Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

atreides
21. jan 2009

tak my dneska taky prospaly poprvé celou noc (6.den) a teď dopoledne usla za minutu 😵

mywiel
21. jan 2009

nimi, atreides tak gratulujem k prvym uspechom 😀 😉

Ja som si vsimla, ze ked dam malej papat o polhodinu neskor teda az o polnoci tak mi vydrzi do 6 rana, ked som jej davala o 23h30 uz o 5h00 rano bola hore kricala papat, prikrmy som jej zaviedla na veceru nie na obed (je to len treti den co papame prvy krat prikrm), tak hadam aj to pomoze to mi poradil doktor, lebo vraj ak jej zacnem davat kasu na noc sa odstavim, uz sa mi mozno nebude tvorit dost mliecka lebo ona sa rychlo nauci na flasku a este by som ju predsalen rada kojila ak to pojde aspon do 10 mesiaca.

mywiel
21. jan 2009

olitka tvoj problém podla mna je v tom, ze mala ma zafixované poradia, ze papam a hned potom idem spat, takze ked sa prebudi hlada papat aby mohla zas zaspat, skus je davat jest skor pred spanim napr. hodinu a pol kym pojde spat, ked papanie a spanie nebude tak blizko seba mozno zacne robit rozdiel medzi tym a nebude ti zaspavat pri kojeni. Po napapani sa jej asi bude driemat tak ako dospelému ked sa naje, ale skus ju udrzat bdelu a hraj sa s nou, do postielky je davaj zasadne bdelu a odial tie kojenia od spania, okrem toho ak sa zobudi v noci samozrejme tam sa s nou hrat nemusis. 😀 Hadam som ti pomohla.

mywiel
21. jan 2009

zelmirka hned prvu noc som nedala nic, ani ziadnu nahradu ako vodu, caj, lebo v noci by som urcite nevstavala aby som potom musela robit caj a aj tak sa to nema, traviaci trakt si ma v noci odpocinut v 6ch mesiacoch pri vahe 8460g je uz schopna vydrzat 5-6 dokonca 7 hodin mi vydrzi bez problémov. Tisit ju ale musi niekto iny ako ty, pri maminke je mliecko to oni vedia... 😀 za tri noci sme to zmakli. 😵

zelmirka1
21. jan 2009

diky mywiel, viem ze ja ho asi neutisim lebo hned bude vediet kde je mliecko, bude to musiet zvladnut manzel...no este pockame mame len 4 mesiace a 6400 g, papame len dvakrat a zatial citim ze je hladny lebo
saje, uz poznam ked si chce len dudlat.
Takze uz prvu noc si nedala nic az do rana ? Spala vobec mala alebo len plakala ? Ako ste ju tisili, aj nosenim na rukach alebo len v postielke ?
Inak gratulujem za tri noci je to fajn, ja si tiez myslim ze niet nad oddychnutu maminku ktora sa vyspi a potom ma energiu sa cez den venovat svojmu drobcekovi a aj pre dietatko je fajn ked sa nauci spinkat celu noc bez prerusenia.

skrecok
21. jan 2009

Dakujem velmi pekne za mail - knizku. Som zvedava co tam pisu. 😝

mywiel
21. jan 2009

zelmirka ved to neponahla kludne mas cas aj za mesiac... 😉

mywiel
21. jan 2009

zelmirka spala ale casto sa budila ale to nevadi, ocko nosil na rukach v kupelni (mame velku kupelnu) 🙂 aby mamicka nepocula a mohla kludne spat bez stresu 😀 😅 no a spieval hejaheja heja heja indianske pesnicky a potom spali spolu v posteli, ja som bola v inej izbe. Najprv sme ju odnaucili v noci papat a az potom spavat samu v postielke. Teraz sa smejeme ze manzel uz vie ako na nu ze je ako stara indianka... 😀

atreides
21. jan 2009

skecok není zač 😉

mywiel
21. jan 2009

nepapat som chcela napisat 😅

mywiel
21. jan 2009

no uz miesam vsetko 😀 😅

bolk
21. jan 2009

Ahoj, možná už se to tady probíralo, ale protože malá nespí nemám na nic čas. Poradí mi nědkdo jstli je v knížce "návod" aby miminko spalo alespoň 3-4 hodiny v noci. Už melu z posledního. Nemáme ani tak problém aby spala v postýlce a usnula. Občas usne i sama, ale to noční buzení po 2 hodinách je strašné. Jen pro informaci plně kojím. Přes den po 2- hodinách. V noci po dvou☹. Potřebovala byc alespoň poradit od zkušenějších zda se to třeba zlepší po šestém měsíci až začneme přikrmovat.
Když jí byly 2 měsíce spala někdy i 6hodin (sice jen párkrát ale uměla to) Teď už bohužel déle než 2 hodiny nespí. A přes den např včera jen 3x 30 minut. Díky moc

mirka20
21. jan 2009

bolk, neviem, ci sa to u vas zmeni po 6.mesiaci, u nas sa to po 4.skazilo(tiez stale kojim). do vtedy sme vstavali len raz, teraz 3-4 razy. ale mozno u vas zaberie davanie kase vecer. u nas to nepomohlo, ale kazde dieta je ine. a neskusala si ju cez den krmit len kazde 3 hodiny? mozno by potom v noci potiahla dlhsie bez papania. drzim paste, nech sa vam to upravi a ty sa konecne lepsie vyspis.

mywiel
21. jan 2009

bolk ani s kasami sa to nemusi zlepsit jednoducho sa musis ubezpecit ci je naozaj hladna a ci naozaj potrebuje jest v noci kazdé dve hodiny, ak nie tak ide len o zvyk skus jej dat cumlik, macika, plienocku, niecim inym jej nahradit prsnik v noci a najst inu metodu ako ju utisit ako len prsnikom, hladkaj ju tisko jej spievaj, ale nevyberaj ju z postielky, bud pri nej dostatocne dlho kym nezaspi bez prsnika zo zaciatku. Drzim palce.

kechkat
21. jan 2009

holky, taky bych chtěla zkusit tuto metodu, ale nevím proč mě nejde otevřít ten odkaz 😒

mywiel
21. jan 2009

bolk a cez den papa tiez kadzé dve hodiny, mozno ma taky zvyk byt hladna kazdé dve hodiny, ako casto jej davas papat aj cez den? skus najprv ked bude plakat aj cez den nie hned dat prsnik, ale cumlik alebo ju utisit inac, takto otestujes ci ide naozaj o hlad alebo len potrebuje maminku, ak sa utisi pri tebe bez prsnika tak o hlad neslo potrebovala len trosku bezpecia a bude dalej v klude spat, ked vie, ze mama je stale nablizku.

mywiel
21. jan 2009

Ja som to presne takto testovala, to mi poradil doktor, lebo vraj som malu prekrmila, ze dost ma rezerv. 😀 😅 A vsimla som si ze naozaj niekedy stacilo len dat dudlik, alebo pohladkat, spievat a bola spokojna, treba skusat... 😉

mywiel
21. jan 2009

kechkat posli mail a ja ti ju poslem... 😉

kechkat
21. jan 2009

mywiel - máš to v IP, díky moc

bolk
21. jan 2009

Dík, někdy to pomůže . Nic jí nebaví delší dobu myslím 5 minut. Samozřejmě zpívám chovám cvičím nechávám jí na bříšku i zádech, chdím s ní ven.Je hodně aktivní i při kojení je neklidná, občas i kope a škrábe🙂 Nevím překrmená asi není přibrala tak max 150g za týden. Teď jí bude 5 měsíců a má 5,5 kg. (porodní váha 2,47) Všechnu energii z jídla asi přemění na pohyb.
Asi to budu muset vydržet, prostě je náročná, což je dobře.. Jen mi občas docházejí baterky. 🙂
Jo a můžu taky poprosi o odkaz na knížku. Dík

mywiel
21. jan 2009

bolk hod email. Mozno je nervozna lebo idu zubky, alebo ide len o vecernu nervozitu? Alebo mas menej mliecka lebo si unavena?

mywiel
21. jan 2009

Moja tiez kope a skrieka ked ju kojim zrejme uz jej to tak netecie ako predtym... 😕

kechkat
21. jan 2009

mywiel - díky moc, už to došlo, jdu číst 🙂

bolk
21. jan 2009

Mywiel-email jsem ti dala doIP, jinak s tim hladem je to mozna trochu pravda. Snazim se to natahovat, ale po tech dvou a pul hodinach pres den uz nic nezabira tak ji nakojim. Ale vim temer jiste,z by ty tri hodiny vydrzela. Jen to obcas nevydrzim ja☹. Kdyz vyimecne zaspi v kocarku tak je to i po 4 hodinach. Budu to zkouset.Driv to bylo po3 hodinach pres den i v noci. To az ted se to zhorsilo. A zoubky v tom asi taky trohu jsou.

cristin
21. jan 2009

mywiel,tak to sme sa s manzelom zabavili,ze tvoju malu uspaval tata.Hned mi na to muz povedal,ze urcite nepracuje...Moja male ma 6 mesiacov a v noci sa zacala casto budit,spava s nami,som si ista,ze nie je hladna.
Ale musim zacat aj ja ...najprv ju odnaucim papat (aj ked vazi menej ako tvoja 7 400gr) a potom aj na postielku.Som rada,ze vy ste to zvladli! 🙂 🙂 🙂

mywiel
21. jan 2009

cristin pracuje a viac ako 8 hodin denne bohuzial... ☹ Ja tiez asi zacnem davat na noc kasu ale este pockam mozno mesiac.

nimi22
21. jan 2009

dakujem mywiel, a vela nervov ti prajem potom neskor, nam uz vsetko presne funguje akko ma aj noc aj spanie doobeda aj poobede a bez dudla tak som stastna.vsetkym vela uspechov. 🙂

olitka
21. jan 2009

mywiel, môžeš tu knižku poslať aj mne mailom, prosím. olitka@centrum.sk, Ďakujem

olitka
21. jan 2009

nimi22, mywiel, moja sa ale v tej postieľke hneď postaví a nie a nie si ľahnúť. Ako mám docieliť aby sa ukludnila. Večerné rituály máme, a neje tesne pred spaním. Kašu papá okolo siedmej a po kúpaní jú kojím cca okolo pol deviatej. A spať ju vôbec neber. Zaujíma ju všetko možné. Až okolo pol desiatej si začne šúchať oči a aj by spala, ale nie a nie sa ukľudniť ani pri prsníku.Aj keď si sňou ľahnem a dám je prsník, stále sa mrví a chce sa točiť a vstať. Zaspí cca po 20-25minútach, samozrejme pri kojení. Ale zobudí sa po pol hodine a zas chce cicu.

atreides
21. jan 2009

olitka, to samé bylo u nás, nic nepomáhalo a v postýlce si stoupala do vteřiny po položení a první den zaspala za 20 minut. V té knížce píšou, že dítě musí být před večerním usínám aspoň 4-5 hodin vzhůru