Kedy máme skúšať dcérke znovu nastreliť náušnice?

anjelik44
14. júl 2021

Zdravím maminky 🙂
Je tu niekto kto dal dcérke neskôr nastreliť náušnice?
Náušnice už máme ale dcéra sa nenechala, už len keď uvidela pani v rúške a mala fixku v ruke už bol plač , keď chcela nakresliť na uško bodku nedalo sa lebo bojovala ani priateĺ ju nevládol držať :D to bolo pred pár mesiacmi má 15 mesiacov ... kedy to mám znovu skúsiť ? Ako ste na tom boli vy? Poradte dakujem

h2
14. júl 2021

@anjelik44 Pokojne by som počkala, kým sa pre to rozhodne sama dcérka.

anjelik44
autor
14. júl 2021

@h2 a to kedy bude ?:D ja nechápem inak má na sebe ružove veci alebo saticky a ludia vonku si myslia ze chlapec :D asi pozeraju hned ci ma nausnicky

selu11
14. júl 2021

@anjelik44 Týmto si aj my prechádzame, minule ma jedna pani išla presviedčať, že je chlapec že veď nemá náušnice 🤦🏻‍♀️ Nemáš náušnice si chlapec. Neviem kedy asi začnú pýtať, naša má dva a pol roka a ešte nepýta.

h2
14. júl 2021

@anjelik44 Mne rodičia náušnice nedali, ani mojej sestre, keď sme boli malé. Potom neskôr sestra chcela, no a keď chcela ona, chcela som, samozrejme, aj ja. 😂 Ale už si nepamätám, koľko sme mali rokov. Možno tak 6-8.

zivana
14. júl 2021

Niesom maminka, ale napisem moju skúsenosť. Mne naši nedali náušnice, lebo otec má nechcel trápiť ako malú. Tiež som hrozne vyvadzala. Prvýkrát som si vypýtala náušnice keď som išla na prvé sväté prijímanie. Tak mi naši nechali prestreliť uši, ale keďže mi začali dierky hnisat, tak mi ich otec vybral a dierky zarástli… po tejto skúsenosti som dlho nechcela náušnice. Nakoniec som si ich sama dala nastreliť až v 18tke. Takze ak nechceš dcérku trápiť, tak to nechaj na ňu kedy sa ona rozhodne … mne nijako neublížilo že som ich nemala 😉

h2
14. júl 2021

@anjelik44 Blcov nerieš. Ak chceš náušničky, aby si ľudia nemysleli, že je chlapec, ale dcérka nechce, možno skús takú tú čelenku s mašľou, čo teraz dievčatkám dávajú.

dadamelllie
14. júl 2021

Ja som od mojej babky dostala peniaze na nausnicky pre dcerku. Akurat ze mala ma 14 mesiacov a doteraz mi to prislo zbytocne ju trapit a ten pocit som si v sebe len utvrdila. Podla mna ked nechce, tak jej neprepichujte. Naco? Aby si pani odvedla nemyslela, ze je chlapec? Pamatam sa, ako sa mi v skolke chlapec smial, ze co to mame za zavazia na usiach. Uprimne? Kaslite na to. A druha strana - ked si nausnickove baby v puberte budu chciet prepichovat jazyk a nos, vasa si mozno nastreli len nausnice a budete spoko rodicia :D

hederamonstera
14. júl 2021

Vsak vy viete, ze je to dievca.🙄 nechapem, co vas trapi, co si druhi myslia. Ano, kazde dieta do urciteho veku vyzera pohlavovo rovnako. Ale preto trapit dieta nejakymi nausnicami, nepochopim.

dskjhfdlkdjhl
14. júl 2021

@anjelik44 ja teda neviem, ale ja sa vobec nepozeram cudzim detom na usi a teda si myslim, ze aj ked bude mat nausnicky, tak niektori budu tvrdit, ze je chlapec, ale toto by ma absolutne netrapilo. My sme dcere dali nastrelit, ked mala 10 mesiacov, najvacsi krik bol prave pri tom, ked jej to znacila fixkou, potom uz ani nemukla a bolo to bez problemov. Pockaj, casom jej to budes vediet aj vysvetlit a mozno si aj sama zacne na druhych vsimat a bude chciet. A mozno nikdy nebude chciet a tiez v tom nevidim ziaden problem. Neriad sa cudzimi ludmi.

