Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

xlucia
14. nov 2011

@vavrovae necitaj blbosti. 4 mesacne dieta neprespi celu noc ani ked budu traktory padat. kojene aj na flasi chce jest, plus zacinaju ist zubky, aj ked to este nie je vidno.
kup si gymnasticku loptu, na tu si sadni, maleho do narucia ale so zavinutymi rukami. pohupes,pritulis a zaspi ti. bude pri tebe a nebudes taka vycerpana a on sa pevne zavinuty bude lahsie prekladat dopostielky.

vavrovae
14. nov 2011

@xlucia ahoj...tak ja to teda skusim na tej lopte on uz ma cez 8kk a je strasne velky takze mam co robit...ale som skor nestatsna ze nevie zaspavat sam ale v tej blbej autosedacke asi moja chyba ale neviem ako ho to mam odnaucit alebo naucit ho aby spal cez v postielke dlhsie ako pol hodinu ..ved 4 mesacny aby spal cez den trebars 3x alebo 4x po pol hodke je podla mna malo...ano v sedacke pri kolisani vydrzi aj dve....

bosacka
14. nov 2011

@vavrovae- 4 mesiace je este malo na prespatie noci, myslim ze 2x budenie je ok 🙂 este sa to moze zhorsit, ako u nas 😒 . pytala si sa na rezim - mne pomohlo ked som precitala knizku, co sa tu tolko diskutuje, je tam trochu o rezime a taka tabulka. pomohlo mi, ked som si zapisovala ako fungujeme, az vtedy som zbadala, ze mame celkom pekny rezim 🙂 . a moja cez den spava v kociku, lebo ked nie, tiez sa po pol hodine zobudi (a co sa rozpravame aj mamicky vonku, vela deti sa zobudi po pol hodke). v kociku mi prespi v pohode 2 hodiny, tak mam prechadzky 😀 inak celkovo odporucam precitat tu knizku, aj ked sa nou riadit nebudes, mozno nadobudnes viac istoty

xlucia
14. nov 2011

@vavrovae moj spaval dva krat denne necelych 20 min. kasli na tabulky. taky maly potrebuje vprvomrade mamu. ja som na rukach uspavala stariseho do 20 tich mesiacov na lopte a mladsieho do 15 mesiacov na rukach bez lopty. mal 13kg. budes mat kondicku ako ja 😎

bosacka
14. nov 2011

@vavrovae - este mi napadlo... mozno trochu nadeje... pred takym mesiacom a pol som si nevedela predstavit, ze by moje dieta zaspalo bez prsa alebo hojdania na rukach... (aj do kocika som ju davala spiacu). teraz zaspi v kociari sama a uz 3. den v postielke, ja som pri nej (mali sme medzistupen na velkej posteli pri mne). a slo to bez placu, zda sa ze som dobre odhadla situaciu 😉

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bleble
15. nov 2011

vyskusajte aj celokaucukove cumliky Hevea, su makke a neotlacaju babatko v noci

juranka
15. nov 2011

@cajova_lienka ahoj som rada, ze som si dnes precitala tvoj prispevok. si ma povzbudila 🙂 dnes je prvy den co to skusam. lenze som tu knihu este nedocitala dokonca. doteraz som malu nechavala spat kedy chcela cez den a vacsinou spala 2x po pol hodke cez den a noci boli dost zle (ked sme chceli spat a neplakat tak som jej vzdy dala prsnik, ona si pocuckala a spali sme dalej, lenze to bolo aj 6-7x v noci) tak som nasla tuto knihu na nete a skusim sa riadit podla toho. nevies mi poradit...cez den mam dat malu spat kedy, ked vstava 5:30-6:00? dnes mi doobeda spala 1,15 hod.(po pol hodinovom placi) a ked som bola vonku tak spala este dobru pol hod. lenze to bolo este na obed a som si hovoril, ze ju skusim ulozit este okolo 15:00ale sa nepodarilo. plakala skoro hod. tak som ju vzala z postielky a bola hore do 18:00.okupala som ju ulozila a ze pockam tych prvych 3 min. a pojdem k nej a ona po 2 min. stichla a zaspala 🙂 ked mas nejake dobre rady tak sem s nimi 😀

cajova_lienka
15. nov 2011

@juranka hmm skus malinku ulozit doobedu o 9tej a potom poobede okolo 13tej. malo by sa to upravit postupne na dlhsie spanky. moj krpec bol najprv taky 15min spac - potom som ho ucila vobec spat - hackou som ho hojdala kym nezaspal a potom aby spal aspon 1hod. a ked sa naucil spat tak sme skusili postielku a ked presla postielka - ze zaspava v nej sam - tak som ho zacala riesit aby mi spal dvakrta denne doobedu 2 hod. a poobede 1,5 - aj ked este vzdy sa stane ze ked ho nieco rozhodi - navsteva a pod. tak tolko nepospi. drzim palec a potom napis napr. IP

juranka
15. nov 2011

dakujem, skusim to tak. dufam, ze to bude dobre 🙂

juranka
16. nov 2011

@cajova_lienka ahoj, jedna otazocka...ked mala zaspi sama po 20 min. placu a spi 2x len 30 min. co mam robit? zoberiem ju z postielky? a ked je este skoro tak ju mam skusit uspat este ja neviem po dalsej pol az hodine? alebo udrzat az do vecera? a keby som isla este potom s nou von a zaspi mi v keciku tak to nevadi???

3005marketka
24. nov 2011

@sjuze dobry den....chcem sa opytat,ci mate este tu knihu Kazde dieta sa vie naucit spat,,...raz ste pisali ze ju niekomu poslete vo worde...ak by ste to este nahodou mali,neposlali by ste mi to? dakujem krasne...marketka3005@azet.sk

li_la
28. nov 2011

Ahojte,
pred 3 mesiacmi sme úspešne zvládli túto metódu a odvtedy krásne spinkáme v noci aj cez deň. V posledných dňoch však nastal istý problém pri dennom zaspávaní. Keď ho uložím do postieľky, začne zakaždým veľmi plakať. Niekedy aj pred tým zamrnkal, ale prestal a v pohode zaspal. Teraz plače aj 5 - 10 minút, pokiaľ zaspí. Nemáte podobnú skúsenosť? Ako ste to riešili?
Neviem, či je to spôsobené tým, že už je väčší a proste nechce toľko spať. Alebo keď ho ukladám, je už proste príliš unavený, kvôli aktivite, ktorú už vyvíja a nie je jej málo. Ďakujem za rady a skúsenosti.

kala
2. dec 2011

ahojte ja knihu nemám, ak ju dakto máte prosím pošlite mi ju na banicmichaela@azet.sk, a teraz náš problém, mám 6mesačného synčeka, cez deň mi pospí max 45 min, trvá to už 2 mesiace dobre cez deň dajme tomu, ale v noci je hore min. 5-6 x a to je dosť utíši ho jedine fľaška ke´dže už nekojím, ale podľa mňa nieje normálne aby malý jedol v noci aj 3 x síce mu dávam menšie dávky ale aj tak, cez deň papá pekne takže hladný byť nemôže je to moje 2 dieťa ale v porovnaní aj keď viem že každé dieťa je iné , je to horšie,kojila som do nedávna ale mlieko mi jednoducho zmizlo možno aj preto že som na všetko sama neviem naozaj. Zubky máme vonku 2 tak kvôli nim to myslím nieje skuste poradiť alebo ak máte tu knižku vo worde pošlite mi ju moc ďakujem

eni11
3. dec 2011

Ahojte, my sme mali respektive este mame trosku iny problem, maly rano vstane okolo 5-5.30 a okolo 7-7.30 je uz unaveny tak ho davam spat do kocika na balkon a on tam dokaze spat aj do 13hod, poobede chodieva spat okolo 15hod a spi cca 2hod, vecer okolo 19hod uz vidim na nom ze je unaveny, tak sa este predtym okupeme, napapame, zahrame sa trosku a najneskor okolo 19.30 ukladame sa na spanie a tu sa zacinaju nase problemy. Maly nechce zaspat ani na rukach ani so mnou v posteli, proste hodinu place kym zaspi a to je fakt jedno ci ho mam na rukach, ci s nim lezim v posteli alebo ho dam do kocika a prechadzam sa s nim po chodbe. Posledne tyzdne som to uz robila tak, ze po jedle ked uz bol v polospanku som mu este rychlo strcila dudel do pusy aby pri tom zaspal, lenze ten mu musim drzat aby mu furt nevypadaval, lebo ho nevie poriadne udrzat v ustockach a pritom ho chce. takze to vyzeralo tak ze som mu jednou rukou drzala dudel druhou jeho rucicky aby si ho nevytahovala pritom som ho este aj hojdala. Ale aj tak plakal asi 45min, velakrat som to uz nezvladala a odchadzala som zo spalne s placom alebo s nervami v koncoch, proste to uz bolo na mna vela. A ked uz konecne po hodine boja ☹ konecne zaspal a ja som ho chcela prelozit do postielky tak sme mohli zacat od znova, nakoniec som ho nechala pri sebe vzdy, ale takto sa nevyspim ani ja ani on a ani priatel. V noci to je v pohode to mi od narodnia vstava max 2x, niekedy zaspi hned, inokedy ho musim uspavat hodinu zase s placom 😢 . Nocne vstavanie mi nevadi, ale z uspavania som uz hotova a tak som si povedala, ze to vyskusam z tou knihou, zacala som s tym sice len vcera, ale myslim si ze to bude dobre. Maleho som vcera rano neulozila spat rano okolo 7hod ale az okolo pol9 vonku na balkone(crstvy vzduch musi byt 😀 )a nechala som ho spat len dve hodiny, poobede som ho uz ulozila do postielky a tiez spal len dve hodky ako inokedy, asi plakal pol hodinku a zaspal. Vecer som ho ulozila trosku skorsie ako obvykle lebo uz bol unaveny, teraz vydrzal plakat asi hodinku a potom zaspal, raz otvoril ocka ked sme my s priatelom isli spat, ale hned aj zaspal a na moje prekvapenie prespal celu noc, niekedy sa pomrvil alebo zamrnkal, ale to mu bolo teplo, ked som ho odokrila trosku tak uz nebol problem a spal az do 5.20, vtedy isiel priatel do roboty a nejaky buchot ho zobudil, tak som mu dala papat a vstali sme okolo 6.45hod. Juj ale som sa rozpisala 😲 , al nepisem sem casto tak som sa chcela podelit. Dufam, ze to bude cim dalej tym lepsie a drzim palce kazdej maminke

petah82
3. dec 2011

@kala
@3005marketka poslany mail s knihou 🙂 nech sa spanok zlepsi!

monicka585
3. dec 2011

ahojte,ja by som tiež potrebovala poradiť.malinká má 2 roky 8mesiacov a už týžden mi každý druhý den vynechá obednajší spánok,vždy ju uspávam ja,dbám aj na to,aby šla spať v rovnakom čase,ked cez obed nespí,je veľmi unavená a zlá,nedá sa s nou vydržať.neviem už čo mám robiť,aby zaspala,vždy som tuto tému s usmevom obchádzala,že nás sa to netýka a nikdy nebude a teraz toto

siss_sz
5. dec 2011

ahojte, prave to skusam...uz place chudak hodinu... ale uz sa dusi soplami, kasle z toho, chudak..je to normalne?

zuzanockamt
5. dec 2011

@siss_sz tak toto urcite nie je normalne ☹ ... to si hodinu nechala plakat dieta? ☹ ... ake je stare? ... ak si myslis, ze robis dobru vec pre neho, ked ho nechas vynervovaneho a vyplakaneho zaspat, tak sa mylis, akurat nadobudne pocit, ze sa na teba nemoze spolahnut, ze ked ta potrebuje, tak neprides a po par dnoch naozaj zaspi, lebo rezignuje ☹ ... chudacik ☹

siss_sz
5. dec 2011

@zuzanockamt ale ja za nim chodim po urcitych dobovych intervaloch...
a tebe spinkalo babo v pohode? lebo neviem, ci si zazila uspavanie deti do polnoci (od osmej) alebo nieco ine..nehovorim, ze to je strasne, ale bola som z toho taka nervozna, ze som poom bola nervozna cely den na neho aj na manzela,lebo som cely den nemyslela na ine, iba ze "zasr to tak bude"..tak neviem, co je horsie...
nemyslim si, ze je to super, ale skusam...ak sa to nepodari do 2 tyzdnov, nebudem to robit... a podla psychologov dieta rozlisuje na dobru a zlu mamu az od roka a pol...

zuzanockamt
5. dec 2011

@siss_sz tak ja mam s uspavanim svoje zazitky 🙂 ... staci si precitat moj clanok ... vyplakat by som nenechala, je to barbarstvo

siss_sz
5. dec 2011

@zuzanockamt ja som svoje dieta satkovala, zaspal tam dokopy dva razy... dokonca som uspavala svojho syna na prsniku, lebo mi to nevadi...aj na rukach som ho ochotna vyvlacit kolko chce... ale on ma odtlacal...napapal sa a uz nechcel zuzlat ani prso, a rukach tiez nechcel byt..takze mi nic z tvojho pribehu nepasuje, rpepac... ked mi poradis nieco ine, budem rada...mne sa tiez tato metoda nepaci...

audrie
6. dec 2011

Ahojte, ja mam pozitivne skusenosti s uspavanim podla tejto knizky. Moj syn ked mal asi 7-8 mesiacov, tak zacal velmi zle zaspavat na prsniku a ked som ho isla ulozit do postielky, tak zacal vzdy plakat, takze som ho do postielky davala aj 10-15 krat kym sa mi to podarilo a to som uz bola taka zufala, ze som si merala drahu od miesta kojenia k postielke a rychlost chodze a sklon akym ho dam do postielky, aby sa nahodou nezobudil...takze to bolo zle zle zle...tak som isla podla tej knizky a veru to funguje a uz ma moj syn skoro 13 mesiacov a pekne dva krat za den spinkava a vecer pravidelne o pol 8 chodi spinkat a vzdy sam zaspinka a nie su ziadne problemy, takze mne ta knizka velmi pomohla. Trvalo to asi 4-5 dni kym prestal plakat a obcas este aj teraz vyskusa ci sme si to nerozmysleli, ale ideme striktne podla pravidiel a nemame ziaden problem. Prvy krat mi plakal 40 minut a potom vzdy dalsie a dalsie plakania trvali menej a menej az uplne prestali. Podla mojich skusenosti co pocuvam maminy z okolia, tak tie ktore tvrdia ze to nefunguje, tak to su maminy ktore tie pravidla nedodrziavaju a preto to nefunguje. Od toho dna co sme presli na samostatne zaspavanie, tak sa moj zivot zmenil k lepsiemu, lebo mam doma pokojne dietatko a aj ja som sa stala pokojnou maminou. Svojho syna velmi lubim a ked placka lebo mu nieco je, vzdy ho utesim, ale ked viem ze place len preto lebo vymysla, tak to nepovazujem za barbarstvo, aj matka ma narok nato aby si oddychla a zila pokojnym zivotom. Samozrejme su maminy ktore uprednostnuju dlhe zaspavania na prsiku, proste sme kazda ina a kazdemu vyhovuje nieco ine. Drzim palce baby...

p.j.jacky
6. dec 2011

Ahojte mamicky.Moja 6 mesacna dcerka sa mi zacala pravidelne medzi polnocou a jednou hodinnou budit a odmieta spat.Zaspi az okolo 3tej nadranom.Viete mi poradit ako sa mam zachovat?Ci ju unavit a uspat,alebo ako?Trva to uz tyzden,je po chorobe a teraz som chora ja a je to celkom mazec.Budi sa kazde 3 hodiny na mlieko a medzi tym sa budi aj kazdych 15-20minut ....co poradite?dakujem

audrie
6. dec 2011

@p.j.jacky kedze mne funguju rady z tej knizky, tak ti poradim podla nej, dobre? odporucila by som ti ju v ziadnom pripade neunavovat ani nic take, proste noc je na spanie a nie na hranie, preto ju treba ulozit do postielky a dat ju spinkat. A druha rada, ak ti v noci nechce spinkat, asi je vyspinkana, teda cez den vela spinka, treba jej skratit denny spanok a ona ten chybajuci spanok potom bude musiet dobehnut v noci a teda ti lepsie bude spinkat v noci. Drzim palceky.

p.j.jacky
6. dec 2011

@audrie A to ju mam nechat revat?Lebo vydrzi byt potichu tak 20 minut,to ju akoze ignorujem a potom spusti neskutocny plac.Cez den mi naspala 1 hodinu a 10 minut.Kym sme neochoreli spavali sme celkom dobre.Ale ako sme ostali doma trcat na atb,tak je to horor....ale vziadnom pripade ju nenecham plackat,,,

zuzanockamt
6. dec 2011

@audrie 7-8-mesacne dieta nepace preto, ze "vymysla"

majka1981
6. dec 2011

@siss_sz nie, to nie je normalne. zober si dieta a povaruj ho, nenechaj plakat hodinu...

siss_sz
7. dec 2011

@majka1981 no a precitala si si dali moj prispevok? lebo ja som ho varovávala... ale on uz nechce!!! ale nechce ani v postielke sám.

zuzanockamt
7. dec 2011

@siss_sz a ked lezis pri nom na posteli, ani tak nezaspi?