Kedy sa deti začnú hrať s hračkami?

6. máj 2022

Ahojte, chcela by som sa od vas opytat, ked sa maju zacat hrat deti tak ozajstne s hrackami? Syn ma 13 mesiacov, a auta ho vobec nezaujimaju. Jedine koleso a jeho casti. Sem tam, naozaj za uhorsky rok to auto posunie a ide za nim. Takisto kocky. Radsej ich burat, stavat vobec. Ked uz, tak hracky a knihy s gombikmi, tie rad stlaca. Knihy ma velmi rad, stale v nich ukazuje, co je co, resp. Ukaze, a pozrie sa na mna, aby som mu vysvetlila... Ukazovat na vsetko to mu tiez ide. Skor by som povedala, ze fuuurt skuma a vsetko ho zaujima.

U vas to ako bolo...?

Diky pekne.

nwnw
6. máj 2022

Podobne. Do 3r nic absolutne. Potom lego a este od 2r Albi a Drobček. U nas top hracka bola akumulatorova vrtacka a odrazadlo. Teraz sa hra uz rad.

bajka16
6. máj 2022

Mne sa začali hrať tak od roka. Dovtedy len nejaké hryzacky hrkalky. Teraz sa pekne uhraju aj s legom aj s autami aj s kadecim

jaskolka
6. máj 2022

Cca vyše roka mal, keď začal tak sa hrať reálne, hlavne kuchynka, riady, varešky, tetaz auta, odrážadlo, pieskovisko

mamamasama
6. máj 2022

Od roka sa vedel pekne pohrať. 🙂 Autíčka, kocky, vkladačky.

autor
6. máj 2022

@bajka16
@jaskolka
@mamamasama no super. Mozem sa zacat bat? 🙄

mamamasama
6. máj 2022

Čoho? Že sa bude hrať?

autor
6. máj 2022

@mamamasama nie, ze to znamena nejaky problem. 🙄

mamamasama
6. máj 2022

Žiaden problém... 🙂 Veď každé dieťatko je iné a tvoje malo rok nedávno...nestresuj... Vyťahuje ti hrnce z linky? Presýpa piesok v piskovisku? Vylieva vodu z pohára? Keď ty postavíš vežu z kociek, zhodí ti ju? To je zatiaľ jeho hra. Môj sa do roka hral takto. Poprípade s metlou a mopom. 😅 Možno je chyba v hračkách. Nemá ich príliš veľa? Ja môjmu hračky odmalička obmieňam. Nechávam len pár. V roku mal veľmi rád také tie krúžky, čo sa dávajú na paličku, vĺčik, také to najjednoduchšie puzzle, kde máš len trojuholník, kruh a štvorec a vkladačky. Nie hneď tvary, ale aspoň také tie zásuvky, kde hodíš guľu a ona výjde druhou stranou, dával mince do pokladničky a pod. Až po roku začal kocky ukladať. Po roku myslím 12+, nie, že oslávil narodeniny a hneď na druhý deň postavil vežu. 🙂

zlomika
6. máj 2022

aaale ziadny problem by som za tym nehladala. on sa zacne hrat neboj ty nic, len to ma teraz takto. robi to, co ho bavi a tak by to malo byt

autor
6. máj 2022

@mamamasama hra sa vlastne s takymi hrackami, kde su gombiky. Na klaviri. Alebo cita mi knihu a na vsetko mi v nej ukazuje. Knihy su zatial pre neho dolezitym. Skusala som aj tie vkladacky, ale neda mi ich do dierky, ale iba nato, a ked vidi, ze mu to nejde, tak ma tam necha aj s hrackami :D ked mu ukazem aj tie kruhy s valcom da na nich, ale mozno iba 2 a odide. Jedine, co ho tak zaujima je gulicka, tu da na drahu. Bura kocky, ano a vsetko hryzie. 🤦🏻‍♀️ Aj som mu ukazovala ako stavat, tak to iste, hodi mi kocku na druhu a dovi. 🤦🏻‍♀️ A 2 dielne puzzle. Chyti ich do obidvoch ruk, prilozi ich k sebe v ruke alebo "zabucha" ich o seba, a odhodi.

