, ze ji zamknu! O vyznamu MM a UM se jdete hadat prosim nekam jinam.

radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
akdarka
8. feb 2011

ale baby, uz ste "detinske" kazda mate svoju pravdu a nikto vas nepresvedci o opaku...toto uz ale nie je o diskusii a obohacovani si svojich vedomosti/nazorov/postojov. tak respektujte, ze tato diskusia ma sluzit pre mamicky, ktore chcu riesit spanok a ked ju admini zamknu tak to nebude velmi dobre pre mamy co ju potrebuju...

j.cien
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodnarky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
8. feb 2011

@dlabinecka o kojeni si zacala ty🙂 ja som predtym pisala k spanku... v tejto teme som aby som maminam ktore nie su este odhodlane nechat svoje dieta plakat len o tom uvazuju a pytaju sa na nazor ukazala ze sa to da aj inak ako s placom... ze staci vydrzat a zlepsi sa to 😉

zuzkat1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sussanah
8. feb 2011

@j.cien u vas zabralo hlavne to vcasne ukladani ke spanku? A uz se ti ani v noci nebudi? Jakoze vim, ze pred tim se ti budily taky brzo rano, ale ja se prave trochu desim toho, ze kdyz ho fakt zkusim ted ukladat driv, tak bude kazde rano o pul 7 vzhuru, coz ja asi nedam 😅

kalifa28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dlabinecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalifa28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkas1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ayshka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz