Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mmatta
28. mar 2019

@maty112 Starší mal 1,8 roka. Mladší 1,5.Starsi zvládol jasle,býval malo chorý..Mladšieho sme po polroku z jaslí zobrali a opatrovala ho jedna milá pani na dôchodku.Bolo to náročné,ale dalo sa to zvládnuť.Nemame starých rodičov,takže sme ani nemali nijakú pomoc.

maty112
autor
28. mar 2019

@mmatta a nelutujes? ked.clovek musi tak musi, vsak robi to pre deti..

simsalabim
28. mar 2019

@maty112 mladsia mala 13 mesiacov. Mala som k nej pani na opatrovanie. Starsia uz bola na ZS. Dalo sa to zvladnut.

lubik87
28. mar 2019

@maty112 ja som išla.ked mala.maly 2 roky ostával doma so starkou a starým teraz pri dcére ostávam do 3 rokov doma..veď ani neviem kedy.mi tak.vyrastol...

maty112
autor
28. mar 2019

@lubik87 ono ten cas vseobecne leti...😣

chanaaa
28. mar 2019

Prvý mal rok a 8 mesiacov a druhý bude mať rok a dva mesiace. Bohužiaľ. Keby bola materská tri roky tak som doma. Ale neľutujem to, malý bol a je celý šťastný v kolektíve.

lubik87
28. mar 2019

@maty112 to áno ...som zvedavá ako.to.pojde.ked syn začne školu ...to už zachvilku druhý stupeň stredná výška práca ..ach ..no nič nenarobime len nech sú zdravé a šťastné ...treba byť s deťmi čím.viac zabávať sa s nimi 🙂

zeytin
28. mar 2019

Najstaršia v 3 rokoch, druhá dcérka išla v 22 mesiacoch a malý pôjde v 26 mesiacoch... Neľutujem. Rozdiel medzi dcérkami žiadny, hoci jedna išla skôr, druhá neskôr. Mladšej prechod do štátnej bol úplne jednoduchý, už bola na škôlku zvyknutá, staršia si dlhšie zvykala. Čo sa týka nejakej citovej stránky zatiaľ nepozorujem rozdiel a to už mám dievčatá školáčky.

milahoralka
28. mar 2019

Syn (tretie babatko-a zatiaľ posledne) musel zostat bezo mna ked mal 9 mesiacov. Finančnú situaciu bolo treba neodkladne riesit. Nedalo sa uvažovať, ci je to priskoro, správne, nesprávne. Zostal u svokry, zlata zena, postarala sa oňho skvele, ale kebyže nemusím, ani za svet nejdem skor do prace, materská dovolenka ma prevelice bavila, s detmi ma to baví a mozem smelo povedat, ze to s nimi viem.ale skorší odchod od dieťatka je vec mnohých faktorov, niektorá mama prahne po odchode spat do prace hneď na ceste z porodnice😊každá z nas to nejak inak cíti, dieťatko je spokojne, ked je mama spokojna.

fantinka
28. mar 2019

@maty112 syn pojde do skolky v 3r (ak ho vezmu), ale dcera pojde v 2r do jasli. Nastastie si mozeme dovolit, aby som bola doma, ale 4r mi aj budu stacit, lebo sa bojim, ze by som sa dlho zaclenovala do prace.

maty112
autor
28. mar 2019

ja som pri starsom sla ked mal 1,5r a pri mladsom mam nastupit v 7m...stale nad tym rozmyslam, triedim,zhodnocujem.

mmatta
28. mar 2019

@maty112je to ťažké...My bývame na dedine,kde sme nikoho nepoznali. Na MD som si našla kamošky mamičky a každá sa mi čudovala...No,ony bývali u rodičov.Keď človek musí,tak musí...

sense
28. mar 2019

Sla som ked mala polroka na ciastocny uvaxok,kedze krajina kde zijem ma len matersku 14tyzdnov...rezum mame taky ze hoci uz bude mat 6rokiv stale chodi spat medzi 19 a 19.30....len s tym ze prv sme travili kvalitativne viac casu, teraz je uz najradsej na ihrisju s kamaratkami...

29simona29
28. mar 2019

@maty112 ja pracujem od nástupu na MD z domu pre pôvodného zamestnavatela s tým, že raz v tyzdni idem poobede na pár hodin do prace. Je to moje najkrajšie obdobie, prajem si, aby nikdy neskončilo🙏 Do prace sa pravdepodobne vratim, keď bude mat maly necelé 3 roky, ale neponáhľam sa, lebo nemám na to ani finančný ani iný dôvod. Na druhej strane, je to niekedy poriadne náročné..

deti95060810
28. mar 2019

ja som nešla do práce , ale späť do školy....dieťa malo 3 týždne.... V nedeľu sme mali krstiny a v pondelok som odišla do školy....bolo mi strááášne ľúto a smutno....

hettinka
28. mar 2019

@maty112 od dcéry 1x do týždňa na pár hodín od 3 mesiacov, na pol úväzku od roka. A lutujem to, vlastne si to nikdy neodpustím. Ona to určite vnímala tiež, ked som ráno šla do roboty, v noci zásadne nespala, akoby vedela. Pritom ju opatrovala stará mama, nič jej fyzicky nechýbalo. Aj celkovo vzťah s dieťaťom tým trpel, uvedomila som si to až oveľa neskôr, ked s druhým dieťaťom som bola doma do 2,5 roka a bolo to úplne iné. Pri nom som občas pracovala tiež, ale z domu a nie pravidelne.

Ja som šla aj kvoli financiám, aj som bola mladá, aj premotivovaná, rok po VŠ a mala som dojem, že ked je moja mamina doma a ochotná opatrovať, dieťa v tom čase už nekojené, tak v pohode môžem ísť do roboty ... ách jaj, mladosť-pochabosť.

maty112
autor
28. mar 2019

joj baby odopierame cas s detickami aby im bolo lepsie a este nas to mrzi😥

anjelaa
28. mar 2019

dcérka 2 roky a syn je pri mne v práci od cca pol roka. Na jednej strane som šťastná, že ho mám pri sebe, no je to často veľmi náročné. Ale všeobecne to hodnotím pozitívne. Osobne by som ťažko niesla, aby bol s niekým iným, ale niekedy sa ináč nedá, to chápem. Držím palce, nech to dopadne dobre 🙂

timilv
28. mar 2019

Ja som sa vrátila do práce dňom ako mi skončila materská a začal RD. Nebolo to síce nevyhnutné, lebo manžel zarába dosť dobre, ale prišla ponuka, ktorá sa neodmieta 😉 ale mám home office a pracujem, keď sa mi dá- napríklad keď malá spí, takže je to v pohode a nemám pocit, že by som ju o niečo ukracovala
Nechápem, prečo mnohí na pracujúce mamičky tak škaredo pozerajú. Mne to napríklad fakt dobre padne, že robím aj niečo iné a hlavne veľmi som sa bála, že keď na 3 roky vypadnem z pracovného procesu, tak sa budem ťažko aklimatizovať po návrate. Týmto sa to však celé práveže dosť zjednodušilo 🙂

ladyblcha
29. mar 2019

Idem teraz, mala ide do jasli, bude mat 1r1m 🙄 musime skrz financie

matejko18
29. mar 2019

Ja mám doma 16 stku a 14 stku a teraz 1,5 ročného drobca. Obe dcéry šli do škôlky cca 2,5 roka a bolo to síce daj ale teraz viem isto že nahlit sa nebudeme lebo ten čas tak letí že ani neviem kedy mi vyrástli....práca,domácnosť,nákupy atď...pokiaľ máš možnosť (finančnú)tak si to užívaj lebo toto obdobie uz nikde nebude....A je to najkrajšie teda aspoň u mňa 😊

wieruska1
29. mar 2019

Starsia hned po MD, cize 7 mesiacov a syn v roku

emma_932
29. mar 2019

@maty112 ja som pri oboch pracovala bez prestavky, do porodu a hned po porode. ale ja robim z domu, tak to bolo v pohode. a nelutujem to, bolo to dobre pre mna a myslim, ze aj pre deti.
neponuka firma moznost home office?

