Kedy sa vytratil Moorov reflex počas spánku u vašich deti?

aylaxx
28. okt 2014

Chcela by som vediet co ak u dietatka pretrvava dlhsie tento reflex/lakanie-rozhadzovanie rukami.Co to sposobuje ak trva dlhsie.Citala som,ze by mal vymiznut do 4 mesiaca alebo 5 mesiaca?No vsade pisu inaksie.

nanka3
28. okt 2014

ahoj, moja dcerka mala moorov reflex velmi silny, strasne rozhadzovala rukami, zaspavanie bol boj, tie ruky ju stale zobudili, zaviazat do perinky som jej ich vedela, ked uz bola dost ospala a neprotestovala, ak by som jej ich chcela zaviazat skor, tak spustila histericky plac.... takze to bolo fakt tazke, ale perinka nam dost v tomto pomohla, vymizlo to asi ked mala necele 2 mesiace 😉

bonaqa2013
28. okt 2014

Moja posledná dcéra mala dlho Moorov reflex. Nechápala som prečo. Vedela som to porovnať s ostatnými deťmi. Tie mali podstatne kratšie.... až na neurológii mi lekárka povedala, že má DMO. A aj s tým to súviselo.Samozrejme boli tam aj iné problémy.

cherry1981
28. okt 2014

U nas velmi dlhooooooooo , ja som ju uvazovala vzdy som jej zavinula rucicky do perinky, U nas to trvala takmer do roka 😉

oladuna
28. okt 2014

Mam jednu dvojicku ktora to ma.este stale sa laka a to ma skoro 10 mesiacov.ale som si vsimla ze uz je to pomenej.asi sa to pomaly vytraca.

cairka
28. okt 2014

http://www.avare.sk/?page_id=95 Moja má 5 rokov a ešte ho nemá potlačený, bohužiaľ ten opis prejavov sedí 😒

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatko82
13. nov 2014

Do 3 mesiacov

citronade
8. jún 2015

Pretrvavnie reflexov nie je dobre...ale mmusia byt aspon tusim tri pretrvavajuce, aby bola napr. Dmo... nepotlacane reflexy brania vyssim mozgovovym centram pracovat. Moja ma 15mesiacov a ma moorov, niekedy sa mykne a trhne pri silnom zvuku napr. Ale boli tam aj ine reflexy pretrvavajuce.

emamonika
2. sep 2021

@bonaqa2013 ahoj prosím ťa aké ste mali ešte príznaky,? Ak sa smiem spýtať