Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

rennu
9. dec 2013

Maminečky, kde prosím seženu tu knížku? U prvého synka mi moc pomohla pochopit, fáze spánku, proč se budí a během 3 dní usínal sám a byl moc šťastné miminko....ale při stěhování se mi zatoulala a moc bych ji potřebovala pro druhého synka. Děkuji

minqea
8. jan 2014

ahoj, da sa stiahnut v pdf-ku na ulozto.sk 🙂

misiatko81
15. jan 2014

@rennu ak si este nezohnala mozem ti ju poslat na mail

misiatko81
15. jan 2014

Ja by som sa chcela opýtať, že ako postupovať, keď sa zobudí v noci. Že ako ho zase uspat. S tým mám veľký problém. Zobudí sa iba raz, ale vie byt hore aj 2-3 hodiny :(

rennu
15. jan 2014

@misiatko81 moc děkuji, mail je ctvrteckova@gmail.com

misiatko81
15. jan 2014

@rennu poslala som 🙂

rennu
15. jan 2014

@misiatko81 dekuju moc,chci si to pripomenout...syn uz usina sam vecer...budi se k ranu na kojeni,kolem 4 az,ale pres den jen kocar...ci manduka.

aniko82
15. jan 2014

@rennu smiem sa spytat, kolko to trvalo?dik🙂

miushka13
15. jan 2014

plati tato metoda aj na 19 mesacne dieta ?

rennu
16. jan 2014

@aniko82 asi 3 dny, ale nejela jsem přímo podle té knížky jako u prvního syna, trochu jsem si to upravila. Už spával i déle, ted se občas vzbudí s pláčem dřív, ale vypadá to na zoubky.

magda89
16. jan 2014

Hľadala som univerzálnu radu ako na spánok detí. A vyšlo mi zo všetkého jediné: Všetko je to len o našom myslení. Ak už sa rozhodneme, že budeme dojčiť a vstávať v noci až do dvoch rokov alebo necháme poplakať... vždy nájdete odborníkov, ktorí vás v oboch prípadoch podporia. Dôležité je,a by sme sa my cítili v pohode a tak, že nám to vyhovuje. Nie našim babičkám, susedkám... a netreba sa stresovať, nejde to teraz, pôjde to neskôr. Tu je napríklad napísané, kedy je čas s tým niečo robiť: http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/ked...

aniko82
16. jan 2014

Dcerku som uspavala podobne ako je v knizke, vzdy cca rovnaky cas, mali sme ten staly ritual- knizku som este nepoznala....potom asi v 8. Mes, ked sa uz vrdela postavit, bolo fuc, neudrzala som ju v postielke, som si k nej lahla a zaspavala pri mne....v noci sa par krat budi pre mliecko, hladna nie je, asi to potrebuje pre pokojny spanok;) a to sa mi v noci casto budi aj syn...nasla som tu metodu a v zufalosti som tento tyzden zacala, mame za sebou 3 noci....

miroslavap
16. jan 2014

@miushka13 ja som tuto metodu skusala na prvom synovi az ked mal 2 roky...bol to boj, ale zvykol si...nejhorsie boli prve dni...ale s odstupom casu som rada "ze som do toho sla".

bebsi
16. jan 2014

baby, preco vam tak zalezi na tom aby dieta nespalo v posteli s vami? neodsudzujem to, len ma to zaujima.

olivazelena
16. jan 2014

@bebsi já nechci nechávat u nás v posteli, protože se bojím, že by se malý zamotal do peřiny a udusil se. Manžel má 100 kg a v noci o sobě neví, zalehl by ho klidně. A dítě má mít svoje soukromí. Rodiče taky 🙂

tamaris
16. jan 2014

Raz v noci som "trafila" maleho laktom rovno do hlavicky. Bol este malinky a spinkal s nami v posteli. O par mesiacov neskor som ho nasla zgulaneho na zemi. Manzel bol v robote a maly spinkal pri mne no a Spadol z postele. Nastastie sa mu nic nestalo! Odvtedy isiel do svojej postielky a od vtedy spinka v nej. Jedna moja znama spavala s dcerkou v posteli az pokym ju nepridusila paplonom. Ja som radsej, ked je nas syncek v bezpeci. Cez den sme spolu, casto si ho mojkam 🙂 Zatial sa necha 🙂 A velmi sa mu to paci 🙂 Vcera bola u nas na navsteve kamoska a mala na sebe saty a pancuchy a maly ju hladkal po kolene 🙂 No celkom sa nam potatil!

zuzanockamt
16. jan 2014

@tamaris ako sa da dieta pridusit paplonom, to teda nechapem ... spolocne spanie u nas funguje 3 roky a 4 mesiace a este nebol nikto priduseny a ani nebude 🙂 ... dokonca uz v porodnici bol pri mne - personal bez protestov 🙂 😉

tamaris
16. jan 2014

@zuzanockamt Ako sa da dieta pridusit paplonom? Velmi jednoducho! Mojej znamej sa to stalo vtedy, ked boli hospitalizovane v nemocnici. Spali na polohovatelnej posteli a mama nastavila postel tak,ze mali vyvysenu hornu cast postele. Mala sa v noci pravdepodobne zosmykla. Mama k nej bola otocena tvarou, zakryla ju rukou pod ktorou mala paplon. Stalo sa to nadranom, ked na izbu vosla sestricka odmerat malej teplotu tak nasla malu v posteli pod paplonom premodralu. Dali jej kyslik. Potom bolo vsetko ok. Cize da sa to. Z prvej vety prispevku citim trosku ironie 🙂 Bola naozaj nutna?
A je to vynikajuce,ze vam to funguje!

miushka13
16. jan 2014

@miroslavap naozaj? tak to mozno este vyskusam lebo poslednu dobu je to s nasim zaspavanim katastrofa. len ja sa bojim toho ze ten plac nevydrzim. lebo maly place az vrieska. sle za pokus nic nedam 🙂

dadika1114
16. jan 2014

Prosim vas,kde kupim tu knizku? Alebo da sa stiahnut?

magda89
22. jan 2014

Konecne som nasla k tejto knizeka aj alternativu. Lebo nie som stotoznena so vsetkym co tam pisu a vela toho u nas neplati. A myslim si, ze kazdy rodic a dieta potrebuju individualny pristup. Nasla som podobnu vec ale trochu inak, pre rodicov, ktori vobec nechcu od dietatka odchadzat, ale je to teda pre starsie deti ... http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/spn...

magda89
22. jan 2014

a zabudla som, ze tato metoda je aj pre mamicky, ktore spia s dietatkom v posteli spolocnej, a nemusia ho hned vyhanat 🙂 http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/spn...

veriiii
22. jan 2014

dieta aj moze cestovat po postielke,ale i postely, moja mala je taka cestovatelka😀 , na to je finta,ze babo treba ulozit , tak,ze je ulozene k dolnej casti postielky,samozrejme to plati,len ked babo spi v svojej postielke.. aby uz nemalo kam cestovat, bezne sa to praktizuje napr v Britanii, teda tam mi to detske sestry poradili..takisto prizvukovali,ze bed sharing treba zvazit..

luvika
22. jan 2014

@magda89 citala som ten clanok, ak toto bude fungovat, budem vam vdacna snad do konca zivota :D sice si este musim par mes.pockat, drobec ma len 5 mes., ale uz mi je do placu z niektorych prebdenych noci...dajte vediet, ako to funguje u Vas...mne sa tiez nepaci nechat vyplakavat dietatko a chodit k nemu po 5, 10 minutach....nevydrzala by som ho nechat sameho v strachu a placi.

hanka_april
22. jan 2014

fu...nie ze odkedy som prestala spavat s malou v posteli, ale odkedy som sa odstahovala z jej izby do spalne spat a zavrela za sebou dvere, zijeme normalne, - ja malu nebudim svojim mrvenim, chodenim na wcko a ja zase nevstavam k nej pri kazdom jej suchote alebo brblani.....

a nikdy som ju nenechala plakat pre tych, ktori by na to narazali....ak pyta niekedy mlieko - ma dni aj 2x za noc, nakrmim ju v postielke priamo a spi dalej, ale budi sa ovela menej a ja lepsie spim tiez.....

magda89
23. jan 2014

@luvika no problem bol u nas v tom, ze ja som tiez nikdy nechcela nechat plakat a cakala som a cakala a medzitym prisli choroby, zuby... a tak si dcerka zvykla na prsnik, nosenie.. ale nevadilo mi to lebo jej to pomahalo velmi. A po roku uz mi to zacalo trochu vadit lebo som bola strasne vycerpana, ale to mi vstavala asi kazdu hodinu. Cez den som videla ze vsetkemu co hovorim krasne rozumie, a povedala som si, ze je cas jej to skusit vysvetlit. Bo kazdu hodinu to uz je trosku zavislost. A skusila som tu metodu, trosku po svojom teda, nedala som si ciel sedem hodin ale postupne. Na moj udiv sa rozculovala len asi 5 minut a zaspala. Niekedy trosku dlhsie ale bola som tam a chlacholila ju a dakedy zabralo robit sa ze spim a pochopila to. Po tyzdni sme sa dostali na vstavanie dvakrat za noc, o dvanastej a o stvrtej rano coz bol u nas paradny vykon. A potom som jej dala chvilku pauzu a o tyzden odburala budenie o polnoci, nechala som len to o stvrtej. 🙂 fungovalo to. Ale potom ked sme sa prestahovali a isli zase zuby sa to zhorsilo nachvilku, nechala som ju a zacnem zase az bude fit, ale uz mi rozumie, je to lepsie, ovela.

Inak ked mas take male babatko, skus si precitat aj tento clanok: je o chybach, ktore robime, ja som robila snad vsetko naopak 🙂 mozno ti to pomoze: http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/naj... ozaj a skus z bodu dva tie biele sumy... najdes ich tu www.uspavac.cz

sipocka
1. feb 2014

na bazare mam v ponuke knizku ;)

zuzanockamt
2. feb 2014

Dieťa pri plači vylučuje stresový hormón. Deti, ktoré sú ponechané samé v izbe s plačom, majú tak podľa vedcov viac stresu, čo môže byť pre ich psychický vývoj nebezpečné najmä v prvých mesiacoch života. Preto napríklad mnoho odborníkov neodporúča takzvanú metódu kontrolovaného plaču skôr ako po prvom polroku dieťatka. Naopak spoločné spanie dieťatko upokojuje a ľahšie sa mu zaspáva. Má pocit bezpečia.

http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/01/vho...

papuka
5. feb 2014

@misiatko81 ahoj, aj ja by som ta velmi pekne poprosila zaslat na email gafrikovaandrea@gmail.com, som zufala, maly nam zaspinka pekne aj cele noci od narodenia, ale v poslednej dobe sa prebudi v noci nie neplace ibaze mrnka stale iba mama mama a prehadyuje sa v postielke a trva to 2-3 hodky, ja uz stracam nervy som ako matoha ato nehovorim o mm ked ma ist na 12 hd sichtu a vstava o 4,40 😖

misiatko81
5. feb 2014

@papuka poslala som ti to. Keby neprislo daj vediet, poslem este raz. Snad ti to pomoze 🙂