Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

zuzanockamt
16. jún 2013

@blondynka400 osvetu ohladom dojcenia mi netreba, dobre si si rypla 😀 😀 😀

corny01
16. jún 2013

@blondynka400 S tim sisd je mi to jasny, ale je to dilema, u nas kdyz uz se spi, tak radsi nemluvim, nedycham, nesaham a modlim se aby v tom pokracovala 🙂

zuzanockamt
16. jún 2013

@bejbinka mam asi divne dieta, ale nic som ho nikdy nemusela oducat - ani od cumlika, ani od uspavania na rukach, ani od nocneho pitia mlieka, ani od nosenia, ani od plienok - vsetko zvladol sam, ked bol na to spravny cas 🙂 ... divne, vsak? 😀

bejbinka
16. jún 2013

@zuzanockamt
Nie, preco? Supermama - superdieta 😀 Gratulujem!

sofiadurovic
16. jún 2013

@lorreine tomu hovorim parada a ako si to presne dosiahla alebo je taka od narodenia moja ma totis nespavost asi vrodenu nech sa snazim ako kolvek aj tak sa budi cca kazdu hodinu a pol a ma svoj rezim aj vonku sme stale je unavena spokojma pekne zadpinka ale potom sa po polhodine zobudi dokrmim ju a az do rana kolotoc kazdu hodinu hodinu a pol ☹

corny01
16. jún 2013

@bejbinka Pekny zasah 🙂, nekteri superlide proste potrebuji od ostatnich hooodne ocenit, ale bohuzel to nema vliv na jejich potrebu dalsiho ocenovani a my ostatni se s tim musime proste smirit a davat jim to, co potrebuji.

lorreine
16. jún 2013

@sofiadurovic @corny01 No ako inak ako metodou z knihy, o ktorej je tato diskusia 🙂. Budila sa po chorobe, kedy som ju ukludnovala prsnikom asi 10x za noc. Ja som uz bola uplne nevyspana. Tak sme sa rozhodli pre tuto metodu. Trvalo 3 dni a zase spala celu noc. Ale este asi 2 tyzdne pred zaspanim plakala, ale chvilocku. No a potom uz vobec. A evidentne je jej v postielke dobre a tesi sa do nej vecer.

anrebcz
16. jún 2013

Holky, cely den jsem byla pryc a ted to docitam, takze postupne:
@corny01 nase mala ma 7m a spi jen na brise. Od malinka jsme ji davali na zada a nechtela spat, pak jsme ji zacali zavinovat a davat na bok ( to spala jen nez se prevratila na zada) a v 6m uz bylo takovy horko, ze se to zavinovani uz nedalo praktikovat tak jsem ji to musela odnaucit a ejhle, zjistili jsme, ze nase mala spi jen na brise ( uz se sama umi otocit, rakze kdyz si v postylce hraje tak je na zadech, ale kdyz chce spat tak se pretoci na bricho- zabranit se tomu neda a v tomto veku uz je to bezpecne)
@evamarcel evi, zkousis si zapisovat ty casy spanku a probuzeni? Je v tom nejaka pravidelnost?
@chlpacik pokud te to aspon trochu povzbudi, tak jsem si myslela, ze nase mala je stejna jak popisujes, ale od 6,5mesice se u nas hodne zmenilo k lepsimu. Asi je to proste prirozeny vyvoj, takze ver, ze bude lip 🙂))

corny01
16. jún 2013

@anrebcz a umi se pretocit z bricha na zada?

anrebcz
16. jún 2013

@corny01 jj, toci se jak na kolovratku. 🙂 vali nam sudy po obyvaku!

sofiadurovic
17. jún 2013

@lorreine to mi je jasne len niektore mamicky pisu ze sa ta kniha zle aplikuje na detoch tak som si myslela ze ked to u Vas tak super dopadlo tak mi napises konkretne ako si to urobila ty 🙂 ale dakujem za odpoved 🙂
@lorreine

lorreine
17. jún 2013

@sofiadurovic Poslem Ti to do posty, ako sme postupovali. Uz som to posielala par kockam 🙂.

chlpacik
17. jún 2013

@junkfoood tak to mate suuuuuuuper 🙂 ... ja uz treti den skusam, ale nevydrzim. Vacera napriklad plakal plakal az nakoniec som ho dala do kocika a hned zaspal, asi uz bol unaveny plakanim. Ale zobudiol sa po 3hod. a potom kazde dve :( a chcel psnik.... 😒 a o 5tej sa tvari ze prespal celu noc 😀 😀 😀

kudrlivka
17. jún 2013

@lorreine mohla by si aj nam poslat tvoj postup? nevieme si rady :/

chlpacik
17. jún 2013

@anrebcz asi budem musiet vydrzat, ved nic ine mi neostava 🙂)) A co sa tyka tychto horucav, tak ja mu davam iba plienku cez nozicky, a to skope, ale aspon nieco, lebo je neskutocne teplo, my sme na poschodi, cize strecha je vyhriata, okno mat otvorene nemozem, nakolko byvame na hlavnej a to kamion za kamionom :(. Takze mu nechavam iba plienku, a niekedy ho necham odkopaneho, aj tak mu je horuco a spinka tak ze ma na sebe iba body s kratkym rukavom 😉 ...

lorreine
17. jún 2013

@kudrlivka jasne poslem. Ale necekaj nejaky navod. 🙂. Je to proste popis toho, co sme robili my. Ci to bude fungovat u vas, to neviem. U nas zabralo na 100%.

anrebcz
17. jún 2013

@chlpacik ja urcite radim vydrzat. Nase mala teda nejak extremne dlouho nervala( max 40min- coz se nekomu muze zdat k nevydrzeni, ale ja jsem si rikala, ze pokud tam po 20min pujdu a prerusim to tak jsem ji vlastne nechala brecet zbytecne!).
Dnes je den 14, poslednich par dnu uz jen par minut mrucela( zadne breceni) a vcera a dnes uz ani to ne. Jak dodrzuju ten stejny ritual( flasku, knizku, basnicku a pisnicku) tak ona uz vi, ze jde spat, dnes mi vytuhla na rameni pri odbrkavani. Tak jsem ji polozila do postylky a porad jsem zpivala. Ona otevrela oko, za chvilinku ho zase zavrela a konec. Ani nevydala hlasku! Chci tim jenom rict, ze u nas to proste funguje. Ale pokud si myslis, ze na to nejste ready tak zyden nebo 2 pockej a pak to zkus znovu...

lin123
17. jún 2013

Ahojte.Ja som aplikovala na nasho maleho tuto metodu a funguje to! 🙂)) Najprv som ho tak naucila spat na noc a potom aj cez den,ale to som ho ucit ani nemusela,lebo pekne zaspal sam. Horsie je, ked sme niekde inde na navsteve..ale uz aj to zvlada...
Prve dva dni poplakal, na treti den krasne zaspal bez placu,na 3.4. den opat rev a potom uz len pekne zaspi, ziadne revy nic...ale upravila som si trochu tie casy...nesla som uuplne presne dla navodu..rozhodne odporucam a vydrzat! 🙂

snazilkabara
17. jún 2013

@lorreine napis mi prosim take vas postup do posty. Diky

snazilkabara
17. jún 2013

Ahoj, dceri jsou dva roky. Tuto metodu jsme aplikovali od jejich 8mi mesicu kdy jsem znovu otehotnela. Brecela prvni den 14 minut a pak uz nikdy a ani v noci uz se nikdy nevzbudila. Asi pred tremi/ctyrmi dny zacala odmitat spanek po obede a ted nam asi 4 dny rve i v postylce a nechce zabrat. Je to docela zvlastni, kdyz uz vic nez rok usina sama. Mate nejake zkusenosti?

zuzkat1
17. jún 2013

@zuzanockamt nikdy nepochopia o com hovoris... Obdivujem ta ze ta to este bavi... Moja ma 3roky a 4mesiace a este neprespala noc-uspavam ju a budem kym to bude vyzadovat... Dieta ma na vsetko dozriet same a nie ho nutit a frustrovat.mala je smela,spokojna,spolocenska,sebavedoma a vie ze som tu vzdy pre nu. Ked bude na to pripravena tak zaspi sama a prespi noc...

sorciera24
17. jún 2013

@zuzanockamt v inej teme sme sice kolegyne, ale tato tema je fakt individualna, tu mozes mat fak len svoj anzor, ty napr. neznasas reci o dojceni a jeho velkom vyzname....preco?...lebo si nekojila a stve ta to, co keby tebe niekto zacal vyhadzovat na oci, ze si nedopriala dietatu uplne to najlepsie a mala si vyskusat vsetko (lebo to ide).....je to to iste, co robis tu......mne metoda (upravena mnou) pomohla, ty si cakal , kym sa ti dieta odplienkuje same v 3 rokoch (pre mna to bolo nelogicke, ked sa to da skor), takisto zaspavat (len ono dieta nevie, ako na to, ked mu to neukazes...)...ale sorry, myslim, ze zeny tu, ani ja nechceme mat dieta do 10 rokov pri sebe, kym pochopi samo (ked ty nao, maj ho, aj do 15 tky pri sebe...), ja to tak nechcem a nemylsim, ze by som bola pre to horsou matkou, tak ako nie si ani ty, lebo si nekojila.....ku kazdemu dietatu treba pristupovat inak a treba si najst cestu, kt. bude vyhovvoat maminke aj dietatu....

timka6
17. jún 2013

@lorreine A v akom veku ste to skúsili, koľko už tak fungujete ? A ako zvládate noci a dni keď jej idú zúbky ?

