Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

za3eura
18. feb 2014

@luvika no tak to asi nebude v noci spat vkuse, ked cez den tolko spi :D ved cez den ti prespi 5 hodin ;) a ake stare mas dietatko?

za3eura
18. feb 2014

@midori123 trojmesacne babo este nema celkom jasne kedy je den a kedy noc.. toto treba este nejaky ten mesiac, dva vydrzat. Pravidelny rezim nie je vobec zly, treba kupat a ukladat vzdy v tom istom case, ona to raz pochopi.

luvika
18. feb 2014

@za3eura pol roka 🙂 ale on cez den nespat,teda spat menej este nedokaze

za3eura
18. feb 2014

@luvika to je este drobcek..nauci sa neskor 🙂

luvika
18. feb 2014

@za3eura ved jasne 🙂 o nic nejde, ja to zvladnem, aj ked obcas mam pocit, ze nie...ale pride novy den a zacina sa odznova.

zuka13
20. feb 2014

Knihu som mala a aj som ju vyhodila. Tabulka na zaspavanie?!? Jasne, ze kazde dieta sa nauci spat, ale nie podla tabulky. Namiesto knihy Kazde dieta sa vie naucit spat by som odporucila niektorym mamam knihu Aj dieta je len clovek.

m.i.r.i
20. feb 2014

Kazde dieta ma ine potreby spanku a to si urcite kazda mamicka uvedomuje a podla tabulky sa netreba riadit...tak ako aj my dospely spime kazdy inak, niekto je nocny vtak, niekto ranostaj..deti su podobne..ale..jedno je iste, ze kazde dietatko sa potrebuje dobre vyspat aby sa dobre vyvijalo a malo dost sily, energie a dobre vyvinutu nervovu sustavu.....malicke babatka do 3-4 mesiacov sa daju uz rezimovat, my sme to tiez robili..presne ako tu nedavno ina mamicka pisala - my sme chodili spavat o 19:00 uz od prichodu z porodnice...nam sa to osvedcilo na 100%...ale opat...v tomto obdobi su babatka kolikove, refluxove, s intoleranciou na kravske mlieko, atd atd..a je normalne, ze aj ked mamicka skusa akykolvek rezim, tak to nefunguje u vsetkych rovnako, pretoze nervova sustava aj traviaci system je vo vyvoji a trapit babatko ktore trapi brusko vyplakavanim a rezimovanim asi nebude na mieste..my sme maleho nemuseli ani nosit, okrem kolikoveho obdobia, ale su deticky ktore to zo zaciatku doslova potrebuju...akokolvek, ak je dietatko zdrave,nicim netrpi, tak rezimovanie je klucove...tiez si neviem predstavit nechat dieta vyplakavat, ale ta kniha ma do seba nieco v tom, ze sa naozaj da dietatko naucit na presny rezim, prisposobit ho tomu, kedy my chceme aby spinkalo...a nie je to o sebeckosti nas rodicov, nie je to podla mna tak uplne dobre ani pre to dieta, aby si diktovalo cas spanku a hry samo..predsa vsetci chceme, aby sa vyspalo v noci a hralo cez den..a aby sme sa vyspali aj my, kedze ak sme my nevyspate, tak sme nervozne a to sa prenasa aj na dieta a je to zacarovany kruh
Tiez plati urcite, ze ak sa dieta nevyspi dobre cez den, horsie spi aj v noci a tak dokola....preto by sme sa mali snazit aby sa vyspali/neskor si aspon oddychli aj cez den..urcite to prospeje aj pri vecernom spanku...
Tiez ja som casto pocuvala mamicky, co sa stazovali, ze deti chodia neskoro spat..ze o 20:00 nezaspia..ze do 23:00 neexistuje aby zaspali...ale ked ja som povedala, ze my sice chodime spat o 20:00 ale o 6:00 sme hore, tak joooj..no to nie, oni chcu vyspavat rano do 9 ved ani ona mamicka nechce rano skoro vstavat...tak potom je to ok...dieta ma posunuty ten spanok vlastne podla priania mamicky..ved hadam by nechcela aby spalo od 20 do 9....cize si treba zvazit co vlastne chceme...ale aj v tomto pripade podla mna plati stare zname, ze najdolezitejsi spanok a hlavne pre deti je do polnoci...2 rocne deti co idu spat o 23:00 nikdy nedostanu taky kvalitny spanok ako keby sli spat skor..aj ked budu spat 11 hodin....
Co sa tyka noci, tak nam to slo tiez v pohode napriklad ked sme mali tie ritualy a rezim..drobcek sa budil kazde 3 hodiny asi prvy mesiac, potom uz po 4-5 hodinach vecer od zaspania atd..a v 4 mesiacoch sa budil uz len raz za noc na mliecko..a tak jedneho dna ma napadlo, ze skusim dat miesto mliecka cumel a zabralo ihned...takze hlad to urcite nebol...nocne papanie skoncilo v 4.5 mesiaci...budil sa raz...
Taktiez sme ho napriklad mali v spalni v postielke vedla nasej postele..tiez som si vsimla, ze sa budil aj ked som ja sa otocila na posteli, ked manzel zachrapal, ja som sa budila ked maly sa pohol..a tak sme sa rozhodli, ze bude spinkat vo vlastnej izbe..v 18 mes..my sme na to sli tak, ze my sme si spalnu urobili povodne z izby, kde mala byt neskor detska...teda ked mal 18 mes, odniesli sme manzelsku postel, skrinu a vsetko co patrilo do spalne do druhej izby z ktorej sme spravili spalnu..a z tejto sme urobili detsku izbicku..jeho postielka ostala na tom istom mieste ako predtym, len uz tam mal svoj nabytok a hracky a my sme tam postel nemali...nebol problem od prveho dna..doniesla som ho do tej istej postielky v tej istej izbe, dala pusu, zaspinkal, tak ako bol zvyknuty..len ja som uz potom neprisla tam spat tiez..a uplne v pohode...zdalo sa mi dokonca, ze v tomto veku to znasa ovela lepsie ako keby bol starsi ..ale to je len moja skusenost...a s podotykam ze s jednym dietatkom...neviem ake bude druhe, ale urcite budem od prveho dna rezimovat a ukladat tak ako aj v knizke sa spomina..my sme to tak robili a knihu som predtym nepoznala...ritualy, nakrmit, pusa, ulozit do postielky spinkat....od babatka...a nam sa to extremne vyplatilo..ziadne ine metody a pokusy som nemusela viac pouzivat..taktiez to, ze mal rezim spanku od 20:00 do 6:00, neskor pri 1 dennom spanku presiel na denny od 12:00 tak sme boli uplne rovnako na tom ako skolka, cize ked isiel v 2.5r do skolky, nikdy sme ho rano nemuseli budit a nemusime doteraz a doteraz spava o 12:00 tak ako v skolke, tak aj doma..tymto rezimovanim slo u nas vsetko bezbolestne..

svetlanat
5. mar 2014

No veru mne uz z nocneho budenia riadne preskakuje. Mal 10 mesiacov a budi sa kazde 2,5-3 hodiny pravidelne od prveho ulozenia vecer do postele ... este stale ho kojim a zaspava len pri kojeni.. inac to nejde :(
Mate nejaku dobru radu okrem toho ze ho dam vyplakat pred spanim? Ked mu v noci nedam pocicat mliecko tak place v noci aj 2 hodiny ... az to vzdam a dam mu :(

mo77
5. mar 2014

@svetlanat dat dieta pred spanim vyplakat je hlupost, chuda dieta, radsej s nim ist lahnut a skor zaspi a stoji to menej nervov, tie deti , ktore su kojene tak stavaju, nas maly je od zaciatku na nutrilone takze my sme nikdy nemali take problemy, skus mu dat mliecko pred spanim, normalne mliecko, on kojenim si vezme malo a potom sa ti budi

mo77
5. mar 2014

@mo77 a v noci mu dat materske mliecko, hned ked chce, vyspi sa on aj ty, skus, nenechavam ho plakat, nema to vyznam, nas ma rok a pol a v noci ked sa zobudi dame mu mliecko, vypije a hned spi a my spime tiez🙂))))))

svetlanat
5. mar 2014

No nie som prave nadsenec umeleho mliecka... pharma firmam vobec neverim co tam miesaju :( no ale budem musiet to zvazit....alebo kozie mlieko...

zuzanockamt
5. mar 2014

Výskum z roku 2012 o metóde vyplakávania: 25 detí vo veku 4-10 mesiacov sa zúčastnilo 5-dňového tréningového programu, kde boli deti ponechané plakať, až kým zaspali samé. Ako sa očakávalo, mamičky aj deti mali v prvých dňoch podobnú - vysokú úroveň stresového hormónu kortizolu na začiatku uspávania, ako aj počas plaču, keď mamy čakali, kým bábätká zaspia. Mamy aj deti prežívali stres. na tretí deň sa počas zaspávania ukázalo, že nebolo v súlade to, ako sa správali, s tým ako reagovali fyziologicky. Úroveň kortizolu v slinách u detí bola vysoká a ukazovala, že stres prežívajú, napriek tomu, že navonok plačom známky stresu neprejavovali - neplakali.

svetlanat
5. mar 2014

tiez si myslim ze to nie je OK nechat dieta vyplakat, hoci to nakoniec viacerym vraj pomoze... ale co psychika dietata??? To sa moze odrzkadlit v inych sferach.. Citi sa opustene, samo, zaziva nieco nepoznane co doteraz nepoznalo kedze zaspavalo len v naruci rodica / alebo na prsniku / alebo pri flaske . . .

mo77
7. mar 2014

@svetlanat ale vy nemusite davat umele, ale klasika z obchodu🙂 alebo vecer urobit mu z neho riedsu kasu na flasu, aby sa zasytilo

mo77
7. mar 2014

@svetlanat ja s malym stale chodim spat, je to sice niekedy aj hodinu🙂 ale stoji to zato, uz clovek nezazije o chvilu, ze bude chciet ist so mnou spat, tak rychlo to leti, preco to nevyuzit a potulit sa🙂

zuzkat1
7. mar 2014

@svetlanat len pekne dojci aj vecer,ziadne nahrady ani kase ani iny blaf... Daj ho spat k sebe a ani nebudes vediet ze ste sa kojili🙂

7katka
7. mar 2014

@svetlanat kozie mlieko je super,ale nie z obchodu, je menej syte ako kravske,ale v tom sa podoba materskému, kasa s tymto mlieko iste zasyti a brusko nebude boliet

adelka21
7. mar 2014

Odpověď na původní dotaz: Ne, neřidila jsem se žádnou knížkou, žádný manuál pro své dítě nepotřebují, jen svůj mateřský instinkt. Dítě nenechavam vyplakat, je to civilizační zhovadilost. Miminko potřebuje maminku, jak jednoduché, proč v tom hledat stale nějakou vědu?

zuzkat1
7. mar 2014

@7katka
@svetlanat ja by som sa kozieho bala...vraj je to ovela vacsi alergen nez kravske... Do roka sa ani to nema davat.

svetlanat
8. mar 2014

@zuzkat1 No veď doteraz sme tak fungovali že ked som si ľahla späť a hneď ako sa zobudil spal pri mne lebo sa mi ho nechcelo vyberať zakaždým z postielky tak sme spali väčšinou spolu, ale chcem s tým skončiť nech si zvykať na svoju Postielku lebo donekonečna nechcem späť na 15 cm keďže on si zobere zvyšok postele 😠 m
Nemyslím si že je hladny ked sa budí on chce len prsníka lebo bol pri nom ked zastával a chýba mu tak ho
chce. Takže to nie je podľa mňa o hlade...

svetlanat
8. mar 2014

@mo77 keďže ho dávam späť hodinu a potom mám pokoj tak je to ok, ale ked o hodinu sa zobudí a nedám mu mlieko z prsníka tak ho uspavám zasa pol hodku... Niekedy dlhšie, niekedy kratšie.

svetlanat
8. mar 2014

A jemu nestačí zapricinen nom leží, on chce pekné na ruky ako to bolo doteraz, inak j zle nedobre. Takže má ruky niekedy po kolená ..

takt
8. mar 2014

my sme podla kinzky zacali asi ked mala mala 7 - 8 mesiacov, kedze som uz v noci niekedy aj v hodinovych intervaloch kojila. nebolo to lahke, ale teraz je to uz uzasne. polozim dieta vecer do postielky a vyjdem z izby. ale mam zname, kt to vzdali, vraj deticky az tak plakali az sa triasli. kazde dieta je individualne, asi by som s tym aj ja bola prestala, keby sa bola mala az tak moc branila.

zuzkat1
9. mar 2014

@svetlanat dojcenie nie je len o papani🙂 moja bola do 2 rokov hore 10x za noc... Ma 4 a doteraz spi s nami. Teraz v tehu mam fakt malo miesta,ale nemenila by som🙂

svetlanat
9. mar 2014

@zuzkat1 no to veru mi je jasne ze to nie je o papani, ale o dobrom pocite.
tak to ta obdivujem ze si to tak dlho vydrzala. Klobuk dole.

zuzkat1
10. mar 2014

@svetlanat Dakujem🙂 ale nemala som na mysli dobry pocit-i ked aj to tam ma byt...obaja by mali byt spokojni. Pozri mamila.sk, alebo dojcenie.wordpress.com ...tam je aj o spinkani🙂

renatka100
21. mar 2014

Predavam knizku ak mate zaujem v mojom bazariku 😉

zozole1886
24. mar 2014

Zdravím Vás mamičky. Mám takú netypickú prosbu, dúfam, že neprestanete čítať po prvej vete emoticon Som končiaca študentka na psychológii UK v Bratislave, robím diplom.prácu na tému Zážitok virtuálnej komunity, kde zisťujem, aké sú vzťahy v online skupinách na internete a aká je vzájomná podpora členov/členiek medzi sebou. Je to len 22 otázok , na pár minút, ak by ste si našli čas veľmi mi to pomôže a budem vďačná. Týka sa to tejto komunity MODRY KONIK, čiže ak Vás môžem poprosiť odpovedať vrámci nej.
Ďakujem pekne a ostatným sa ospravedlňujem za tento príspevok.

tu je link na vyplnenie
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

saulinka
26. mar 2014

@sjuze môžem aj ja poprosiť túto knihu do mailu, ak by sa dalo? paulahusakova@gmail.com Môj malý má dosť má "náladové" spanie...raz dobre, raz horšie, ale je to tak, že večer ak ho chcem uspať, musím mu držať obidve rúčky, lebo je strašne nervózny...po cca 15 min sa upokojí a zaspí s plienkou na hlavičke... od polky noci však spí so mno v posteli, lebo sa veľmi rozruší, keď ho vyberám z postieľky a on chce hneď papať... myslím, že budem aj ja potrebovať rady tejto knihy... 🙂 ďakujem!

kety123
20. apr 2014

U nas to funguje tak ze maleho uspim u seba v posteli a potom prelozim do postielky ale mam odstranenu bocnu stenu a postielku prisunutu k posteli. V noci je to pohodlne ked chce papat .. kolko krat zaspim a ani neviem ci sa poriadne najedol :D budieva sa na kojenie asi dva krat za noc. Takto nam to vyhovuje. Horsie to je z uspavanim niekedy mu to trva aj hodinu a to uz sa mi nechce tak dlho byt pri nom a aj by spal ale nevie sa uspat ani na ciciku tak som skusila tu metodu a nechala ho sameho zaspat, po krmeni ... chodila som za nim kazdych 5 min a predlzovala intervaly .. na 3x co som k nemu prisla a odisla uz zaspal sam .. ale niekedy zaspi cca do 15 min na ciciku :D