Kedy chodia spať vaše štvorročné deti?

27. dec 2020

Ahojte, len tak pre info, kedy dávate spat deti? A kedy zaspia? Môj 4 rocny syn zaspáva okolo 21:30. Aj keď ho dam do postele aj o ôsmej. Nie je to neskoro?

martul
27. dec 2020

Je to neskoro podľa mňa, moje deti v takom veku o 20.00 spali

tenerifka
27. dec 2020

Moje baby v tom veku zacinali v skole o 8,30 h. , vstavali o 7,30 a vecer chodili spat okolo 21,00. Zalezi aj o kolkej vstava a ci spi cez deñ siestu, moje spavali cca do 6 rokov take 2 hodiny poobede

kika831
27. dec 2020

Syn bude mat o mesiac 4 roky- spava este poobede a spat chodi medzi 20:00-20:30. 😀

autor
27. dec 2020

Cez deň nespi už asi rok, možno aj dlhšie a keďže chodí spat tak neskoro tak ráno vstane okolo 8, niekedy pol 9. Skúšala som ho parkrat aj zobudiť o siedmej ale večer aj tak zaspal neskoro, pritom pohybu ma tolko, že ja by som bola odpadnutá už o siedmej na jeho mieste

sonnenshein
27. dec 2020

Kazde dieta je ine. Moj syn v tom veku aj do 11 tahal, a teraz, v skoro 14tich, mu staci 5-6 hod spanku. Vynimocne sem tam potiahne 10.

lienka175
27. dec 2020

naši majú 4 a 6 rokov a spávať chodia okolo 22:00, keď ich aj naženieme do postele skôr, tak nezaspia a iba sa tam prevaľujú... keď chodia do škôlky, tak vstávajú o 7:00, ale v škôlke si 2 hodiny pospia... teraz, keď sú doma, cez deň nespia, ale ráno spia aj do 10:00... mne zo začiatku tento ich režim vôbec nevyhovoval, do roka som ich ukladala o 19:00, skúšala som to všemožne prehodiť, ale potom mi sama pediatrička povedala, že to mám nechať tak, že sú také typy detí, nočné sovy... a odkedy som to prestala riešiť, tak som aj ja kľudnejšia, večer sa niečo hráme, čítame si, občas pozrieme rozprávku, o 22:00 zaľahnú a spia... kamoška napr. zaspávajú 20:30, ale už o 5:00 sú hore a cez deň nespia... to by som asi ja nedala, tiež si radi s manželom pospíme a ja mám ráno aspoň kľud na varenie 🙂

sense
27. dec 2020

Do 6 rokov vždy 19.00 v posteli, najneskôr 19.30 spala... Teraz ma 7,5 o pol ôsmej iide do postele o 20.00 najneskôr 20.15 spi

sapetka
27. dec 2020

Moj ma 3,5 roka a chodi do postele o 19:15-19:30 a zaspi vacsinou medzi 20:15-20;30. O 6rano sa uz chce hrat. Niekey o 5:30

katka164
27. dec 2020

@sense ...moja má štyri a o 19-tej ju tiež dávam,zaspí cca 19:20-40,no dúfam že nám to tiež tak super vydrží😉

paskolinka
27. dec 2020

nas (cerstvo 5 rocny) ma teraz take obdobie, ze som rada ak zaspi pred 22. rano vstane okolo 7-7:30. ak ide do skolky, zobudim ho okolo 6:30, ale tam si pospi a potom aj tak zaspava zase neskoro, kludne aj o 23. neviem si si tym rady... ale on nikdy nebol velky spac...

rysavcek
27. dec 2020

Mám dve dievčatá jedna má osem druhá skoro tri počas školy obe chodia spať okolo 20:00 a do 10 minút spia, staršia vstáva do školy na školský autobus o 6:30 mladšia mi od bábätka vstávala ráno o 5:15 teraz sa posunula na 6:15 Počas prázdnin majú povolené dlhšie. Mladšia cez obed ešte spáva aj keď sú dni že nezaspí vtedy sa sama okolo 19tej pýta do postele

lellla
27. dec 2020

Keď chodíme do škôlky tak chodí spať o pol deviatej do deviatej je tuhý cez deň v škôlke spí a aj doma..ráno vstávame o 6:30...keď je doma teraz chodíme spať neskôr lebo neskôr vstáva a neskôr ma aj poobednú siestu...má 3 roky...nemyslím si že je to neskoro nebýva ani unavený ani snim nemám žiadne problémy..spí koľko potrebuje ...

jana_eyre_2
27. dec 2020

Mám tri deti, 8, 7 a 4r.. cez leto keď sú prázdniny zaspávajú okolo 22.. teraz cez zimu a školský rok sa snažím aby boli v posteli o 21, niekedy skôr ale často až o 9.. keď je škola vstavaju 6:30, najmladší ešte v škôlke spáva poobede, doma nie..

sono2
27. dec 2020

@paskolinka to je kvôli tomu že tam spí. Ja idem v škôlke povedať že dcéra nemá spať zajtra má štyri. A keď spí na obed tak je kľudne do 23 hore. To je nemysliteľné.

paskolinka
27. dec 2020

@sono2 ano, ja viem, to iste mame, ak niekam cestujeme autom a v aute cez den zaspi... v skolke maju taky pristup, ze spat musia ist vsetky deti a ked tie "spave" pospia, tak tie, co nechcu spat, nemusia a idu si nieco citat a pod. lenze ten nas vzdy zaspi. to jedine, ze by som ucitelke povedala, nech ho budi...

babydesire
28. dec 2020

Ani to nebudem citat,zas sa tu ozvu hlavne mamicky s ukazkovymi detmi...coz u nas akosi nikdy neslo 😁,,,ale nech kazdy sme nejaky,a zas nie kazdy ma perfekte nastavene deti ako hodinky,,patrim do tej pidiskupinky kde sa nedal nastavit rezim 😶 Taaakze kedy?ako kedy? Ale zvycajne to do 22:00este skace po baraku a robi cirkus -- obaja..ale bolo to rozne,no vzdy hrozne (hlavne nas chalan) 🤭 aaa kedy som chodila spat ja ked som bola mala?dodnes si pamatam,na tie prekecane noci pod duchnou s mojou sestrou,aj nato ako nas moji rodicia neraz nacapali nastvany ze este nespime... Taakze,nie,neni to neskoro,,je to vtedy ked je uz dost unaveny nato aby zaspal.

danielahamar
28. dec 2020

Najneskôr o 19 chodili obaja, aj u tretieho verím, že to dáme v ten istý cas

marianeta
28. dec 2020

@paskolinka
@babydesire u nás to isté. Mám 12 a 5 ročného..ten starší už ako novorodenec od 19:00-22:00 pri snahe uspať ho reval nonstop 3 hodiny, ako padlo desať hodín zaspal.. Časom už len cumel do tmy ,ale skôr nezaspal ani náhodou..Mladší zaspával ako bábo okolo ôsmej ,ale časom začal aj on štrajkovať a asi v 2,5 roku nie a nie zaspať skôr ako o desiatej.. A tak to je doteraz.. Ak spal v škôlke ten menší ,tak by kľudne vydržal aj do polnoci.

dzinka777
28. dec 2020

Môj bude mať 5rokov čoskoro.ide spať o 20.00,max.20.30.zaspi za minútu.

bubinko1506
28. dec 2020

Moji maju 4, teraz cez prazdniny vstavaju 8:30, cez obed nespia a vecer idu spat o 20ej, zaspia 20:30. Pocas skolky, vstavaju o 7ej, v skolke niekedy zaspia, niekedy nie. Spat idu tiez o 20ej, ale ak poobede spali, tak zaspia 21:30. Ak nespali, tak zaspia hned😉.

martul
28. dec 2020

@babydesire žiadna nemáme ukážkové deti, len sme proste napísali kedy chodia spať naše deti na tom nie je nič dokonale a úžasné

berika
28. dec 2020

Moja bude mať v januári 4 a spať chodí až keď zhasneme v celom dome a všetci si lahneme, vpohode vydrží aj do polnoci, teraz ako sme všetci doma, ale ani v bežné dni nezaspí pred 22:00. Ešte dodám že spáva poobede aj 2-3 hodinky. Ona je odmalička večerný typ, jednoducho večer má najviac energie, ráno dlho nespí, preferuje pobedný spánok, a večer je úplne nabitá energiou. Už to dávno neriešim.

simca06022011
28. dec 2020

my sme spali od malicka: 19:30-max.20:00, do tej 6tej. Az do ... 6-7rokov to tak bolo. A este aj cez obed si pospala aj v predskolskej triede, ked bola mlaa do tych 3r-4r, prespala cez obed aj 3 hodiny ... Kazde dieta je ine :D My sme taki spachtosi. No... Hlavne nech nema kruhy pod ocami a je oddychnute. To posledne dva roky riesim, ako sa naucila chodit neskoro do postele, ze uz vidim, ze biela, kruhy, ziva.. a ani za oneho si nejde lahnut. Musim ju do postele dotiahnut.

nikazuz
28. dec 2020

Nas ma 6 r. a aj keď ide spať pred 20-tou, vačšinou zaspí okolo 21:30. Poobede doma nespáva, energie má strašne veľa, aj keď behá celý deň, ide na plaváreň, aj tak večer skôr nezaspí.... keď sme doma, tak sa budí okolo 8:00, do škôlky ho budíme okolo 7-mej a tam poobede niekedy zaspí, niekedy nie.

liv9
4. jan 2021

Moj syn bude mat styri roky. Od malicka spaval ukazkovo, no ked sme presli na jeden spanok, zacalo sa to zhorsovat. Uz nespi ani poobede a aj tak vecer vystraja aj do pol jedenastej. A ked nahodou poobede pospi, hoci len pol hodinku, tak pred polnocou nezaspi urcite. Chceli sme k nemu do izby dat dceru, ale obavam sa toho.