anrebcz
17. jún 2013

@chlpacik ps co se tyka tech nocnich teplot tak to ti neporadim, protoze ja bydlim mimo cr a u nas zadny vedra nejsou (bohuzel) :(( moje mala spava v bodycku + overalku + na ni hazu deku 🙂

blondynka400
17. jún 2013

@snazilkabara ahoj 🙂 Ono alespoň u nás se to spaní dost měnilo. Kdy ti "stávkuje" přes den nebo večer? A jak se jinak máte?
@sorciera24 moc hezky jsi to napsala. Navíc jsi mi nětkeré věco hezky osvětlila 🙂
@timka6 já to tedy aplikovala v 10m (první zoubek měla v 9m). Zuby po té na spánek žádný vliv neměly...

snazilkabara
17. jún 2013

@blondynka400 dělá to večer i v poledne. Máme se celkem dobře, je. To docela kolotoč v poslední době. Snad se to brzy zlepší zase. Malem už leze a Emička mà teď vztekaci období, takže jak říkám, někdy opravdu zahnul... Co vy?

blondynka400
17. jún 2013

@snazilkabara u ná ssi třeba před spaním povídala, začala si hrát a čím je starší, tím to většinou trvá déle. Ale má taky období. Ale nikdy tedy nebrečela...
U nás docela pohoda, Oliv zkouší kolínka a ta starší je hold svá jako od narození 😀 Teď bude končit školka, tak si to s ní asi v červenci užiju, do toho práce, tak bude taky kolotoč 😀
Až budeš mít čas, tak se přijď někdy ukázat 😉

lorreine
18. jún 2013

@timka6 Zacali sme, ked mala 8,5 mesiaca cca. Takze uz viac ako mesiac spi ukazkovo. Cez den bojujeme, pretoze sa stavia v postielke a nevie zliest a ulozit sa sama. Ale nakoniec vzdy zaspi. Ono to dopoludnajsie zaspavanie ale nieje s placom. Proste sa vzdy postavi a "rozprava" a potom sa zacne hnevat, ze nevie zist dole. Tak ju polozim a idem prec. Najviac to trvalo asi 45 minut. Inak vecer ale do 5 minut spi. Vecer (asi ako ma na sebe perinu), tak sa nepostavi, alebo je tak unavena. Neviem. Co sa tyka zubkov, tak to aj podla knihy suvis so spanim nema. Nehovorim, ze to deti neboli, ale Dianka ma 6 zubov a to jej vlastne 4 liezli pocas ucenia spat a potom a vplyv to na spanie nemalo. Asi to tiez zalezi na dietati. Pokial bude Dianka po mne, tak ja mam vysoky prah bolestivosti, takze mozno to az tak neciti.

nicicka
18. jún 2013

Tiez mam tuto knihu ale zatial som neskusala. Vlastne som ju iba zbezne preletela, ale myslim, ze je skor urcena detom na UM kedze podla laktacnej je denna tvorba mlieka ovplyvnena prave dojcenim v noci, cize cim viac dieta vypije v noci, tym viac mlieka sa tvori cez den. V noci sa dojcime 2-3x a ani by som to nechcela zmenit. Horsie sme na tom so spankom cez den. Mala zle zaspava, velmi sa zlosti a mrnci a nechce mi zaspat. Uz som si povedala, ze ju necham vyplakat ale vzdy to stroskotalo na tom, ze je este malinka a ze je dost deti v detskych domovoch, ktore tam placu a nikto si ich nevsima. Ak by to vsak nahodou niekedy bolo s nasim spankom este horsie a mala bude mat viac ako pol roka, tak mozno vyskusame aj tuto metodu...

zuzanockamt
18. jún 2013

@sorciera24 dakujem za nazor 🙂 ... dieta sa ale naozaj osamostatni same, ja som dokazala sklbit vztahovu vychovu, skorsi nastup do prace, syn to zvladol velmi dobre, hoci je velmi citlivy a skor introvert ako extrovert, tak neviem naco by som ho mala stresovat vecami, ktore si vie uregulovat aj sam mimochodom plienky uz ma len na noc - to mi vsak absolutne nevadi, pocas dna nehody nie su, nehrozi ziadne utieranie mlacok a nekonecne pranie oblecka 🙂 ... a potom dieta naozaj nechape, ked ho zacneme v roku - roku a pol tlacit na nocnik, lebo nevie o co ide, co ma robit ... ano, da sa to natrenovat ... dieta sa da vycvicit na takmer vsetko -.aj spanok mu mozete naprogramovat, su deti, ktore sa daju ovladnut tazsie, ale aj tie sa zlomia casom - len teda ich to stoji viac placu ... a dojcenie sa s regulaciou spanku, ci vylucovania neda porovnat, lebo do dojcenia som zial uz zasiahnut nevedela, telo sa same rozhodlo, ze to nepojde a moje dieta tomu tiez nebolo dvakrat napomocne ... dojcenie ma uz tak nezasahuje ako volakedy

a uz ma nerieste 🙂 ... venujte sa trenovaniu a cviceniu deti 🙂