Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kedy dať dieťaťu nastreliť ušká?

Nastrelenie náušníc
gigihadid
22. júl 2019

Ahojte chcem sa opýtať je lepšie dať prepichnúť uška v porodnici alebo je lepšie dať nastreliť uška od pol roka dieťatka? Vlastne ja inú možnosť nemám iba to nastrelenie lebo dcérka sa narodila predčasne a v nemocnici jej nechceli prepichovať uška lebo bola veľmi malinká.Máte skúsenosť s nastreľovaním? Je to veľmi bolestivé?

nika3136
22. júl 2019

@gigihadid podľa mňa menej bolestivé ako klasické prepichovanie, je to naozaj sekunda.

hennyinnsbruck
22. júl 2019

Mojej nastrelili keď mala asi 10 týždňov... Zaplakala na 10sekund a bolo. Skôr sa zľakla toho zvuku.

st44
22. júl 2019

Mojej prepichla dr. uska ked sme isli domov z nemocnice. Dali sme jej to spravit hned aby nemusela trpiet neskor

bucko555
22. júl 2019

My sme nastrelovali v dvoch mesiacoch ani kvapka krvi pekné sa zahojilo keby sa mám rozhodnúť ešte raz zase dám nastrelil prepichovanie boli

hennyinnsbruck
22. júl 2019

@bucko555 moja tiež nemala problémy.. Ani jej nehnisalo, nič... Super 👌

jani321
22. júl 2019

My sme dávali v 5. mesiacoch. Troška zaplakala, ale rýchlo na to zabudla. Skôr sa bála toho uja, čo to nastreloval 😁 keď sme vyšli von, už bolo dobre, aj sa usmievala.

layla1
22. júl 2019

@hennyinnsbruck to sa tak skoro moze nastelovat?Mne vraveli ze od pol roka skor nie

vikusjk
22. júl 2019

@gigihadid nastrelenie je ovela lepsie a menej bolestive, ako prepichovanie, si vezmi, ze ihla ide dnu, von, a potom v tom krvavom usku najst nausnickou dierku a prepchat ju znova... Nastrelenim je nausnica na mieste a hotovo. Mojej malej nastrelovala sestricka u dr ked mala 5 mesiacov a nevysla ani kvapocka krvi. Mala som nachystanu flasu s mliekom a hned po nastreleni som jej dala pit, cize stihla nastartovat plac a uz bolo aj po nom.

hennyinnsbruck
23. júl 2019

@layla1 to je asi všade inak. Ja žijem v Innsbrucku. Robil jej to lekár krcno nosno usny😊

nikoll29
23. júl 2019

@gigihadid moja neterka sa tiez narodila predcasne, tym padom nemali nachystane nausnicky a sestra jej ich dala nastrelit ale uz asi po mesiaci a mala to zvladla bravurne. Nemas sa coho bat, nastrelovanie nie je az take zle.

adamadent
23. júl 2019

Prvej dcere dr. prepichla - jedno usko stale krvacalo plus si to aj chytala a tahala tam je rovno nausnicka tu co jej kupis a druhej nastrelili nekrvacalo nezhnisalo nastrelenie rychle a nausnicka sa vymeni po cca 3mesiacoch. Za mna lepsie nastrelit.

rinsh
25. júl 2019

@gigihadid my sme dávali prepichovať keď mala asi pol roka. Dávali sme nastreliť, malá bola trochu vystresovaná lebo si to nemohla podržať v ruke a zistiť čo to je aj tej pani stále náušnica z tej pištole vypadla, ale akonáhle sa nám to podarilo max. 5 minút plaču (šok) a potom v poriadku. Trochu som sa bála že si ich bude potom ťahať, ale nič.

gigihadid
autor
27. júl 2019

Dakujem za odpovede, ale chcem sa opýtať že ako bo prebieha to nastreľovanie.Lebo ja si myslím, že aj tak bude dosť plaču lebo ked jej dajú jednu náušnicu a bude plakať tak potom ju utíšime a hned sa dáva druhá alebo ako? Ci malu budeme drzať na silu?

gigihadid
autor
27. júl 2019

@rinsh a ked jej dávali druhú nausnicu tak neplakala? či to ste ju museli drzať alebo ako?

gigihadid
autor
27. júl 2019

@vikusjk no len ja si to neviem predstaviť že ked jej dajú jednu nausnicu a bude vystrájať tak ako sa ma hned nastreliť ta druhá naušnica ?

miamaria
27. júl 2019

@gigihadid Ja som dala nastrelit doktorkou po ukoncenom 6. mesiaci, strelila jednu, potom mi ju dala pomojkat, neplakala a potom nastrelila druhu, pri samotnom nastrelovani som bola v miestnosti sestricky

vikusjk
28. júl 2019

@gigihadid a ked jej to prepichnu a budu ju este trapit navliekanim tej nausnice do krvavej dierky, tak ako jej prepichnu druhu? Ja si inak nespominam, ze by mala vystrajala, bolo to cele velmi rychle a ja som ju mala na rukach. Ale uz je to 7 rokov, detaily si nepamatam... mna na nastrelenie presvedcil muz, ktory si v puberte dal nastrelit ucho a ze to vobec neboli.

rinsh
28. júl 2019

@gigihadid tak držali sme ju lebo už vedela čo ju čaká tak bol plač akoby ju rezali. Mne až srdce trhalo, ale potom už keď bolo po všetkom tak už bola vysmiata ako slniečko 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli