Kedy deti začínajú chodiť za ruky?

lenka1smejka
12. jan 2010

Dobry den prosim Vas kedy zacinaju deti chodit za ruky?Dakujem za odpovede

lenka1smejka
autor
13. jan 2010

Viete ja som si tu v tejto teme nepytala rady ale len som sa pytala kedy zacali chodit za ruky 😉

miskachrumka
13. jan 2010

lenka 😉 veru ! 🙂

mi sme zacali ked sa maly postavil sam na nozky!

lenka ja davam do chodula od 7mes aj vodim za rucicky maly mi nechodi po spickach a ani som mu chvalabohu rucku nevyklbila 😕 ani som to este ani nepocula!to musi byt fakt brutal zaobchadzanie! 😔

a nevodim ho za rucky 5 min ale par krokov spravi a hapne si sam tak viem ze je už unaveny a sam zacne stvornozkovat!
lenka mozno sa za 2 roky docitas ze je nezdrave davat dieta stvornozkovat lebo si dere kolena 😀 a za 5 rokov bude vsetko nezdrave a deticky budu zviazane v kociku aby sa vobec nepohli aby si neublizili a aby im nic neskodilo ............vyrastu z nich nemehla preboha kde sme ! 😒
tod moj nazor!

ja tiez vodim aj budem aleho vodit za rocky aj ked len par krokov kym sa nenauci chodit sam! 😉

lenka1smejka
autor
13. jan 2010

miska teraz si to vystihla 🙂 A mozno nase vnucata budeme drzat za nohy a budu chodit dole hlavou po rukach 😀

miskachrumka
13. jan 2010

lenka dik 😉
a nie?ved takymto cinom to tak aj bude vedci pridu aj nato ze malym detom bude skodit aj vzduch tak budu chudatka nosit masky!

netreba fakt prehanat je mi jedno kazda matka ma svoj nazor a neznasam ked idu vyvracat niekho iny nazor na vec!

dieta si potrebuje pobehat pochodit skusat,chytat ,skumat spoznavat tento svet !!!!!!!!!vyskusat vsetko co sa da a nie stale sediet a byt v ohradke ako v klietke !
ja malemu nechavam priestor nechcem aby mal rok a iba sedel a kukal co dokazu ine deti co mali volnost !

lenka chcela som tymto povedat ze suhlasim stebou rob co uznas za vhodne neboj ked vsetko budeme robit s opatrnostou a nechame detom volnost aj napr v pavuku tak budeme stastne aj mi aj oni!
**ja svoje dieta urciet do nicoho nenutim aby som to nikdy nerobila ale pomoct mu mozem!**

lenka1smejka
autor
13. jan 2010

miska dakujem za podporu a mala je stastna v choditku lieta ako blazon az na to,ze uz mame vsetky rohy odrate doma 🙂

miskachrumka
13. jan 2010

lenka urcite nemas zaco je to moj nazor a ja tiez nemienim svoje dieta vychovavat podla tabuliek a predpisov!
a aj nas je rad v choditku ! 😉moze vsetko chytat a capkat ! 😀a hlavne smeti vyberat z kosa! 😨

tak sa teda drzkajte 🙂 a prajem skore prve krociky 🙂 nas to tiez este len caka a sa nato velmi tesim! 😉

lenka1smejka
autor
13. jan 2010

miska-kedy ti chodil za ruky myslim?kedy zacal?A nechodi po spickach?Moja mala chodi po spickach-baletka 🙂 Inak tie smeti poznam a najradsej ma zhadzovanie veci zo susaku na pradlo a este otvaranie suflikov 🙂

martinka17
13. jan 2010

lenka
ak malá už teraz špičkuje, prečo ju v nesprávnej chôdzi chceš podporiť?
Potom budete behať po neurológii a budeš nadávať na nesprávny prístup lekárky, lebo vám nevie pomôcť? Alebo tak strašne túžiš, aby už chodila? S niekym súťažiš? Ja len aby som pochopila.

petra1985
13. jan 2010

moja mala ma uz skoro 10 mesiacov a vobec nestvornozkuje.. ona proste nechce jej sa to nepaci.. ale na nohy sa zato dviha pekne..
ja som pocula, ze je to aj dobre aj zle.. sak ked to vam mamickam vyhovuje vodit dietatko za rucicky tak nevidim problem.. co vsetko sa nesmie a robi sa..

miskachrumka
13. jan 2010

lenka tak postavil sa sam v 7mes asi !neviem už presne a za ruky som ho zacal vodit asi pred 2 mes ale to on vzdy spravi par krokov a asadne si a necham ho stvornozkovat! 😉
a nie nechodi po spickach!ono to inac moze byt aj dedicne!
kup malej poriadne ortopedicke topanocky a nauci sa ked bude mat pevnu obuv tak budi chodit celym chodidlom !skus uvidis! 😉

lenka1smejka
autor
13. jan 2010

miska-ma uz kupene take kozene v lekarni botecky

petra-ani moja nestvornozkuje da sa na kolienka a pohne sa dopredu a potom sa rozpleskne ako zaba

martinka-s nikym nesutazim,nechcem aby este chodila-potom si vobec uz neoodichnem 🙂 ale len ma to bavi a aj malu to bavi chodit za ruky a vsetkych koho poznam vodia za ruky

annalena
13. jan 2010

miska super si to napisala 😀 😀 😀 pri tych vsetkych nezdravych veciach sa cudujem, ze nasa generacia a generacia nasich mam .... dokazali prezit. O par rokov naozaj zamkneme deti do vakuuovych skatuliek a nebudeme s nimi robit uz vobec nic, lebo to bude nezdrave.
Tato tema ma zaujala, tak som si urobila trosku resers a jedine co som zistila je, ze ked uz babo pekne stoji, chodi okolo nabytku bez problemov, cize zvlada chodzu do stran, tak je to znak toho, ze uz ma svaly nohy a panvy uz pripravene na chodzu. teraz sa mu moze podat rucicka, babo co sa chyti a pojde, je uz pripravene chodit, dietatko co este nieje tak daleko si sadne a zacne stvornochovat. Lebo aky je rozdiel medzi chodzou popri nabytku a za ruku ???? to nieje o pevnosti svalov, ale o rovnovahe, ktoru dieta inak drzi, ked sa vodi za ruku. A tam sa doporucuje nie tahat dieta za ruku hore, ale chytit ho za ruku v jeho vyske pasa.....takze to ide nakoniec na ukor chrbta rodicov 😀
a myslim, ze ziadna mamina nenuti svoje dieta robit nieco, co ono nechce. cize ked vidim, ze nechce chodit, tak ho nenutim, ale ked mu to evidentne sposobuje radost a chce to, tak preco sa s nim trosku neprejst. nebudem to robit hodinu, po chvilke sa ho budem snazit zaujat niecim inym. ale snad ho nenecham revat pri nabytku. videla som to na mojom krsnati, kedze nabytok im nejde az do zahrady 😀 (v lete sa totiz vacsinou zdrzujeme vonku), tak si mamina vzala metlu, mala sa chytila metly a spolu pekne isli. bola to skvela podivana, ale mala bola stastna, ze chodi. Za 3 tyzdne sa pustila sama.

zuzu1980
13. jan 2010

ja teda nechcem rozoberat ci sa ma chodit za ruky alebo nie, moj drobec je na chodenie este moc malicky...

len som si pri nazve temy spomenula ako moja sesternica bola zvyknuta chodit za ruky a ked mala 10 mesiacov, zdvihla 2 plysove hracky do vzduchu, kazdu v jednej ruke, a asi mala pocit ze ju niekto drzi za ruky tak zacala sama chodit, normalne v strede izby prve kroky s dvomi plysakmi a zvihnutymi rukami. Ziadne ze popri nabytku... Tak preco nie?

martinka17
14. jan 2010

prečo majú maminky pocit, že ked bábo začne samo chodiť, je to horšie, teda už nič nespravia???
Ja to nechápem, odkedy Samko sám behá po byte, tak si vyžaduje menej pozornosti. jasne, že sledujem kde práve je, ale on sa vie sám dostať všade rovnako ako keď štvornožkoval. nič sa tým nezmenilo. Jedine je istejší pri stole, takže som odpratala veci z jeho dosahu. Ale je to rovnaké ako pri štvornožkovaní. 😵 😵 😵 😵

drobec86
14. jan 2010

Neda mi nereagovať, maminy vodiace svoje dietky za ruky, prečo im takto vedome ubližujete, ničíte im chrbtice? Raz sa vám za to podakujú. Tu nejde o žiadne tabuľky netabuľky ale o zdravie Vašich detí!!!

miskachrumka
14. jan 2010

ja som bola vodena za ruky od 6 mes a v 8 som chodila sama a v pavuku som bola od 5 mes a sedela som sama v 3 mes a nechodim po spickach a ani nemam problemy s chrbticou ani s nohami !

analena dakujem 😉

martinka j nas sa dostane vsade a to zatial len stvornozkuje od 7 mes ! 😉

jaaty
14. jan 2010

Pokiaľ sa dietatko postaví na nožičky a udrží sa na nich dostatočne dlhý čas, nevidím nič zlé na tom, podať mu ruku a ak chce samo sa pohne a urobí kroky. Naša Hanka chodila úplne sama v 11 mesiacoch, ale v chodítku nebola nikdy!
Avšak čo sa týka chodítok, som zásadne proti.- Dieťatko je v ňom v neprirodzenej polohe - v polosede až sede s roztiahnutými nožičkami a lenka1mejka, to že chodí po špičkách je dôsledok chodítka. Ja viem, že to uľahčuje mamine prácu, ale je to veľmi nezdravé! V mojom okolí sú dve detičky 3 detičky,ktoré na to doplatili. Susedkin chlapček špičkoval asi do 1,5 roka, našťastie to prestalo, kontrolám na ortopédii sa však nevyhli. Vonku sa stretávame s mamičkou, ktorá sa tiež nevedela dočkať, kedy bude jej chlapček chodiť- teraz navštevujú ortopéda a nosia špeciálnu vysokú obuv -aj v lete. Kamoškine dievčatko má už 6 rokov, t špeciálne topánky im čijú namieru v protetike a dúfajú, že sa to upraví cvičením a nebude nutná operácia.

miskachrumka
14. jan 2010

zuzu to je zlate 🙂 ja by som asi odpadla keby mi tak za mesiac maly prisiel sam do kuchyni s plysakmi v rukach! 😵

blumka
14. jan 2010

ked uz vodenie za ruky nevytvori u dietata ziadny zdravotny problem, tak ho vytvori rodicom...uz len preto by som ho nerobila.
Ked je babo male, stazujeme sa ze sa chce stale len nosit na rukach, ze nevie byt chvilu samo a lezat, vtedy nam vadi ako si nicime chrbat. Ale ked ma zacat chodit, tak si ten chrbat z radosotu znicime tym vodenim za ruky.
Je rozdiel chodit s nim tak, ze ma ruky hore a niekto ho za ne drzi a cupnut si a podat mu ruky ako pise annalena, cize v prirodzenej polohe pre tie detske rucicky.
Co sa tyka rovnovahy dietata...aj na to musi to dieta dozriet samo...Ked niekto zacne chodit okolo nabytku a boji sa pustit aby slo dalej, tak asi sam ten cloviecik vie, ze to nezvladne..asi preto sa nepusti sam. JAsne za ruky zajde, len sa potom necudujme ked sa dieta nenauci same padat a odhadnut svoje sily a ked si na chodenie bude vyzadovat nase ruky a nas chrbat bude trpiet.
A dalsia vec, priklanam sa k nazoru, ze od kedy moje dieta chodi vyzaduje menej mojej pozornosti 😉

petra1985
14. jan 2010

lenka1smejka noo moja mala sa ani nepohne na brusku lezi, na kolienka sa da ale zeby mala sa dvihat do ruciciek a stvornozkovat? Ta kde.. to je pre nu velmi namahava robota🙂)

vsak to nechajte tak uz.. mamina sa len opytala..
drobec86 kazda matka vie co je pre jej dieta najlepsie a urcite by VEDOME svojmu dietatu neublizovala..

miskachrumka
14. jan 2010

petra niektore deti nestvornozkuju vobec niektore sa pohybuju na zadku a niektore sa len plazia po zemi !
je to individualne neboj nauci sa alebo sa hned supne na nohy! 😉

martinka17
14. jan 2010

jaaty
bože, to si rodia asi trieskajú hlavu o stenu, že dali deťom ruky na chodenie, operácia....mi sme mali jednu a stačilo, strašný stres a to mal krpček len pol roka.

annalena
14. jan 2010

drobec to mas odkial to s tou chrbticou? pytam sa v dobrom, fakt by ma to zaujimalo....ked budem dieta vodit za ruku v pre neho fyziologickej polohe, tak si tym budem nicit len moju chrbticu....moj nazor 😀.
blumka viacmenej s tebou plne suhlasim, len problem je v tom, ze niektore deti sa tak boja, ze sa toho nabytku nepustia...ako som pisala, moje krstna, stala pri nabytku a plakala, plakala. A kamoskina mala tiez. Problem bol aj v tom, ze oni vobec nestvornochovali (co zdrave dieta nemusi, moze tuto fazu uplne preskocit a postavit sa rovno na nohy), hoci bola snaha aj ich to naucit, ale nie. A nechat dieta revat pri nabytku, tak to by som tiez nenechala. Mala proste chcela chodit, ale sa este bala uplne sama. Je taky bojko doteraz. Kazde dieta je proste ine a treba to posudzovat individualne.

Co by som urcite nenechala, je aby sa dieta, ktore ledva stoji na nohach, vlacilo za obidve ruky a "trenovala" sa chodza.

vinifera
14. jan 2010

Ved už samotné slovne spojenie "ruky na chodenie" (chodenie za ruky) je nahlavu !!!

blumka
14. jan 2010

annalena, no ja zial poznam aj take pripady, dietatko ma ledva 8 mesiacov, same sa na nohy este nepostavilo ale za ruky uz "chodi" ☹ a je ich vela...lebo vsak, co budu tie deti stale len sediet a nehybat sa treba im ukazat sveet 😕
Revajuce dieta, ktore uz same chodi okolo nabytku a same sa postavi na nozky je ina kapitola...samorzejme ze ked sa boji, ponuknem mu pomoc a podam mu tu ruku...ale nie chytim za zdvihnute ruky a chodim s nim do bludu...potom sa necudujme ze je bojko, lebo nema cas sa osmelit a zistit co sama zvladne.
Ale mas pravdu, kazde dieta je ine, neviem posudzovat konkretne ten pripad co ty opisujes...len mi pride trosku cudne ze mamicky 9 a 10 mesacnych deti, uz uvazuju nad chodenim deticiek, ked je uplne normalne ze deti zacinaju chodit medzi rokom a rokom a pol....a tvrdia ze nic nechcu uponahlat.

zuzi118
14. jan 2010

Stvornozkovanie, postavenie sa, prechod do sedu, klaku, chodenie popri nabytku - to vsetko su samostatne motoricke prejavy, tie sa nemaju potlacat (aj ked ich dieta spravi tabulkovo ovela skor). Davat dieta predcasne sediet, chodit s nim za ruky, alebo davat do pavuka - vtedy dieta robi nieco k comu este same nedospelo a mamina sa ho tam snazi umelo dotlacit. Nijako mu tym nepomoze, akurat mu tym moze uskodit.

Myslim, ze je rozdiel ked dieta chodi za ruky (t.j. obe ruky ma vystrete a nozickami iba prepleta, rovnovahu drzia ruky, nie nohy) a tym, ked dieta uz same chodi a len sa boji a tak sa potrebuje jednou rukou drzat maminho prsta - to je len taka psychologicka barlicka pre dieta, ale rovnovahu drzi dieta same).

lenkasmejka a ostatne, co vlastne od toho chodenia za ruky ocakavate? Co vas k tomu motivuje? (fakt ma to zaujima, teraz nechcem byt rypava).

annalena
14. jan 2010

blumka presne 🙂 to je to, o com pisem.... "trenovanie" chodze u dietata, ktore este same ani nestoji a ma 7 mesiacov.
ale kazda mamina si aj tak sama zvazi a rozhodne, co bude robit....ja mam este par mesiacov cas, ale urcite to necham na malu 🙂 tak ako ju netrenujem v lezani, paseni konikov (co mi mimochodom zacala robit az pred par dnami), otacani, sedeni, nebudem ju trenovat ani v chodeni. ale ked uz bude sama stat a chodit sama okolo nabytku a bude potrebovat "pomocnu ruku", tak jej ju urcite neodmietnem 😉

martinka17
14. jan 2010

malý chodí na neurológiu a keď sa na pol roka nai nepretáčal, tak kázala cvičiť 😖 veľmi som sa pri tom nepretrhla, veď sa naučí aj sám. Potom sa rozbehol ako o preteky. Na sedem mesiacov trenoval štvornožky, týždeň po prvých "krokoch" na štyroch už sedel, o tri dni neskôr stál a o dva týždne neskôr začal testovať chodenie pri nábytku. Nikto ho nenútil, skôr som sa čudovala, že najprv sa hral na polienko a teraz sa kamsi ponáhľa. Ale chodenie pri nábytku mu trvalo dlho, pustil sa sám až po 2,5 mesiaci, pravda trolinku som pomohla rukami, ale už sompísala, boli sme v nemocke a tam sa nedalo ani loziť ani sa čho držať, tak skúste 10 mesačné dieťa udržať na posteli 😝

jana776
24. sep 2010

Ahojte, po precitani posledneho cisla mama a ja mi nedalo nenapisat... Brala som tento casopis ako jeden z najlepsich pre mamicky ale precitala som si poslednu cast serialu o tom malickom co ma teraz osem mesiacov a ostala som uplne v soku - oni si tam spokojne pisu ako osemmesacneho! vodi mamicka pol dna za ruky a ako sa mu to ohromne paci. Vsetci neurologovia a ortopedi sa zhoduju v tom ze predcasne urychlovanie prirodzeneho vyvoja moze narobit vela skody na dietatku (pasivne posadzanie, choditka a vodenie za ruky) a oni si to tam kludne svacnu do takehoto citaneho casopisu. Som uplne rozhorcena 😖 . Co vy mamicky na to? Hadam sa najde aspon jedna ktoru to tiez vytocilo 🙂

ivkaivka
24. sep 2010

my cvicime vojtovku a sestricka vravela aj mi ukazovala knihu, ze za ruky sa vodit nema. Ma sa chytit za hrudnicek- uchytit pod pazuskami, alebo si dietatko ma tlacit kociarik, ci odrazadlo s operadlom.