Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sorciera24
3. nov 2016

@alby2014 mozno raz pochopis, ak take dieta azzijes...amm 2 rocneho syna, kt. sa stale v noci parkrat budi (dojceny nie je od roka....takze s tym to nesuviselo)....do roka preplakal takmer cely rok.......este pred 2mi mes. sa budil kazdych 40 minut v noci.....a to ma rezim........a je to zdrave dieta....len ej proste taky....mam sa zabit?....ano, aj take deti su a az takych deti su mamy a otcovia neskutocne vycerpani.......a nakolko to je nase druhe dieta, cize ich oboch vychovavame rovnako a stanovujeme rezim......tak to nie vzdy je o tom....ale hold, niekto nechape....a stale bude hovorit o tom, ako si kto ustelie......tiez som bola taka macherka kedysi....az ma to moje narocne dieta naucila....a fakt, ze neprajem nikomu.....

alby2014
3. nov 2016

@sorciera24 nie, ja nepopieram, ze take deti su, dokonca jasom bola taka, ale zas to nie je norma, nie je to bezne a rodicia su vycerpany a zufaly. Bezna predsa je, aby dvojrocne spalo. Ja chapem,ze su aj chronicky nespavci a myslim, ze rpave ich mamky, skusaju tu metodu z tej knihy. Ja som citala, co si pisala predtym o vasom malom, ja som reagovala skor na to, ze v tu uvedenom pripade si myslim,ze za to, ze da 2,5 rocne budi v noci, ze za to moze skor dojcenie. Predsa sama uznas, ze tvojmaly je extrem, nie norma.

zuzkat1
3. nov 2016

@sorciera24 presne toto nikomu neviem vysvetlit ze budenie sa nesuvisi s dojcenim...chapu to len ti co nedojcia a ich deti sa budia☺a potom to o rezime a rozmaznavani a obetovani sa..☺

zuzkat1
3. nov 2016

@alby2014 keby za to aj mohlo dojcenie ( co podla mna nemoze) urcite neplanujem odstavit ked malej to takto vyhovuje nikoho tym neobtazuje a je spokojna😉

sorciera24
3. nov 2016

@alby2014 no, len mnohi to nechapu, lebo si myslia, ze take nieco neexistuje......a pritom podla vsetkych je normalny, len nespi a cez den nesedi......a nozik sa mi otvara pri normalnych detoch 😀 😎 ale na taketo deti nezabera ani knizka, ani nic.....

sorciera24
3. nov 2016

@zuzkat1 ako u starsieho to dojcenim bola...do roka sa tiez budil zo 6krat , ale mal ma ako cumel.....ani nepil, takze jemu som roku zrusila len nocne dojcenie (podla knihy) a odvtedy spi celu noc....cize u neho suvis bol...ale toto male cudo........tu ani odstavenie nepomohlo, ani nic......skor mam pocit, ze ma privela vnemov a nevie ich spracovat......ale s tym nic...

zuzkat1
3. nov 2016

@sorciera24 mam viacere kamosky co nedojcia a deti sa im budia.. Mne to zas nevadi som pri nej a fajn...

sorciera24
3. nov 2016

@zuzkat1 tak ja ci som pri nom ci nie, je to rovnako zle 😒

zuzkat1
3. nov 2016

@sorciera24 no to verim..kamoska ta bola na nervy..nevedela cim ho utisit a zas uspat..ona mala prve take..druhy je spachtos...

david93
3. nov 2016

@sorciera24 píšeš že je to zdravé dieťa, ale toto fakt normálne nie je, robili mu neorologické vyšetrenia? môže byť aj Asperger, tí sú nekľudní stále plačú v detstve a strašne zle spia... ale to je ešte príliš skoro v tomto veku povedať, uvidíte časom, máme v rodine tak viem posúdiť ☹

sorciera24
3. nov 2016

@david93 aj ja som taka bola, a som normalna.... ale su proste aj take deti a su normalne.....len som chcela tu ukazat, ze deti su rozne a nech to ludia respektuju.....a nie nadavat, ze si za to moze niekto sam.....neico mozno ano, ale nieco fakt nie....

timea7
3. nov 2016

@sardinka336 mňa by zase zaujímalo, či dieťa, ktoré je zvyknuté na takéto uspávanie - jedine od matky, jedine pri kojení a pod. nemá traumu, ak matka musí ísť náhle do nemocnice a uspáva otec, lebo musí....Práve dnes som sa rozprávala s jednou maminou, má dieťa v škôlke a s tým druhým, starším - sedem rokov, má veľké problémy. Dieťa nedokázalo za vyše päť rokov spracovať to, že už nie je pre matku stredobodom vesmíru, že už ho neuspáva kojením, lebo uspáva to mladšie....nezdravo sa na matku upína, nárokuje si stále na jej pozornosť a súrodenca ignoruje. Aj také sa stáva.

