Kedy a ako odplienkovať 21-mesačné dieťa?

nika143
21. júl 2019

Ma význam učiť 21 mesačne dieťa na nočník? Učím ju už dva mesiace ja viem ze to nebude hneď vedieť ale zatiaľ žiadny pokrok. Ráno a po obedňajšom spánku ju dám v pohode sa vycika. Inak celý deň je v nohavičkach a máme stále nehodu ,alebo začne kričať mama keď si ociká gaťky. Začne si uvedomovať že ma ísť na nocnik a tam spraviť potrebu?

kotatko201
21. júl 2019

@nika143 nasa sa nepyta stale mame 25 mesiacov na nocnik chodi uz od 16 mesiacov a je to stale hroza... kakanie nam vobec nejde... zadrzat uz vie a ked sa jej chce cikat zakrici cururu, ale uz ma pocikane nohavicky a teda hned aj vyzlieka lebo mokre nechce... stale tiez skusame... najnovsie ju davam cupnut a nech sa vycika... vela stastia... so synom som takyto problem nemala mal 26 mesiacov a cikal sam...

evkamotka
21. júl 2019

My tiez ucime v takomto veku, uz ma 22m a par mesiacov uz ucime. Podla mna je to dobre aj v tom, ze si zvykne ze nocnik existuje, neprotestuje pri sedeni, vie chvilku obsediet na nom aj ked sa nepyta. Kamoska zacala v 2 a pol a krpec jej nocnik odmietal zubami nechtami si vobec sadnut, no uc v takom stave dieta pytat sa...

dnld
21. júl 2019

Nasa ma 25 mesiacov a uz je cely den iba v gatkach a sama stiahne gate a sa vypisa. V noci plienka a cez den ked spi tiez plienka proste sa popisa v noci a ked kaka cez den tak pekne do nocnika to iste ako pisanie. Presne take iste to mala doteraz ze vzdy povedala ze pipi az ked uz pisala. Ale dieta pekne pochopi po istom case. Niekomu to trva den niekomu mesiac alebo aj viac. Len trpezlivost a teraz cez leto je na to super prilezitost. A ked sme von vie sa pytat a davame ju pisat do travicky a vypisa sa. Tak len trpezlivost a ono to pojde.

nika3136
21. júl 2019

Fíha, to sa čudujem, že sa vám do nedarí, veľakrát vidím ako sa matky už 10-12 mesačných detí chvália, že deti chodia na nočník 😄😄 asi robíš niečo zle 🤣 (nie je to útok na teba)

marguay
21. júl 2019

Ja ti napisem cerstvu skusenost. Absolutne to decko netrap a pockaj az bude pripravene. Dcerka presne takto bola, ze sa ocikala a zahlasila az po. Teraz o dva tyzdne neskor SAMA ide na nocnik nic nehlasi. Ma ho v strede obyvacky, ked sa jej chce ide si tam sadnut, urobi co treba, poutiera sa a hotovo. Pred dvoma tyz este nebola pripravena, teraz uz je. Ma 22 mesiacov.

pininka1
21. júl 2019

@nika3136 fiha, žeby preto že každé dieťa je iné??!! Mám tri deti a rovnako som ich dávala na nočník a každé sa odplienkovalo inokedy. Najstarší syn od pol roka kakal len do nocnika a nikdy žiadna nehoda, od roka a pol bol bez plienky úplne, na necelé dva roky bol už v škôlke kde plienku nesmel mať. Mladší syn presne na dva roky bez plienky, má nočník sadol iba občas, lebo bol živý. Najmladšia dcéra sa odplienkovala posledná, mala vyše dvoch rokov kým konečne pochopila a nie na nočník, ale rovno na záchod.

nika143
autor
21. júl 2019

@nika3136 no asi som zlá matka 😀 svokra sa tiež chvalila že jej deti do roka nemali plienku ale keď som sa jej spýtala ako sa pýtali keď nevedeli rozprávať tak na to už odpoveď nemala.

pininka1
21. júl 2019

@nika143 hehe si dobrá, presne ako moja svokra, v kuse mi toto rozprávala, že ako jej deti nemali rok a už plienky nemali, no áno, vieme aké boli plienky a neskôr som sa dozvedela,že oni nechávali deti celý deň hole a či boli opisane, alebo okakane, nikto nič nerobil, čiže sa nepýtali, len to robili kde chceli. Chápem v prípade môjho muža, čo sa narodil v lete, ale švagriná sa narodila v októbri, tak to si neviem predstaviť,že ako chodila holá.

nika3136
21. júl 2019

@pininka1 ja neviem či si pochopila môj komentár 😄😄

nika3136
21. júl 2019

@nika143 ja sa takisto hanbím, naša 14 mesačná ešte nemá ani nočník, kdežto niektorí jej revesníci už chodia asi aj na normálne WC a spláchnu za sebou 😄😂

pininka1
21. júl 2019

@nika3136 ale hej, ja len že aj môj syn bol skoro na nočníku preto viem že niektorým deťom to ide aj skôr a minule tu bola téma kde matku skoro ukameňovali že to nieje možné.

nika3136
21. júl 2019

@pininka1
Nič nie je nemožné. Ak matka vie, že jej dieťa ciká vtedy a chodí na veľkú potrebu vtedy, je normálne, že to vystihne, že stihne posadiť na nočník. Ale nech mi nikto netvrdí, že ročné dieťa samé udrží moč aj stolicu iba preto, že chce vykonať potrebu len výhradne do nočníka tak, ako je to už u väčších detí (lebo vie, že bude mokré, že mu to vadí, že to smrdí a pod). Nevie, je to rituál

pininka1
21. júl 2019

@nika3136 veď ja ani netvrdím, že náš sa pýtal, alebo že to robil uvedomelo, len že to ide proste. Ja niesom veľmi zástancom toho že sa má nočník vytiahnuť až po dvoch rokoch a zrazu sa má dieťa hneď dať dokopy čo tam má robiť. Mám viacero kamosiek,ktoré sa potom trápili s nocnikom do 4 rokov a dokonca jednej vrátili dieťa zo škôlky naspäť domov.

mon895
21. júl 2019

Moj syn ma 2r a 2m na nocnik som ho po spabkoch zacala davat asi ked mal 16m v 18m zacal sem tam oznamovat ze cika ale nejak som neriesila (mal stale plienky) v 19m som si uz vsimla ze oznamuje kazdu potrebu a tak sme dali dole plienku a od 20m je bez plienok uplne. Ale podla mna na to dozrel sam nenahanala som ho na nocnik ani nic kazde dieta na to dojde v inom case urcite by som sa netrapila ma cas

mimka11111
21. júl 2019

@nika3136 joooj moja zlatá,tak to je potom aj synček už od 12mesiacov bez plienky, akurát sa ešte sám nepýta 😆....takéto chlopotiny mám najradšej...."voľakedy boli už ročne deti bez plienky"...škoda len,že sa nehovorí aj to,koľko ešte 3-rocnych plienky malo....a potom,povedzme si úprimne...odplienkovanie dieťa nie je vtedy,keď ho akčná mamička posadí na nočník a ono sa vycika...

sajuri257
21. júl 2019

@nika143 volakedy to bolo inak, boli plienky latkove a detom vadilo byt v mokrom tak sa zacali skoro pytat. Moja mama ma napr.ucila na nocnik hned ako som vedela sama sediet ma davala, ci po spanku, po jedeni, hned na nocnik. Odplienkovana som bola v 9tich mesiacoch, nepytala som sa v tom case ale proste ma davala pravidelne aj ked ona isla cikat dala mna hned vedla a potom uz ked som potrebovala som si zacala stahovat gate sama tak podla toho vedela. Tak isto ako ked vidis chlapcov ze si zmolia pipika ked potrebuju napr.pri hre, mnohe mamicky to ignoruju. Dnes sa nikto neponahla odplienkovavat lebo netreba plienky prat a vyvarat a detok je v jednorazovkach dobre naco by sa pytali. 🙂

nika3136
21. júl 2019

@sajuri257 aj ja som bola tak skoro odplienkovaná, keď som sa už naučila poriadne chodiť, museli hľadať, v ktorom kúte som sa pocikala alebo po💩 . Ale plienku som už nemala, pravda, to je základ 😂

uzanka16
21. júl 2019

@nika143 úplne v pohode moja 3 ročná sa naučila cez deň keď mala 2 r.8 mesiacov a noc be zplienky až 3 a pol roka.Nesilit to,nikde nerobíš chybu.Mam ešte skoro 2 ročného a nesilim ho,keď bude chcieť začne sa pýtať.

tina1305
21. júl 2019

Nasa mala 21mes.,uz chodi na nocnik, ale stale sa nam kazdy den stanu aspon 3nehody, ucila sa tiez skoro 3tyzdne... Ked sa pocika krici hanba, skusala som ze som ju nechala pocikanu ale jej to vobec nevadi. Ked sa vycikala do nocnika tak sme tlieskali a kricali supeeeer a postupne to prislo potom...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz