Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

katuska111
16. okt 2013

@kladina aj aj plakávala? no my máme teraz už 6 mesiacov a 2 týždne, horšie je že malý sa začína preklapovať do sedu, a vždy sa pretočí a potom nevie naspäť, tak sa hnevá. Niekedy zaspí lepšie a niekedy horšie. No ja tu metodu aplikujem zatial len na jeden denný spánok a večer ked zaspí, Neviem či je to tak dobré, ale napr. dnes v noci sa zobudil o 23,00, tak som chcela že mu dam papať až o polnoci,tak som mu dala len trocha čaju a že ho nakojím až o tej polnoci, hrozne reval hodinu, chodila som k nemu v 10 min. intervaloch a potom o polnoci som mu dala napapať.

Inak neviete mi poradiť, ako to je ked takto začína pomaličky sedieť? teda on sa vždy preklopí, akože si ide sadnuť a skončí tváričkou dolu a potom sa hneva. Aj vtedy mam počkať tých 10 min.??? ozaj a v noci to je ako? mam zažnutého také anjelika z monitoru dychu, take svetielko tlmené, takže v izbe je dosť tma. Rozmýšľam či by som nemala dať nejaké iné svetlo, aby troška viac videl, či sa aj nebojí 😅 😅 no neviem

kladina
17. okt 2013

@katuska111 Je to ťažko radiť... lebo každé dieťa je iné. My sme sa krásne naučili zaspávať. Len ju položím a idem preč, zavriem dvere a ona sama zaspí. Myslím, že keď s tým raz začnete, tak musíte aplikovať zaspávanie na všetky spánky, aby malý nebol pomýlený. ALE od nočného papania dcéru neviem odučiť... akosi na to nemám silu. Strašne plače a keďže už pracujem, je mi pohodlnejšie urobiť mlieko, ktoré vypije a spime ďalej. 😒 Viem, že v nej podporujem zlozvyky, ale aj na to príde raz čas 🙂 myslím, že u polročného bába by som sa asi prispôsobila jemu. Neviem koľkokrát kojíte v noci, ale časy by som nechala na ňom. Ak chcel papať o 23tej. On je ešte malý. Ale poznám maminy, ktoré vydržali a spia celé noci... 😉 Naša malinká začala lepšie spať, keď sa okolo pol roka naučila spať na brušku a vedela sa pretočiť späť. Svetlo na noc by som nepridávala. chce to trpezlivosť... lebo potom prídu zuby a ste so spánkom zas na začiatku a začínate znova 🙂

katuska111
17. okt 2013

@kladina nam už zuby idú, mame 4, tak možno to je aj tým, a krmím ho v noci 2 - 3 krat, predtým ked spal pri mne bol na prsníku zakaždým ked sa zobudil, tak to bol istý zlozvyk, tiež hrozne plače v noci, ale dam mu čaju, alebo nakojím a spíme dalej, len sa hrozne často budí, aj 7 a viac krat za noc.

kladina
17. okt 2013

@katuska111 Hej, to robila aj naša mala. Ja som jej stále podávala cumel... ale aj to som ju odučila pri tom zaspávaní, ignorovala som ju. Za 3 noci pochopila, že sa v noci budí len 2x 🙂 a tak to máme doteraz o 23tej a 4tej- 6tej (má 18mesiacov). Ale keď idú zuby... je to aj 5x za noc. Potom sa to zas urovná... Chce to čas.

mary159
26. okt 2013

Ahojte. Akurat citam spominanu knihu. A zacinam to aplikovat. Nas sa dnes zobudil o 23.00 tak som mu dala jest s tym ze snad bude dlho spat. Ale zobudil sa 1.30 a aj vtedy som mu dala jest. On je nauceny spat so mnou v posteli a preto sa ani nezaspal a ked som ho poslozilado postielky po 5 min. zacal znova plakat. To uz manzel vstal a isiel ho uspat narukac. Ale ked sa zobul o 3.00 tak som si povedala a dost. Zacala som 3 min. intervalom a zaspal po 1.20. Teraz spi a ja som zvedava ze dokody. Som zvedava na dalsiu noc. Ale uz budem metodu vyuzivat na kazde zobudenie. Dufam ze sa mi podari aby spinkal celu noc. 🙂🙂🙂

kalifa28
26. okt 2013

@mary159 ??????????????????????????????????????????????????????????????????????? to naozaj chceš, aby polročne bábo prespalo celu noc???? a to z akeho dovodu prosim ta???? kojiš ho vobec? hm... asi nie, hned som si myslela.... mohli ste si radšej kupit bábiku shou-shou---- tá spí od večera do rána v jednom kuse..... OMG 😝

kalifa28
26. okt 2013

ale v pohode.... ako tak čitam pár stran dozadu... nie si sama, kto je tu totálne prepnutý.... ženy spamätajte sa trošku a netrápte tie ubohe deturence... to vam nie je ani trochu luto?????? .....že hodinu strašne reval...... nemám slov

diviska
26. okt 2013

@kalifa28 nemůžu uvěřit, že tato skupina pořád funguje a nezavřeli jí pro týraní dětí :( je mi smutno si tu číst, jak ty uzlíčci pláčou a maminky měří čas, za jak dlouho k nim můžou přijít :/

zuzkat1
26. okt 2013

Este stale fici tato kniha? Dufala som ze uz niekto ritualne spalil vsetky vytlacky.hroza:-p kazdy kto ju precita musi pochopit ze autor nenavidi deti... No ale asi to nie je jasne uplne kazdemu a zial mnohe sa tym riadia. Moja sa do 2rokov budila 10x za noc.dodnes (4roky) uspavam a mala je spokojne,sebavedome,vyrovnane dieta.nie je ustrachana ani rozmaznana.a neboji sa ze ked bude mat problem alebo strach,ze sa na nu vykaslem,lebo ja som PRISLA vzdy ked plakala.

johankaa
26. okt 2013

@katuska111 určite nepokračuj, iba málo detičiek dokáže zaspávať samo. neviem či vieš, ale autor tej knižky neskôr oľutoval, že ju písal, pretože sám uznal, že tá metóda je hrozná a deťom škodí.

zuzanockamt
26. okt 2013

@mary159 take male dieta si nechala plakat viac ako hodinu ? 🙄 ... nuz toto nepotrebuje komentar ... je mi jasne, ze neplakal cely ten cas, ale viem si predstavit, co to s nim robilo a tie hladiny stresovych hormonov v krvi, ach jaj ... snad aspon ty budes spavat spokojne a pokojne

zuzanockamt
26. okt 2013

@diviska ja to tiez pokladam za tyranie deti, ked som sa raz takto vyjadrila, tak ma oznacili skoro za nenormalnu

mary159
26. okt 2013

@zuzanockamt nenechala som ho plakat hodinu, pretoze uz nie je taky maly. Uz je aj trochu presibany. Chvilu bol ticho a potom plakal asi dve minuty. Potom bol znova ticho a zas plakal minutu. A po 7 minutach som vzdy ku nemu isla aby som ho pohladkala a ubezbecila ho ze som stale nablizku. A po hodine a pol zaspal - sam v postielke a bez prsnika. A o to ide. Potom sa este nadranom zobudil a potom uz neplakal ani pat minut a znova zaspinkal. A to chcem dosiahnut. Vobec. To nie je tyranie. Pretoze kolkokrat sa mi cez den stalo ze mi trebalo ist napriklad na wc. A vtedy tiez place aj viac ako 7 minut. To by som podla teba ani na wc nemohla ist. Lebo by som ho tyrala?

zuzanockamt
26. okt 2013

@mary159 da sa vsetko zariadit tak, aby dieta neplakalo, ked plakat nemusi ... aj ist na WC bez placu dietata sa da ist ... a púolrocne dieta urcite presibane nie je, ale to takym ludom ako ty sa tazko vysvetli, ked pokladas tuto knihu za nieco vhodne pri vychove svojho dietata

