Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
19. jan 2009

Podla mna naraz odnaucit aj nepapat aj spat je vela, my sme najprv odnaucili nepapat v noci za 3 dni pochopila a teraz za 3 dni pochopila ze sa ma spat na obed a v noci a mame dalsi uspech uz mi zaspala aj o 16h00 plakala asi 7min. uz som ani nestihla k nej prist a uz spi 45 min., co predtym revavala aj hodinu a z poobedného spanku nic nebolo tak som rada je to paraaaada 😵

ellit
19. jan 2009

mywiel a tebe nezaspavala cez den bez pomoci vobec ak tomu rozumiem. A vecerne zaspavanie tiez.
spinkavala pri tebe v posteli?

mywiel
19. jan 2009

Vobec vzdy som spavala s nou aj poobede kedze som bola tiez hotova, teraz uz spinka vylucne sama. Len niekedy cez vikend ked sa zobudi rano tak si ju vezmem k nam do postele a trosku sa hrame aby mi to nechybalo. Lebo pre nu je to nové spavat sama ale aj pre mna spavat bez nej 😀 😵 ale takto je to lepsie som konecne vyspata a manzel je nadceny. 😀 😉

lucka083
19. jan 2009

Ahoje baby. A ako ste postupovali v noci pri odvykaní od papania??? Mywiel aj mne sa to zdalo naraz veľa aj nepapať aj učiť spať, tak skúšame najprv odúčať papať, ale zatiaľ sa nám moc nedarí, nakoľko si pítala každú pol hodku, hodku prsník. Ako si postupovala ty??? Nechala si ju hladnú a plakať??? Alebo si ju nejako tíšila?? Pomôže každá rada, dík moc 😒

zuza.m
19. jan 2009

mywiel
nestiham čitat mam malo času ale tu pišeš že najskor treba odnaučit nepapat v noci.a ako to docielim??papaval každe tri hodinky potom si zvykol nepapat jedno krmenie tak že sa budil okolo 2 rano a potom o 5 rano.ale zase nano vo sa naučil budit sa každe tri hodinky pravidelne.ak nedostane spusti obrovsky plač tak že pre istotu utekam hned ako začne hladat.teda ešte ked spinka a dam mu ešte neprebratemu..je na UM.

mywiel
19. jan 2009

lucka uz som to pisala oducali sme ju ked mala 9kg az a oducil ju manzel tri noc ju utisoval on niekedy aj hodinu plakala vkuse a budila sa viackrat cize sme to robili teda manzel v piatok vecer a vikend. Odvtedy uz nepapame v noci, ja som pocas oducania spala v inej izbe, lebo by citila mliecko a jednak by som asi nevydrzala tri noci ju nechat plakat. Manzel ma pevné nervy. 🙂 😅

Zuza ja neviem ja som postupovala takto len pisem ako sme to robili my, kazdé babo je iné, u nas to zafungovalo proste takto a dokonca rychlo za tri dni vsetko pochopila. Deti sa rychlo ucia. 😵 😵

zuza.m
19. jan 2009

jaj tak že ste ju nechali plačkat čo???no to radčej nebudem skušat lebo on ked sa rozplače a nema hned čo chce tak sa neda ani utišit. 😖

mywiel
19. jan 2009

Zuza mi sme na MM, skus citat tie pribehy v tej knihe mne pomohli a nasla som Kayu vo viacerych a podla toho som si vyberala co nam vyhovuje, tiez nemam cas citat ale jednoducho som si nasla cas na tu knihu lebo uz by som takto skoncila na psychiatrii inac, teraz sa smejkame aj ja aj Kayka a som stastna ze som sa na to odhodlala, ale mam aj velku podporu v manzelovi, ktorému chybal sexik zrejme uz a tiez ma stiedal dve noci. 😀 😅

mywiel
19. jan 2009

Zuzi pri oducani papanie nie nenechal ju manzel tri noci sa s nou prechadzal na rukach po byte a spieval niekedy aj celu noc.... 😅 az pri ucani spatia sme nechali plakat a nevyberali z postielky a chodili v tych intervaloch k nej ako pisu v knihe.

zuza.m
19. jan 2009

no ale moj take nervy nema tak že by povolil ešte skor ako ja.
no nič ešte vyskušam kaše a ak nepomožu ani tie tak začnem aj ja odnaučat.ešte mame mesiac aspon tak radia skusene mamičky,že od 6mes by už vydržat mal.inak dik

mywiel
19. jan 2009

Zuzi ked sa to podarilo na tolkych detoch urcite sa to podari aj vam, mozno o mesiac aj to je super, len ti prajem pevné nervy, kedze manzel ti nepomoze kup si stople do usi alebo si daj walkman a tak malého tis. 😉

zuza.m
19. jan 2009

ja pevne verim že ak sa zasiti kašou tak vydrži aspon do 4 a to by som už potom dala ,ved raz za noc ma nezabije ale stale vstavat sa mi už fakt moc nechce.ale som rada že aspon sp dalej lebo bol ajj taky čas že som ho po každom jedeni musela čičkat aby vlastne zaspal.je to maturity s detmi že??
😅

mywiel
19. jan 2009

Ucime sa aj my kazdym dnom pri nich nie len oni, ale viem, ze pri druhom uz budem postupovat takto. 🙂 Su to zlaticka ucenlivé. 😵

nimi22
19. jan 2009

bubinko, prosim poslala by si mi to predsa tu knihu dakujem Nimi22@azet.sk

jananinka
19. jan 2009

Macaeliska DAKUJEM za radu. Dnes som to vyskusala, lahla som si k nej, sice som nespievala, ale drzala som jej obe rucky a ona, tiez po jedovani sa, za 15 minut zaspala. A teraz som to tak spravila znovu a zaspala za 5 minut a krasne spinka. Dufam, ze to bude fungovat aj nadalej. Zachranila si mi chrbat 🙂 Nech sa vam dari.

naarci
19. jan 2009

holky moc,moc vas prosim,mohly by jste mi nektera poslat,tu knizku na meil,moc bych to chtela vyzkouset,ale nejde mi to stahnout,prosim!dekuji!!!naarci@seznam.cz

atreides
19. jan 2009

Ahojky, tak musím napsat, že tato metoda u nás funguje. Bývala jsem jedna z těch, které ji odsuzovaly - přece nenechám svoji holčičku plakat? 😲 To je týrání dětí apod., ale až po přečtení této knihy musím uznat kolik věcí je pravda a že vlastně tím, že se malá naučí sama usínat, pomůžu hlavně jí. Skákávala jsem s ní pravidelně půl hodiny na baloně, zpívala a kojila (po vydatné dávce kaše) a když už konečně usnula, tak se během následující hodiny 4x probudila 😝 V noci jsem jí kojila, aby usla a pak mi přes den snědla málo jídla, jak byla najezená. Čekala jsem, že bude první noc plakat i tři hodiny, protože nám nikdy sama neusla a věčně jsem ji tahala ve vaku a uspávala - usla za 20 minut 😅 . S manželem jsme nevěřili a každý den je to lepší a lepší. Doporučuju

nimi22
19. jan 2009

ja som ju zatial necitala ale robila som to tak ako ste tu vsetky maminy pisali teraz ju idem citat, ale mame uz za sebou tri noci dnes stvrta tak som zvedava, ale ide to

kkaattkkaa
19. jan 2009

Maminy, chcem vas povzbudit - tie ktorym sa zda tato metoda kontrolovaneho placu prilis "drsna"-zabudnite na knizku, ide to aj bez nej, inak a bez placu...len to chce cas.
U nas to bolo 20 mesiacov, ale potom Matusko zaspal bez nosenia aj bez kojenia, len lezal pri nas. Bol to uzasny pocit. Nie je to tak kazdu noc, ale pokroky sa deju neustale. Niekedy potrebuje ponosit, inokedy pritulit alebo sa nadojcit. Stava sa, ze si aj poplace to ano, ale vzdy sme pri nom a snazime sa mu pomoct.
A ked uz nic nezabera, a vidim, ze sa mu chce spat-zoberiem ho na chrbat a dorobim co treba doma. On zatial zaspi.
Prosim, tie co ste citali spominanu knizku-napisal ju muz alebo zena ?

atreides
19. jan 2009

pokud si pamatuju, tak žena a i ta čerpala z jisté knihy, která byla napsaná nějakým dr. z dětského centra spaní

mywiel
19. jan 2009

Asteides aj ja som sa citila prvu noc hrozne, ze ju tyram, ale vzdy ked som k nej prisla tak sa usmievala, takze je bystra vie ako na rodicov 😀 hned ako som odisla tak rev a krik az lapala po dychu, teraz uz vie ze to nefunguje ze mama hned nebude letiet za nou ako dakedy, ale ze sa tiez nemusi bat lebo mama sa vzdy objavi, takze tato kniha ma tiez zachranila mi uz spinkame krasne. Chcem podakovat tej co tu knihu dala sem do forum. 😀 😵

mallorry
19. jan 2009

kniha je ZAZRAK!!! nam taky pomohla a trvalo to dva dny...a neni to tyrani...ono ty mimca vi moc dobre jak na nas...od toho tam clovek chodi v tech intervalech, aby je uklidnil, par dni kriku stoji za to, aby byla pak maminka i mimco spokojene...diky moc za tuto diskuzi a knizku, velice doporucuji!!!

katarinagk
20. jan 2009

ahojte mamicky, my mame v sobotu 3-mesacneho samka, zatial este nepraktizujem knizku, lebo je to troska skoro, len sa chcem opytat, ako placu vase babatka, ked placu....... nas samko posledne 4 vecery od 9-22.30 strasne z nicoho nic place, ale to sa uz ani neda nazvat placom, vrieska akoby ho rezali a nicim sa neda utisit......... neviem, ci su to stale koliky, lebo posledne 3 tyzdne sme uz s nimi mali pokoj, aj predtym ked plakal tak plakal, ale nie tak dlho..... koliky by mali prave prechadzat, ked uz bude mat 3 mesiace,.... je to strasne, mne samej sa az dviha zaludok od toho, ze sa bojim, ze sa mu nieco stane.............myslela som, ze sa troska neskor zacne riadit podla tejto knizky, ale ked ma takto vrieskat, tak sa to nebude dat...

zuza.m
20. jan 2009

ja som tiež išla približne podla knihy zo začiatku lebo plakaval stale po každom jedeni som ho musela uspavat pol hodinu na rukach.potom som sa zatala položila vedla seba a nechala plačkat ale bola som prinom aby ma citil.to fungovalo super po dvoch dnoch som ho položila a bez plaču zaspal.ale postupne samovolne zase začal plačkavat a postupne viac a viac aj ked som nič nemenila.tak že opet som ho zobrala na ruky a zaspavala som snim na lopte,vo vaku,vo vajičku.ale už len to prve zaspatie v noci zaspal sam po papani.tak že to nebolo až take zle.pekne sme sa dopracovali až k tomu že zase zaspava sam vedla mna bez plaču a pekne sem tam zaspinka uplne sam v postielke čo sa predtym nestavalo.chcem len podotknut že dietatko aj same vyzreje na to kedy zaspi aj same bez pomoci.len to chce čas,ja som bola tiež netrpezliva a teras pozeram že ako to ubehlo.ani sa nenazdam a už bude mat kopu ročkou a on sam nebude vyžadovat moju pritomnost.potom čo som si prečitala aninam a jej pribeh(poškodenie mozočku nedostatkom kyslika)som usudila že možem byt vdačna že ho mam a tešit sa z toho že mi plačka,preto že druhe take štastie nemaju.....

mywiel
20. jan 2009

katarinagk to moze byt koliky, nam sa zlepsili v 4tom mesiaci a uplne prestali koncom 4ho mesiaca.

mywiel
20. jan 2009

Ak su to koliky dieta place myslim, hodinu-dve po papani, vtedy ked ma travit co vypilo.

veve88
20. jan 2009

no vidim, ze nie som sama, koho trapi spanie...
som uz straaasne unavena, maly sa v noci budi kazdu chvilu a inak ako na prsniku nezaspi. ked ho dam do postielky tak sa postavi a reve akokeby ho rezali... a v noci sa v spanku plazi po celej posteli, dviha, prevracia, no hroza :( ma 10 mesiacov a idu mu dalsie zubky, tak neviem, ci to nie je aj tym, predtym sa budil menej.
PROSIIIIM, bude z vas niektora taka dobra a posle mi tu knihu? velmi rada by som skusila tu metodu...
velmi pekne dakujem!

veve88@centrum.sk

monusska
20. jan 2009

dievcata ahojte.musim sa priznat ze som sa tu uplne nasla. my sme mali od miminka celodenne problemy s bruskom. cize my nespal viac ako pol hodku a zobudzal sa so strasnym krikom cez den. ale zato v noci sa budil len dva krat a po kazde zaspal na prse.ale teraz mame skoro osem mesiacov a noci su hrozne 😢 a o zaspavani este neni rec... chcela by som vyskusat tu metodu z knizky. vedel by mi ju pls niekto poslat. v noci totiz uz neplace len moj drobec ale aj my s muzom 😅

mywiel
20. jan 2009

monusska stiahni si ju na str. 56 alebo daj email. 😉

kkaattkkaa
20. jan 2009

ja si nemyslim, ze miminka nas "vyuzivaju" ci "zneuzivaju" tym, ze nechcu spat ci zaspavat same. Oni jednoducho nechcu byt same. Ked sa pozriete medzi zvieratka, ku komu by ste priradili cloveka-k mackam ci k opiciam-jedny mladatka nechavaju same a idu lovit, druhe ich nosia cele dni na chrboch.
No, mne sa lahko hovori, ked uz tu najtazsiu fazu mame za sebou. A bolo to presne ko pise Monuska, ale ono sa to zacne pomaly urcite zlepsovat. A bez akejkolvek knihy. Len vydrzte mamicky-je to naozaj uvazok na 24 hodin, ale dufam, ze sa nam to o par rokov vrati...