Keď sa dieťa v noci budí. Čo na to?

katarinka308
25. okt 2007

chcem vás poprosiť o radu. Môj syn dominik bude mať rok a pol ešte ho kojim ale už len velmi malo v noci sa budí aj desať krát za noc a už si s nim neviem rady zobudí sa a znova zaspí. Vyskušala som aj sirup z homeopatík ale nezaberá poradte ☹

lienka2602
25. okt 2010

@samayka Presna tak, akurat sme to doma rozoberali, ze predsa u kojenych deti je to trochu inac lebo tie len pocuckaju, nenapapaju su poriadne( teda vacsina co poznam), moja mala je od malicka na UM, mne nevytiekla ani jedina kvapka mlieka.. Teraz v noci vypije flasu a hned spinkame dalej. Viem, ze u nas to nie je o zvyku, ale o hlade.. A hlavne, ked mi povie mami, pjosim mjieko, tak to by som nemala srdce jej nedat. A hlavne po skusenosti, ked ju napinalo.. Verim, ze kazda chceme pre svoje dieta len to najlepsie.. Ale ja poznam aj take ktore radsej 10x vstanu a daju vodu alebo caj ako raz mlieko.. Aj ked vedia, ze dieta je hladne. Povedia, ze maju jest cez den... Ale tak kazda sme ina, aj kazde babo je ine...

vladka77
25. okt 2010

@samayka
my sme od 1. mesiaca na flaške, v noci spapá takmer celú (250) flašu mlieka, to by celkom ušlo len ma trápi, že sa budí aj okolo 3-4 hod a len tak pomrnkáva, zatiaľ čo má zavreté očká a dudlík v pusinke

kuratko
26. okt 2010

moj maly spal krasne uz od narodenia, no ked mu prestalo stacit moje mliecko na zasytenie na dlhu dobu, zacal sa budievat aj v noci. najprv 1x, potom 2x za noc, teraz sa budi aj 3x napriek tomu, ze ma vydatnu veceru ktora by mu mala do rana postacit. podla mna sa budi zo zvyku. postavi sa v postielke a mrnci kym ho nezoberiem a nenakojim. myslim ze bol len zvyknuty ze ked sa v noci preberie tak dostane mliecko a to sa mu pacilo. ale posledne dni, aj ked nerada som skusila nechat ho plackat troska dlhsie, a cuduj sa svete, zacal sa budit menej, mozno si povedal ze sa mu to uz nechce tolko mrncat kvoli troche mlieka 🙂) takze ked sa aj preberie, trocha sa pomrvi a zase zaspi.

samayka
26. okt 2010

@kuratko - tak nejak tá "závyslosť" začala aj u nás - taký bludný, začarovaný kruh... čím viac sa budila, tým častejšie som ju uspávala mliečkom a čím viac krát dostala mliečko, tým častejšie sa budila... pred tým ako sme s tým sekli, boli noci keď bola hore aj 10-11x... čo nie je sranda... postupne som to znižovala a keď sa budila tak 3-4x na kojo sme to obmedzili tak, že som jej dala už len raz a potom neskôr vôbec. a kráááásne si zasa odvykla 🙂 teda plaču bolo dosť, ale čakala som že to bude horšie 🙂

catharinaa
18. nov 2010

ahojte no ja mam teraz taky problem moj maly bude mat 6 mesiacov a zacal sa mi v noci budit ako kojenec...nekojim uz od druheho mesiaca a to mi krasne spinkal..ale teraz sa mi budi asi tak dva krat v noci na mliecko a nato ze mu vypadne dudel....oci ma ako sova ako keby bol prespaty....myslite ze moze mat len take obdobie??

nefertiti7
16. feb 2011

Ollako----s odstupom casu pisem a nic sa nezmenilo, maly ma 16 mesiacov, po 14 mes sa sam odstavil a teraz na miesto mlieka z prsnika vypije tolko casu je hore kazdu pol hodinu, niekedy kazde 2 hod, ked sa zobudi 4 x tak je to super aj sa vyspim, ziadne mlieko nechce ani z flase ani pohara, ani lyzicou, nahradzam to jogurtami a syrom....a spanok je stale hrozny takze ani to odstavenie nepomohlo a stale je u mna v posteli, lebo postielka sa mu asi nepaci....