mary159
26. okt 2013

@kalifa28. Ano kojim ho. A preco som sa to rozhodla riesit podla danej knihy je pretoze uz spinkal celu noc. Potom ochorel a teraz ked je zdravi. Je na prsniku rano od 1,30 do 3,30. naposledy a pospal mi hodinu a potom znova bol hore. Takze viem ze kludne dokaze spat len ked bol chory som ho prikladala castejsie a on si na to jednoducho zvykol ale aby bol na prsniku prisaty 2 hodiny a potom spal hodinu sa mi nezda byt normalne. A ja nechcem vychovat rozmananeho spracka ktory mi bude skakat po hlave. Takze vyskam to podla knihy a zrejme to funguje pretoze ked sa potom nadranom este zobudil tak neplakal ani pat minut a zaspal znova a aj rano ked vstsl tak vobec neplakal len sa pekne pill hodiny hral sam v postielke. A inokedy som ho uz od piatej mala pri sebe lebo som vstavala kazdu pol hodinu. Takze je kazdego vec ako si dieta vychova.

jonas17
26. okt 2013

@mary159 načo ti bolo dieťa? si si myslela, že porodíš, nakrmíš, dáš do postieľky a hotovo? po troch hodinách vyberieš , nakrmiš a zase same zaspí? preboha, to sa strašne zle číta...ved to chudatko má len polroka, ja som musela pozrieť, o akom starom dieťati píšeš..prešibaný? to snád ani nemožeš myslieť vážne..skutočne hovoríš o svojom synčekovi? najkrajšom, najúžasnejšom, najmilovanejšom tvore na svete?? nemám slov...
moja dcéra má tri a pol roka, stále kojím, bez prsníka ešte nezaspala, spí s nami, chodím do práce, ona do školky a som šťastná mama, dieťa je úplne normálne, žiadne prešibané, zlé, rozmaznané...je slušná, vychovaná, málo plače, ani raz sa v školke nebála, či prídem pre nu, lebo vie, že vždy prídem, ked ma potrebuje...myslím, že ked matka reaguje na plač dieťaťa, dáva mu najavo, že je tu stále pre neho...či ked tvoj syn povie, mami, pod sem, ty ho necháš hodinu volať? lebo mu povieš, že len každé tri hodiny si ochotná reagovať na neho? alebo v noci, ked sa zobudí, tak dostane povolenie ťa volať až ráno? zamysli sa , dievča nad sebou...

sunny170
26. okt 2013

@jonas17 súhlasím s tebou v plnom rozsahu!!!! Ja som sa nevyspala poriadne 9 mesiacov,ale vôbec mi to nevadí...milujem,ked sa malého spytam,či chce dudku a on od radosti začne vyskat a capat sa po mne;) a nevymeníla by som to za nic!

kalifa28
26. okt 2013

@mary159 jasne, je to každeho vec, ta isto ako je moja vec mysliet si o tebe, že si jedna nezrelá, sebecká a neuvedomelá mama, ktorá si predsa len mala zaobstarat bábiku miesto živho tvora, lebo...... nechcem z neho vychovat rozmaznaneho spratka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (chlapček má pol roka) to nepotrebuje žiadny koment!!!!!!! daj sa do poriadku milá Mary, evidentne ti vyhráva viac ako je zdravé...

kalifa28
26. okt 2013

@jonas17 ked sa naučí mlý rozpravat, bude ju volat, ale ona hodinu schvalne nepríde, nech len preboha z neho nevychová rozmaznaneho pracka 😝 😝 😝 😝 zujimalo by ma, aku metodu páchali na nej jej rodičia, evidentne jej tiež uškodila 😝 😝

kalifa28
26. okt 2013

@mary159 a predomnou sa nemusíš obhajovat, prečo si sa rozhodla dobrovolne týrat svoje bábätko a ešte sa tým aj chvalit.... ty si mi na smiech a tvojho malinkého mi je luto.... ,,po chorobe sa naučil kojit často....,, je prešibaný..... kokoooos, čo veta, to perla..... keby nešlo o dieta, smejem sa z chuti do večera!!!!!

kalifa28
26. okt 2013

nebudem ti radit, nakolko ideš podla inej ,,literatury,, ale mám tri malé dievčatka (3r. 1r. 0r.) kojené, uspávané na prsniku, počet neprespatých nocí cca 900, baby nerozmaznané, zlaté, skrátka niečo ako deti sú 🙂 🙂 🙂 chcela som ti len tolko napísat, že čím viac dieta vidí a citi a vie, že jeho potreby su mu odopierané, tým vehementnejšie o ne vie bojovat a ked dieta vie, že to na čo má nárok mu je kedykolvek dopriate, nebude sa o to nikdy bit, dožadovat sa a robit cirkus... lebo vie, že to vždy dostane od svojej mamy, ktorá ho miluje a v konečnom dosledku budu jeho požiadavky stále menšie a menšie, až nakoniec PRIRODZENE pochopí, že je jeden samostatný jedinec... toto sa deje okolo piateho roku života.... PIATEHO ROKU!!!!!! vidíš dobre???? čitaj takuto literaturu!!!!!! a nie drísty, ktorých obsah spochybnil aj sám autor...

zuzkat1
26. okt 2013

@mary159 moja rozhodne nie je rozmaznany spratek.a tvoje bude akurat tak poriadne frustrovane. Moja tiez do 3mes.spala celu noc a ani nemusela byt chora aby sa zacala budit najprv raz potom 2 ci 3x a nakoniec 10x.lenze ja som chcela dieta a nie cvicenu opicu takze som na jej potreby reagovala. A musim suhlasi s @jonas17 moja dcera v skolke plakala mozno 5minut a kazdy sa cudoval ako rychlo si zvykla.je nekonfliktna a spokojna a neboji sa ze ju tam necham. Nema ziadne traumy.

zuzanockamt
26. okt 2013

@zuzkat1
@kalifa28 zase budeme oznacene za fanaticky, nepricetne, nenormalne a neviem ake a nase deti nam iste raz budu skakat po hlave 😀 ... mne tu uz raz jedna popriala, ze bohvieco mi z dietata vyrastie a ze bohvie kde skonci 😀

zuzkat1
26. okt 2013

@zuzanockamt no moja ma 4roky a zatial mi po hlave neskace. Neviem kde skonci.no presne viem kde skoncia tie ich. Baby podme dostudovat psychiatriu...ma to buducnost🙂

jonas17
26. okt 2013

@kalifa28 a potom v piatich rokoch sú deti hyperaktívne, lebo sa stále dožadujú pozornosti, chcú byť stredobodom záujmu, v šiole vyrušujú, robia divadlo...ved konečne si ich niekto všíma...nevravím, že som dokonalá, ale toto vie aj naša mačka, ked jej niekto vezme mačatá, tie miavkajú na raty, stará pribehne ako blesk ....asi nečítala knihu 😝

kalifa28
26. okt 2013

@jonas17 faaaakt nečítala???? može sa hanbit 😝 😝 😝 už sa nečudujem, prečo su tolké mačky rozmaznané prešibané... 😀 😀

jonas17
26. okt 2013

@kalifa28 😀 😀 😀 rozmaznané a prešíbané mačky 😀 😀 😀 už viem, o čom je Garfield 😀 😀 😀

kalifa28
26. okt 2013

@jonas17 to je presne ono!!!! 😀 😀 😀 mama k nemu dobehla vždy ked ju ohlasil.... tu to máš!!!! 😀 😀 😀 asi idem čítat aj ja 🙂 ale najskor asi mojich nedočítaných 50 odtienov slobody 🙂 deti mi v noci -niektoré spia- iné piju mliečko - iné sa koja 🙂 tak možem študovat iné sadomaso, ako Každe dieta sa vie..........

mary159
26. okt 2013

@jonas17 podla mna tri a pol roka a kojis? A ty ides niekomu nieco hovorit. Moj syn je dnes taky stastny ze sa s manzelom normalne divime ze aky je stastnyNo k. Dve a pol hodiny vonku v kociku kdesto po ine dni po dvadsiatich minutach sme s revom utekali domov. No ja

zuzanockamt
26. okt 2013

@mary159 tvoj syn sa uz tvojej pozornosti placom dozaduje menej, lebo zistil, ze neprides, ked ta vola a rezignoval ... ono tie nasledky nie su na prvy pohlad viditelne, dieta posobi rovnako ako aj ine, prejavi sa to casom, ale to uz nikoho nenapdne hladat pricinu vo vyplakavani