Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
17. jan 2009

Postupuj podla knihy tak mu musis zaviest rezim ty ked on si ho nevie najst u nas to bolo podobné a uz sme pri 80% uspesnosti co sa tyka spanku a 100% co sa tyka odnaucenia sa papat v noci. Ja stale len kojim a dnes sme zacali s prvym prikrmom. Posledné kojenie mavame o 23h30 to ju nan zobudim lebo spi od 21h30 nakojim a spi dalej a vydrzi spat az do 6h30 rana.

kamilka12
17. jan 2009

mywiel keď malú zobudíš na poslendé kojenie, nepreberie sa ti? ja sa bojím, že by už potom zase nezaspal 😲

mywiel
17. jan 2009

Preberie ale uz vie, ze potom ma zase spinkat a neprotestuje. 🙂 Musi sa to naucit a potom sa stane ten rezim rutinou, to deti potrebuju. Len vy mate skoro o 2 mesiace skor ako my tak neviem ci pre vas to nie je priskoro, na zaspavanie nie je priskoro na odnaucanie od nocného papania este mate cas. Ja som sa rozhodla najprv odnaucit papat kedze uz ma 9kg takze uz v noci papat nemusi a az teraz zaciname sa ucit spavat sami v postielke. Musis aj ty zvolit vhodny cas a vycitit kedy nastolit ten program, ale cim skor zacnes co najjednoduchsie ho ukladat spat tym skor sa zbavis zbytocnych komplikovanych navykov na zaspavanie, ako natriasanie na rukach, na fitlopte, vozenie v kociku, zaspavanie na prsniku, zaspavanie s rodicmi atd. este sa to moze odnaucit, ale je mozné aj to ze je este maly a este potrebuje tvoju blizkost aby sa citil v bezpeci.
Citala si uz tu knihu? Ak nie tak si ju nastuduj aj ked hned nezacnes podla tej metody, ale urcite ti pomoze pochopit vela veci co sa tyka detského spanku a zaspavania. 😉 🙂

kamilka12
17. jan 2009

Ďakujem myw, čítala som ju, viac menej iba kapitolu IV. kde sa o zaspávaní píše. No dnes plakal niečo cez hodinu, chodili sme k nemu to tých pár minutách a nakoniec ho manžel zobral na ruky a v tom momente zaspal. Ale aspon sme nemuseli skákať 2 hodiny na fitlopte. Uvidím, ako to pojde zajtra. Len teraz viem, že sa každú chvílu zobudí na hlad,preto som chcela ho skúsiť zobudiť kým pojdem spať, ale radšej to ešte nechám tak, ledva zaspal, nechcem zase aby plakal 😢

janka5861
17. jan 2009

Kamilka,ja som mojho syna ucila spinkat odla tejto knizky od 4 mesiacov. Nebrala som vsetko presne do detajlov ,lebo je to predsa este maluskave babatko a ked plackal tak som ho nemohla nechat vyplackat lebo maval koliku ale urcite si tam najdes veci potrebne pre seba a babo . naozaj to odporucam. a od 4 mesiavo zaspava iba v postielke a nikde inde a zaspi tak do 5 minut po ulozeni,lebo vie ze keby aj krical hlavne teraz ked uz ma 16 mesiacov ,ze ho nik nevyberie...neboj sa zacat . drzim palceky

janka5861
17. jan 2009

Ten krik myslim ,ked ma vola mama mama ... a vselico ine a chce sa blaznit a uz je 20,00 hod a ma spinkat

kamilka12
17. jan 2009

Jani skúsim v tom pokračovať a uvidím ako to pojde.Koľko vám trvalo, kým ti tvoj syn zaspal sám bez nejakého veľko plaču. Ja som dúfala, že na 3. deň to už bude lepšie a neni 😒

naarci
18. jan 2009

ahoj holky,my mame stejny problem se spanim,taky se nas prcek budi co 2.hodiny na kojeni ,mohly by jste mi prosim taky poslat knizku na naarci@seznam.cz,dekuju moc!!!

janka5861
18. jan 2009

Kamilka prve tri dni to bola katastrofa . Chodila som za synom a v kratsich intervaloch aby ho nebolo od placu brusklo alebo sa mu nioeco nestalo .... dalsie 4 dni naberali na znizeni placu ...uz to bolo lepsie a lepsie . vzdy som robila to iste pohladkala som ho povedala ze musi spinkat ... dala mu pusu aby nemal pocit ze je sam a odisla prec . po tyzdniu to zabralo a uspesne spinka kazdu noc v postielke . hlavne cez den som si ten tyzden nastavila to sponkanie tak , aby som nechodila na prechadzku a nespal mi v kociku .. proste v kociku musel vzdy byt hore. ale po tyzdni to uz bolo ok . vzdy som sa snazila dodrzat to spinkanie denne na postielku .

nimi22
18. jan 2009

ahojte maminy, takze dnes sme mali druhu noc za sebou a je to omnoho lepsie, naposledy som ho kojila o 23:15 aj prebalovala, a potom az o 6 rano, medzitym som mu podavala dudku ked v noci sa budil a plakal ale dnes to nebolo dlhsie ako pol hodina a dvakrat s tym placom, lenze ja som sa tak tesila ze som ja nevedela zaspat a cakala som celu noc kedy sa uz konecne zobudi 😀 , takze som nevyspata zajtra by som bola rada keby potiahol do 6:30 no uvidime, ale je to omnoho lepsie ako kojit 8 krat za noc, tesim sa velmi

jitrulka
18. jan 2009

Holky, pročítala jsem tuto knížku a chtěla bych vědět... před 6m se mají děti před půlnocí budit naposlední krmení. Kdy se toho buzení odbourá? Myslím tím... kdy se má dát naposledy napít před usnutím a pak už ne?

audri
18. jan 2009

Dobrý den, čtu Vaše příspěvky a připadá mi, že opravdu každé dítě se dá naučit spát. Jen snad to naše ne. Bydlíme v bytovce, nad námi bydlí sousedé se synem alkoholikem. Jsou tam pravidelné noční scény a hádky.Zkoušeli jsme se dohodnout po dobrém,ale nešlo to. Odhlučňovali jsme strop. Ale mají ještě psa, který když štěká ... i několik hodin v kuse, tak je velmi hlasitý. Stížnosti taky nikam nevedly..prý to není až tak pozdě..23.00. Malou - 8 měsíců to budí a pak nemůže usnout, asi je přetažená. Moc jsem se těšila na mimi a teď toto. Chodíme kvůli nim spát i s malou ve 22 hodin, malá se budí v 6.30, má třeba jednu 2 hodinovou pauzu, či 2 hodinové, podle toho, jak ji vzbudí. Jsme ráno všichni strašně nevyspaní, musí se dospat i trochu během dne (zpravidla 1 + 2 hodiny) a to chodíme spát do kočárku ven, i tady v těch mrazech, protože tady se to nedá. Už jsme z toho zoufalí. Myslíte, že později malá zaspí i hluk od sousedů?

mywiel
18. jan 2009

naarci tu knihu si stiahni je na str. 56 tejto temy 😉

jitrulka to zalezi od babatka niektoré uz od narodenia vedia prespat celu noc od 20h00 do rana bez papania, zalezi na tebe ako poznas tvoje babo a vies ci by zaspalo od napr. 20h00 do rana bez zobudenia. Ja viem, ze ak Kaya papa len o 19h30 o 21h30 ju dam spinkat a ak ju nezobudim na to neskoré papanie tak mi do 6h30 nevydrzi ale zobudi sa cez noc preto jej davam papat tak neskoro aby vydrzala co najdlhsie, ale su babatka ktoré budit nemusis a spia celu noc bez papania. V 6 mesiaci dieta vydrzi uz bez papania 5-7hodin urcite ak mas min. 7kg. My mame 9kg. A malo by prespat v noci 11 hodin.

mywiel
18. jan 2009

jitrulka najlepsie je zaviest posledné vecerné papanie medzi 22-24 hodinou podla toho ako to tebe vyhovuje
😉

mywiel
18. jan 2009

audri novorodenec zaspi pri hluku aj pri svetle je mu to jedno este nerozlisuje napr. den a noc, s vekom uz asi dieta potrebuje pritmie a mozno aj klud, len také normalne domace zvuky aby vedelo, ze rodicia su stale doma a nikam neodisli, ale hluk to bude asi problém. 😒

bubinko83
18. jan 2009

mywiel ako pokračujete? Už lepšie mala zaspava? Zaujma ma či ta knižkova metoda zabera?

bubinko83
18. jan 2009

aj ja už sa chystam prečitat si knižku.My chodime spavat o rovnakom čase a maly ked vidi že je take pritmie ,že už sa asi chystame spinkat tak moc nenamieta.Ešte som zvedava ked vysadime časom to nočne kojenie 😕

mywiel
18. jan 2009

Bubinko po tretom dni mozem povedat, ze paraaaaada. Vecer zaspi do 30 sekund, zobudi sa asi 7x od 1-4 rana, ale len pomrnka a sama zaspi, vstala som k nej len 2x tuto noc lebo potrebovala cumlik a ako som jej ho dala okamzite spala dalej, ide o tie kratke budenia sa vo fazach spanku je ich 7 podla knihy takze presne to sedi podla toho ako sa budi, po poslednom papani tiez okamzite zaspi, a na obed tiez, akurat to spanie o 16h00 mi place este stale hodinu asi nie je dostatocne unavena tak skusim to posunut na 16h30.

bubinko83
18. jan 2009

aj mne sa maly budi,trošku pomrnči a ja mu dam cicik.To neni dobre? 😒 Mam skusit dat cumel?

mywiel
18. jan 2009

Je to velky uspech ze sa naucila naraz obedne a nocné spanie kezde doteraz spavala len s nami v posteli, tak klobuk dolu uci sa rychlo za tri dni, chce to len vydrzat prva noc bola hrozna, druha o polovicu lepsia aj co sa tyka intenzity placu, a tretia uz v pohode uz sa zobudila len 2x kde potrebovala cumel, ostatné razy dokazala zaspat a utisit sa sama. Este ten poobednajsi spanok a mame to, ale aj ked bude spat poobede v kociku to mi nevadi, lebo casto som o 16h00 vonku, po nakupoch a tak, takze ak nebude vediet spat v postielke len v kociku pri tomto spanku mi to tak nevadi. Takze len vydrz a pevné nervy, aj som mala vycitky prvu noc ze ako ju tyram a teraz si sucham ruky ze to funguje a ze je fajn ze som nepolavila ale pokracovala. 😀

bubinko83
18. jan 2009

mywiel,a ako vyzerala prva noc? Opiš mi to trošku,prosim.Tešim sa stebou 🙂

mywiel
18. jan 2009

bubi cicik nie nie je zakazdym hladny...? skus cumel je mozné ze budes musiet vstavat potom kvoli cumlu ale vzdy lepsie ako vkuse ho brat k sebe, mala je velmi na cumel zvyknuta a vidis potrebovala ho len 2x v noci. 😉 Alebo daj miesto cumla na ukludnenie, tricko s tvojim pachom, plienku, macika...? My mame cumlik na privesku pre cumle so stipcom pripnuty na pyzamku aby som ho nemusela hladat v noci v postielke a medvedika -handricku a este som jej dala do postielky kojenecky vankus, lebo som si vsimla, ze este potrebuje maly priestor na spanie ako malé babatka, takto nie je v tej postielke stratena, lebo bola aj zvyknuta spavat nalepena na nas, takto sa nalepi na vankus a spi. No a k tomu cumlu cim bude vacsia tym si ten cumel bude vediet dat sama do pusy takze toho sa tiez nebojim, ze budem musiet potom vstavat kvoli cumlu neviem dokedy, je to vzdy lepsie ako naucit dieta na cicik alebo flasku. Lebo na dobré sa rychlo zvyka a je mozné ze ten cicik ci flasku bude pytat cez noc coraz castejsie a ty sa zblaznis vkuse robit caje v noci, mlieka atd.

mywiel
18. jan 2009

Dnes mame narodeniny 6 mesiacov. 😀 😵

bubinko83
18. jan 2009

aha,inak v noci sa prebral asi po hodke a pol od posledneho krmenia a skusila som mu dat cumel a spal dalšie dve hodky.On ma plienočku stale pri sebe,tu čo ja použivam pri kojeni.Ale ja som si ho v noci všimla čo robi.On si pomrnka ale očka ma stale zavrete a bud zachvilu sam prestane alebo ideme papat.

bubinko83
18. jan 2009

mywiel,gratulujeeeeeem k 6 mesiačikom 🙂 Mate už aj zubky?

mywiel
18. jan 2009

No isla som podla tej knihy...No moja mala ma vydrz. Musela som si dat stople do usi, alebo pocuvat walkman inac by som to asi nezvladla ten plac.
prva noc bola ze som ju dala spat o 21h30 to spala do 0h30,
potom uz revala vkuse od tej 0h30 do 4h45 tak som k nej isla ale nevyberala ju, zostala som pri nej max. 2 minuty a odisla a rev akoby ju z koze drali...prisla som po troch minutach, rev, potom po 5 min., zas rev, po 7 min. a stale po 7 min. nakoniec zaspala o tej 4h45 a spala potom do 9h30, len som ju nakojila o 6h30 medzitym.
Takze si zrataj kolkokrat som k nej musela ist v casovych intervaloch 7 minutovych od 0h30 do 4h45, a cez den mi uz nespala viac ako 45 min. ale napodiv som nebola az taka unavena.

Druha noc je uz podstatne lahsia a tretia pohoda uz som sa aj vyspala normalne s dvomi vstavaniami.

mywiel
18. jan 2009

Tlacia sa asi ale este nie... 🙂

mywiel
18. jan 2009

Budenie po hodine a pol je normalne ide o tie fazy snivania ako ukazuje ten graf v knihe... 😉

bibianka
18. jan 2009

Tak naša malá 5. noc zaštrajkovala. Dala som ju spať 19.30, zaspala okamžite, ale zobudila sa o 4.00 a za ten svet už nechcela spať ďalej. Akoby si myslela, že je už ráno 😖 . Som zvedavá, čo bude túto noc.

maurizia
18. jan 2009

kamilka ja by som tiez zacala s uspavanim podla knihy a svojho triezveho uvazenia, podla toho, ake mas babatko.. odburavanie nocneho dojcenia by som zaviedla neskor..
a na dojcenie v noci pokial pekne prospieva, by som nebudila..ked si vypyta dat, ked sa nezobudi, nezomrie od hladu..moj nazor 😉