Kedy je lepšie prebaľovať? Pred alebo po kŕmení?

nellynka12
21. mar 2009

no ja neviem kedy mam prebalit malu,lebo ked ju prebalim pred papanim,tak sa mi potom hned pokaka a nechcem ju nechat v tom tri hodiny do dalsieho krmenia,ale zase ked je napapana tak ju nechcem zase moc natahovat koli plienke aby mi negrckala,tak neviem co je lepsie???

alon111
21. mar 2009

tak ja som vzdy az po kojeni pretoze ona sa mi po kojeni este ked bola drobunka vzdy pokakala,a teraz ju prebalujem kazde tri hodiny pretoze uz ma rok a nekojim,takze to je jedno .ci je lepsie pred alebo po to ti ja ani neviem povedat 😉

gabii83
21. mar 2009

ja ju balim po papani, lbo mne sa tiez vzdy pri papani pokaka 🙂 😠

ak davas pozor pri dvihani zadocka tak ti nevygrcka nic 😉

tonicka
21. mar 2009

nellynka, "odporuca" sa pred kojenim, lebo vacsina babatiek potom zaspi(mam na mysli tak do pol roka) a kedze papaju len mliecko, nezvykne byt agresivne. Ale ak ti to malu nepreberie, kludne ju prebal po kakani. Ono je to o tom, co ti vyhovuje a hlavne malej 😉

ivusa82
21. mar 2009

nelly...hlavne si rob tak ako uznas ty za vhodne... 😉 ja som maleho prebalila..dala papkat a po papani sa mi vzdy pokakal...a to hlavne v noci,, takze ho snad nenecham v tom...zase som prebalila,, ked ma plne brusko..jemnejsie prebaluj,, moja svokra s tym mala strasny problem....,,preco preboha prebalujes az ked ho nakojis?? ved je napapany..to si mala predtym..tak sa to ma,, 😠 😠 😠 😠 😠 tak som jej vysvetlila..ze nech sa nestara do toho do coho ju nic nieje a robila som si po svojom,, takze....ked ma plnu plienku..treba prebalit..nech ma cistucku nezaparenu ritusku 😉 😉

mami.sk
22. mar 2009

ja prebaľujem vždy pred kojením, lebo malá mi občas grcká a nechcem s ňou už potom veľmi manipulovať 😉

fodorka33
22. mar 2009

ja prebalujem pred kojenim ale tiez sa mi skoro vzdy pokaka pri papkani takze potom dam ho odgrgnut a opatrne prebalim znova nenecham ho predsa spat s plnou plienkou 😉

zuza.m
22. mar 2009

no ja som ho prebalovala vždy pred kojenim ale došla som na to že sa mi vždy pokadil tak že som ho začala prebalovat po kojeni.neskor kakaval menej tak že som ho prebalovala až ked sa kakol alebo bol velmi počurkany nie vždy.preto že sa vždy rozrušil pri prebalovani.ale prebalovala som hned ked bol pokakany nečakala som do dalšieho kojenia aj ked mal novu plienku len par minut.

krasulka
22. mar 2009

nellynka no podla mna, ked sa ti vzdy pokaka po kojeni tak prebal az po..Ale zas zavidi od toho ako ma nacikane..aby sa ti nekrutil v pocikanej plienke pocas celeho krmenia.

babofka
22. mar 2009

mne po papani kaka aj grcka. prebalujem po papani, necham ho odgrgnut, troska ponosim a opatrne prebalim. zvolila som mensie zlo, radsej, nech si trocha grcne, ako ho nechat pokakaneho.

pasoa
22. mar 2009

ahojki, objavila som túto tému... tiež to stále riešim v hlave, lebo malý sa mi pokaká väčšinou pri kojení.
ale asi máme skrytý reflux, negrcia exrtémne veľa ale aj tak dosť na môj vkus a strašne sa pučí po papaní a tak ho radšej vždy prebalím pred kojením a to aj vtedy ešte čo-to vygrcne, po kojení si to neviem predstaviť.
Ale zatiaľ kojím každé dve hodiny a nosíme papierové plienky, takže je prebaľovaný dosť často.
mám výčitky, keď ho počujem kandiť a neprebalím ho, no fakt to nie je možné po papaní, keď robí to čo robí. a ak náhodou sa nepučí a zabuvá, tak nemám to srdce ho budiť a nadrapovať.

ingulka
22. mar 2009

ja som stale prebalovala pred kojenim.. leba mala dost spala, na kojenie som ju doslova musela budit a prebalovanie bolo na to super ;) stale sa prebrala a ani moc neplakala, ze ju budim 🙂

teraz ju prebalujem podla potreby, lebo ked kaka, tak to na nej vidno a hned po ju prebalujem 😉

mamutka
22. mar 2009

aj ja som chcela pred, nech potom moze spinkat ked zabuva na dudke, ale on ked chce jest, tak to musi byt hned! inak je krik, takze nakojim a potom driemajucu nacucanu vosku opatrne prebalim. Obcas sa mi pritom zobudi, tak este si da jeden cuc 😀 to je v noci. Cez den mam dojem ze prebalujem a kojim v jednom kuse, tak ani neviem co je skor 😉

dnada
22. mar 2009

ja sem přebalovala před kojením,protože mi malej vždy u jídla usnul a nechtěla sem ho budit . Stejně ssem do 6ti nedělí kojila každou hodinu přes den a co dvě hodiny v noci. Dneska přebaluji pojídle,protože už máme příkrmy a přeci jen je ta stolice už dost agresivní 😉

jaja0110
22. mar 2009

...ja som vzdy prebalovala pred krmenim, keby som ich prebalila po krmeni polovica mlieka by isla vonku, po krmeni sa nema manipulovat s bruskom, malo by ostat v klude aby sa mliecko usadilo...ak sa aj pokakali po jedeni do cistej plienky nechala som ich v tom ved dojcenksa stolica nieje agresivna ked je dieta kojene takze ani zadocek nepodrazdi...tak mi to bolo povedane v porodnici a tak sme to aj robili 😉

kili
22. mar 2009

naši mali reflux, ale v pokakanej plienke by som ich nenechala. takže som prebalovala po kŕmení ale na vyvýšenej podložke. napr. tú plátenú do vaničky, ešte ju trošku niečim vypodložiť, aby to bolo vyššie a tak prebalovať. alebo sme potom kúpili taký vankúš s guličkami a položila som ich na šikmo naň.

jahodka11
23. mar 2009

ja som prebalovala pred kojenim, ale velakrat sa pokakal po papani, tak som opatrne prebalila...reflux maly nemal, ale aj tak som musela davat pozor, aby negrckal....v pokakanej plienke by som ho nenechala, radsej som "riskovala" grckanie

felixko
23. mar 2009

nám v pôrodnici radili prebaľovať pred krmením, ja som to robila individuálne, podľa toho,kedy som malú prebaľovala a tiež ešte keď bola malá som zistila, že naložila do plienky, vtedy som ju samozrejme prebalila. teraz keď už väčšinou len plienky pomočí ju prebalím tak cca 1 hod. po jedení, alebo vtedy, keď vidím, že plienka je dosť nasatá

nikollette
23. mar 2009

Podla mna skor pred 😉
ale ked babo vobec negrcka, anoi ktomu nema sklon, tak v pohode aj po papaní 🙂