Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

terkaa
11. dec 2008

takze ked maleho dam do postielky, a ked sa rozplace, mam ho nechat najprv 3min. plakat, potom prist a ulozit ho, odist. ked zacne zas plakat, tak mam prist po 5min. a robit to iste? nenapise mi niekto aspon v skratke ako na to.

lucia1004
11. dec 2008

Ahojte mamicky, prosim tie, ktore maju tendenciu odsudzovat, nech to v mojom pripade nepisu🙂, nech si to len pomyslia, dakujem🙂 ide o to, ze som na babatko sama, mam velke problemy s chrbticou a bojim sa, ze ostanem "kripel", kedze uspavam maleho na rukach - niekedy i hodinu a pol, pricom je unaveny, len nie a nie tuho zaspat. Cely problem (za co ma mnohe odsudite) je v tom, ze maly ma este len dva mesiace. Chcela by som sa spytat, ci medzi vami nie je mamicka, ktora zacala tuto metodu pouzivat od druheho, tretieho mesiaca, dakujem velmi pekne vopred za akykolvek konstruktivny nazor. 😉

zgamratova
11. dec 2008

Dnes uplatňujeme metódu z knihy druhý deň. Malý sa ráno zobudil vysmiaty a vyspinkaný, ale cez deň pri uspávaní v postieľke podľa metódy nezaspal ani raz. Až teraz večer pred siedmou zaspal skoro postojačky ako dudek. Dnes ho už nebudem budiť, zobudím ho ráno o šiestej a s metódou budeme pokračovať s posunutím o hodinu skôr.

bublinkajasminka
11. dec 2008

lucia1004 prečítaj si môj článok vyššie čo som včera písala že my používame metodu od malej 6 týždňov

marika80
11. dec 2008

lucia1004, videla som v telke a tam to robili uz od narodenia. Nevravim, ze to bolo podla mojho gusta, ale deti boli v pohode. A myslim, ze malemu prospeje mamicka, ktora je stastna a milujuca. Takze nemaj vycitky, kazda robime co mozeme a podla svojho najlepsieho presvedcenia.

majcik
11. dec 2008

Terkaa - on sa unavi tym, ked sa s nim riadne blaznime, ze vyskakuje, tancujeme alebo podobne. Riesenim je este aj to, aby som ho pocas spanku cez den zobudila skor.

Inac, moj syn kooonecne prespal celu noc vtedy, ked som mu zacala davat kasu na dobru noc, to ho zasytilo a spinkal. Takze on sa budil v noci od hladu...

dzanka3
11. dec 2008

majcik my sme kasu dali malemu 2x a vzdy ako keby dostal 120 do seba a bol bystry a hravy do polnoci.....tak kasu davame na vecer ako prideme z vychadzky a vecer ked uz je unaveny tak v pokoji vypije mliecko a zaspi na flasi - niekedy je to o 19.30 inokedy o 20.30 a dnes o 21.30....ale vklude si vypije a spinka....a cez den spi vonku v kociku - a aj to najskor pozera a potom od unavy zaspi....takze nastastie spanok neriesime 😀 😀 😀

a aj malu Yasminku obcas stretame - ale mi je blbe sa ohlasim ja som ta z konika 😅 😅 😅

majcik
11. dec 2008

Dzanka - no sranda ... kazde dieta je ine. Mam pocit, ze to moje dost vela je ... on po tej kasi - plna flaska, este sa aj nakoji ... ale nastastie prespi celu noc ... takmer vzdy. V noci som nekojila, uz ani nepamatam... zobudi sa niekedy asi na zly sen, ale to zaspi za chvilku.

Ked bol moj maly v takom veku ako Tvoj Martinko teraz, tiez tak zaspaval, ze som ho vystrcila von do kocika, pozeral sa napriklad na listy na strome, ako sa pohybuju a zaspal ... ale teraz to uz preslo, neviem, ci preto, ze listie opadalo 😀 Niekedy dobeda este zaspi sam, ale uz je to horsie ...

dzanka3
11. dec 2008

no ja len dufam ze sa to nepokazi....on sa este nad ranom zobudi spapa mliecko a este spinka do 8.00 ako kedy niekedy aj skor vstane....

nuz a ked budu zle casy knizku mam ulozenu v PC 😎 a uz je odrasteny tak uz sa snad nebudem musiet bat ze dostane z placu pruh- a neviem akoby by som to aj ja znasala - uz som plakala aj ja s nim 😉 ....ale snad tu knizku dufam ze nebude treba 😅

zgamratova
11. dec 2008

My sme dnes večer s metódou skončili. Malý zaspal pri hre o pol siedmej, zobudil sa o dve hodiny, má úplne zachrípnuté hrdielko a je nejaký smutný. Stále za mnou lozí a ťahá sa na mňa, bojí sa, že odídem tak ako keď ho dávam spať do postieľky. Pred polnocou som ho dala spať, ale nevložila som ho do postieľky, ale ležal pri mne. Znova nevedel zaspať, ale aspoň tak srdcervúco neplakal. Ublížila som jeho hrdielku a dúfam, že taký smutnučký ako bol teraz neostane. 😢

stvura
12. dec 2008

lucia1004, ja som zacala - malemu onedlho konci 4 mesiac, no skoncila som po troch dnoch, lebo maly mi prestal rozpravat, normalne bojkotoval akekolvek usilie.
Odlozim to uspavanie v postielke troska na neskorsie, nie pre vsetky deti sa metoda hodi i ked sa da zacat uz od siesteho tyzdna ako pise knizka, no optimalne medzi 4-5 mesiacom, minimalne ukoncenym 4 mesiacom a vahou 5 kg, lebo knizka predpoklada ze dieta celu noc prespi.
Nas maly nie je schopny prespat noc, budi sa viac nez 4x na kojenie a to spi pri mne, takze nemusi ani plakat, ma to nablizku. Vcera sme ho cely den nosili na rukach, i ked sme vyskusali spanie v postielke ktoru manzel prerobil na kolisku a cely cas sme boli s nim pri tej kontrole spanku. Nespal absolutne, takze bol medzi 12.30 a 19.00 cely cas hore, unaveny ako blazon a nahodil taky bojkot, ze o tej siedmej uz zaspal na prse od unavy a spal nepretrzite az do 2.00.
Ja som do tretieho mesiaca knizku neaplikovala, lebo dieta nie je este vyzrete {ako ktore, tie co same zaspavaju su superdeti, no nas k nim nepatri} a potrebuje mat rezim ako predtym, neustale hojdanie, maznanie, hladkanie, nosenie. Nas maly si to uzival, no uz nas to oboch stoji vela casu, chrbtice a je to stale namahavejsie, lebo bdele casy sa natahuju a uspavanie je zdlhavejsie ako ked bol mimino.
Drzim paste, nech ti to vyjde, mi zacneme az buduci mesiac. Ono je to rovnako ako s tuhou stravou, nie kazde dieta je na metodu pripravene ked aj rodic...

bublinkajasminka
12. dec 2008

no yasminka odkedy sme začali praktizovať metodu nespala s nami ani raz a to nespala s nami v posteli teda pekne dlho 🙂 🙂 je to super, lebo máme nanny a keby spala pri nás nedalo by sa to použiť. v noci aj ked zakričí zo sna ja k nej nejdem - ona spinká dalej ale ked som k nej chodila budilo ju to.teraz prespí noc a je to úžasné.....ja som sa tak dobre nevyspala predtým ked sme boli s manželom samy však skoré vstávanie do práce ako teraz na materskej 🙂 🙂 ja vrelo odporúčam vydržať ale nie každý to dokáže....yasmi zaspáva spokojnučká a vstáva tiež spokojná a šťastná

stofka
12. dec 2008

Tak já se taky přidám. Už dva dny nechávám malýho v postýlce, aby usínal sám. Do teď neusnul jinak než v náručí a to jenom při chůzi nebo skákání na míči, což už nešlo, protože má 4 měsíce a 7kg a fakt už mě bolela záda a uspávání na míči kolikrát trvalo i hodinu. První noc brečel nebo spíš řval asi 45 minut až se z toho chudáček poblinkal, ale pak usnula spal až do tří, po nakojení a uložení do postýlky brečel asi 20 minut a spal do půl osmý. Přes den to trvá 10-20minut a včera večer už jen 15 minut, ale musí mě u toho držet za ruku a pak během chvíle spinká, jinak jak odejdu brečí, ale i tak je to velký úspěch a jsem za to šťastná 🙂 . Pokud mu to vydrží tak si užijeme v klidu Vánoce i Silvestra. Jo a po probuzení a přes den se směje, takže jsem mu tím žádnou psychickou újmu nezpůsobila. Takže hlavně mít pevnou vůli a opravdu být rozhodnutá, že to je správný, protože to ze začátku fakt trhá srdce. 😝

terkaa
12. dec 2008

ja som vcera cez den maleho ulozila do postielky s tym, ze som mu dala cajik, potom cumlik, pohladkala ho a povedala mu ze ide spinkat... odisla som, s pokojnou dusou, lebo som celu postielku oblozila paplonamy po bokoch, aby sa neudrel, lebo sa vzdy stavia a predtym som k nemu musela prist nie koli tomu, ze place z toho ze nevie zaspat, ale z toho, ze sa chudacik doudieral. teraz moze padat kolko chce 😉 . mrnkal si asi pol hodinu, ale nerozplakal sa. len som prisla, dala mu zas cajik, cumlik a znova som odisla...znovu asi po piatich min som prisla a ulozila ho - zaspinkal uz bez problemov. to iste sa opakovalo pri vecernom uspavani a aj dnes.
Chcem sa hlavne opytat, ci nerobim chybu, ze k renkovi pridem aj ked neplace, ale len si dudre a fnuka 🤐

bublinkajasminka
12. dec 2008

terkaa - aj ja idem k yasmi ak neplače skonrolovať či je oki ked sa hrajká

lucia1004
12. dec 2008

dakujem za vsetky nazory, pomohli mi. zacneme v pondelok, kedze cez vikend nie sme doma. este jedna OTAZOCKA, ak zaspi touto metodou (pocas dna) a spinka 30 min., opat sa zobudi - co robit potom? opat aplikovat tuto metodu, vsak? (za normalnych okolnosti ho po 30 min. vezmem opat na ruky, zaspi a spi opat maximalne 30 min.) Este OTAZOCKA: Kniha je proti cumliku pri zaspavani? resp. aky mate vy nazor? lebo mojho maleho cumlik velmi ukludnuje pri zaspavani, inac cumlik odmieta, kedze je kojeny. Daaaaaaaaaakujem

bublinkajasminka
12. dec 2008

lucia 1104 - a koľko má dieťa je podstatné ...inak mne ked sa zobudí malá málokedy mi už zaspí - bud spí alebo je hore

lucia1004
12. dec 2008

bublinkajasminka, moj maly zaspi na 20 min., zoberiem ho na ruky - opat na 20 min., len pri tejto metode je to asi obtiazne, ked mi bude hodinu plakat a opat hodinu, tak to by preplakal aj kojenie... neviem, ved uvidim, ako bude v pondelok.
Apropo, neviem, co sa stalo, ale dnes mi prvykrat v zivote zaspal sam v perinke v postielke, ALE s cumlikom v puse - potom ho vyplul a spinkal svojich standardnych 30 min., velmi som sa potesila, lebo prvykrat za dva mesiace som ho po kojeni nenosila na rukach... Potrebovala by som maserku, ktora pride ku mne domov a vymasiruje mi chrbat, len neviem, ci existuje taka... lebo maleho nemam kde nechat.
Asi keby som nemala tie problemy s chrbticou, tak to vydrzim aspon do styroch mesiacov, ale povedala som si, ze to za pokus stoji uz teraz, ak sa to nepodari, tak to asi vzdam. OTAZKA: Ako dlho sa mam snazit? tyzden, dva alebo??? dakujem

bublinkajasminka
12. dec 2008

lucia - vieš lebo po 20 minútach sa prebral a zistil že nič nie tak ako to bolo nikto ho nehojdá a preto nezaspal znova sám ak čítaš knihu tak sa to dočítaš...aj moja sa prebudí ale ja o tom neviem lebo ona sa kukne ano takto som zaspávala a spinkám pekne dalej

luciar79
13. dec 2008

lucia- ja cumlík používam. on ho aj tak po chvíli vypluje.....nech si ho zatiaľ užije. V roku ho zahodíme tak ako aj pri dcére. Ona ho rozhrýzla, tak sme povedali že dudu je pokazený a hodili ho do koša. a ona už ho nepýtala.

lu777
13. dec 2008

Lucia: ja jsem metodu zacala pouzivat v asi 2.5 mesicich... byla jsem puvodne proti tomu, i proti nejakemu rigidnimu rezimu, ale po boji s kojenim po tezsi zloutence, kdy nechtel jist, po kolikach, kdy plakal snad pul dne a naprosto nic nepomahalo, jsem uz proste nemohla... byl uz tak rozruseny, ze nemohl usnout, i kdyz jsem ho nosila... taky mam problemy s pateri po uraze plus jsem mela unavovy syndrom, takze kdyz jsem byla tak unavena, ze mi malem spadl na zem, uvedomila jsem si, ze budu muset neco radikalniho zmenit... nemel me ani kdo vystridat vetsinou, rodina daleko a muz kazdou chvili treba tyden dva na sluzebce

nekdo na MK mi tu poslal kopii knizky a zacala jsem upravou rezimu, aby se naucil pres den spat aspon pul hodiny nebo hodinku v kuse... on byl totiz permanentne unaveny, ale spal tak 5 minut kazdou hodinu... proste jsem ho drzela vzhuru aspon hodinu a pul a pak ticho, tma, nekdy i mliko navic, aby chvilku spal... to trvalo tak dva tydny, pak se to zlepsilo

dalsi asi dva tydny trvalo to vecerni usinani... mne to ulehcilo to, ze byl ve 3. mesici a mel takove ty revy, kdy rval treba i 3 hodiny bez nejakeho duvodu... pry je to dozravani mozkovych bunek a maji to vetsinou kluci... po 3. mesici to pak odezni (coz tak u nas i bylo)... davala jsem spat s dudlikekm (a dodnes davam).... prvni tyden hruza, rval treba 2 hodiny a ja tam co 3 minuty chodila, muz me podporoval po telefonu, at vydrzim, ze uz to takhle nejde... druhy tyden plakal asi hodinu a pak to slo rychle dolu...
a pak najednou usnul do par minut, s usmevem na tvari... to byla uleva 🙂 zacal i lip spat v noci a byl rano v lepsi nalade (a ja pochopitelne taky)
ted kdyz ho davam spat tak se vylozene tesi, nekdy si ted i tleska, smeje se, zachumla se do spaciho pytle, chytne si sveho zajicka a jeste na me vyska nebo vykukuje a ceka na hlazeni... se pak musim drzet, abych ho tam fakt dala a nezacla jsem si s nim zas hrat 🙂

jinak dudlik v noci taky vyplivuje, takze to zatim neresim... nejdriv ho chci odbourat pres den, za par mesicu a pak pomalu v noci

jo a u nas pomohlo hodne na zada misto noseni houpat na takovem tom velkem gym mici... ruce boli, ale zada lepsi... ono prodavaji i elektrickou houpacku a deti to milujou, jenze si na to pak zvyknou

p.s. v knizce i primo pisou, ze to trva u vetsiny deti tak 2 tydny.. tak to nevzdavej...

a ja teda zasadne dodrzuju pravidlo, ze jak ho dam do postylky, tak nikdy uz nevyndavam... diky tomu se i v noci probudi, zavrci, otoci se a spi dal...

pres den zalezi jak dlouho spal a jak moc breci, ono se pak da poznat jestli jen tak bekne a nebo fakt uz asi neusne a vyndat ho... u nas nekdy usne, za pul hodiny jen tak bekne, ja to ignoruju a on spi jeste treba dalsi hodinu i vic... jak bych tam sla, tak se totalne probudi a bude hrozne brecet, protoze je nedospaly a unaveny... teda u nas to tak je, lezi v postylce, ocicka zavreny, ale spat uz mu nejde a fakt se zlobi.... ale to musis spis odpozorovat...

jastericka
13. dec 2008

ahojte, chcem sa s Vami podeliť s mojou skúsenosťou.....možno má niekto taký istý problém....

Naša Martinka už krásne vie sama zaspinkať, proste položíme do postieľky, pohladkáme a za chvíľočku spinká, nemusíme byť ani pri nej....predtým zaspávala len na cice, takže som rada, je to pre nás obrovský pokrok....

Neriadili sme sa knihou, proste to prišlo samo, akoby dozrela alebo čo...

Lenže problém je v tom, že aj napriek tomu, že krásne sama zaspinká, aj cez deň aj na noc....v noci sa stále často budí a keď sa zobudí nevie už znovu sama zaspinkať, musím ju uspať na cice....

Myslela som si, že keĎ sa toto naučí, že bude vedieť sama zaspať, nebude jej robiť problém uspať sa sama aj v noci, keď sa prebudí, ale nie, v noci je to iné.... Táto noc bola katastrofa, lietala som k nej po polhodine....pomoooc

audreyd
13. dec 2008

nočné budenie väčšinou nebýva o hlade, ale o tom, že dieťa chce byť jednoducho pri mamine 🙂 chýba mu... ja by som odporučila zabudnúť na tú stupídnu metódu a knihu a riadiť sa inštinktom 🙂 dieťa patrí k matke - cez deň aj v noci 😉

luciar79
13. dec 2008

jašterička---aj môj malý to robil...ja som ho kojiť prestala po 6 mes. ale on sa takto budil na vodu....tak som sa 2 krát odsťahovala z izby aby som ho počula len tak na pol ucha a on zaspal sám. Možno drastické ale pomohlo. Vždy keď som sa vrátila spať do izby tak zas budenie po hodine. takže milostivý už spí sám vo svojej izbe a vôbec sa nebudí.

majcik
13. dec 2008

Audreyd - ako ktore dieta ... nas syn sa prestal v noci budit, ked sme mu zacali davat pred spanim kasu na dobru noc. O tej doby prespi celu noc a predtym sa 2-3-4x budil a kojila som ho, takze u neho to bolo hlavne o hlade a jedeni.

audreyd
13. dec 2008

súhlasím, ako ktoré... ale väčšinou to je tak... 🙂

macaeliska
13. dec 2008

ahoj lu. prosím ťa. Keď si začala používať tú metódu uspávala si babo pri stlmenom svetle, alebo pri úplnej tme. Dnes je to totiž s našou malou o hubu a ja už neviem. Raz sme si už týmto všetkým prešli, ale trvalo to len 4 dni. Dnes je to už pomaly týždeň. Sedíme pri nej s manželom na striedačku a spievame jej pesničky. Ona sa strašne moc trucuje a nakoniec sa jej pustia riadne sople a potom pre istotu nemôže zaspať kvôli nim. Tak ja už neviem.

jastericka
14. dec 2008

audreyd: skúšala som malinkú dať k sebe, aby spala so mnou či to teda pomôže.....ale po chvíľke začne byť nervózna, rozhadzovať ručičkami, je jej asi teplo pri mne....keď ju preložím do postieľky pekne zaspinká..ale po hodinke zase, zobudí sa, dám si ju k sebe, chvíľku pri mne poleží, zase začne byť nervózna, šup do postieľky a takto stále dookola...

ale súhlasím, že na každé dieťatko platí dačo iné....to je svätá pravda 😉

luciar79
15. dec 2008

Ja som malého ukladala v noci v tme a cez deň mal len troška pristreté.

lenocka80
15. dec 2008

babky ma to vyznam nechavat ho plakat, ked po hodine placu zaspi sam, ale spi tak max. 40 min.???? ☹