Kedy sa vašim detičkám spomalil rast hlavy?

elizabeta56
27. máj 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, kedy zhruba sa tak výraznejšie u vašich detí spomalil rast hlavy. Náš malý ma 11 mesiacov a hlávku 45cm, avšak za posledné 2 mesiace mu narástla len o 0,5cm, čo je podľa všetkého málo. Už v 3. mesiaci nás pediatrička poslala na neurológiu -vraj predčasné zrastanie fontanely. Neurológ vravel, že všetko je ok. Od pol roka mu rástla hlávka aspoň 1cm za dva mesiace, teraz je to len 0,5cm. K lekárke ideme až o mesiac a mám z toho obavy. Syn nelozí, vie sedieť, urobiť pápá, ťapi-ťap, aj lusknúť vie, bľaboce, snaží sa dvíhať do stoja, to mu však nejde.

zuzkaa1991
27. máj 2021

@elizabeta56 ja som nikdy nemerala malej hlavičku, kazde dieta ma svoje tempo...nasa tiez nic nedokazala a cca 10mes začala postupne si sadnut, postavit, sa plazit....nerozprávala vôbec ako tak zacala po 2r. Takze ja som prestala porovnávať ju kedze viem ze kus bola.pozadu ale dobehlq všetko az na rozprávanie ktore spustila az po 3r.

sazumak
27. máj 2021

V 2 rokoch má byť asi 48, tak je normálne, že už bude rásť pomalšie 🙂

zuzikak
27. máj 2021

na 11 mesiacov toho vie dost. Ani jedno z mojich deti nelozilo. Ked sedeli potom sa zacali stavat do stoja. Stale nema este ani len rok. Ak blaboce a snazi sa dvihat sa tak je vsetko v poriadku. Ukludni sa a tu chvilku pockaj, kym navstivite lekara. Podla tvojho popisu vsak bude vsetko v poriadku. Motorika a rec sa vyvijaju.... Mala by som obavy o motoriku ak by nevedel chodit do 14-15 mesiacov a rozpravat kratke vety po 2 rokoch.

fifina75
27. máj 2021

@elizabeta56 dcéra má 9,5 mesiaca a má veľkosť hlavičky 45cm za 2,5 mesiaca jej nenarástla ani o 1cm, doktorka nič nevravela. Vie sa plazit, skúša sa dávať na 4, sedí len keď ju posadíme sama sa ešte nevie, ovláda sikmy sed, mama, baba, papa, iné skomoleniny, tapi s nohami.

elizabeta56
autor
28. máj 2021

Ďakujem za komentáre, trošku som sa ukľudnila. Mňa to stresovalo hlavne pre tu zrastenú fontanelu, aby náhodou mozog neprestal rásť.