maty112
autor
29. mar 2019

@emma_932 to praveze nie...obrovska vyhoda by to bola,😣

maty112
autor
29. mar 2019

@wieruska1 obdivujem. a ako si to zvladla? ako sa mala prisposobila? ako si to mala s rezimom? ak smiem vediet aku prac.dobu si mala. prepac ze sim ta zasypala otazkami🤐

wieruska1
29. mar 2019

@maty112 dcera bola este rok s pol doma s muzom, potom v 2 rokoch jasle. Syn od roka v jasliach dcera predskolacka. Pracovna doba od 8-16 pripadne dlhsie ked moze muz pozbierat deti. Pri dcere to bolo tazke ale tak bola s tatom a potom uz som to nevnimala, pri synovi uz uplne v pohode. Rano porozvazam, poobrde pozbieram.... je to narocne som v jednom kole ale nejako sa to nechystam zmenit.

maty112
autor
29. mar 2019

@wieruska1 a kojila ci? panecku to teda klobuk dole pri takom pracovnom case..och povzbudila si ma😉 a nelutujes,pripadne nepocitovala si nejake zanedbanie alebo nedostatok casu.s detmi?

hettinka
30. mar 2019

@maty112 to najviac, co dieťaťu špeciálne do 3 rokov môžeš dat, je tvoj čas. Nepotrebuje značkové oblečenie, ani svoju super zariadenú detskú izbu, ani 3 dovolenky ročne. Potrebuje MAMU, postieľku, kočík/nosič, pár tričiek a nohavíc a zdravú stravu. Ak vedia toto zabezpečiť rodičia z otcovho platu a RP matky, do roboty by som nesla. Ak je finančná situácia zlá, do 3 rokov práca z domu, maximálne polovičný úväzok.
Ja som šla od dcéry skoro, ale do 3 rokov som mala polovičný úväzok a bola pri babke, nie v jasliach. A ak tak to nebolo bohviečo.

wieruska1
30. mar 2019

@maty112 ano ale iba do pol roka. Uprimne zaciatky boli tazsie ale potom som si ten cas s detmi uzivala 100x viac. Nebola som otravena znudena a frustrovana ako xy zien co som stretla na ihrisku. Vo svete je bezne ze matky idu do prace po 6-12 tyzdnoch. To len u nas sa vytvara ten. Umely pocit ze kym nebudes s dietatom tri roky doma vyrastie z neho minimalne sociopat. A potom zalezi od prace. Ja som isla do roboty lebo mam vysoku poziciu a po troch rokoch doma by som mohla zacat skoro odznova. Lebo deti su male chvilu ale zivot na ktorom som makala 10 rokov kym som tie deti mala zatial co moje spoluziacky vymetali diskoteky by sa posunula vyrazne vzad. Komfort v podobe penazi je uz len bonus. Nie vsetky prace sa daju robit home office pripadne part time .

ladyblcha
30. mar 2019

@wieruska1 presne tak 👍neni zla matka, co ide do prace,aj napriek tomu sa stane, ze ju casto odsudia kvoli tomu. Ale su matky, co su doma s detmi, aj do 5r a nie su dobre matky, tyraju, nestaraju sa. Ale ano, su doma s detmi.
Takze dieta nepotrebuje mamu, potrebuje dobru mamu a je jedno ci popri praci alebo doma. Aby bola nezna naruc a pochopenie, laskava vychova a aj spolocne chvile po praci. Prostredie kde vyrasta a ako vyrasta da zaklad.

Nechcem poukazovat na mensinu, ale z nich tiez malokedy vyrastie dobry clovek, aj ked s nimi su tusim do 6r doma. Toto mi napadlo, lebo som bola na upsvar ziadat prispevok na jasle a pani ma zdrbala, ze s dietatom mam byt doma do 3r, lebo z neho inak nevyrastie dobry clovek...tak som jej povedala, ze vsetci spoluobcania su s detmi doma a nevidim, ze by z nich rastli dobri ludia... 😣🙄 kukala ako zaba z prachu
Ale je to tazke, samozrejme clovek si musi niekedy vybrat cestu, ktoru nechce a napriek celej velkej laske k dietku sa zariadi tak, ze ide do prace.
Nam by tiez stacila postielka a oblecenie, strava, hold, niekde to vsetko musime ukryt aby sme nezmrzli a nezmokli 🙂 drzte sa maminy ❤

Tu začni písať odpoveď...

Odošli