Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

1adrika1
2. apr 2018

@krepes poslala som do spravy

vanda83
2. apr 2018

@krepes prepac. je to vandaticha@yahoo.sk

mirkazdenko
2. apr 2018

@krepes prosiiiiim mozes poslat aj me tu knihu, dakujeeem krasne 😊 e-mail: ljavynec@seznam.cz

zuzkalika
2. apr 2018

@1adrika1 mozem aj ja poprosit na zuzkalika@azet.sk dakujeeem😊

larus9
4. apr 2018

Ahojte. Ak by mal niekto záujem, posuniem knihu 1x citanu -Každé dieťa sa vie naučiť spať samé ...zbytočne mi len tak leží .

iwannka86
1. jún 2018

@diana20 Ahoj Dianka, neviem či si si už poradila s uspávaním svojho 10 M bábatka, ale mne tiež pomohla tá kniha 🙂 len my sme začali už od 5 a pol M a malý mi plakal max 3 minuty ( a to nebol ani plač, skor taký protest, že už to nie je na prsníku 🙂 ), my sme mali po probleme s hodinovým budením v noci po 2-3 dnoch... Nemusiš ho nechat vyplakávat neviem kolko, knihu maj ako pomocku ale na dieťatko chod kludne pomaly, v tej knihe su prípady presne ako tvoj, ked rodičia nosili dieťatko na rukach... 🙂 držím palce

diana20
1. jún 2018

@iwannka86 ahoj. Malý už má rok a su to len nejaké tri štyri dni co konečne lepšie spí.. Snažila som sa ho nechať plakať no on vôbec neplace len tri minúty, ale minimálne 30 keď ja to už vzdávam.. Spal veľa v kočíku, ale aj tam sa budil, aspoň som ho ale nebravala na ruky.. Dali sme jeho postieľku vedľa našej postele a bolo to ťažké, ale konečne sa nám to podarilo a spinká v nej.. Uspavam ho však stále na rukách.. Nevie zaspať v tej postieľke.. No. Potom spí celu noc zobudí sa tak dvakrát.. Co. Pred troma dňami som sa prvýkrát tešila, že sa zobudil len 6x tak dnes už len dva 😊 konečne dobre spíme

iwannka86
1. jún 2018

@diana20 No jasné každe dieta iné na každé platí niečo iné, chápem. Ja som mu ,ale okrem rád z knih zaviedla aj niečo zo svojej hlavy.. ( čo asi robíš určite aj ty, nejaký rituála a pod..)napriklad že 15minut alebo aj 30min. pred tym ako by už mal spat, on je v postielke ja nad nim a hrame sa tak v kludnom duchu 🙂 . a on sa potom začne od unavy prevalovať až ma začne ignorovat a vtedy odidem, ale ano každe dieťatko ine. Držím palce nech je to len a len lepšie.

alla001
1. júl 2018

@krepes mozem vas aj ja poprosit o knihu. Moj email: alena.dufekova@gmail.com

krepes
2. júl 2018

@alla001 poslala som

antonia1209
29. júl 2018

No takze mne to nedalo a ja, najvacsi odporca nechania dieta sa vyplakat som si knihu precitala. A fakt je to vytrhnute z kontextu.. U nas uz bola situacia neunosna (teda este je) vobec som nevedela kedy bude spat a ci je hladny, a vlastne co.. cele dni rozhadzane a vstavanie o 4:30... katastrofa.. vcera som postupovala podla knihy ( ono to nie je navod podla mna, ale kazdy si to musi na svoju situaciu prisposobit, ale super sa da pochopit spanok babatka) a spali sme dnes do 6:00!! A cely den zaspaval iba vo svojej postielke, ziadne hojdanie na fitlopte alebo na rukach v chodzi po dome ( neexist ze zastavit!) ked to takto pojde dalej, mozno si aj budem matersku uzivat a umyjem si vlasy viac ako 1x tyzdenne 😃😃 maly ma 4 mesiace a chcem poznamenat ze som ho ani minutu nenechala sameho vyplakat v izbe, to nie... !