zuzkat1
3. nov 2016

@timea7 no moja ma 7 a ked sa mensia narodila nemala ziadnu traumu z toho uz aj spala u babiny s tym ze mensia bola doma..tam nke je na vine kojenie tam mamina nieco velmi pokazila

timea7
3. nov 2016

@zuzkat1 prínosom pre dieťa je v prvom rade spokojná, oddýchnutá a vyrovnaná matka. Nebola by som takou, ja som s dieťaťom v posteli zaspať nedokázala. Nezaspím ani v partnerovom náručí, objímame sa, ale ja sa potom presuniem na svoju polovicu, lebo potrebujem na spanie svoj priestor. Môžem ho držať za ruku, tak ako som držala svoje dieťa, ale každý z nás spal vo svojej posteli. Moje dieťa je už dospelé, nepociťujem, že by malo nejakú traumu z toho, že nezaspávalo pricapené na mne v jednej posteli. Vyrastalo v prostredí plnom lásky a porozumenia, to som pokladala za vklad do jeho budúcnosti. Dúfam, že dobrý vklad, práve dnes ma prekvapil výbornou polievkou a poupratovanou kuchyňou. Mojich rodičov som milovala, mala som s nimi krásny kamarátsky vzťah, ešte ako vydatá s dieťaťom som s nimi chodila na dovolenky a zaspávala som vo vlastnej postieľke, dokonca mi mama rozprávala, že som sa ako dvojročná od nich sama odsťahovala do inej izby. Ak si presvedčená o tom, že tým, že spávaš s dieťaťom v jednej posteli a kojíš ho do jeho samoodstavenia, mu dávaš to najlepšie, čo môžeš, tak to rob. Ja si myslím, že krásny vzťah medzi mamou a dieťaťom sa dá vytvoriť aj bez toho, dokonca aj keď dieťa nie je kojené vôbec, ide to totiž aj s dieťaťom adoptovaným v piatich rokoch.

timea7
3. nov 2016

@zuzkat1 každé dieťa, každá mamina a každá rodina je iná.

zuzkat1
3. nov 2016

@zuzkat1 ja som reagovala na to co si pisala 21:11 o tej mamine so 7 rocnym dietatom...

zuzkat1
3. nov 2016

@timea7 a uz to tu budem pisat neviemkolkykrat ze ano da sa vsetko aj inak nielen spollcnym spanim atd..ale hlavne da sa to bez placu..cely cas len o tom pisem

zuzkat1
3. nov 2016

@timea7 omylom som seba oznacila😃

timea7
3. nov 2016

@zuzkat1 ešte som chcela dodať, že to, že tatino nikdy dieťa neuspával, za chybu považujem a za dosť veľkú. Nie každý muž by chcel byť takýmto spôsobom odstavený. Ako by reagovali tvoje deti, keby ťa odviezli so slepákom do nemocnice? potom by už traumu nemali? A nepochopila som ani to, že táto metóda je proti kojeniu. Nie neschvaľujem ju, iba ti nerozumiem. Moje dieťa totiž nikdy nemalo spojené kojenie so zaspávaním. Pri kojení nezaspal, dopil odgrgnúť, nejakú chvíľu ešte popozeral, až potom zaspal. A od štyroch týždňov spal celú noc. Nie preto, že by som mu odmietla dať prsník, ale skrátka preto, lebo sa nezobudil. V prvú noc som mala ráno šok, či žije, že som v noci nekojila, druhú som sa stále budila a kontrolovala, či dýcha. Potom som si zvykla, viem, že takých detí je veľa, v noci potrebujú spať viac, ako jesť. Občas sa stalo (zuby, choroby) že sa v noci zobudilo, ale tých nocí bolo veľmi málo. Takže zase to s kojením nemalo nič spoločné,moje dieťa bolo plne kojené a len kojené a napriek tomu spávalo celú noc.
Plač pri zaspávaní nepoznám.

zuzkat1
3. nov 2016

@timea7 tak si mala ukazko e dieta super☺no je proti kojeniu lebo radi zrusit nocne kojenie..pritom nocne kojenie je najdolezitejsie kedze v noci sa tvori naj kac prolaktinu a tym sa podpofuje tvorba mlieka a celkovo sa nocne kojenie rusi ako posledne

zuzkat1
3. nov 2016

@timea7 a ja som muza od nicoho neodstavila..ona ani nechcel uspavat..a tym ze kojim by ani nemal ako😉

llaurita
3. nov 2016

Ahojte, neviete mi niekto poradit, mohla by som vyskusat tuto metodu aj na dietati, ktore nie je moje? Pre vysvetlenie situacie, mam kamaratku, ktora ma 13 mesacneho syna, koji ho, v noci sa jej od narodenia casto budi a pomaha jedine kojenie (priblizne 10x za noc). Ona ma zdravotne problemy a kedze je z toho celeho vycerpana, dost sa jej to zhorsilo. Je to vazna diagnoza, mava zachvaty a tieto zachvaty mozu byt dokonca zivot ohrozujuce. Bojim sa o nu, preto by som jej chcela nejak pomoct. Ako prve ma napadlo, ze by som skusila jednu alebo aj viac noci spat s malym ja, aby sa ona konecne mohla vyspat a maly by sa mozno naucil spat bez budenia....?

alby2014
3. nov 2016

@llaurita jej povedz nech prioritne odstavi, na 90% deti po odstaveni proste spia. Plus nech skusi spat v inej izbe a manzel nech spi s malym. Kamoska mala podobnu zavislacku, v podobnom veku ajeden den bola chora aj ona aj muz K.O proste a tak im prisla pomoc sestra a ta spala s malou v spalni...mala spala celu noc, zobudila sa az nad ranom na mlieko. Hej a nech nenahdraza prsnik, ani cajom, ani vodou ani nicim...Tri dni si poplace, v noci hupat, tisit...cokolvek, ale nedat prso...a bude klud.

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita no ja neviem..dieta bude plakat lebo same nevie zaspt a este pri nom aj bude cudzia osoba...mozes si ho vziat n par noci podla mna no iste by som skusila iny sposob

llaurita
3. nov 2016

@alby2014 Ano viem, aj som jej to hovorila, len cela ta situacia je dost zlozita... Maly je velmi narocny, aj cez den si vyzaduje neustale pozornost a stale je na nej prilepeny. Ona je nanho uplne sama, partner s nou nezije, skoro vobec jej nepomaha a do toho tie jej zachvaty... Ja tiez byvam uplne inde, ale som ochotna za nou pricestovat a pomoct jej, len este neviem ako to vymyslim. A odstavit uplne? Ja som myslela, ze na zaciatok by mala obmedzit hlavne to nocne kojenie...

llaurita
3. nov 2016

@zuzkat1 Ja viem, ze toto nie je idealny sposob, ale ako inak? Keby mala normalneho partnera, tak sa to da, ale nechcem to tu rozpisovat, ale proste ten jej ju skor psychicky tyra ako by jej mal pomahat :(

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita tak skus s malou spat ty alebo ju uspat tak ze budes pri nej..urcite nie takto...ja som sice uuuplne proti tejto metode ale myslim ze ked uz tak to ma robit niekto kto je babu veeeelmi blizky... A vsetci ostatni sa maju snazit babo upokojit aby neplakalo ze tam nema mamu a nie ho nechat plakat v postielke aby sa nau ilo spat

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita ja vravim ze ho pokojne na par dni vezmi ak s tym mamina suhlasi ale nenechaj ho plakat..ak ma taky vazny zdravotny problem tak je odstavenie opodstatnene a mozno to cakt pomoze..ked sa v nlci zobudi das vodu a to mozno nebude take zaujimave ako prsnik a nauci sa spinkt..no musis byt pripravena aj ty ze to bude tazke...je naucene na mamu a kojenie..bude mu chybat a moze ti aj v noci plakat

zuzkat1
3. nov 2016

@llaurita prepac..teraz pozeram ze ma syna☺

llaurita
3. nov 2016

@zuzkat1 Toto vsetko mi je uplne jasne, ze bude plakat, ze to bude tazke, a urcite sa mu budem v noci venovat, a nie ze ho necham plakat sameho, chcem s nim spat v jednej posteli, tak ako to robi ona. Neviem vsak, ako mam postupovat, s mojim synom som takyto problem nemala, on sa naucil spat neprerusene sam od seba priblizne v 6 mesiacoch. Problemy so spankom mal sice po roku, ale tie sme nejak prekonali, predsa je to ine vlastne a cudzie dieta....