Kde sa dá kúpiť materské mlieko?

mirola
26. sep 2018

Dobry den, bohuzial musim podstupit liecbu a lieky, ktore budem brat su nezlucitelne s kojenim. Moj stav je uz akutny a uz cakame s liecbou od tehotenstva. Maly ma 4 mesiace a uz mesiac sa snazim ho naucit na umele mliecko, ale bez uspechu. Takze stale kojim. No o dva tyzdne mam nastupit na program. V bankach materskeho mlieka ho vraj nie je dost. Neviete mi prosim poradit ako riesit takuto situaciu, popripade kde by sa dalo kupit MM? Som z toho dost na prasky. Dakujem

babi81
26. sep 2018

@mirola vidim ze si z ba, bola si sa spytat v banke mlieka na kramaroch?viem ze ak ma tvoj maly nejaky problem pediater ti vie predlisat mm, ale to len v pripade problemu.mm vacsinou nechavaju pre predcasne narodene deti, alebo deti s problemami, bohuzial nieje dostatok mamiciek co daruje mlieko, ktore ma nazvys.

mirola
autor
26. sep 2018

@babi81 maly nema ziadne problemy.. teda iba jeden a tym je umele mlieko 😂.. prave v banke nemaju. Bohuzial.

myjusiatko
26. sep 2018

@mirola nemas v okoli nejaku mamicku, co by ti odsavala? Alebo mala zasoby zmrazene?
Konzultovala si nemoznost kojenia s viacerymi odbornikmi?

babi81
26. sep 2018

@mirola tak neviem skus ine umele mliecko napr humana.mozno xo zaciatku skus si odsat a zmiesat cast tvojo s umelym, kamaratka tak naucila maleho na umele, mozno mu vadi aj cumel na flasi...skus lansinoh ma cumlik co taky aby najviac pripominal bradavku, moja len z tej chcela pit

mirola
autor
26. sep 2018

@babi81 dakujem

lula313
26. sep 2018

Skus si odsavat a robit si zásoby. Mne sa v starých dobrých časoch podarilo odsat 180 ml denne do mrazaku, neskôr som bola vdacna za takéto zasoby.. inak niekedy som jej mlieko pancovala, do odsateho dala vodu, tak tam skus pridávať um, alebo skus inu značku.. každé vraj chuti inak..

mogaa
26. sep 2018

@mirola ak má malý už 4 mesiace začni s prikrmovaním.....nemyslím kupované kašičky, ale 2-3dni varená mrkvička a postupne pridávať k zeleninke zemiačky....ak by ti nechcel, zmiešaj s tvojim mliečkom....začni postupne 1x denne 1-2 lyžičky-viac ti zo začiatku aj tak nezje.....dajú sa kúpiť aj detské výživy od 4.mesiaca ale začni s varenou zeleninkou....Je to častý problém, mamička nemôže kojiť alebo zrazu prestane mať mlieko a bábo nechce UM....Je to preňho iná chuť, skúšaj iné UM alebo iný dudel na flaške. V najhoršom klasické plnotučné mlieko trošku oslaď a skús....MM ťažko zoženieš a nemyslím že 4.mesačnému zoženieš toľko koľko potrebuje ak nič viac nezje alebo nevypije. Ale určite začni aj s príkrmami lebo ak aj nájdeš UM ktoré mu vyhovuje môže určitú dobu trvať kým zje dávku akú potrebuje.....musíš skúšať všetko čo sa dá- iné značky UM, klasické mlieko trošku osladené, príkrmy.....volakedy takéto problémy nebývali - deti boli odmalička zvyknuté aj na kojenie aj pitie z flaše a aj na iné chute ako MM lebo pili z flaše čajík, neskôr sa robila riedka krupičná kaša do flaše.....nepozeraj na to čo teraz odporúčajú a čo nie - pozeraj na to aby si ho čo najskôr naučila piť alebo papať niečo iné ako MM. Ak si vyskúšala viac druhov UM a žiadne nechcel, skús klasické(aj ho trochu oslaď pre lepšiu chuť. Volakedy ak mamička nemala mlieko sa dávalo aj čerstvé kozie mlieko či kravské. Alebo skús trochu prisladiť UM. Problém môže byť v dudli na flaši (alebo nechce dudel)alebo v chuti. Nepozeraj na to že sa nemá sladiť, račej sladiť ako keby ti malo skončiť dehydrované na infúzkach. Jasne že najskôr bez sladenia inú značku alebo normálne mlieko z obchodu, ale ak nie tak ho prislaď. Neboj sa, volakedy sa bežne čajíky trošku sladili a deti boli ok a pili ich od narodenia.

mogaa
26. sep 2018

@mirola ak si vyskúšala Sunar, skúšaj aj alternatívy ako mandĺové, sójové.....Na tie rastlinné by som sa ale spýtala lekárky.....

gabika4
3. okt 2018

@mirola naša dcérka tiež odmietala umelé mlieko. Začala som prikrmovať doma varenými kašičkami zo zeleniny. Spočiatku všetko odmietala, no presne po mesiaci prikrmovania zeleninkou, začala pekne otvárať pusinku ako hladné vtáča a odvtedy chce i umelé mlieko 😂 no ked máte iba dva týždne, skúšala by som so na vašom mieste odstriekať mlieko a dávať do neho postupne viac a viac umelého, aby si zvykala na jeho chuť 😉

matta308
3. okt 2018

Odporúčam učiť na um postupne. Odstriekat svoje, pridať doň trosku um. Každým dňom pridávať viac um a dávať menej mm. Dieťatko si lepšie zvykne na tu chuť. Takýmto štýlom som odstavila dcéru, za pár dní. 🙂

gabrielavalentiny
12. okt 2018

@mirola ahoj ja mám materské mliecko ,mám ho veľmi veľa čiže musím odsávať mám plnú mraznicku doma aj pri svokre

nikusiak9
5. mar 2019