Co citam, ze rocne deti uz maju babiku s kocikom a normalne sa hraju, alebo ze nakladaju auticko, stavaju vezu. Odpadla som. A viete ako to je. Mater zacne hned citat na nete a tam bum. Toci koleso? Nehraje sa? Autizmus. 🤦🏻‍♀️

autor
6. máj 2022

@zlomika joj, dufam. 🙏🏼

mamamasama
6. máj 2022

Nečítaj... Nestresuj... Máš zdravé dieťa... 🙏

autor
6. máj 2022

@mamamasama 🙏🏼 dufam. Kupim mu vsetky auta sveta, len nech sa hraje 😆

evica17
6. máj 2022

Tak si kreslite a robte ine aktivity. Zatlkacka a take tie navliekacky, nasho to zo zaciatku nebavilo, az potom ked som.mu to parkrat ukazala ale nechala nanho. Mal to na zemi vzdy pekne usporiadane hracky aby sa mohol kedykolvek hrat. Aj tak najlepsia hra v tom veku bolo vyberanie, prekladanie, vyhadzovanie vwci a boli vsade.

siska53
6. máj 2022

Ved sa sprava uplne normalne!

janickacrazy
6. máj 2022

Veď každé dieťa zaujíma niečo iné. Môj prostredný len knihy, iné hračky ho veľmi nezaujímali. Najmladší len autá a plyšový psík. Najstarší najradšej lopta a odrážadlá.

lrnka
6. máj 2022

Aj ja som sa bala o mojho, ze bol správaním ako tvoj a konečne sa začal hrať v 2 r normálne s autickami a posúva ich. Tiež len kolesá kolesá a keď začal rozprávať ako tak a zaco sme si kresliť tak mama kolesá kresliť tak vravel keď mal dva tiež som mala strach ze len kolesá ho zaujímajú. A hryzol tiež aj mňa som bola ako tyrana žena pokusana ale to mal také obdobie. Ešte šťastie, že keď mal to obdobie, tak bola zima go som nosila dlhý rukáv. 🙂 a tiež rad všetko hádzal hracky bural kocky a len autíčka davk na seba ci vedľa seba Nedajbože autíčko inak dat alebo zobrat to dostal hysak. A hned google a ze autizmus a teraz sa už pekne hra z autami. Ale iné hracky ho nezaujímajú len auta. Očný kontakt ma dobrý a to je hlavne. Daj tomu čas. Keby ze chceš viac zísťit o autizme napis mi IP

yoxinka
7. máj 2022

Môj syn má 10rokov a s autami sa v živote nehral, to isté vlaky, nič. Zato miloval vŕtačky, kosačky, káble, uťahovačly, šroubováky a teraz by od rána do večera len lego staval. A okolo roka sa tiež nehral tak ako si ty presatavuješ, že by sa mal hrať, robil presne to, čo tvoj syn. To isté moje dve dcéry, okolo roka len chodili a všetko skúmali. Prestaň hľadať problém tam, kde nie je, máš normálne dieťa. Moje tri deti NIKDY nič nerobili vtedy kedy sa to podľa knižiek má. Pri prvom som z toho bola vyplašená, pri druhom som sa smiala, pri treťom mi to bolo úplne jedno. Bavia ho knižky, tak čítajte! Je to perfektná aktivita na rozvoj mozgu a keď mu ukazuješ a rozprávaš, dáva mu to veľmi veľa. Gombíky sú super na rozvoj jemnej motoriky. Asi sa bojíš autizmu, tak vedz, že auti dieťa by nekukalo na teba, že povedz mi, čo je na obrázku, auti dieťa si ide úplne svoje, nezaujíma sa o okolie. Kamoška má dieťa s PAS a z toho, čo píšeš, maš šikovné a zvedavé dieťa, tak prestaň riešiť blbosti ;).