ria_s
13. okt 2018

@krepes poprosim aj ja v PDF (mariaslobodova@gmail.com) DAKUJEM

nasrdena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ria_s
17. okt 2018

@nasrdena ja som ju este nedostala :(

lenka199011
17. dec 2018

Ahojte prosím mate knihu,, Každe dieťa sa vie naučiť pravidla" v PDF forme? Dakujem

benova7
26. mar 2019

@antonia1209 ahoj prosím vás ako sa vám to podarilo? Nas malý ma 9 mesiacov a inak ako na fitlopte nezaspí. Do pol roka spaval iba v kočíku s neustálym kocikovanim po dome. Stále vyžaduje ten pohyb na spanie. V noci sa nudí 3-4x na jedenie. Zhruba kazde 2.5 hodiny. Nedávam mu veľa mlieka len 60ml. Stiahla som to z 90ml asi po polroku. Ako sa vám podarilo docieliť že spinká sám v postielke. Keď ho tam uložim je unavený šúcha si očká ale hneď sa posadi a začne plakať.
Prosím poraďte ako na to už sme s manželom vyčerpaný. Ďakujem pekne

benova7
26. mar 2019

@krepes môžem vás poprosiť o tu knihu aj ja ? Ďakujem veľmi pekne . Email je benova7@gmail.com

ahoj prosím vás ako sa vám to podarilo? Nas malý ma 9 mesiacov a inak ako na fitlopte nezaspí. Do pol roka spaval iba v kočíku s neustálym kocikovanim po dome. Veľa plakal a to ukludnilo. Stále vyžaduje ten pohyb na zaspavanie. V noci sa budí 3-4x na jedenie. Zhruba kazde 2.5 hodiny. Nedávam mu veľa mlieka len 60ml. Stiahla som to z 90ml asi po polroku. Ako sa vám podarilo docieliť že spinká sám v postielke. Keď ho tam uložim je unavený šúcha si očká ale hneď sa posadi a začne plakať. Znovu ho dám lazkat ale nasleduje to isté .
Prosím poraďte ako na to už sme s manželom vyčerpaný. Ďakujem pekne

krepes
26. mar 2019

@benova7 bohužiaľ, už to nemám pdf, zostalo mi to v starom telefóne. Ale mozem vam v kratkosti popísať do spravy ako sme to docielili ak budete chciet

benova7
26. mar 2019

@krepes áno prosím popíšte. Za každú radu budem vďačná 😊

lubicajanoskova
28. júl 2019

@diana20 dobrý deň pani Diana, prosím viem ze je to už rok, čo ste tu písali, ale mame podobný problém, naša Ninka zaspáva tiež iba na rukách a v posteli. Veľmi by som ju chcela naučiť zaspávať samu a v postieľke. Lebo v noci sa budi často a s plačom, asi keď zistí, že nie je na rukach. Podarilo sa Vám to?

diana20
28. júl 2019

@lubicajanoskova nie, stále nespia celú noc ani starší, ani mladší a ani nezaspavaju sami.. budia sa už menej, no stále minimálne 5krat vstávam v noci.. ja som to ale vzdala, lebo pri každej metóde je potrebné nechať dieťa plakať či už k nemu idem, alebo nie, pre mňa je to neznesiteľné a radšej som sa rozhodla ostať takto. Raz to prejde a nakoniec aj ja som si zvykla a dokážem s i aj tak oddýchnuť.. chyba bola u mna hned na začiatku.. nikdy som nemala nechať spať malých so mnou v posteli alebo ich uspavat na rukách.. možno keby od začiatku keď boli mali som ich nechávala v postielke samých zaspať, tak by neplakali.. poznám aj také deti.. ale ja som to nedokázala.. ten kontakt mi chýbal.. držím vám palce.. viem ake to je nespat dlho celé noci, ale zlepší sa to a raz keď sa zobudí len 5 krát poviete si ako ste sa super vyspali 😉

m_
28. júl 2019

@diana20 je super že si vzdala.metodu vyplakavania🙂 a že si sa s tým nejako zmierilA aj keď verím že je ťažké tak dlhý čas nespat osem hodín vkuse...🙂
Kamoška hľadala inu metódu uspávania a našla. Neviem ako sa to volá ani nič ale v princípe je to o postupnom vzdalovani sa od dieťaťa/deti. Najskôr ste úplne pri sebe a postupne na teba dieťa nevie dociahnut ale ty na neho vieš, potom už sa nedotykate a až nakoniec ona sedela len pri dverách a uisťovala dcéru že tam je🙂 tempo aké si zvolis je na tebe, a v princípe aj spôsob akým im to vysvetlis prípadne im nevysvetľuj nič a len sa postupne od nich vzďaľuj🙂
Ja som túto metódu aplikovala pri staršej dcére a uviazli sme momentálne na bode že ona na mňa nedosiahne ale ja ju hladkám🙂) lebo mladšiu uspavam na prse tak som pri nich tak či tak.
Prespata celá noc je aj o dozrievani nervovej sústavy ktoré sa nedá nijako urýchliť skôr častý plač a stres toto zrenie spomaľuje.
Tiež nám pomohlo keď som začala ukladať deti skôr spat (neboli tak unavené a nesnívali sa im tak hrôzostrašné sny ktoré ich budia...)🙂

diana20
28. júl 2019

@m_ No u nás sa to akosi meni stále, predtým už starší zaspával sám a teraz nie ,zase musím byť s ním a keď som náhodou nebola doma tak šli obaja sami spať, priateľ.ich uložil a šiel do obývačky a v pohode.. včera som zase ja odišla od mladšieho a ešte bol hore a nepovedal nič, zaspal.. vacsinou ked sa vzdalujem sa na mňa tlačia a led žiaden z postele hneď oci otvorené a sedia, že až idem ku nim..😊 ale tak.mi to vyhovuje, zvykla som si 😊

adman
28. júl 2019

@lucilka ja som spala na manželskej s malou aj som ju kpjila. Vždy ked manžel si chcel ľahnúť k nám pohľadal malú pod perinami schovanú a pozakrívanú a zobral ju na svoje brucho a spali sme spolu. A to sa zas po chvíli zošuchla a spinlala pozakrývaná v perinách. Ani hlavičku jej nebolo vidieť. Stále sme ju hľadali....

lubicajanoskova
28. júl 2019

@diana20 u nás práveže Ninka spi s manželom v spálni a ja so staršou v detskej izbe. Ninka sa ale zobudí aj po 1,5 a keď zistí asi, ze nie je na rukách tak plač. A takto párkrát za noc

m_
28. júl 2019

@diana20 oni vedia že na mamu môžu🙂... Ak ti to nevadí uspavaj ich ak ti to vadí nech uspavat priateľ🙂...držím palce!🙂

diana20
29. júl 2019

@m_ priateľ je tu vecer len jeden alebo dvakrát do týždňa.. takže uspavam iba ja aj keby mi to vadilo 😊 ale nevadí..netazujem sa.. ďakujem 😊

susannaa
27. apr 2020

Ahojte prosím o radu malý 11 mesiacov... Zaspáva sám v postieľke co je mega super ale unavuje ma xy krat v noci vstavať a dávať mu stále mlieko.. Koji sa co je super ale koľko krát aj 10x za noc

iwannka86
27. apr 2020

@susannaa ahoj ja by som skusila, prolozit napriklad posledne pitie okolo 24:00 potom, by som to proste vydrzala a nedala mu hned, neviem v akych ontervaloch sa budi, az napriklad o 2:30 a potom 5:00, zavisi aj kolko toho spapa cez den musi mat rezim aj cez den, nebyt stale na prsniku. Znama mala ten isty problem poradila som jej podobne a tusim uz druha noc nebola tak uplakana a na tretiu jej uz babatko prespalo, ze iba 2x sa zobudilo. Je to zvyk, pokial ty si uz vycerpana skus to, pokial sa Ti to zda drsne a si proti mojmu nazoru nerob to. Musis to v prvom rade chciet ty, trocha zatat zuby ked bude plakat a nevstanes k nemu za kazdym az v istych casoch. U naa to zabralo a nespala som 2mesiace a pri tom po 2-3 nociach sme mali po pronleme. 🙂Drzim palce.🤗

susannaa
27. apr 2020

@iwannka86 no vyskúšam dneska 🙂 on cez deň prso nechce vôbec... Režim ma cca nemá presne lebo nie vždy v rovnakom čase ide búvať alebo ma veľa roboty s tým ako schovať hračky ze proste jest nechce.... Ale snažíme sa