Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy si má dieťa zvykať aj na iných ľudí?

nicoll212
25. sep 2015

Ahojte.. minule som nechala 4 mesacnu dceru s otcom samych doma 3 hodiny a ze skoro celu dobu mu revala.. povedal, ze to s nou robim na prd lebo som stale pri nej ked mam cas a ze ju rozmaznavam a ked ma nevidi tak hotovo.. pravda je vsak taka, ze on je vacsinu dna kazdy den prec a vie prd, ci som pri nej alebo nie.. ked sa motam po kuchyni (mame spojenu s obyvackou) tak ju necham lezat na hracej deke a niekedy sa jej prihovaram.. samozrejme ze sem tam si ju zoberem na ruky a si ju pomojkam, ale nie som jej pod nosom kazdu minutu co mam cas.. mi povedal ze to je tym ze nikde s nou nechodime tak place ked s nou nie som.. niekedy pride ku nam navsteva, ti ju maju na rukach, aj sa s nou rozpravaju, ona im blaboce, vie sa usmiat, tak nie je len s nami dvoma vkuse.. a pride mi zbytocne chodit s nou do Tesca napriklad ked sa nemusi.. som sa docitala ze dieta okolo stvrteho mesiaca sa bude len na mamu viazat alebo nieco take.. kedy podla vas by sa mali deticky "ucit" aj na inych ludi? Dakujem

eeffka
25. sep 2015

@nicoll212 😀 vies co.... by som sa dvihla a isla niekam na 2dni aby si s vlastnou dcérou mohol vybudovat vztah "taticko" a netrusil taketo somariny...
Predpokladam ze ma 20+ rokov

Moj muz mi napr ked sa narodila 2. a to bol cickos stale hovoril ked som sla na kavu alebo do kina s kamoskami ze ona stale revala 😀 a ja ze hej? hmm neverim ved nereve 😀 , dcera starsia potvrdila ze revala... no a co? sa nezblaznim pre 2hodky raz za uhorsky rok a tatik tiez nie , prezil ... ale 3. by nechcel ani nahodou ( a uz ani ja 🙂 )

ludmilaka
25. sep 2015

@nicoll212 Ahojko, každé dieťatko je iné. Jedno jačí, keď ho ktokoľvek zoberie na ruky, druhé by išlo aj ku čertovi. Zvykať na iných ľudí asi odvždy (nemyslím Tesco, ale keď bude mať tak pol roka a viac chodiť na rôzne detské akcie, do materských centier.....zatiaľ by z toho asi veľa nemala) a hlavne na deti, byť s detičkami každý deň, najlepšie veku podobné, prípadne trochu staršie. Mne je zase ľúto, že to moje nepiští keď ma nevidí. Dokonca ani po nástupe do škôlky. Vyprdni sa na muža, mysli si svoje, ty sama vieš ako to je.

nicoll212
autor
25. sep 2015

@eeffka no ako on ked nie je v robote tak robi na baraku kde budeme byvat lebo nikto to za neho nespravi a musi sa to stihnut do konca roka, ale chodia mu pomahat niekedy.. no ved mi volal ze "pod uz domov, ved ja uz neviem co s nou".. :D v nedelu idem zase na nejake tri hodiny prec, tak som zvedava ako to tu zvladnu

zuska2001
25. sep 2015

podľa mňa má čiastočne pravdu...... my sme od začiatku chodili veľa na návštevy - do práce sa ukázať, k rodičom, sestre, kamarátkam, s tatom je veľa sám, ale tato robí na smeny, takže sa to vyvinulo akosi samo. Ale napríklad svokru neznáša - furt reve, ked ho má manželova mama na rukách. Deti si možno aj vyberajú, kto im pasuje. Odporučam , aby ju tato mal viac pri sebe, najskor kým si ty doma, nechať kočíkovať, napapať (ak má fľašku), ponosiť... a postupne ich nechať hodinku- dve gazdovať samých. Ale určite ju nerozmaznávaš, len by som povedala, že tým, že ste veľa času spolu v domácom prostredí, nemá podmienky na zvyknutie si na iné.

nicoll212
autor
25. sep 2015

@zuska2001 no nasa tiez ked je na rukach mojej svokre tak vacsinou zacne plakat.. ja ani nie som rada ked ju chce na ruky a ked sa jej prihovara, lebo ma taky chraplavejsi hlas a dobre ze jej do ucha nekrici.. a v jednom kuse na nu "Patka, Patka, povedz nieco, porozpravaj volaco".. a si ju zvykne prehadzovat kadejako lebo ju ruky bolia a dlho ju neudrzi, kedze ma cez 7 kg a nerada aj ku nej chodim.. ked maju prist aj ku nam pozret alebo co tak este ani nie su u nas a uz chcem aby boli prec.. svokor mi az tak nevadi ked ju ma, ale minule prisiel, lezala na zemi a chcel si ju zobrat tak hovorim ze teraz nie lebo pred chvilou papala.. (nemusi sa s plnym bruskom nadrapovat ked nemusi si myslim).. nechala som svokrovcov s nou na 10 minut samych lebo som si odbehla do obchodu a s kocikom tam je to nesikovne, pridem a uz ju mali na rukach... aj minule, bola v postielke, isiel ju pozret a prisiel do obyvacky s malou na rukach, ani sa neopyta ani nic.. to ako ma vie dobre vytocit.. ked na svokra kuka tak neplace, skor na svokru... no z flasky zatial papat nechce, stale len cicik, mozno jej aj ten chybal tak preto hucala.. 🙂