martaturi
14. júl 2021

Ani moja náušnice nemá,nechám to na ňu až keď bude chcieť. Nevidím v tom nejaký závažný životný krok aby sa to muselo robiť každému dievčaťu a navyše bábätku 🙈😄 ale rozhodnutie je na každom 😉

fiafia
14. júl 2021

@anjelik44 ja som dávala v pôrodnici. Z môjho okolia viem,že čím väčšie dieťa tým väčšie problémy. Zapálené uši, plač atď... Počkala by som kým bude sama chciet

aktak444
14. júl 2021

@anjelik44 ja som počkala kým sa pre to rozhodne dcéra sama. Ma 6 rokov a minulý týždeň jej nastrelili. Dokonca som jej predtým pustila video ako to bude prebiehať aby na poslednú chvíľu necuvla. Trochu plakala po nastreleni ale zvládla to super. Náušnice nám nijak nechýbali. Až keď asi pred rokom sa sama začala o to zaujímať ,že prečo nemá náušnice ako ostatne spolužiačky tak sme rozhodli,že jej ich dáme nastrelit.Určite by som dcéru nestresovala kvôli nausniciam lebo je to na Slovensku štandard prepichnut uška po narodení.

martakar
14. júl 2021

Tak buď ako malému bábätku, alebo až keď na to vyzrie sama. Inak to v tomto veku reálne nevidím, treba vám ten cirkus? Možno to príde, keď bude mať 3 roky, možno 6. Náušniciam sa nestane zatiaľ nič. Naša má 6 a začala s tým asi pred rokom, ale prišla korona tak, sme to nechali tak. Teraz si spomenula znovu, tak už asi dáme. Vôbec nám však doteraz nechýbali.

ivangeline
14. júl 2021

Po mesiaci a pol sme jke dali. Ma rok a pol. A vsetko je ok. Nesupe si do toho a ani nikdy si velmi tam ruky nedavala..len trocha to scervenelo a za 2t bolp zahojene.. Ppdla mna nie je vobec vo veku na nastrelovanie... Uz ste presvihli cas....teraz to musite nechat dlhsie tak a uz len na nu.. ;) Niektore dieta chce v 4,ine neskor.. co neznamena,ze sa nezlakne a nezuteka,ked sa pojde..

sofiella
14. júl 2021

@anjelik44 ružový kocik, ružový overal, ružová čiapka- to je chlapček, ci dievcatko? ...no skus hádať?
Akože nemám slov.
My sme tiež nedali hneď. Jedného dňa som sa s malou prechádzala po meste a išli sme okolo zlatníctva. Z ničoho nič mi napadlo sa ist opýtať. 17mesiacov mala, keď jej nastrelili náušnice. Asi nikdy by som sa neodhodlala. Veillmi som sa bála, ako to zvládne. Pani hovorili ze z 1000 deti 4 neplaču. Jasne ze plakala, ale ukázala mi, ako ju mam pevné držať, aby to nastrelila rovno. Trosku poplakala, poobede si dobre pospala. Ani som jej to extra nečistila, lebo nedovolila mi. Dodnes mi nedovolí chytať jej náušnice. Neznáša to. Dodnes 😄😄😄- prešiel mesiac. Ale uška chvalabohu nehnisali, na druhý deň ani nevedela, že sa niečo dialo. A neľutujem. Teraz je to také ozajstné dievcatko aj v modrom 😅

anjelik44
autor
14. júl 2021

@hederamonstera netrapi ma to akoze to som nepisala , len zo srandy ze aky su blbi ludia ze toto si myslia

anjelik44
autor
14. júl 2021

@aktak444 no vobec som nechcela v porodnici, aj sme to odkladali ze ved na co nebudeme ju trapit az sme chceli na narodeniny ze skusime no a nevyslo tak asi to nechame tak, len ze co s nausnicami neboli najlacnejsie ci mam nechat , predat ci to bude dobre aj po rokoch

anjelik44
autor
14. júl 2021

@ivangeline ano mozno ked v skolke bude vidiet ine dievcatka 🙂

anjelik44
autor
14. júl 2021

@sofiella super potom zvladla to 🙂 no to maju podobne, neznaca ked jej chytam uska :D no mozno ked bude mat 2-3 sa na to este odhodlam :D

zonjushe
14. júl 2021

Tak ak ste nausnice planovali,mali ste to riesit v porodnici,este tenke uska,prepichnute su raz-dva..ale v neskorsom veku samozrejme ze bude dieta vystrajat,a tomu som sa ja chcela vyhnut..takze bud novorodenec alebo uz ked bude dieta rozumne a nebude cirkusovat..