Kedy najneskôr začali vaše inak zdravé deti chodiť?

carodejnica
5. feb 2014

Ahojte, robím si malý prieskum - anketu, kedy najneskôr začali deti chodiť.
"Chodiť" pritom myslím nie tak, že dieťa urobí pár krokov, ak si dieťa medzi sebou púšťame, ale proste moment, kedy začne vo voľnom priestore uprednostňovať chodenie pred štvornožkovaním.
Zaujíma ma to, lebo ja mám takých lenivcov - dcéra začala chodiť ako 17 mesačná, syn bude mať 18 mesiacov a stále nechodí. Krížom cez priestor štvornožkuje, vie prejsť popri nábytku, (okolo stola napríklad), vie chodiť za dve a aj za jednu ruku - ale veľmi nerád, stále ide na štyri, už sme si ho medzi sebou púšťali, tak pár krokov prejde, ale stále sa nevie odhodlať. Všetko začal inak robiť veľmi neskoro, pretáčať sa, plaziť sa, štvornožkovať.... Sme sledovaní na neurológii, kde je však všetko v poriadku.
Stretávam sa však s tým, že v mojom okolí o takomto oneskorovaní ešte nikto nepočul, tak som z toho pochopiteľne trocha na nervy. Väčšina detí začala chodiť do toho 14-15 mesiaca. Predpokladám, že tu je väčšia vzorka respondentov, takže nájde sa viac takýchto oneskorencov. Uveďte prípadne aj niekoho z vášho okolia. Vďaka. 🙂

zuzana76
5. feb 2014

15 mesacní a to mali hypotoniu obaja

maznacik007
5. feb 2014

dcera narodena v marci .. na zaciatku decembra na Mikulasovi behala tak ze drzala sa za jeden prst, popri nabytku v pohode..., na vianoce uz behala normalne aj kocikovala kocik co dostala pod stromcek ... mame foto a video .. inak by som si to nepamatala...

syn .... zacal chodit samostatne az v 18 mesiacoch ale on teda mal problemy zdravotne ... a riadne ... preto tak neskoro ... ale ked zacal tak behal ako drak ...

sestrin syn zacal tiez az v roku a pol ... zdravy... len opatrny lenivy.. a proste to tak aj ostalo ... proste typ dietata a povahy .. takze ja by som sa netrapila ...

veronicka1901
5. feb 2014

Dcerka mala 11 mesiacov, ale to uz chodila uplne sama, nielen par krokov. Patri k pomerne velkym detom, ktore su vraj od prirody lenive, tak neviem.

nikoleta15
5. feb 2014

Ahoj. Moja začala sama v 13 mesiacoch, dovtedy tiež najradšej za 2 ruky, za jednu len veľmi nerada. Nejako potrebovala istotu a neverila si. Potom to už mala na 100% natrénované a chodila super, bez pádov. Malý chodil sám v 12 mesiacoch.Tak verím, že aj u vás je to tak podobne a keď sa malý odhodlá, bude už behať ako veľký chlap 😉

zuzanockamt
5. feb 2014

syn mal 15 mesiacov, ked zacal chodit

zara0201
5. feb 2014

Syn- 12 mesiacov. Okolo nabytku od 9 mesiacov. Za ruku nechodil nikdy. Ked zacal chodit- tak sa jeden vecer postavil a zacal chodit, suverenne, ziadne take ze 3 kroky a na zem zasa, ako keby bol v Lurdach 😀
Inak dg. dystonicky syndrom, Vojtovka 4-8 mes.

luba28
5. feb 2014

moj syn zacal v 16.mesiacoch a dcera ked mala 12 mesiacov,...

ewisam
5. feb 2014

Syn zacal chodit ako 16 mesacny v den narodenin mojho otca 🙂

lucinocka
5. feb 2014

ako 11 mesacna sme chodili za ruku von, najprv do parku a potom na dlhe trasy... 1rok a 10 dni mala presne, ked mi pustila ruku a uz chodila von sama...my sme kolo nabytku moc nechodili, stvornozkovat zacala 7 mesacna, 9 mesacna si zo styroch sama sadla..a teraz lieta jak lietadlo na kilometrove trasy, ma lepsiu vydrz jak ja..

enky
5. feb 2014

Skúste mu kúpiť také držadlo.Je to podobné taške.Dieťa ma voľné nohy ruky a vy to držíte z hora.Super vec.Môj mali sa tak naučil chodiť za asi taky mesiac.KeĎ mál rok a dva týždne už behal sám.Je to dobre aj pre vás NEBOLI chrbát.

tatjab001
5. feb 2014

Mojej sestry tretie dieta zacalo az po 18 mesiaci, detsky lekar z toho nerobil vedu.

messi0309
5. feb 2014

My sme mali 11,5mesiaca,pušťal sa aj skôr prešiel pár krokov sám len spadol a bál sa.Nenútili sme ho prišlo to samo.

1177
5. feb 2014

Zdravy ako buk, ale vlacili nas po neurologii, rehabilitaciach atd. zacal v 18
mes.)

sonagolisova
5. feb 2014

syn ked mal 15 mesiacov a dcera v 12 mesiacoch

anny1984
5. feb 2014

malý začal sám chodiť keď mal 13 mesiacov

ivet1371
5. feb 2014

dievčence v 10 mesiacoch a chlapci jeden v 14mesiacoch a druhy v 13 mesiacoch

silvia74
5. feb 2014

dcera zacala v 13 a syn mal uz 15,5 mesiaca

katka0905
5. feb 2014

moja zacala na meniny svojho otca 🙂 mozno aj vy musite vyckat na nejaky sviatok v rodine, mozno ho to nabudi 😉 mala vtedy rok a 3 mesiace - tiez som si vsimla, ze oproti inym je trosku oneskorena, ale deti, ktore stvornozkuju, zacinaju s chodenim vo vseobecnosti neskor, tak som to neriesila. Kamaratkina dcera zacinala tiez velmi neskoro s kazdym novym pohybom (podobne asi ako tvoj syn), ona to vsak pripisuje ockovaniu, lebo ona mala aj zle reakcie po kazdom ockovani a pohybovy vyvin sa jej vraj spomalil az zastal, dokonca aj vratil naspat, na dlhsiu dobu vzdy po ockovani... druha, mladsia dcerka, ockovana nie je a behala uz v 12 mesiacoch.

prasiatko30
5. feb 2014

17,5m zdrava ale pohodlna

bastika
5. feb 2014

11 a pól mesiaca dcera a maly bude mat 7 a uz stojí ked sa drží v ohradke takze ratam tak okolo roka začne... Pokial pekne stojí a chodi okolo nábytku tak si myslim ze sa len boji opustiť istotu. Raz sa pustí a uz ho nechytite 😲

bronia13
5. feb 2014

Sebastian mal 15 mesiacov a Sasenka 10 - druhe deti v poradi vraj skor zacinaju chodit - mam kamosku jej syn vraj mal 7???

marylis
5. feb 2014

Moj urobil prve samostatne kroky 3 dni pred 10.mesiacmi. Asi 3 tyzdne mu trvalo, kym sa rozchodil. Takze ked mal 10m zacal 🙂

lia6
5. feb 2014

Starší bol "rýchlik"...ten sa na začiatku štvrtého mesiaca v postielke už vyťahoval na nohy-doktorka ma jazdila, že mu to nemám dovoliť...som sa jej spýtala, že či ho mám priviazať?! 😀 ...chodiť(chytený za jednu ruku), chodil už od siedmeho mesiaca...sám v podstate už chodil vtedy, len občasné pády boli. Mladší, tak to bol pohodlný kluďas-týždeň pred jedným rokom sa nevedel ani posadiť sám, nieto ešte zodvihnúť a ísť 😝 (keď sme ho ale posadili, tak sedel-len sa mu nechcelo robiť iné aktivity 😝 )...dr už bola nervna(už nás dlhšie posielala na cvičenia), ale ja som jej vravela, že jemu nič nie je, len je lenivý. A aj to tak bolo-presne deň pred jedným rokom sa posadil postavil a išiel...dovtedy nebolo o čom 😀 Ale ukecaných mám oboch-ajajáááj 🙂

zutera
5. feb 2014

Moje starší dcerka v 17 měsícich-byla bojko a pohodlná. Moje mladší v 18měsícich,ale máme lehkou formu DMO .

gubcikova
5. feb 2014

prvá v 9mes.druhý v 12mes.

jlp
5. feb 2014

11,5 mesacny

ziggina
5. feb 2014

Prvá v12 tich a druhá na začiatku desiateho a susedin syn v. 17 tich

daniela242
5. feb 2014

Dcéra 11 mesiacov a 2 týždne, syn 9 mesiacov a 3 týždne. Švagrinine deti začali obidve chodiť ako 18. mesačné a obidve sú v absolútnom poriadku

ajka30
5. feb 2014

starsi syn v 15 mesiacoch

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz