Keď dieťa plače za hračkou. Ako ho vychovať?

danuska123
20. sep 2008

Ahoj chcela bi som radu pre svoju kamaratku,ma 18 mesacneho syna a ked ideme niekam von tak vecinou to skonci placom maleho pretoze chce hracku ktoru napriklad vydel vo vyklade alebo hracku s ktorou sa hra ine dieta.Kamoska mu vysvetli ze ta hracka nie je jeho ze sa snou moze chvilku pohrat ale potom ju musi vratit ale mali potom zacne strastne vrieskat a jej stoho tecu nervy.Neviete niektora poradit ako s vychovou u maleho>

dididi30
20. sep 2008

danuska, to nevychavas, to je v nom, to kazde dieta je take, no skoro kazde, len moja dcera nebola 😠 ona ani jedlo nezavidela druhym 😒
ale co mam kamosky , v rodine deti, to su lakome a chcu vsetko, takze tak....
inak moj syn ma len 3 mesiace a uz teraz reve ked sa mu zoberie z ruk to, co s cim sa prave hra, alebo ked mu ta hracka padne 😀

danuska123
autor
21. sep 2008

Neviem asi to bude v povahe niekedi sa s hrackou aj podeli:

jaduska
21. sep 2008

Hlavne to chce trpezlivosť, nekonečné vysvetľovanie dookola stále toho istého. Človek je tvor zvedavý, pre dieťa je to prirodzené, že všetko nové chce vyskúšať a nemá šancu rozumieť niečomu ako súkromné vlastníctvo, alebo že to je cudzie a pod. Vie iba čo je jeho. Učí sa to od rodičov a ak mu to mama iba zakáže a nevysvetlí prečo sa s tým nemôže hrať, tak to nemôže pochopiť. Tak malé dieťa si nemôže zapamätať všetky zákazy a príkazy, preto mu treba niektoré zopakovať aj 10x denne, ale trpezlivo, pokojne, bez emócii...Držím kamarátle palce, nech to zvládne

marorlinko
21. sep 2008

moj maly nikdy taky nebol, od mala bol uceny,ze co nema doma, nie je jeho a nesmie si to brat , ale ked vidi lopty, tak to je ho tazko udrzat place,lebo chce loptuu aj ke dich ma doma plno, ignorujem ho a ideme inam, on sa ukludni potom, lebo keby stale vyhraval,tak vzdy bude taky. s jedlom sa maly vzdy podeli, sam dava inym, naco som hrda nanho. hracky ponuka ak mame navstevu ukazuje ake ma a donesie tomu dietatu,aby sa hralo, paci sa mi na nom,ze si vazi hracky, ani jednu este neznicil. ma dobre srdiecko.na navsteve zo zaciatku sa nicoho nedotykal on ani jedlo od cudzej osoby nevezme, iba ak mu dam ja. to je dobre. ale teraz uz aj na navsteve ide pozerat hracky a ak to dieta chce to,co mam on, maly ustupi a da mu ju, dakedy aj v obchode mu dam tu hracku co chce a ked skoncim nakup,tak maleho uz ta hracka nebavi a je ok. myslim si,ze dieta treba viest k tomu od malicka, moj maly uz vie,ze treba aj platit,ked ideme na auticko v nakupnom centre ,tak si pyta peniazky a da sam dnu. maval chvile aj on,ked krical,plakal, ked chcel ist na to auto,ale ignorovala som to a vravela mu,ze potom pojdeme,potom nato zabudol,alebo obisla som to.ono ho ten rev prejde po case ked uvidi,ze nema sancu vyhrat.

danuska123
autor
21. sep 2008

Ved to ze na to treba trpezlivost a pevne nervy a tie kamoska prave ze nema maleho zato vyplakavanie vzdy stlce a povie mu ze abi mal za co plakat,ja sjej vychovou moc nesuhlasim ale je to jej vec.

kili
21. sep 2008

tak stĺcť, to asi význam nemá. Ako mňa by to nijak nerozčúlilo, dieťa by vrieskalo v kočíku a za chvíľku nevšímania by ho to prešlo. tak by som to riešila ja. Mňa také veci nevytáčajú.

jaduska
21. sep 2008

Danuška, tak potom je tu každá rada zbytočná. Keď ona nechce, tak ty s tým nič neurobíš, ešte nakoniec budeš tá zlá, že sa jej miešaš do výchovy. Ona tou bitkou nevyrieši absolútne nič, malý bude iba zmätený, lebo absolútne nechápe prečo dostal. Ak si nedá vysvetliť, tak ho treba zaujať niečím iným a po chvíli zabudne, že vôbec nejakú hračku chcel. A ešte - je mi toho malého dosť ľúto 😒 Ja by som dala pár na zadok jej a nie jemu