Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

lubkaaa
13. apr 2008

lencici, nespí ti dlho cez deň?

mishelin, aké rady chceš? nechceš tú knihu?

lubkaaa
13. apr 2008

chcem sa s vami ešte v niečom poradiť.. ja kojím a teraz (po zavedení "krutej"metódy) kojím 2x za noc a potom už aj o 7 ráno.. (ešte som to presne nezosúladila -režim spánkov-lebo cez deň mala aj 4 polhodinovky a nemozem tak naraz skočiť na 2 spánky-a je nervózna..hádam ešte pár dní a nejako sa to spraví..)

chcem zmeniť 2 nočné kojenia na jedno nočné kojenie.. teraz je to okolo 00,15-01,00 a 03,30-4,00 a chcela by som aby to bolo len raz medzi (okolo pol3).. (ale až tak o dva týždne to chcem skúšať..) v tej knihe o tom píšu, ale nepochopila som to dobre
v noci o 1 sa zobudí a začne plakať a má ju manžel hladkať a nechať revať kým nezaspí, o pol3 ju zobudiť a dať jesť?

alebo dávať každý deň menej- dávam jej 6-8 minút -prejsť na 4, 3 minúty (v knihe píšu, že dať 3minúty-to radšej nedať..-ale my nepijeme dlho) až raz jednu noc nedať..

alebo každým dňom len nechať ju revať chvíľu plakať (presúvať) pomaly dobu kojenia a dať papať neskôr (čo ja viem každú noc o 15minút neskôr? a potom sa ustáliť na pol3?)

a ešte: nestratili ste mlieko, keď ste odrazu prešli na 1 resp. žiadne nočné kojenie?

ďakujem za odpovede a skúsenosti, viem že o podobných problémoch sa píše vo viacerých témach, ale nikde som nejako nenašla-ten môj konkrétny.. ešte skúsim presne pochopiť tú knihu.. 😠

lencici
13. apr 2008

lubkaaa cez deň mi spí max 2 a pol hodiny. Myslím, že to nieje veľa...
Teraz som to skúsila a už spí 🙂 zaspala za 28 minút len je otázne ako dlho bude spať....

mishelin
13. apr 2008

cipuska prisla som sem abymi babenky poradili ☹
lubkaa uz ju mam...

lencici ja mam presne ten isty problem nez ty..uplne ten isty ☹

lencici
13. apr 2008

Mohli by ste mi poslať tú knihu? lenka.morova@centrum.sk síce mi malá zaspala o 20.15 ale ešte by sme potrebovali vylepšiť to budenie v noci 😉 baby ale aspoň vieme, že ich máme 😀

mishelin ja som zo začiatku nemala problém o siedmej sme ju okúpali o ôsmej mi už spinkala a vstávala s manželom do práce okolo 6.30 tak že to som bola maximalne spokojná. Toto mi začala robiť asi tak pred mesiacom...

lencici
13. apr 2008

No a už plače ☹ majte sa pekne dobu nocku

peha
13. apr 2008

ja som sa neriadila ziadnou knihou ani "dobrymi radami" tetiek, a nastastie mala az na vynimky prespi celu noc. sice som ju dlho nekojila, ale takisto si ziadala mliecko a pytala si flasku.
tak som jej davala pri zaspavani - cca o 21.hod a ked som sla o polnoci spat ja - dala som jej opat mliecko a vydrzala az do rana. a tento model s mensimi obmenami funguje dodnes, v podstate sme na mlieku - mala miluje mlieko, ma ho pri zaspavani a este trochu na noc a potom az rano okolo 6, ale to uz dava manzel.
ked som s nou sama, tak jej davam mlieko az rano okolo 7. pol 8. jednoducho spim a ona tiez 😵

drzim vam palce, nech spinkaju pokojne. hlavne robte veci pocitovo a intuitivne. nase deti nie su ziadne modely ani vzorce, a menia sa kazdy tyzden, kazdy den. co plati na jedno - neplati na druhe a co plati dnes, neplati zajtra, vidim to na nasej malej.

peha
13. apr 2008

este nam pomaha, ked sa mala dobre naveceria - lenze to je u nas loteria, ona nie je papkac a skor len zobe.
oproti inym deckam je malinko. takze ked je vecer syta, mam pocit , ze aj lepsie zaspava. tak sa snazim olovrant posunut na cca 17-18 hod, ako kedy, ako ma chut a hlad a veceriame okolo 20 a o 21 ide do hajan.
skor ju nema zmysel ukladat, lebo si pospi hodku dve a je svieza hore. zato spi pekne do rana do pol 8.

katka76
14. apr 2008

peha, ako pises, kazde dieta je ine a meni sa zo dna na den. pri prvom som problem so zaspavanim, spanim a prespavanim nepoznala, od 4 mesiaca spal celu noc.
ine je to vsak teraz. terezka spavala celkom fajn, v noci sa budila ako mimi 2x. zlom nastal v 4 a 1/2 mesiaci, zrazu spanok skutek - utek a nocne krmenie ? 2 - 6x. skusala som vselico, od metody 3-5-7, cez terapiu pevnym objatim, posuvanim casu nocneho krmenia....a dosiahli sme pravy opak, prebrate rozvriesakane babo, ktore sa nedalo nijak utisit, a ked nakoniec konecne zaspala, ja som uz nevedela. tak som to prestala riesit, predtym, nez idem spat ju nakojim a potom podla jej potreby, niekedy je to 2x, inokedy 5x za noc.......
uz som sa tak naucila fungovat i ja 😉

katexy
17. apr 2008

caute baby, aj ja mam problemy so spanim pri mojom synovi - ma 7 mesiacov ☹ Vedeli by ste mi poslat tiez tu knizku o ktorej tu hovorite?

miska82
18. apr 2008

Ahojte baby. Ja mám 4,5 mes. dcérku a nemáme problém so spaním v noci, ale úplne opačne ☹ Cez deň mi vôbec nechce doma spávať a zaspí len vonku v kočiariku. Už ani ten balkón nefunguje 😠 Viete mi nejako poradiť, aby sa naučila spať cez deň aj doma? 😖 Už som niekedy poriadne zúfalá ... 😢

ajus
19. apr 2008

miska82, my sme mali presne ten isty problem. mala spavala cez den len v kociku vonku za chodu, ani zastat som nemohla, lebo hned bola hore ☹ a ked sa nedalo ist von bol to horror. tak som ju skusala dat doma do kocika, zakryt plienkou ocka a dat cumlik. naucila sa mi tak zaspat. najprv som ju kocikovala hore dolu na chodbe, neskor aj na balkone a ked zaspinkala, samozrejme som prestala. treba vela trpezlivosti, ale neboj, ked nude velmi unavena, urcite zaspinka 🙂

sue
19. apr 2008

Miska, u nás zabralo presne to isté čo v noci - presný rituál, presne dodržiavať čas ukladania, dĺžku spinkania a podobne...

dadusska
23. apr 2008

Ahojte, chcela by som poprosit poslat tu knizku "kazde dieta sa vie naucit spat...", mam podobny problem ako vacsina tu pisucich. Maly ma 5. mesiacov a zaspi len na prsniku alebo v kociku. Uz si neviem rady, dakujem za pomoc. dadahrncirova@gmail.com

lejna
23. apr 2008

Ahojte, prosim, poslite mi knihu na mail lejna@skmail.sk. Dakujem.

bambucinka
23. apr 2008

Aj mne ju prosím pošlite. Potrebujem ju asi ako soľ. 😅

bambucinka
23. apr 2008

Moja mailovka je: ivankovci1@mail.t-com.sk 😉

marta07
23. apr 2008

ahojte dievcata, chcem sa podelit s vami o skusenost, vyskusala som uspavat synceka presne podla tejto knihy, po troch dnoch sam spinkal do 5-tich minut, o tyzden na to zacali liezt zubky, takze sa spinkanie opat narusilo, ale nevyhodou u nas je to, ze nas drobec tazko znasa prerezavanie zubkov, niekedy je nervnozny aj 2-3 tyzdne, u kazdeho babatka je to individualne, kazdopadne to bola dobra skusenost naucit babatko spinkat podla tej knihy a mozem potvrdit, ze to funguje

lubkaaa
24. apr 2008

daduska, leina, bambucina poslala som vám ju. 🙂

dadusska
25. apr 2008

lubkaa, dakujem pekne 🙂

katka76
26. apr 2008

ahojte maminy, tak ja som temu spanku uz prestala riesit. zial, moja terezka ma obdobia, ked je hore 3x, alebo dni, ked sa budi takmer kazdu hodinu. zaspava pekne sama, ale po 1,5 - 2 hod je hore. takze uz som rezignovala a vytesujem sa z noci, ked ma necha spat v 3hod. intervaloch 😅

bublinkajasminka
30. apr 2008

kočky prosím vás pošlete mi tú knihu niektorá vo worde? budem veľmi vdačná 🙂 malinká sa mi budí, doteraz pekne celkom spinkala ale už je to fasa probém, som unavená a otrávená

bublinkajasminka
30. apr 2008

ak môžete pošlite mi ju niektorá na mariana.vargicova@gmail.com

bublinkajasminka
30. apr 2008

kočky a ako ukladáte detičky haji cez deň a ako v noci?veľmi ma to zaujíma ako ich ukladáte - díky moc

gredy
30. apr 2008

bublinkajasminka, viem o com pises, sice nas drobec spal celkom fajn v noci do 3 mesiacov, cez den nenaspal toho vela co mu ostalo do teraz. Do tych 5 mesiacov sme haji, haji robievali stale, den, vecer, noc...cez den len v kociariku, vecer na rukach a fitlopte, to bolo horsie,lebo akonahle sme ho polozili, tak sa zobudil, takze zaspaval aj na 5x. teraz ho sice uz vobec nie haji, haji ale spime stale cez den max pol hodku a v noci je hore cca kazde 3 hodky, ked ma dobru noc tak sa mu podari spat jeden interval aj 4 hodky, ale toje max. je stale kojeny, tak v noci je castejsie hore. Nam velmi pomahal vysavac, juj aj tak sme ho odnaucili od haji haji. zapli sme vysavac a drobec v pohode zaspal, len potom som sa bala aby nebol z tohomoc ohucany....tak postupne sme to zamenili za "umely dazd" a teraz mu spievam. 🙂 drzim palce. Inac bambulka je este velmi malicka, ta taketo pokusy, inac na nas to moc nefungovalo, sa mi zdalo, ze maly sa viac strhaval v noci z tolkeho placu, zabralo, to ze som ho drzala za rucku a bola pri nom. no ako kedy, je to pravda. 😒

pierra
30. apr 2008

baby ja mam na vas otazku:moj drobec zaspi za 10 minut ale posledne 2 tyzdne sa mi zobudi v noci aj 10krat!!! 🙄 a to tak,ze sa plazi v postielke a mrnci kym niekde nenarazi, to sa uz celkom preberie a place a place kym ho nevyberiem a neuspim.. uspavam ho cajom, potom sa mi precikava,takze v noci ho musim prezliect pricom sa tiez preberie a zase dookola..
cez den mi spi dobre, doobeda aj 3 hodiny a poobede v kociku este hodinu ale noci su strasneee.. mate s tym niekto skusenosti?

dadulik
30. apr 2008

pierra my to mame od 3 mesiaca, ze nasa dama sa v noci budi v rozpati od 4-12x za noc, cecek do huby a spi dalej 😎

pierra
30. apr 2008

ale ja uz nemam tolko mliecka dadi 😢 on ked zisti,ze je prazdny,tak sa este nazlosti.. 😒

dasa80
30. apr 2008

ahojte,
moc sa pri nasej malej nevyspim, a vidim ze nie som sama , citala som vase prispevky dozadu a po tych uspesnych ohlasoch by som vas chcela pekne poprosit ci by ste mi niekto mohli poslat spominanu knizku na mail: nada.repanova@gmail.com, dakujem pekne 😉

martinaema
30. apr 2008

dasa80 poslala som 😉