Kedy ste začali dávať dieťa na nočník?

adulienka11
21. feb 2019

Ahojte baby chcem sa opytat kedy ste davali deti na nocnik.Moja dcerka ma rok skusala som ju davat ale sa rozplace a nechce na nom sediet.Niektore matky sa mi vychvaluju ze ich deti uz davno do nocnika cikali😯

lubik87
21. feb 2019

@adulienka11 z toho si nič nerob mne mami hovorili že ich deti už súvislé vety rozprávali v 10 mesiacoch ale keď sme sa stretli nikdy sa im nechcelo 😃 no a moja má 1 rok zhruba mesiac ju posadím na veľký záchod na detskú dosku..ešte sa nikdy nevycikala do záchoda ale keď.ju dám dole hneď pustí na dlažbu 😃 ona sa tam ale.pytala sama keď videla staršieho chcela si sadnúť teraz dobehne do kúpeľne a otočí sa k wc chrbtom a pýta sa vysadiť hore....som.celkom.zvedava kedy sa rozhodne cez.leto budeme skúšat...v júni bude 18 mesiacov tak to už je lepší vek 🙂

adulienka11
autor
21. feb 2019

@lubik87 no aj my chceme v lete to je najlepsie aj teplucko

lubik87
21. feb 2019

@adulienka11 áno presne . To bábo si musí začať uvedomovať rozdiel.medzi suchom a mokrom ..teraz je ešte skoro 🙂 https://najmama.aktuality.sk/clanok/236570/7-dn... máš veľa typov ako na to 🙂

sense
21. feb 2019

Vuac ako rok a pol mala .... aj ja poznam matky kt deti od narodenia cikali vylucne do nocnika ....

Mozes jej ho pinukat,nechat jej ho na ociach ale ju nenut...ked bude jej cas tak pojde aj sama bez nutenia

adulienka11
autor
21. feb 2019

@sense dakujem za radu ja ju posadim a reve ako pavian

sense
21. feb 2019

@adulienka11 ju nenut...mozes jej ukazat ze tamaj vabika sedka..ja som robila tak ze nocnik bol vo wc a ked sla so mnou ci sinechce aj ona sadnut...a dlho nechcela obcas si aj sadla a nic...neskor sme kupili nocnik vyssi ako kresielko tam si sadla aa vycikala sa,bola v prirodzenejsej polohe ale u.nas to trvalo.dlho... a este trva (bude mat 6r,ale cez den plienku nema) ...ale tak nasa ma trochu problemy ...zdravotne... urcite by som rocnu nenutila...su deti kt chapu skor ine neskor, su deti kt pivedia ze plienku nechcu a su suche cez den aj v noci a, potom su deti kt jednoducho citia az neskor ze musia

sense
21. feb 2019

A napr aj nefrolog nam.povedal ze nemame ju prilis casto, posadzat a, nutit cikat...

zuzka38
21. feb 2019

@adulienka11 nie je blbec pripravená, v roku je pripravene možno 1% deti, väčšina v 2r. A niektoré neskôr..vyprazdnovanie ma byt prirodzene ako dýchanie a nie nutena plánovaná vec

janulik2008
21. feb 2019

Ale kazde dieta je ine. Mala este min rok o tako. Case plienky mala a v juni behom tyzdna na den bez plienky inak revala strasne

sense
21. feb 2019

@zuzka38 ten blbec malo byt asi vobec....

tanuuulka
21. feb 2019

ja môjho dávam odkedy začal sedieť sám (teda 7 mesiacov). najprv iba ráno, prvé dva razy som čakala, kým sa vykaká, zrazu to začal robiť sám.. postupne som ho začala dávať aj viackrát za deň, často som úspešná, ale máva aj nehody, cikanie až tak nerieši, to končí väčšinou v plienke :D kaká pekne do nočníka, ale teda stále ho veľmi pochválim a samozrejme nehreším (má 9,5 mesiaca, čiže ešte je malý) a keď vidím, že nemá náladu a chce mi ujsť, tak ho rovno beriem, aby som mu to nesprotivila.. keď vidím, že tam nič nerobí, tak tiež, na čo ho zbytočne trápiť.. inak u nás pomáha čítanie knižiek na nočníku, často tam nakoniec sedí oveľa dlhšie ako je treba :D

zuzka38
21. feb 2019

@sense
@sense jejda jasne 😂 snáď to aj zakladajúca mamina pochopila 😀

sense
21. feb 2019

@zuzka38 urcite hej ...mi to prislo smiesne co tie telefony povymyslaju...