lucinek1
23. feb 2011

ahojte, uz neviem co robit. Mala ma 4 a pol mesiac do styroch mesicov spavala dobre cez den doobeda hodinu poobede v kociku 3h a este vecer hodinu. V noci sa budila len raz na kojenie. pred dvomi tyzdnami sme zacali s prikrmovanim davam jej zatial len trochu mrkvy, zemiaku a tak na obed. Od vtedy sa zacala budit aj 5 az 8 krat na kojenie vnoci. Poriadne sa napije max tak dva krat. tie zvysne razy si len tak cucne a hned zaspi ale bez toho aby sa napila nezaspi. Cez den je potom unavena a chce stale spat. V kociku by prespala aj 5 hodin. co mam robit???

lenusiknr
26. feb 2011

@lucinek1 nemoze to byt tym, ze este nie je pripravena na prikrmy?skus jej ich nedavat a uvidis ako ti bude spinkat.. mozno je to pre jej brusko skoro papat aj ked len trocha mrkvicky, zemiacku.. my sme zacali okolo 6 mesiaca a aj to az ked som videla, ze by chcel papat .. a cez den ti spi kolko krat? a ked ju das spinkat do postielky tiez prespi tak vela?

lenusiknr
26. feb 2011

ahojte nevyspate maminky, ja uz som v noci na nervy.. kubinko sa mi budi kazde dve hodky s placom.. musim ho vziat na ruky popestovat, polozim ho k nam, do jeho postielky a on zase spusti..vtedy ma ide porazit... niekedy vypije mliecko co je lepsi pripad, to ho trocha ukludni a dam ho do vlastnej postielky no po dvoch hodkach zasa plac.. lenze su noci ked nechce nic vypit ani mliecko ani cajik.. a na silu mu nechcem davat... ked mi nic nevypije tak place aj ked je medzi nami v posteli.. u nas je to zubkami, idu nam 4 naraz uz vyse mesiaca ale uz som fakt zufala a hlavne v noci velmi nervozna... samozrejme, ze ak ho vezme na ruky moj muz spusti este viacej...
aj vy byvate v noci nervozne? ja si to potom cez den vycitam....

janicka.m
26. feb 2011

@lucinek1 tiez by som skusila to, co napisala @lenusiknr , aj ked neviem, ci ma obednajsie prikrmovanie vplyv na vecerny spanok. ale dost mozne, ze sa vam meni rezim, a preto aj tak horsie spinka... my sme sa sice nekojili, ale boli obdobia, ked drobec prespal 8 - 10 hodin bez prebudenia na papanie a boli aj take, ze potreboval mliecko 5 - 6-krat za noc.

janicka.m
26. feb 2011

@lenusiknr neskusis nejaky gel? alebo aspon vymrznutu lyzicku prikladat na dasna... nam lyzicka pomahala asi viac ako gel...

lenusiknr
26. feb 2011

@janicka.m cal gel pouzivame denno denne.. maly mi ho dokonca vzdy prinesie ukaze na dudku a musim mu ju natriet.. uz si ani nenecha potriet dasienka asi ho tam velmi bolia.. davame mu kefku na hryzenie, teda on si ju vezme aj sam, dnes som si vsimla, ze si prstikmi zachazda na dasienka.. skusim aj tu lyzicku, mozno pomoze aj nam 🙂

janicka.m
26. feb 2011

my sme tiez mali kefky viac na hryzenie ako umyvanie zubov 😀 ale ked sa v noci zobudil s uplne zufalym placom a calgel a ani ine geliky nepomohli, tak sme hladali v mrazaku lyzicku 😅 dasno si moze navyknut na jeden druh geliku, tak zaruceny moze prestat fungovat... a este sme skusali aj alpu... u nas sa uz nastastie budime len na vykrikovanie zo sna, nie od bolesti 😅 ale niektore veci v sne tak preziva, ze sa rozplace a nevieme ho utisit, tak ho musime zobudit - nastastie sa to zatial stalo mozno 3-krat...

tinasar
26. feb 2011

ahojte nevyspané mamičky, náš synček do 7 mesiaca pekne spinkaval, ale čím je starší, tým spí horšie, teraz má rok a mesiac, na obed si pospinká 2-3 hodiny, večer zaspí okolo 20:00 - 20:30, no a o 23:00 začne plakať alebo sa jeduje a kričí, niekedy mu stačí dať dudku ale väčšinou si musí potiahnut z flašky čaju, lenže nie je smädný, lebo si potiahne 2krát a hned sa otočí na bok a pokračuje v spaní, lenže prejde 15 minút a znova plač alebo krik, a zasa si potiahne 2krát z flaše,otočí sa na bok a spí, a takto sa to opakuje aj 20 krát za noc, skončí okolo 5-pol6 nad ránom a do 8 si pospinká bez pohnutia. Rano vysmiaty vstáva na obed si zasa 2-3 hodiny pospí, večer zasa zaspí okolo 8 a v noci všetko znova pokračuje zasa do rána do 5. Už sa aj manžel odstahoval zo spálne. Boli sme u neurologa, dal mu kvapky TIAPRIDAL, že je to na ukludnenie nervov, na kvapkach je napisané, že človek by mal byt ospalý, dokonca ludia čo užívajú tieto kvapky nesmú viesť motorové vozidlo, lenže na nášho malého to vôbec neúčinkuje, žiadna ospalosť. Buduci tyžden to bude mesiac čo ich užíva a potom ideme na kontrolu, tak som zvedava čo doktor povie.
Vobec si neviem vysvetlit jeho nočné plakanie a jedovanie sa. Aj sme skúšali otočit inak postielku, aj v inej miestnosti spal,aj pri nás v posteli spal, aj u babky a dedka spal bez nás,ale výsledok je stále rovnaký. Neviem či to môžu byt zúbky, zatial ich má 5 a v hubke mu nevidím že by sa prerezávali ďalšie, aj keď je pravda že keď mu dám nurofen, tak spinká lepšie, tak asi ho čosi bolí, len ja neviem čo. som z neho nervózna ☹

janicka.m
27. feb 2011

@tinasar nie je hladny? nas maly sa budi kazdych 20 - 30 minut, pokial sa v noci riadne nenapije mlieka... caj nezabera, musi byt mliecko... v tomto veku by uz pomaly aj mohol byt bez nocneho mlieka, ale v tom pripade by sme vobec nevyspali 😖 takze radsej vstaneme 1 - 2 krat ku flaske ako 8 - 10 krat s cuckaniu caju... ak by si zbadala zmenu k lepsiemu po podani mlieka, skus mu ho zahustit troskou kase, mozno prespi este dlhsie. neviem, co papa na veceru, ale my sme v cca. 8 mesiacoch upustili od kasovej vecere a dali mu nieco sytejsie, co babatka v jeho veku mozu.

janicka.m
27. feb 2011

@tinasar podla mna je na oblbovaky od neurologa este velmi malicky, skuste hladat nejake ine alternativy 😅 ale to je len moj nazor 😅 a nurofen je podobny - hocikedy to dietatu das (ci s pricinou alebo bez), zaspi pokojnejsie 🙄

tinasar
27. feb 2011

@janicka.m no mlieko som skúšala ako prvé keď sa začal v noci budiť, ale s tým si tiež iba ovlaží krk, presne ako s čajíkom, v izbe máme 19-20 °C na spanie, vždy pred spaním vyvetrám, nemám zvlhčovač, ale namočím mu plienku a zavesím na postielku, ale nemyslím, že je v izbe suchý vzduch, žijeme v novom rodinnom dome a nikto z nás ani dcéra nemáme sucho v krku ani v nose a ani on ráno nemá suché soplíky v nošteku, tak vzduchom to asi nebude. No a na večeru už dávno papáva nejakú lahkú polievočku, vývar s krájančekmi, alebo zeleninkovú s mrveničkou a pod., niekedy mu uvarím kašu alebo puding, pred spinkaním vypije flašku mlieka a cez den sa tiež lúbi napapať, hladný asi nebude ale myslím, že ani prejedený. Keby mu vadilo nejaké jedlo, tak by asi zle spinkal aj na obed. Lenže on je celý deň vysmiaty, blázni sa, v pavúku vyskakuje a behá za staršou dcérou a tak.
Ja si tiež myslím, že kvapky od neurologa by nemal, ale dostali sme ich tak sme skúsili, nepomohli. A nurofen mu moc nechcem dávat aby si nezvykal a ked to bude naozaj potrebovat, tak mu nezaberie.

janicka.m
27. feb 2011

@tinasar tak potom asi len cakat, kym skonci toto zle obdobie 😖 pred par dnami som nasla tento clanok o spinkani:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=36275
vas maly ako keby uz teraz prezival to, co podla toho clanku zacina najskor v 18tich mesiacoch...

bosoriak
27. feb 2011

@tinasar A neskusala si si dat maleho k sebe do postele? Moja dcera mavala tiez take obdobia, ked proste chcela spat so mnou a nepomohlo nic. Doteraz spava so mnou ak je chora napriklad. Inak krasne zaspava aj spinka sama v postielke aj vo svojej izbe.
A ak nic nepomaha, tak naozaj asi len pockat. Kvapky na ukludnenie by som nedavala, tie riesia len nasledok. A pricina sa velakrat ani nenajde.
Drzim palce.

sophia2
27. feb 2011

my sme na tom rovnako, malinku som kojila do 5 mesiacov a do teraz vstava niekedy 8 x, inokedy len 2x za noc. Ale teraz je to o to horsie, ze sa postavi v postielke a krici mamaaaaa, vtedy ju musim zobrat a uspat bud na rukach alebo ju zobrat k nam do postele a tam zaspi hned, no a samozrejme cajik musi byt vzdy nablizku. Ja neviem co to je spat celu noc, ako keby som nemala dieta. Stalo sa mi to mozno 2 krat. Mali sme aj obdobia ked mala vstala rano o stvrtej a chcela sa hrat, tak sme sa hrali asi 2 hodiny a potom naspat zaspala, to bolo asi okolo 11.mesiaca. Takze vstavam kazdu chvilku a cez den som riadne unavena a nevyspata, nasa malinka teda nie je vobec nočný spáč.

janka108
28. feb 2011

skusala ste niektora homeopaticku liecbu?
http://www.azrodina.cz/2731-homeopaticka-lecba-...

tasnim
13. mar 2011

ahojte viete mi niektora poradit? nasa mala ma 19mesiacov . . Dcerka pekne zaspi vecer, kym ja si citam knihu v posteli. Ale v noci sa nam dost casto budi s velkym placom az hysterickym.Neda sa utisit, manzel ju aj objime, ale sa odstrkuje a potom sama pride a znova odide ;(
Cim by to mohlo byt prosim Vas
ja ju nekojim ..cumel uz davno nema...

jitkatatarova
13. mar 2011

Ahojte.No som rada ze nie som sama co nepozna prespatu celu noc.Moje zlaticka maju sice uz 2,5roka,ale este stale sa v noci budia.Vacsinou zaberie flasa s vodou,ale je to fakt unavne,ked ma prebudia.Oni sice hned zaspia,len mne sa to tak lahko nedari.A tak zatial co oni su rano plne energie,ja sa potulujem ako taky zombie.Len cakam ze sa to raz hadam zlepsi.Ale nedavam im ziadne pripravky na spanie,len im obcas spravim detsky caj na spanie,ale neda sa povedat ze by pomahal.No ale som si zvykla.

lenusiknr
14. mar 2011

ahojte, no tak my sme natom uz ovela lepsie. absolutne netusim cim to je no uz tyzden prespime celu noc, zobudi sa nadranom na cajik - dame si par glgov a spime dalej. zubky nam stale idu, teda este stale nevysli stolicky no uz mu nic nedavam, ani gel ani nurofen a je to fajn.niekedy sa sice zobudi s velkym placom no to je zo snicku zrejme 🙂
takze maminky ono to asi prejde same len to musime vydrzat 🙂drzim vam palceky nech aj vy sa vyspite ja som teraz o 5 cula ako ryba🙂 no moc nedufam, ze nam taketo noci vydrzia.

porlibertad
14. mar 2011

ahojky,tak také přidám do diskuze...

moje 6měs. dcerka před pár dny měla teplotu(klubal se zubík),v noci jsem jí dávala hodně píj čaje, takhle to trvalo dva dny,jak nemohla moc chuděrka spinkat z vyschlého krčku, nyní už je dva dny v pohodě,zoubek se prořezal,teplota už dva dny není,usíná v klidu. Ale cca každé dvě-tři hodiny se vzbudí a začne plakat, dám jí jako vždy dudlík(což ji uklidnilo okamžitě)ale pláče dál,jakmile dám flašku s čajem,tak se uklidní a za chvili zas odpadne (vypije tech cca 20-30 ml). Nevím,zda je to ještě ta odezva ze zoubku a horečky,ale nepřijde mi "vyschlá",spíš už začínám mít pocit,že si na to nějak blbě zvykla(ale je to možné?za dva dny?...Čajík sjí samozřejmě dám (dnes jsem zkoušela i vodu-taky vypila),jen nevím,kdy poznat,zda jde opravdu o žízeň (jindy se mi vážně na pití nebudila), nebo se jí to prostě zalíbilo a je na čase to utnout,nerada bych jí i sobě vypěstovala poloprobdělé noci,ale zároveň jí nechci trápit žízní,pokud jí opravdu má...díky za všechny rady 🙂

porlibertad
14. mar 2011

@porlibertad jinak se omlouvám,asi je to trochu offtopic 😎

huterka
17. máj 2011

Ahojte mamule. Prosim o radu. Moj dva a pol rocny syn potrebuje kazdu noc 2 flase caju . Budi sa tiez dost casto. Nekojim uz rok a pol. Samozrejme ho musim aj prebalit lebo je precurany az zausi. Pred spanim vypije tiez skoro celu flasu. Som zufala. Citala som ze deti ktore casto piju ze to su priznaky cukrovky. Prosim porate. Dakujem

neu.sona
17. máj 2011

Já bych řekla, že je to zlozvyk. Prostě ho to odnauč. Dej mu v noci do flaše jen vodu a vytrvej. Náš M. před měsícem také pil ještě mlíčko v noci. Jednou, ale budil se víckrát. Začala jsem dávat prostě jen vodu, pobrečel si, týden trvalo, než si zvykl a je klid. Spí celou noc a spánek se mu moc zlepšil. Žádná drasťárna, ale viděl, že jsen neústupná. Dávám mu mlíčko jen na noc před spaním.
Nás čeká ještě dudlík, ale s tím ještě chvíli posečkám.

jitafol
23. máj 2011

@huterka my měli přesně stejný problém a jak píše neu.sona, začala jsem mu dávat asi týden hodně slabou šťávu a potom už jen čistou vodu. V noci jsem ho slyšela jak vezme tu flašku a jen cucnul a zase to položil, nechutnalo mu to. Trochu kňoural, ale nebrečel, věděl že prostě nic jinýho nedostane. To jsem mu vysvětlovala pořád dokola. Potom po nějaký době jsem tu flašku přestala dávat a on ani večer před usnutím neprotestoval, prostě si na to zvykl, že to pití nemá.
Asi před měsícem jsme měli pár dní horečky, tak jsem mu zase začala dávat pít i v noci, jelikož při horečkách se má hodně tekutin. Ale jen jsem mu dala napít trochu a zase jsem mu to vzala. Měla jsem právě strach, aby si na to zase nezvykl. No a naštěstí už to asi sám chápe, že prostě v noci se nepije, takže i po té nemoci to jde v noci bez flašky.
Přeju ať to taky brzy vyřešíte🙂

to.beruska
3. jún 2011

Ahojte.ako citam tak sme neni samy.No u nas to trvalo od piateho mesiaca.cim bol starsi tak tym horsie..no tento rok to bolo naozaj uz strasne.vyskusali sme vsetko.cez den maximalne 1a pol hodinky spanku stym ze som bola aj styri krat pri postielke.nas maly spinkal ale vkuse mrnkal.kolko krat som ho nechala tak ale dost casto sa stalo ze ked sme ho nechali dlhsie tak zacal tak plakat ze sme ho museli zobudit a utisit a znovu uspat.to sa opakovala aj tri krat za noc.nehovoriac o tom ze dokazal takto mrnkat vkuse aj do druhej hodiny a potom s prestavky kazdy 15-30 ninut.uz naozaj bolo toho dost.na odporucenie doktorky nam dala homoepatika Sedelia sirup.uzivali sme 5 dni dvakrat za den.ale musim zaklopat pomohlo.sme hore ked tak dva krat.raz trosku cajiku a druhy krat na mliecko.ucinkovat zacal asi dva dni po dobrati.predtym sme mysleli ze zo zubkou.ale to vobec nebola pravda.