Kedy dávate bábätkám krátke body?

28. apr 2021

Ahojte mamicky, kedze je to moje prve dietatko, zaujimalo by ma, kedy sa moze babatku davat uz kratke body, ked je vonku kolko stupnov? Viem ze v lete v horucavach bude v kratkom, to mi je jasne, ale teraz v tomto obdobi? Jasne ze len v kratkom teraz vonku nebude, ale pod mikinu napr kedy uz davat kratke? Na doma maly nosi este dlhe body, teplacky a ponozky, na vonku samozrejme to co doma + mikinka, ciapocka a zakryvam ho este deckou. Ale niekedy mi pride ze je mu v tom horuco uz, ci doma alebo vonku. Dakujem za vase rady 🙂

matovicova
28. apr 2021

Napis vek dieťaťa 🙂

ja_mama
28. apr 2021

Tak ja som obliekala malu od babatka tak ako seba a mala som po ruke vrstvu navyse ak by sa nahodou ochladilo...ked som zo zaciatku dodrziavala to, ze by mala mat o vrstvu navyse oproti mne tak sa vzdy spotila a vyhadzala takze toho som sa drzat nemohla.

autor
28. apr 2021

@matovicova pol roka 😊

autor
28. apr 2021

@ja_mama tak ja napriklad nosim doma dlhe teplaky ale kratke tricko, myslis ze maleho mozem tiez uz tak? Doma mame celkom teplo, lebo mame byt otoceny na zapad, cize od obeda tam viacmenej stale svieti slnko

bluka2
28. apr 2021

Však skús a uvidíš. Ja by som ešte dala dlhé. A to som z tých pomenej, čo deti vonku nemajú čiapky už dlhšiu dobu a celkovo neznášam prehnané naobliekanie

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikadomi
28. apr 2021

To závisí od dieťaťa a od teploty vnútri. Starší syn v takom období už v poho akceptoval krátke, teraz dcéra je zmrzlina- tielkové body, tričko a sveter 😅

autor
28. apr 2021

@beata_k no co viem, to ako je babatku neindikuju ruky, ale krk

autor
28. apr 2021

@bluka2 a odkedy by si dala uz kratke?

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
28. apr 2021

A tiež, keď sa začne platiť. Teda, aby nezostalo kožu, tak radšej dlhé. Obliekaj podľa seba. Tak.ako ty, tak aj dieťa

bluka2
28. apr 2021

Neviem presne povedať, ja to tak podľa pocitu robím. Moje obe deti aj väčšia 6 ročná ešte máme dlhé. Samozrejme, zniesla by určite aj krátke, ale ani v dlhých sa ešte určite nespoti, ani nič. Tiež nám svieti slnko do bytu a aj sama znesiem aj krátky aj dlhý rukáv. Nemáš toho veľa čo pokaziť

andreatytler
29. apr 2021

Vies co, ja som body s dlhym rukavom nikdy nedavala. Islo ma porazit ked som mala narvat tie krehucke rucicky do tych rukavov a potom sa ta dalsia vrstva tazko obliekala, lebo ten spodny rukav sa vykasal hore. Nas bol od narodenia v body s kratkym rukavom po cely rok (to mal ako spodne pradlo), na to pizamo v noci a kosela/svetrik a nohavice cez den. Potom v lete bez kosele a aj nohavic (podla teploty).
Ja som do 1 roka davala vzdy o jednu vrstvu viac ako som mala ja. Ale kedze ja som zmrzlina, niekedy mal to iste ako ja. Jedinny rozdiel je, ze je doma na boso cely rok.

miadi
29. apr 2021

@andreatytler Ja zas naopak maly mà dlhe rukavy okrem leta ., ale zas nic viac doma a vonku v zime vesta na tom a bunda. Nikdy nebol problem s narvanim krehkych ruciciek Lebo on mà ako pepek namornik .😃total tvrde silne predlaktie. Ale mà to mat po kom mm mà take aj Moj brat take echt chlapske bez cvicenia od prirody nie dake Sheldon It ruciciy😃. Mala zas sa viac poti je taka horkokrvna ona vzdy spava len v tricku od babatka.. autorka obliekaj podla seba podla pocitu ked mas tricko a je ti akurat az teplo tak aj babu das tricko.. nepozeraj na datum v kalendari ani na stupne Lebo moze byt 24C pod mrakom vietor a pocitovo 19C a mozes mat bezvetrie slniecko 22C a pocitovo 25C ., dalej ak ho mas v kociku tam je teplejsie ako ked ho mas na deke atd..alebo vsetko nad 20C v tricku body a zo sebou svetrik alebo vestu

zuvelyn
29. apr 2021

Ja nenávidím vrstviť oblečenie a hlavne u dieťaťa ktore sa nerado oblieka. Žiadne o jednu vrstvu viac ako mam ja - to je podľa mňa totálny nezmysel. Napríklad my mame v dome chladnejšie ako vonku aktuálne, nosí dnu bidy dlhý rukáv a tenke tepláky, bez ponožiek 🤦🏼‍♀️ (rok ma syn). Ale inak mam pocit co si všímam deti ostatných že som jedna z mala co deti nebabusia. Celý zimu chodil obleceny tenke body, tenké tepláky, vetrovkovy overal a prechodný fusak v kočíku, ktory ked zasvietilo slnko mal rozopnuty. Napríklad dnes na prechádzke, bolo 15 stupňov ale teplo na slnku, mal body s dlhym rukavom, tenkú mikinu, tepláky, ponožky capacky a tenucku čiapku aj to len preto aby mu nespieklo hkavu. Oproti deti v sportiakoch nahulane, prekryté dekami, nanoznikmi, zatiahnuté striešky. Do autosedačky nikdy nešiel inak ako v body a teplákoch - maximálne deku cez neho. Ked som videla ako švagriná vybera dieťa z vyhriateho auta dieťa asi v 4vrstvach oblečenia, normlane az mna oblial pot 😅 v noci v zasade pyžamo bez ponožiek, vacne odkopany, ziadne body pod to a podobne, ziadne spacie vaky ani vykurena izba.

autor
29. apr 2021

Dakujem vam, tak teda mi neostava nic ine len vyskúšať a uvidim ako mu bude pripadne mat v zalohe potom nieco na neho ak by mu bola zima vonku 🙂