siska53
25. sep 2015

@nicoll212 idealne od zaciatku,ale po troske. Nachvilu.. Dieta inak veelmi citi,ak je niekto nesvoj ci nervozny...
U nas - syn dost dlho akoby len so mnou.. Raz som bola prec 4h,raz asi 1,5h. On v pohode.. Vtedy stari rodicia len na navstevu chodili obcas (robili este) a na tatina bol zvyknuty v pohode.. Skor ako taky 1,5-2r.mal problem ak som dakde sla..
Mala napr.bola zvyknuta na moju mamu,lebo som boal po 2.sekcii,syn este maly a ona uz bola na dochodku. Mala kolikova,ale s mojou mamou v pohode.. No s tatinom ani za pana sa utisit.. Da sa povedat,ze doteraz. V jej 7.m.som ja bola nanoperacii,mimo som bola 4dni,mala rev,katastrofa to s nou bola..pritom na moju mamu bola zvyknuta.. Takze asi tak..doteraz najhorsie znasa,ak ma byt s tatinom.. Az teraz,bude mat 3,5r.si ppstupnz trosku hladaju cestu k sebe..ale do 3r.to bolo hrozne...
Ako chodi do skolky,ma problem byt aj s mojou mamou,na ktoru je zvyknuta od babatka..
Pritom byvala aj so svagrovcami ci svokrovcami bezo mna.. Ako navstevy my nejak nevyhladavame,to malokedy len rodinne..

Takze ten tvoj ma dost blby postoj..moj tiez tak (ale ked on je casto nervozny tak nech sa necuduje,ze s nim nechcela byt).
A navyse take malinke sa este citi byt skor ako sucast matky,takze je to ok. Skor uz v tom 3.r.to uz nie je ok...

lusyke
25. sep 2015

@nicoll212 Deti treba zvykat na inych ludi uz od narodenia. Inak sa velmi naviazu na matku a potom je to velmi namahave prave pre tu matku. Kamaratka byva na samote, takze sa s ludmi malo stretavaju a ked jej dcerka mala asi 2 roky tak za nou chodila ako chvostik a vsetko musela robit len mama. Kupat, krmit, prebalovat, na prechadzky iba s mamou. Ked ostala s niekym inym tak iba plakala a plakala kym sa mama nevratila. Bala sa ako to bude ked pojde do porodnice pretoze znova otehotnela. Casom to malu preslo ale bolo to pre kamaratku dost zvazujuce pretoze si nemohla ist ani nic vybavit bez malej. Nasu malu mame na striedacku s priatelom uz od malicka. Ked pride z prace tak sa jej vzdy venuje viac ako ja, chodi s nou vonku a hravaju sa spolu. Nechavala som ju od mala aj svokre aspon na 10 minut. A teraz nema s tym problem...Mozem ju nechat aj na niekolko hodin s inym clovekom. Nech s nou manzel ide aspon raz zacas vonku sam ...

brady1
25. sep 2015

@nicoll212 najlepšie od narodenia prirodzene ako to pride, skor my to pripada že ocko ked je doma sa malu moc nestara , preto mu revala .

maslenka47
25. sep 2015

@nicoll212 ono sa vacsinou skor matka viaze na dieta, ako dieta na matku.
Kontakt s inymi ludmi, ako s matkou, je prospesny od uplneho narodenia. Inak si koledujes o problem. Nevravim, ze od narodenia mas nechat dieta same s inym clovekom pol dna, ale cudzi ludia v tvojej pritomnosti urcite.

Navyse - otec nieje "iny clovek". Je to otec, ma travit cas s dcerou denne - aj sam.

katarinamarkova
26. sep 2015

@nicoll212 manzelovi treba vysvetlit ak na to za tie 4 mes. neprisiel, ze deti ano, placu, niekedy menej niekedy viac, ze nemaju gombik ON-OFF a jedien co pomoze je len akosi prirodzene ich utisit. ak nevie svoje vlastne dieta za 3hodiny utisit, bez toho aby ho nieco skutocne bolelo....tak to je trosku smutne.
ono aj jemu malo od narodenia malej zalezat na tom, aby aj on, bol tou top osobou, pri kt. sa citi mala super fajn, skoro tak ako pri mame.

a odkedy zvykat dieta na svet, ludi? od narodenia 🙂
a odkedy zvykat dieta na otecka? dnom pocatia 🙂 ....od narodenia - samozrejmost 🙂 od 4 mes. - nutnost

janulik2008
18. okt 2015

Hm nasa napr bola vonku a nemala ani tyzden. Co sa tyka inych ludi kazdy sa malej prihovaral z ulice a trz sa na kazdeho usmieva ... Ale kedze sestra chodi este do skoly tak ked sla sestra do skoly tak bolo ok ale hned ko prisla a ozvala sa tak neexistovl nikto len sestra ... Nehovorim ze vecer mala sa asi bala zaspat ze jej sestra zdrhne takze musela spat mala pri nej. Ked bola asi pred dvoma tyzdnami v skole bez malej tak uz to bolo lepsie ... Je vsak pravdou ze medzi prvym a poslednym nechanim malej chodila sestra s malou do skoly ... Mozno mala je vacsia tak je lepsie 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli