Keď dieťa stále plače.

adrika38
23. nov 2019

Ahojte. Môj malý je neskutočne uplakané dieťa. Viac plače ako má dobrú náladu. Pritom robím všetko pre to aby som mu pomohla a urobila pohodlie. Viem že je tam bolenie bruška tomu sa asi nevyhnem...najhoršia plač je ten večerný...niekedy plače priam až reve ako Turek na Pezinské brány... A zrazu z ničoho nič prestane ...akoby ním seklo... normálne sa bojím že omdlel alebo čo...a potom spí... prosím vás stretla sa stým niektorá z vás?

bona69
23. nov 2019

Nepíšeš aké veľké je bábätko, kľudne to môžu byť koliky, treba zistiť aj u dr a zmeniť mliečko aby sa netrápilo, ja som dávala probiotiká a aj feniklovy čajík na prdiky

adrika38
autor
23. nov 2019

@bona69 má 3 mesiace...viem že sú to prdiky...máme doma na ne všetko...dojcim...tieto kolíky sú také že až máme strach oňho...

malfea
23. nov 2019

@adrika38 ahoj, nám pomohlo každý deň zacvičiť nožkami a po každom dojčení 25 kvapiek Espumisanu. Keď plakal, nosili sme ho na rukách tak, aby mal pokrčené nohy. Teda hlavu mal v lakťovej jamke jednej ruky a druhú ruku sme mali pod kolenami a on mal zadoček trochu dodola. Poradila nám to všetko doktorka v nemocnici a ozaj to zabralo.

nickpick
23. nov 2019

@adrika38 dojcene deticky by nemali mat az take vyrazne koliky ako tie co papaju UM, nasa je tiez dojcena a z casu na cas mam podozrenie ze ma cosi ako bolenie bruska, ale nie je to vobec pravidelne, mozno raz za 3-4 tyzdne male velke revy a tuhe brusko (ale prdkala teda vcelku dost), to co si opisovala ze tvoje dieta plakalo a potom zrazu akoby stuhlo sme zazili tiez, bolo to az priam komicke, lebo zrazu zaspala v polohe v akej plakala ale vnimala som to tak, ze uz bola velmi vycerpana od placu a ze sa jej proste ulavilo....

siska53
23. nov 2019

@adrika38 to prejde.. u nas sa to ,lepsilo smerom.k 4m... U starsieho som to nepoznala (len 1den ), u mladšej kazdy den..rev a rev a rev.. bolo to dosť narocne obdobie, kedze mam rozdiel len 2 roky.. prosto si to musela odrevat.. co uz..hlacne, ze v noci chlapci (t.j.syn a muz) spali a nebudili sa na jej plac.

arcticcode
24. nov 2019

Mali sme to tak isto. Chlapec vyrastol a ocnel na tele aj na duchu. Aj teraz casto reve ako turek na pezinske brany, ale to uz trucuje

adrika38
autor
24. nov 2019

@nickpick však práve bolo to strašné.. reval jak o život a zrazu že lusk...tak som sa zľakla že som už pomaly začala do auta že letíme na pohotovosť. Trochu sa prespal ale spustil druhu salvu...takto sme s ním pochodovali do pol 10...a potom krásne zaspinkal a my z mužom sme boli ako trosky. Robím všetko...cvičím nožičkami masirujeme bruško , dávame čajík aj espumisan...dnes v noci to bolo proste niečo extra....

lula313
24. nov 2019

@adrika38 tento prvý rok je taký blby, dcéra(kojena)mala koliky 6 mesiacov, kontinuálne na to prišli zuby, ale po tom roku, roku a pól je dieťa úplne super parťák, treba vydrzat😉

xjakubikovak
24. nov 2019

@adrika38 skúste sab simplex, espumisan je slabý. My sme mali to mali podobne, ale v podstate takyto večerný vreskot bol u nas len par krat. A nas hlavne zachránil nosic pri tych placoch, mna tak neboleli ruky z nosenia a tak sa aj lepsie vyprdkal 🤗

arcticcode
24. nov 2019

Nosic je vec, ale stoji stovku. Nechapem co je na nom za stovku, tych par latok

xjakubikovak
24. nov 2019

@arcticcode dá sa kupit aj z bazaru lacnejsí 🙂 a predsa nosíte tam svoje dieta, musi to splnit kadejake normy a poziadavky, musi byt predsa bezpecný a pohodlný ako pre matku tak aj pre bábo a väčšina nosičov je sita zo šatky nie z obyčajnej látky, šatka sa tká špeciálnou metódou atď. tolko z mojho laického nosičského pohľadu 🙂

saska121212
24. nov 2019

@arcticcode ja mam nosič ktorý je ergo, používaný a podotýkam za 20 EUR. Nový stojí 40. Nie všetko je drahé 🙂)

xjakubikovak
24. nov 2019

@saska121212 nehnevajte sa ale nový kvalitný ergo nosič za 40 nekupite, asi viem ktory myslite a pri nom je nepomer dĺžky chrbtovej opierky a látky medzi nozickami cize vydrzi celmi kratko

arcticcode
24. nov 2019

My mame dajaky neviemaky, ale original a stal novy stovku, my ho mame za 75€ pouzivany

saska121212
25. nov 2019

@xjakubikovak ale myslím že koliku nebude mat do roka 🤘 čiže stačí aj tamten, nám pomohol, Vám to môže byt jedno no 🙂 dobre sa mi nosilo a malému som neubližovala🙂

xjakubikovak
25. nov 2019

@saska121212 iste každy nosí v tom co uzná za vhodné 🙂len informacia pre ostatných že nový ergonomický nosič sa dá kupit za 40€ sa mi nezda uplne najpravdivejsia

saska121212
25. nov 2019

@xjakubikovak tak si pozri kinderkraft nino a potom píš že sa nedá🙂