Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

mywiel
22. jan 2009

Skus s tou relax hudbou ako som ti pisala... 😉

mywiel
22. jan 2009

Kazdému vyhovuje a zaberie nieco iné a tych metod je vela tak si vyber co vyhovuje vam, ale nemen to zakazdym snaz sa dodrziavat potom uz tu rutinu. 😉

petka_s
22. jan 2009

ahojte,
chcem sa opytat ci mi viete poradit,
po kupani vecer o 18-19,sa malicka napapka a nevie zaspat,obcas si poplaci,a ked ju polozim
do postielky tak zase zaplace..zaspi az pred plnocou,a to na 4 hodinky,potom ju trosku nakrmima spi dalej,
najhorsie je to zo spanim vecer..co mam robit aby spinkala??

monusska
22. jan 2009

mywiel,pisala si ze tvoje babo trpelo tazkou kolikou. ako dlho to trvalo a ako sa to odzrkadlovalo na nocnom spanku. totiz maly sa mi budi (aj teraz) s tym ze stahuje nozicky ako ked boli brusko v noci. cez den tym ze sa hybe tak s prdkami nema problem ale ako nahle sa nehybe tak sa zacne budit na prdy. vcera hodinu po zaspati a dnes po dvoch hodinach... bojim sa ze ked budema robit tu metodu tak nerozoznam prdy (ak su to vobec) (lebo dokina nic nevie ta len tvrdi uz 2 a pol mes. ze su to zuby.... 🙄 🙄 🙄 ) od vzdoru. 😨

macaeliska
22. jan 2009

petka, mal je este moc mala na nejake ucenie spinkat. Ona ta teraz potrebuje stale citit pri sebe. Skus ju ulozit do postielky a skus jej rozpravat rozpravky, alebo spievaj. Ono sa vam to upravi. Skus zaviest nejaky rytmus dna. Kazdy den do iste. Ona ziska istotu, co nasleduje. Vydrz zo dva-tri dni a uvidis, uz to bude opat o niecom inom.

mywiel
22. jan 2009

Po troch max. 4 mesiacoch by to uz nemali byt koliky, ak su to oni tak ho nedavaj do perinky ani do spacieho vaku nech moze hybat nozickami a tak si viac ulavi. Nam sa to v polke 4tého mesiaca zlepsilo a koncom 4tého uplne zmizlo. Plakavala hodinu-dve po kazdom jedeni a ja som kojila 12x za 24 hodin, lebo jedine prsnik ju utisil, ale bol to zacarovany kruh tym castym jedenim som jej nepomahala lebo ona nestihala travit a brusko bolelo zase, takze zas po kazdom jedeni plakala do dalsieho jedenia, ja som plakavala s nou mala som z toho baby blues ale skusala som vsetko a nic nezaberalo jedine to prso nachvilu to bolo jediné co som bola schopna dat bolo to unavujuce a ja som bola zrela na psychiatriu lebo tri mesiace sme boli len doma nedalo sa s nou nikam chodit ked takto plakala, nosila som ju v satke, ona revala a tak mi obcas zaspala, je som mala sluchatka na usiach a pozerala som telku, lebo uz som nevedela co robit aby som sa nezblaznila. Mozno preto tieto place co vystraja su nic a som zvyknuta lebo viem ze ju nic neboli, takze toto aj ked vrieska hodinu uz sa pozname, je to herecka a vie ako na mna.... 😀 😵

petka precitaj si tu knihu a skus si zvolit postup co ti vyhovuje, ty najlepsie vies kde mozno robis chybu, mozno sa v tej knihe v nejakom pribehu najdes a povies si aha tam bol problém. Ja som sa presne takto v jednom pribehu nasla dieta robilo presne to isté co Kaya a robilo cirkus ako ona, tak to mi pomohlo pochopit co mam ja zmenit....
Vies ja nie som ziadny expert na zaspavanie, len nedavno som tu knihu tu objavila a este som ju ani nedocitala som niekde v polovici, ale hned som si precitala 4tu kapitolu o zaspavani a na druhy den som to skusila lebo uz som dlhsie nemohla takto pokracovat, do vycerpanie a nepraspané noci, no a zabralo to neskutocne rychlo az som tomu nechcela verit, ze deti su také ucenlivé. Takze ja vam mozem poskytnut len moj pribeh ako to prebiehalo u nas, mozno vam to pomoze, obcas ma nieco napadne a mozem poradit ale dat ti navod asi nemozem kazdé babo je iné a mamicka si ho najlepsie pozna. Ja som tiez skusala, testovala kym som dospela k tomuto zaveru ze ta kniha ma pravdu, ze niektoré deti potrebuju nastolit rezim a rutinu, ked si to sami nevedia. Dovtedy som nechavala malu spat hocijako ako chcela 3x za den 16-20 min. a aj tak bola umrncana, zrejme jej to bolo malo, tak isto som nechavala na nu kedy chce jest a bol to riadny bordel lebo ona je schopna jest aj kazdu hodinu. Teraz sa to zmenilo a papame 5x denne a ona si nastavila svoj biologicky rezim dna podla toho a hlad ma uz len 5x denne a nie 12x ako predtym... 😀 😀

amarelka
22. jan 2009

petka s táto kniha ešte nie je pre teba, také malé babtko zaspí, ked je unavené, nie ked mu ty určíš, že má spať. Ked plače tak ju nos na rukách maj ju pri sebe, do postielky ju daj, ked je kludná alebo až ked zaspí, ved ešte len teraz prišla z tvojho bruška a doteraz sa tam hojdala, 🙂 na knihu máte čas aspon pol roka

monusska
22. jan 2009

my sme nemali typicke koliky. maly mal s bruskom problem aj cez den aj cez noc. a tie noci mame doteraz. niekedy ako napr. predvcerom sa budil len 2x na kojenie a spal kludne. no nasa dokina mi nevie nic poradit ☹ 😠 .
ja len kvoli tomu zaspavaniu. najradsej by som ho uz chcela naucit samostatnosti aspon v noci pretoze cez den si niekedy pospi len 2x po pol hodke. niekedy raz za den potiahne hodku a pol a potom je vkuse na mne nalepeny,nic nespravim 😎 takze aspon v noci chcem oddychovat 😀

amarelka
22. jan 2009

monusska aké velké , či malé 🙂 máš dieťatko?

mywiel
22. jan 2009

Mne tiez doktori nevedeli pomoct len mi povedali odvahu to sa casom spravi... ☹

dvojka
23. jan 2009

mywiel -Ahoj,tak jsem jí včera uspala metodou že jsem se naklonila nad postýlku chytla za ručičku a utěšovala jí.To následovalo i ve 2hodiny i 6 hodin.Bylo to celkem rychlé...Do 10 minut spala,tak doufám,že se to osvědčí a nebude klást větší nároky.
Asi i lepší než jí nechat 5 minut brečet a pak tam beztak pomalu hodinu chodit.
Takže děkuju za tip(radu)
Snad se časem naučí usínat sama.Mám doma ještě jedno dítko a pak většinou nic nestíhám.
Je zajímavý,že přes den usíná úplně sama,zabalim jí do zavinovačka,položim do kočárku,ona 10 minut kouká a usne,no občas si zapláče,ale je to úplně jiný než večer když je tma🙂

mywiel
23. jan 2009

dvojka ano je to lepsie ju ukludnit ako ju nechat rozrevat do nepricetnosti to som si aj ja vsimla, ale ukludnit ju tak ze ju z tej postielky nevyberies aby si ju nemusela vlacit na rukach, ja som tiez a este stale takto postupujem zase netreba brot uplne do bodky co v tej knihe pisu, svoje babo si najlepsie pozname no nie?

Ja som ju nemohla nechat vzdy vrieskat a ist az za 10 min., niekedy som sla skor, niekedy hned, niekedy som cakala, tiez ju musim drzat chvilku za rucicku a ona zaspi, niekedy ju zas len polozim do postielky a on spi okamzite takze kadzy den nie je rovnaky ani u nas. Ale mas prvy uspech nemusela si ju nosit na rukach tak gratulujem. 😉 😵
Moja dnes v noci prespala vyse 11 hodin, to je rekoooord od 21h00 do 8h40 s dvomi krmeniami o 23h30 a o 6h00 a okamzite spala dalej. 😵 😵

mywiel
23. jan 2009

skus jej zapalit malu lampu ak je v tom ta tma... 😕 Ja mam v zastrcke taku lampu co meni farby, mala sa na to diva a zaspi, nerobi to velké svetlo ale také aby mohlo dieta spat a nebalo sa. 🙂

mywiel
23. jan 2009

Doktor nam predpisal homeopatiu aby vecer lahsie zaspavala a nemala nedajboze traumu ze spi sama v svojej postielke je to Calcarea Carbonica 15CH to sa da celé naraz dietatu bud do ust alebo rozpustit najprv do vody a o tyzden ma dat Calcarea Carbonica 30CH. 😉

lulu723
23. jan 2009

Petka aj ja som mala taky problem a musela som to nejako vydrzat.potom od 6 tyzdna som zaviedla pevny rezim a veru sme sa trapili skoro 2 tyzdne,ze po kupani sa napapala dala do postielky a plakala.Plakavala aj hodinu a kazdu chvilu som tam behala ale na ruky som ju nebrala.a naucila sa spinkat.teraz ked je napapana dam ju do postielky a vie ze ma buvat.sem tam si mrnka,ale potom zachvilu zaspi.drzim palce

lulu723
23. jan 2009

a zabudla som malej nechavam malu lampicku zaznutu a ked ideme mi spat tak ju vypinam

mori1
23. jan 2009

babenky aj ja si prosiim tu knizocku dakujem mori1@azet.sk

zelmirka1
23. jan 2009

ja tiez maliceho davam od mala spinkat v priblizne v rovnakom case, chvilku ho pohladkam, pohojdam nozicky, dam pusinku a spinkame. Mrncal ozaj len parkrat a neplaceme nikdy. V noci ked sa aj zobudi tak sa mrvi ale zaspinka dalej. Tiez si myslim ze nie je dobre hned brat na ruky lebo si dietatko zvykne. Ved ja ho nosim cez den casto
a vselijako sa hrajkame a mazname....

amarelka
23. jan 2009

tá kniha je tu, neviem na ktorej str. je link, prejdite celú diskusiu, určite nájdete 😕

mywiel
23. jan 2009

Ja nepouzivam homeo ako jediny prostriedok, citame si knizku pred spanim, hrame sa kludne, spievame mojkame sa a potom ulozim do postielky dam pusku a ona spi v momente...
Moja sa to naucila za dve noci, len ta prva bola tazka, tretia uz len zamrnkala chytila som ju za rucku ale nevyberala z postielky a v momente spala dalej. 😵

amarelka
23. jan 2009

mywiel, aj ja som čítala túto diskusiu, ešte pred 4 mesiacmi..malý zaspával na rukách a už to bolo neúnosné, bol ťažký, ja som sa prelamovala v krížoch a nakoniec nezaberalo ani zaspávanie na rukách a k tomu pohojdávanie..čas zaspávania sa predlžoval až nakoniec plakal od únavy aj na rukách..zrejme už chcel zaspávať sám bez hojdania..tak som zašla sem, prečítala, bola pripravená na plač, ale našťastie sa nič také nedialo. Večer sa malý napapal, dala som ho postielky, pred tým sme sa pomojkali a on ani muk-zaspinkal. Až mi bolo zo mna smiešno,a ko to ide jednoducho,... na druhý večer sa trošku ozýval,no neplakal, ale pekne zaspinkal a takj je to do dnes. Takže našťastie som nemusela dieťa nechať vyplakať, ani by som tzo nevydržala.
Cez den ho pred spaním kojím, a tak ho dám do postielky a pekne spinká, takto je to od tých 4 mesiacov alebo tak nejako...
mywiel som rada, že aj vy už pekne spinkáte, tak si to užívaj, nikomu nermusíš nič vysvetlovať 😎 len ty vieš prečo si sa rozhodla tak ako si sa rozhodla a ludia tu, by nemali sudiť jeden druhého, ked nebolo v jeho koži

mywiel
23. jan 2009

Tak fajn, ze si nemusela a islo to hladko a samo, ale kazdé babo je iné a niektoré protestuju viac na zmenu prostredia to neznamena ze sme zlé matky lebo uz nechceme navlacat dieta, alebo ho mat vkuse na sebe... 😕

amarelka
23. jan 2009

ved práve ťa chápem mywiel, nikdy by som si nedovolila tvrdiť, že si preto zlá matka, ty si si zvolila postup aký si uznala za najlepší, a najúčinnejší

mywiel
23. jan 2009

Jasné 😉

amarelka
23. jan 2009

len proste sa už nezodpovedaj za to...nie je to tvoja povinnost niekomu niečo vysvetlovať, obráť list a hotovo, bež na dalšie témy 🙂

monusska
23. jan 2009

amarelka,maly bude mat osem mes.za tyzden. neviem ci ho v noci tie prdy aj bolia alebo sa len na to zobudi. inak cez den mu nic nie je 😵

atreides
23. jan 2009

ahojky, jen chci říct, mywiel, že jsem si četla tu "protidiskuzy" a přišla jsem si jak krkavčí matka a tobě moc děkuji za obhajobu, hned mi bylo líp. Taky jsem už bývala opravdu zoufalá a i když se mi do toho moc nechtělo, tak jsem dneska ráda a mám lepší náladu a hlavně Ninuš ji má lepší.

ivkan
23. jan 2009

Ahoj, prosím Vás, mohli byste mi také někdo poslat tu knihu? Email bych Vám poslala do IP.
Děkuju moc předem

anakonyes
23. jan 2009

jé, já takovou diskuzi celý den hledám, teď jsem napsala vedle, tak já to sem zkopíruju

anakonyes
23. jan 2009

Zdravím, docela bych čekala, že tu bude větší debata na téma nespaní, ale buď má většina maminek spící děti a nebo ty co mají nespavce už nemají sílu psát 😀

Mates nikdy nespal kdovíjak dobře. dokud byl kojený, tak se to vstávání tak nějak vsáklo 😉 Nikdy jsem nekojila v posteli, mám z toho hrůzu, okamžitě bych usnula. Matýsek spal do nedávna v ložnici v cestovní postýlce, jiná se tam nevejde. První 2 měsíce v košíku na kolečkách. Večerní rytmus máme pravidelný, určují nám ho léky,které bere. Ikdyž byl problém vysvětlit tatínkovi, co se může a nemůže dělat po koupání. Nejlíp nám to fungovalo, když byl tatínek 3 měsíce na studiích. Je to tak trochu rušivý element, zdá se. Ikdyž asi neúmyslně, ale pokud ho Mates vidí, tak očekává řádění. ALe večerní usnutí kolem 19-20h je docela v pohodě. Horší je, že se nejdéle za 2 hodiny vzbudí a začne řádit. Tatínek zavedl, že se Matýsek z postýlky vyndá a nechá se řádit... jenže Mates to teď očekává v každou noční hodinu... to je jedna věc. Druhá je, že pokud se nevbudí sám, tak nejdéle v dobu kdy tam někdo k němu přijde to začne. Prostě mi přijde, že už ho ruším, když tam jsem taky. Že má nastavený radary 😎 Dřív dostal několikrát napít vody, nebo mlíko, nebo dudlík a kolem 3hodiny jsem si ho brala do postele.
To se ale v posledním měsící úplně zvrhlo. Nejdřív tu byly zuby, které rostly všechny najednou (6během měsíce).A přestěhování do pokojíčku do větší postýlky. Tam spím taky. Ten harmonogram je zhruba stejný, ale změna je v tom, že Mates leze a stoupá si. A když si ho vezmu do postele, tak se vzteká, škrábe mě, trhá mi vlasy, kope mě.... zuří... takže jsem už asi skoro 2 týdny prakticky nespala. A když tak po 20 -45 minutách. A mám toho dost.
Nastudovala jsem onu kontroverzní metodu navykání spánku, hnusně se jí říká řízeného pláče.
Tatínek uvízl v práci, Mates usnul okamžitě po večeři v 7, bez dudlíku a já zůstanu spát v obýváku.
Nečekám, že to bude jednoduchý, ale já už jsem to přestávala psychicky zvládat, ono něco jinýho je, když se k vám děťátko přitulí a spinká. A něco jinýho když vás škube na kousky! l 😎