Kedy ste prešli na 1 spánok za deň?

pimpulienka
7. aug 2011

V ktorom mesiaci a ako to prebiehalo? Ako babo reagovalo na časove zmeny a celkovo čo predchádzalo tomu, že ste prešli len na jeden spánok za deň? Ďakujem 🙂

maryanna
7. aug 2011

Prišla som na to tak že doobedňajší spánok aj poobedňajší už bol krátky, nie a nie zaspať, keĎ spal doobedu dobre poobede nechcel, a naopak....................mal vtedy rok a dva týždne, prešli sme na jeden spánok....

lenka268
7. aug 2011

ahoj my asi mesiac takto fungujeme, uz len raz spinka, mame 14 mesiacov, predtym spal do obeda 1,5h a po obede tiez asi 1,5 h, no a zacalo to asi tak, ze mi doobeda zacal zaspavat asi o hodinu az dve neskor co je uz dost a ked mi zaspal okolo jednej a spal 2-3 hodiny potom som ho uz nedala a pekne vydrzi do osmej deviatej a zaspi. Mame este sem tam take dni ze sa ulozi skor a potom po obede chce ist znovu ale uz ho nedam lebo by potom fical aj do jedenastej vecer. Inak je to celkom fajn, da sa aj navarit aj si oddychnut ked viem ze si potiahne aj dve tri hodky. 😉

benne
7. aug 2011

2x mi nezaspal na zvyčajný poobedný spánok, tak nasledujúci den som mu prvý spánok posunula až za obedom.. trošku to stálo úsilia pár dní udržať ho dostatočne dlho bdelého, ale už čoskoro spal dobre a dost dlho.. no a prekvapil ma, lebo to bolo už v 10m.
U dcéry to prišlo neskôr.. ale to už si nepamätám..

nelicefo
7. aug 2011

My sme prešli tesne pred prvým rôčkom 😉

ludka140281
7. aug 2011

od teraz,teda 15mesiacov

adri2211
7. aug 2011

my sme mali cca 10mesiacov. dovtedy sme spali doobeda a poobede,ale ked spala doobeda dlhsie poobede uz nechcela,a potom bola unavena a uplakana. tak sme zacali spavat raz za den a tak to robime uz dodnes. zacali sme tak,ze cele dopoludnie sme sa ´´flakali´´ vonku na ihrisku atd, okolo 11:15 domov,najedli sme sa a potom spat. asi tyzden si na to zvykala a potom uz super to islo. a dnes to je uz zvykom,ze okolo 11:30-11:45 ide spat,a pospi si zo 2-3hodinky niekedy aj 3,5hod. je to super,je oddychnuta a do vecera v pohode vydrzi.

vodnarky
7. aug 2011

my sme presli nieco tesne po prvom roku..jednoducho mi uz viac nezaspala a ked som ju aj ulozila,tak sa len hrala.. 🙂

stvura
7. aug 2011

prave nan prechadzame...takze 10mesiacov...ale kazde dieta je individualne, ja mam doma dve nespave deti, no su deticky co i v 4roch rokoch spavaju 3hodiny

lucula73
7. aug 2011

my až teraz a to máme skoro 19 mesiacov.......ešte by aj pospal dva krát,ale na ten poobedný sa ho už nedá uložiť,tak sme posunuli doobedný na cca 11 hodinu,pospí zo 2 hodky a vydrži do večera 🙂

adamala
7. aug 2011

My to mame tak isto ako Lenka268, ten doobednajsi spanok si maly posunul neskor,spal tak 2hod od tej 11h do 14h, niekdy sa to posunie o cca pol hodku hore dole, a potom som ho uz nedala spat poobede , bolo to asi pred takym mesiacom, cize 13mes mal, pomohlo k tomu ze aj zacal chodit,tak sa unavil viacej a mal co robit,stale len chodit chodit sa mu to zapacilo, potom chodi aj skor spat ze max do tej 20.30h je hore, to uz ma take oci jak cinan heheh,ale stale vzdoruje tomu spanku,deti su na toto hlupucke,unavena ale stale sa drzia, ja keby mi dali vankus tak spim hned. Cize sa ten spanok dost upravil aj vnoci,konecne som vyspata. 😉

pitik
7. aug 2011

mne obaja okolo 9-10 mesiaca presli na 1 spanok, bolo to preto, ze doobeda bolo uspavanie stale dlhsie a spanie kratsie a poobede spali len v kociku na prechadzke. Tak som doobedny spanok posuvala stale viac k obedu a poobedny zrusila. A spali dlhsie.

cmulinko
7. aug 2011

moji chlapci spali 1 za den od 3 mesiacov a moja dcerka sa ku tomu tiez priblizuje...ma len 2 mesiace,ale spi len 2 krat po 1 hodine co je strasne malo.moje deti nikdy nespali vela...vzdy si myslim a dufam,ze sa raz dorazia....ale stale nic.kazdy den je to iste.ja uz som z toho unavena....hadam sa raz vyspim aj ja.

pudlik
7. aug 2011

Starší synček spával 2x denne a od roka len poobede raz, mladší spáva doobeda raz a poobede 2x ešte, má 8 mesiacov

deniskateniska
7. aug 2011

v roku asi.

tanitta
7. aug 2011

11m

bubelko
7. aug 2011

presne ani neviem, nesledovala som to tak. ale bolo to este pred dosiahnutim prveho roka. 😉

sssimi
7. aug 2011

cca 1 rok

prettybaby
7. aug 2011

ked mal 1 rocik, postupne sme zacali oddalovat doobednajsi spanok a dostali sme sa az na 12:00 a tak davame maleho spinkat dodnes. Vydrzi niekedy tahat aj do 15:30.

janiniaz
7. aug 2011

keď sme mali 1 rok tak sme spali prvý krát iba raz za deň...to nám aj zostalo, teraz máme 3 1/2 roka a stále spinkáme tri hodinky denne...🙂

emanka
7. aug 2011

v 11. mesiaci

ginger_fox
7. aug 2011

po dovŕšení 10eho mesiaca veku, lebo spával len 2 polhodinky a pri jednom spánku potom začal spávať dlhšie

ichbinich
8. aug 2011

Cosi po roku zacal prechdzat sam na jeden spanok. Proste doobedu napriek unave nevedel zaspat, tak som to nesilila. Potom asi 2 mesiace spal niekedy raz, niekedy dvakrat, niekedy iba doobedu, niekedy iba poobede...
Teraz ma 20 mesaicov, spi iba poobede, a to ako vcera vydrzi byt hore aj 8 hodin (vstal o 6, zaspal o 3).
Nikdy som nic nenastavovala a neposuvala (okrem vecernej rutiny teraz po dovolenke, kde bol posunuty, sa snazim ist pomalicky trosku skor).
Ked mal asi tych 13 mesiacov, potreboval uz iba jeden spanok, tak som to akceptovala a neukladala doobedu, iba poodebe.

januarova
8. aug 2011

mne maly zacal spavat 1x uz v roku a to tak ze ked spal poobede do piatej tak vecer nechcel zaspat az o desiatej. tak sme presli na jeden a bolo ok. mala spavala dlho 2x az do 18-19 mes. Aj som ju skusala davat len 1x ale taka bola cez den uknucana a ustata, ze som ju davala radsej 2x a bola kludne dievcatko.

p69majka
8. aug 2011

ahoj. mne malá začala okolo roku už spinkať jeden krát za deň. nevedela nijako poobede zaspať, ani v postieľke, ani v kočíku. dokázala aj hodinu vymýšľať a nič. tak som usúdila, že spať sa jej už nechce. začala teda chodiť skôr večer spať, ale za to už ráno o 6 bola hore. Spinkala tak od 11 do 12 a potom už do 19 bola v postieľke. Bolo to aj pre ňu niekedy už veľa vydržať od tej 12 až do večera, ale čo už. Teraz máme skoro 16 mes. a vstávame ráno okolo 8, chodíme spinkať tak okolo 12-12:30, spinkáme tak hodku a potom večer okolo 20:00 zaspáva. Takže je to už lepšie. 🙂

tiffanka
8. aug 2011

Takže naše bábo si to vyžiadalo samé 🙂 ...Začali sme asi pred týždnom... Ráno vstávame okolo 8:30...potom ideme spinkať okolo obeda...bambúlik si sfúkne zo dve hodky... a potom už len večer okolo 20:30 - 21:00.. A v noci sa ešte párkrát budievame, lebo ja som taký živý cumlík 😀
Ale... stalo sa nám v priebehu toho týždna, že sme vstali skôr...t.j. oklo 7-mej..tak potom boli ešte dva spánky... doobeda okolo 10:30...a potom poobede okolo 15-tej...ale večerný spánok sa tým pádom posunul na 22-hú hodinu....Máme to zaujímavé, však? 🙂

ala76
8. aug 2011

ahoj.moja si rada pospinka,doobedu zaspala rychlo okolo 10h ale poobede uz okolo 14h zaspavala tazsie a na zaklade tohto som ju zacasla davat spavat len raz.a to sme mali 18m.teraz chodime spinat okolo 11.30-12H.a popri tom rano si vie pospat aj do 8.30.vecer do 21H uz spinka. 🙂 .v noci sa mi budi a pyta si este mliecko,ale aj koli tomu ked jej idu zubky.tazko to znasa.cumlikovy niesme.

raganovaj
8. aug 2011

ahoj, cca okolo roku, to sama zistis,ked jeden spanok bude malo a dva vela, tak to poposuvas.

miska1981
8. aug 2011

my uz asi pol roka spavame len raz denne cez obed...a doteraz je to tak a uz by som nemenila, takto si pekne pospi, doma aj cez dve hodiny, vonku hodinu, tak ostavam s nou doma, nech sa vyspi dlhsie, vonku ju zobudi ruch.
mozem si aspon nieco planovat kedze viem, ze cez obed sa vyspi a potom niekde ideme.

barunka_1
8. aug 2011

U dcérky okolo 1,5 roka u syna okolo roka. To záleží na dietati.

modrofuzik11
9. aug 2011

v dvoch mesiacoch. a veru som z toho vobec nebola natesena 😉