Keď nie je 13 mesačný syn na rukách, tak stále plače

Dôvera v plač dieťaťaBatoľa (1 - 3 roky)Nosenie deti
5. jún 2020

Malý 13mesaxny bol naučený pekné sa hrať sám pokiaľ ja navarim a upracem čo treba.Kvôli korone boli všetci doma z roboty.Svokrovci aj manzel.A keď malý len zaplakali hneď ho na ruky aby bol ticho.Konecne išli do roboty.Ale malý v kuse reve keď nemám ho na rukách.Ako ho od toho odnaucit,aby bol ako predtým?Teraz nič nespravím,aj keď začnem variť.Prichystam si hrniec a už ma ťahá za nohavice.Aj ho zapájame do všetkého,ale nepomáha.Chce byť len na rukách.

dazdovka
5. jún 2020

zapnut ho do nosica, alebo zabavit hrackami, alebo robit si pri nom (na zemi) a s nim (napr. supat zemiaky tak, aby sa dieta mohlo hrat vo vode so zemiakmi), alebo pristavit schodiky ku kuchynskej linke a dat mu robit jeho "kucharske" aktivity...

erika789
5. jún 2020

to sú tie horšie návyky detičiek hned ho brať na ruky ..jedine čo ty pomôže nechať ho trochu vyplakať aby si nevydobíjal to čo chce on nebrať ho hneď na ruky ignorovať ho on pochopí že nebude stále po jeho niektorému dieťatku stačí poplakať hodinku dve a už viacej sa na tie ruky pýtať nebude zakaždým inému to môže trvať dlhšie ...rodič musí vydržať ak nechce aby mu dieťatko rozkazovalo

renatka1985
5. jún 2020

preziva obdobie separacnej uzkosti. odporucam zatnut zuby a vydrzat. ako prislo tak odide.

autor
5. jún 2020

A ako dlho ho nechať vyplakať? Bohužiaľ bez toho sa nedá,keď robím niečo s nožom rezeň,alebo horúce miešam.Tak je na zemi a plače.

stanislavicenka
5. jún 2020

@erika789 strasna rada. Ma 13 mesiacov, nie 13 rokov.
Pripajam sa ku komentari so separacnou uzkostou. Nebude to tak naveky. Jednoduche vas potrebuje, je to v poriadku. Zapnuta do nosica, komentovat, co robite. Mam 2 deti, mladsi v nosici, Kym nesedel, nestap, starsia v uciacej vezi a pracujeme, varime, pecieme

renatka1985
5. jún 2020

nam velmi pomohla uciaca veza, aby mohol byt pri mne ked som pracovala v kuchyni. do drezu som mu dala suche cestoviny, alebo varesky a bavkal sa, a bol mi na blizku.

dieta v tejto faze prosim nenechavaj vyplakavat. zlomis mu srdce. nerobi to naschval, jeho mozog proste krici ze chce byt pri mame...

renatka1985
5. jún 2020

@erika789 a nesuhlasim s tvrdenim, ze je to navyk. je to male babatko, ono len maloco robi vedome. nas ma uz 20 mesiacov a je z neho uzasne a samostatne dieta, vyhra sa sam v izbicke atd.

je to obdobie, ale velmi dolezite, kedy utvrdzujes dieta v tom, ze si tu vzdy pre neho.

simca06022011
5. jún 2020

No ja by som sa s nim rozpravala popri praci, a nechala ho nech si pomrnci.. ved jeho to prejde zase, teraz ma sok, lebo zrazu ste bez obskakujucich ludi, nik ho nenosi.. zase si musi zvyknut (pre dieta je dva mesiace vela.. ). My sme to tak praktizovali, ked som musela malu dat do ohradky alebo bola v obyvacke, kym som odbehla, varila som jej rozpravala.. "mama musi urobit toto a toto, kde mas zirafu?.... este hodim do pracky... idem cikat... ", do toho somariny som jej robila ako kukuk a tak, podla nalady, lebo niekedy to nepotrebovala, pozabavala sa... Vecer ma tak huba bolela... a naucila sa v pohode vydrzat. Pre mna to bolo pohodlnejsie ako mat ju pod nohami v kuchyni a "pomaly" si varit, aby si ona neublizila a potom este upratovat co poroztahovala. Par krat bola v jedalenskej stolicke so mnou, ale to uz bola vacsia asi, kedze sa s niecim hrala.. Proste len nech vie, ze som tam.. a zase ked si rychlo spravis veci, budes s nim skor :D ja si neveim tu bezpecnost predstavit dat dieta hrat sa na linku/do dresu veci???.. a ja okolo mam akoze varit? Viac veci sa da odlozit, ked bude spat.. ale su deti, ktore nespia a to mamy nemaju narok skocit na wc alebo urobit obed bez doprovodu? 🙂

A aj do buducna treba taketo veci regulovat, deti si strasne rychlo zvyknu na "dobre" a kadejake nove rezimy a ustupky a oducat ich to je strasne... (ja som napr. mala dceru naucenu o 19tej do postele, teraz ako vacsia 8 rocna isla o 20tej a stacilo vzdy par dni u svokry a dieta som mesiac ucila zase, ze vecer sa nechodi spat o 22hej... fakt za par dni, uplne rozbity rezim)

stanislavicenka
5. jún 2020

@renatka1985 absolutne suhlasim.

autor
5. jún 2020

Dakujem vam,samozrejme nechcem ho nechat vyplakat,len niekedy sa tomu neda predist.Nosic nemam,skusala som ho nosit,ale jemu sa to nepacilo.Uciacu vezu tiez nemame.Ked je moc zle davam ho do cestovnej postielke v kuchyni,ma v tom hracky.Ale on tam nechce byt.Ako keby chapal ze je tam odlozeny a nechce tam byt a place.Doslova reve.Alebo ho necham na zemi v kuchyni a dam mu tam hrnce a varesku nech miesa.To ho zabavi na minutu.Potom vymysla.Postavi sa kade tade.Musim nanho striehnut aby nespadol a neudrel sa.Varim len rychle jedla,no aj tak je to narocne.O upratovani ani nehovorim.To ho dam do tej cestovnej postielke.A idem vysavat alebo utierat podlahu atd.Robim nanho kuk ked sa vzdialim dalej.Aby vedel ze som nablizko.Nonstop mu rozpravam,hovorim co idem robit atd.Nepomaha nic.

dazdovka
5. jún 2020

Rezne alebo dieta, to je otazka! Pozri, skoro vsetko sa da aj za asistencie dietata, rob veci tak, aby aj on bol zamestnany, idealne nech vidi co robis a on nech robi nieco podobne. Prazdne hrnce ti bude miesat minutu, ale ked mu das dva hrnce, do jedneho fazulu a do druheho cestoviny, tak bude miesat odusu, no a co ked budes potom o 10 minut upratovat dlhsie, mas ho pri sebe a rozvijas ho. Voda, muka, suche cestoviny, sosovica, to su vsetko skvele podnety na hranie...

renatka1985
5. jún 2020

jasne, ze tam nechce vydrzat ked to co robi mama je take zaujimave! ;) Nas odmalicka vysava so mnou, najprv sa na vysavaci doslova vozil a teraz uz aj sa snazi vysavat sam, samozrejme nie naozaj, ale necham ho, ak ho to bavi, preco nie?
podla mna je uzasne, ze je tvoj maly taky zvedavy, skutocne v tomto pripade odporucam investiciu do uciacej veze /45€ najdes na konovi v bazare/.

marca12
5. jún 2020

@stanislavicenka to nie je bobec strasna rada,ale velka pravda. Vychovavame si malych generalov. Pozri sa ako sa deti spravaju to je otras.

ajka0207
5. jún 2020

Ja mam tiez 13 mesacnu a k.tomu este trojrocnu. Varim fakt len rychle jedla, pripadne varim ked je doma muz, nasa sa zabavi s hrackami v jedalenskej stolicke tu minutu ked ozaj miesam horuce alebo krajam. Inak robim s nou na rukach. Zas nechat plakat minutu, dve, kym ozaj spravis nevyhnutne, urcite stopy na psychike nezanecha. To nie je vyplakanie v pravom slova zmysle.

ajka0207
5. jún 2020

@marca12 tak mna nasi nikdy nenechali vyplakat, rovnako svokra svoje deti (ma ich sedem) a myslim ze sme normalni dospeli ludia, ziadny "generali".

renatka1985
5. jún 2020

@marca12 vychova nie je jednoducha, ale v 13m tazko o vychove hovorit, dieta este nema rozvinute svedomie, nerozumie suvislosti akcie a reakcie atd. jednoducho nerobi veci z vypocitavosti.
samozrejme ze dietatu je najlepsie v maminom naruci, preboha ved to je uplne prirodzene. naco si ludia robia deti, ked nie su ochotni ich laskavo vychovat?

z deti, ktore rodicia nechavali vyplakavat vyrastli dnes po svete chodiaci chladni, neempaticky, castokrat citovo nestali ludia. to je jednoducho fakt.

vychova ano, ale do nejakych 18m to nema zmysel.

my sme nasho syna nikdy nenechali vyplakat, dnes ma 20m, zaspava sam vo svojej posteli, vie sa sam pohrat, poslucha (v ramci moznosti) a momentalne sme v pomerne narocnom obdobi urcovania hranic, no rozhodne to nie je ziadny general.

a ten pocit, ked za mnou s doverou pride a postiska sa, to je nanezaplatenie.

stanislavicenka
5. jún 2020

@marca12 s tymto to vobec nesuvisi. 13 mesacne dieta nekuje pykle, nerozmyslal nad dosledkami, a nema generalske sklony. To su nazory.
Toto sposobuju rodicia, ktori detom vsetko splnia, nosit a objimat 13 mesacne dietatko, ktore potrebuje kontakt, pocit bezpecia, a ma toho rodica ako pristav bezpecia, ze je vsetko ok, a nie ho nazyvat generalom😂.
Koniec hlasenia.
A autorke: pokojne s Nim vykonavaj vsetky cinnosti, ja vysavam s detmi, neopravujem Po nich. A hlavne mu nebehaj za zadkom, aby nespadol. Deti padaju, je to ok. Jasne, ze nemyslim hranicbe situacie, ale hikat a davat ho dalej od kazdeho rohu v miestnosti, ci vyberat spod stola, a podobne. Tie deti to vsetko doakzu.

lucyluv
5. jún 2020

Filozoficka otazka: Ak by malo byt pre dieta prirodzene byt stale na matke, nezariadila by to priroda tak, ze by sa vedelo na nej same drzat?

marca12
5. jún 2020

@renatka1985 jaj tak ale pozor,to ze nenosis dieta cely den na rukach,neznamena,ze ho nemilujes. Jasne,ze dieta treba mojkat a potrebuje citit blizkost,ale to nie je v silach matky,aby ho cely den nosila. Su matky,ktore vobec neberu dieta na ruky,to je pre mna nepochopitelne,ale to asi nie je pripad autorky.

renatka1985
5. jún 2020

@marca12 podla toho co ona pise je to jasna separacka.

dazdovka
5. jún 2020

@lucyluv ale ono ma vrodeny uchopovy reflex, aj Moorov reflex je pozostatok z cias, kedy sme nosili deti na sebe a ony sa pri pade z vysky takto pribrzdili... Ked je dieta vacsie tak sa tiez dokaze vedome silno drzat matky... A z pozorovania prirodnych narodov sa uz skumali aj preferencie na ktorej strane matky nosia svoje deti (bez nosicov, satiek a pod.) tak, aby mohli robit bezne veci (na lavom boku, pretoze vacsina ludi su pravaci - pravu ruku pouziva na aktivity kde je potrebna jemna motorika)...

renatka1985
5. jún 2020

@dazdovka toto som si nikdy neuvedomila. Ja ho ozaj vzdy chytam na lavy bok 😯

dazdovka
5. jún 2020

@renatka1985 nechci vidiet svaly na mojej lavej ruke, ked som mala 3 deti do 4 rokov 😀 ok, uz splasli 😅

lubigabrikova
5. jún 2020

Jaj,moj sym bol taky isty. Kdeze ohradka,alebo nosenie v nosici,alebo zabavit v kociku,ci v postielke - to bolo ako sci-fi. Urcite ho vsak nenechavaj vyplakat. Su proste deti s roznym temperamentom a mamicky,ktore take deti nemaju nepochopia. Je to tazke,ale je to len obdobie a neboj,vyrastie z toho. Moj uz ma 14 rokov 🙃

lucyluv
5. jún 2020

@dazdovka to vsetko viem, mam tiez nastudovane, prave preto ma to tak zaujima, ze sme sa vyvinuli tak, ze male dieta sa uz same realne neudrzi.

tulipanicek
5. jún 2020

Tak tu učiacu vežu treba kúpiť. To je ešte má X rokov kým ju viete využívať. My ju využívame od 8 mesiacov čo už stala malá stabilne. Bez toho by som nič neurobila. Takto tam stojí, papa rožok alebo sa hrá a ja robím čo treba. Kým sme ju nemali a už vedela stať tak som mohla len s ňou na rukách robiť lebo ma ťahala za nohavice čo chcela všetko vidieť.
A upratujem s malou. Normálne vytiahnem vysávač a ona chodí za ním. Dávam ale pozor aby som jej ho nepotiahla spod ruk 😉 To je pre deti zaujímavé. Normálne spolu vesiame prádlo. Mala sa buď hrabe v kosi na pradlo, hra sa so štipcsmi, občas sa mi podarí ju presvedčiť že mi má nejaký stipec podať a pod.

autor
5. jún 2020

@tulipanicek Aj ja sa snažím všetko s ním robiť spolu.Len potom mi to ide pomalšie.A niektoré veci radšej urobím sama a rýchlo.Inac aj do kupelky aj do záchoda chodí za mnou,všade.

luccija
5. jún 2020

@marca12 najväčšie expertky na výchovu sú bezdetné😅
Autorka daj synovi niečo neopozerané, hrnce varešky hračky nezdvihaj ho za všetko, cupni si pritul, pohladkaj, popri varení s ním sranduj

dazdovka
5. jún 2020

@lucyluv co ja viem, mozno preto, lebo sa strihame, mozno preto mame (ako zivocisny druh) chlpy hlavne na hlave a rastu do takej dlzky, ze sa o ne nase mladata istili... samice nasich najblizsich zivocisnych pribuznych (primatov) su chlpate, ich mladata sa pridrziavaju srsti, maju svalnate ruky a nase deti sa tiez vedia velmi silno drzat ked chcu, keby sme im umoznili, aj by si zvykli na prenasanie tymto sposobom...

Autorka, neboj sa, vsetky deti chodia za mamou aj na zachod, to by bolo velmi cudne, keby ta tak nesledoval a neskumal... uciaca veza je super, ale ja som pouzivala klasicke drevene schodiky z Ikea z ktorych vyrabaju rodicia uciace veze a plnili rovnaku funkciu, aj bez nejakeho majstrovania.

janiela6
5. jún 2020

No tak si ho zaviaž do šatky alebo do ergonomického nosiča... Nie do klokanky! Daj si ho na chrbát a vybavené. Bude na tebe, bude vidieť, bude stále s tebou.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre