Kedy dať malého do vlastnej izbičky?

zuzu101
10. aug 2010

Ahojte.Môj ročný synček má postieľku v spálni, no spí v nej len do polnoci a potom s nami.Celú noc sa prehadzuje, putuje po celej posteli, hádže sa.Ešte stále ho kojím, tak si to viete predstaviť to vstávanie.Manžel ho chce dať do detskej izby, že sa vyspíme aj my, aj malý.Ako ste to riešili vy?Ja by som ho aj dala do izby, no bojím sa nočného vstávania - to sa isto nevyspím.Alebo áno?Poraďte.

jankapiknova
10. aug 2010

Ja by som to skusila,my mame 1izb.byt tak nema zatial detsku izbu ale keby mame tak už je davno davno tam. Možno par noci trochu pochodiš z izby do izby ale podla mna vysledok pride a vyspite sa všetci,on si zvykne. Len tie prve noci treba vydržat a nevzdat to. Držim palce 😉

brisilda
10. aug 2010

@zuzu101 my spinkame sami v izbicke od 1 mesiaca 😉 babo sas vtedy menej budi lebo neciti pri sebe mliekarnicku teda maminku 🙂

andika10
10. aug 2010

moji prespia celu noc v postielke ale pred dvoma mesiacmi som knim musela vstávať, takže ja by som sa nachodila, ale keď ti už prespí celú noc, ja by som to skusila, ale možno k vam príde aj z druhej izby

kvetina2010
10. aug 2010

my spime este stale vsetci v spalni,i ked ma kazdy svoju postel.ale uz pol roka premyslam,ze by mohli mat vlastnu izbu.len sa bojim,ze dcerka v noci placom zobudi syna skor nez mna

bubelko
10. aug 2010

u nas deti spali vo svojich postielkach vo vlastnych izbach od narodenia s tym, ze do pol roka som bola s nimi. od pol roka su same. vstavam akurat na kojenie rano okolo 4-5tej, potom este pospi do takej 7-8. myslim u toho mladsieho 🙂
starsieho od polroka vobec v noci nemusim riesit. akurat ked sme isli spat, sme mu zavreli okno alebo prikryli. sem tam sa stalo, ze bol smadny, ale to vstal raz manzel, raz ja. spolocne spanie v jednej izbe pozname len z dovoleniek 🙂

junovka
10. aug 2010

@zuzu101 kedze starsia mala svoju vlastnu izbu az na 3 roky, tak zacala spavat odvtedy, ale do 5 rokov stale pocas noci sa presuvala k nam.Co sa tyka mladsej dcery, tak ta spi teraz so starsiou od 2 rokov.Doteraz to bolo v pohode, ale teraz zacina s presunmi k nam do spalne ona,stale sa snazim ju odprevadit do izby k starsej dcere, ale nejako sa nam to nedari....ako uz tu bolo napisane, clovek sa nevyspi, tak ked mi dojdu nervy, tak ju necham uz u nas v spalni, mame este stale postielku v spalni, lahne tam a spime v klude do rana.Neviem, nejako sa s tym nezatazujem, ze dokedy to takto bude...ale jedno viem, ze navzdy to nebude 🙂 😉

lucia20
10. aug 2010

nasa starsia isla do izby ked mala rok a pol, lebo dovtedy nemala svoju izbu a mladsia isla ked mala tri mesiace. hned po prestahovani. a tato posledna co sa narodi bude tiez hned od zaciatku vo svojej izbe...

druha dcera, nema problem spat v izbe, ale starsia mi stale v noci prelieza do spalne...

zuzkat1
10. aug 2010

moja ma 7 mesiacov a sme hore 5x za noc🙂 nepalnujem detsku izbu skor ako bude mat minimalne 2 roky mozno pockam az do troch🙂

kacenkalm
10. aug 2010

Nasa mala s nami spinkala v postielke do 10.mesiaca...Prestala som kojit v osmom mesiaci,a potom sa nejako v noci stale budila,vzdy ked sme sli spat,pocula to...a tak sme ju dali pred necelym mesiacom do vlastnej izby,a huraaa...prespi celu noc,bez toho,aby sa budila.... 😵

adetka
10. aug 2010

Mirka spava vo svojej izbicke od prveho dna...do dvoch rokov som v nej spavala aj ja.... teraz ju tam chodievam uspat (mam tam svoju postel)... a potom sa presuniem k nam... ale priznam sa, ze dost casto zaspim pri nej a zobudim sa az rano 😅

blumka
10. aug 2010

ak v noci este kojis tak budes to mat este tazsie ak ho prelozis uz teraz a ak ti prespi celu noc za pokus to stoji...
Terezka spi vo svojej izbicke asi od 2 rokov a 2 mesiacov, sama sa tam zacala pytat...skor nechcela aj ked ona prespi celu noc od roka a ani ja som ju nenutila, lebo sa mi vzdy oplatilo pockat kym na to dozreje...pre nu bolo dolezite byt s nami
v noci k nam nechodi, maximalne zakrici a mm k nej ide, upokoji ju a vrati sa naspat alebo ak velmi place alebo sa boji alebo tak, ostava pri nej..ale to je raz za cas

maggie2
10. aug 2010

My sme dali do detskej izby dcéru hneď po narodení, ako sme prišli z nemocnice. Vtedy babyphone inclusive samozrejme. Mala tam vždy kľud, nevydýchaný vzduch od ďalších osôb, dosť priestoru, a ticho ktoré potrebovala.

Teraz dcéra má už 5 rokov, a s nami môže spať v izbe skutočne len vo výnimočných situáciách (zlý sen, stres z choroby a pod.)

ani3012
10. aug 2010

keby sme mali miesta,tak Patrik by sa dostal do vlastnej izby okolo 1,5 roka (dovtedy som ho kojila a spával s nami)
Evička by išla hneď -tá sa nekojila.
Teraz budeme mať školáka,tak izbička sa prenecháva len nim dvom, ja s mm budeme spávať v obývačke rozkladacia pohovka 😝 .

jaaty
10. aug 2010

Naša Hanka je v svojej izbičke od 6,5 mesiaca, keď začala "prespávať celú noc a musím povedať, že je spánok sa zlepšil. Určite sme ju rušili chrápaním, prehadzovaním či "vydýchanym" vzduchom. Od 1,5 roka sme ju "presťahovali" na posteľ s bočnicou. Ak sa aj náhodou v noci zobudí, krásne si zlezie z postele, otvorí si dvere, docupká do našej izby a vlezie medzi nás. je to rozkošné 😀 . Zo začiatku sme mali vysielačku, ale verte, že aj keď ju už dlho nemáme, či ja alebo manžel, zobudíme sa na každé jej zakašlanie či nebodaj plač.

meza
10. aug 2010

ahojte,tak nasa mala mala v juli rok a uz sme im zariadili vlastnu izbu,len mne mala prespinka celu noc od prveho mesiaca,ale samozrejme ako naschval sa mi zacala v novej izbicke budit,ale na noc mame otvorene dvera,tak spravim psssssst a funguje to 🙂))))).starsi syn sa ani nezobudi 🙂))))))

adulka82
10. aug 2010

ja som dala synceka do jeho izbicky, ked mal 2 rocky, dovtedy bol s nami v spalni....kojila som ho do 8 mesiacov, ale na mliecko sa budil asi do 1,5 rocka aj 3x za noc....

adka12
10. aug 2010

U nás funguje vlastná izbička od roka, je to fajn, vyspí sa lepšie aj malá aj my s mm.

lilly21
10. aug 2010

@zuzu101 ako keby si spavala u nas doma.. som zvedava, co poradia...

marcelkatt
10. aug 2010

U nás až od 2 a pol sám spí. A je to veru lepšie, nech sa vyspinká. V decembri bude druhé, tak ho nebude rušiť. 😉

bublinkajasminka
11. aug 2010

yasminka spinka vo svojej izbicke od narodenia, len my sme si tam prestahovali manzelsku postel a boli sme tam vsetci spolu...noc prespavala od dvoch mesiacov a ked uplne prestala v noci aj papat tak sme ju tam nechali samu - mala10 mesiacov - odvtedy spinka sama a je to super 🙂 🙂