Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jatva
14. dec 2018

Neucila som. Jedneho dna povedal, ze nechce plenu a odvtedy ju nemal.

weronca22
14. dec 2018

Dcerka si v 23 mesiacoch dala sama dole plienku a zacala chodit na nocnik. Rozumela tomu cca od 18mes no nechcela tam sediet, nenutila som ju, jedneho dna z nicoho nic k tomu dozrela a plienku uz nechcela.. A ja som sa vyhla stresovaniu a nekonecnemu vypytovaniu sa ci treba/netreba👌

nusyk
14. dec 2018

Moja ma 15 mesiacov,snažím sa z času na čas jej vysvetľovať alebo posadiť.oblecena si tam aj sadne ,potom mňa ťahá aby som si sadla ale keď jej dám dole pančušky a plienku aby si s holou dupou sadla ani za svet- reve ,nechce ,prehyna sa ....tak to vzdám oblečiem ju a vtedy opäť sadne a sedí.alebo sa začne inak hrať s nocnikom....tiež neviem ako na to...

larisalarisa
14. dec 2018

Môj ma skoro tri a na nočník nexce ani za nič. Takže to neriešim, lebo by som zblbla. Čakám kým sam nezačne

hmonika036
14. dec 2018

Ja som začala, keď mala malá začala sama sedieť. Chvíľu ju to bavilo a vždy sa doň aspoň vycikala. Onedlho ju to prestalo baviť a už ho odmietala. Potom som to skúsila, keď mala asi 18 mesiacov (kvôli mojim problémom s chrbticou). Vydržala na ňom sedieť aj pol hodiny a nič. Potom hneď pustila do plienky (používali sme látkové). Skúsila som ju "podplatiť" keksíkom (zdravá varianta v tvare zvieratka) a zabralo. Síce sa potom nalievala vodou, aby mohla cikať často ( kvôli keksíkom).

slniecko35
14. dec 2018

Nocnik som dcerke predstavila asi tyzden pred zaciatkom odplienkovania, nikdy tam nic nespravila, ani tam dlho nesedela, az ked som jej zobrala plienku, zacala sa sama pytat na druhy den. Mala vtedy 2r2m.
Nam sa vyplatilo pockat, kym bola mala na to zrela, islo to naozaj rychlo a bez problemov.

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nusyk
14. dec 2018

@kuravesele asi áno,nenutim ju len z času načas ho vytiahnem aby vedela že také existuje ale zatiaľ ho ignoruje

asia83
14. dec 2018

@miska7754 Keď si uvedomovala, čo a prečo sa na nočníku robí, keď vedela ovládať svoje fyziologické potreby, keď jej vadili pocikané a pokakané gaťky, keď nemala už averziu voči nočníku. Iba som jej už jedného dňa nedala plienku, ale gaťky, keď mala 2,5 roka. V momente odplienkovaná.

pininka
14. dec 2018

Syn od pol roka kakal len do nocnika, cikať začal tak tesne pred dovŕšením dvoch rokov. Ale hneď aj v noci. Mladší syn obe veci presne na dva roky a hneď aj v noci. Dcérka bude mať v apríli dva roky, na nočníku už sedelaz ukazuje aj že jej treba, ale neurobí nič. Ešte jej to nedochádza. Nebudem ju nútiť.

julianadrx
14. dec 2018

no ja som svoju dcérku dala na nočník hneď ako sa naučila sedieť čiže od 6 mesiaca. Od 9teho mes sa ani raz nepokakala do plienky, po zobudení som ju dala vždy na nočník a vždy sa vycikala. Od 19 mesiacov bola bez plienok cez deň. Synček takisto, má 9 mesiacov a kaká do šerblíka alebo na wc na ten podsedák detský. Ak ho 6x položím na nočník počas dňa tak 4x sa isto vyciká.... čím skôr tým lepšie, lebo v určitom veku deti nočník odmietnu alebo sa boja. Moje boli zvyknuté od mala tak som rada, že sa nám takto darí. Držím palčeky

gabulienka623
14. dec 2018

Aby tomu dieťa rozumelo a vedelo sa aj vycikať, až okolo 2r. Skôr to ani nemá zmysel, nebude vedieť ovládať močový mechúr, zadržať, keď bude treba .... Iste, niektoré deti su odplienkovane aj skôr, ale určite to nie je na 100%...

majkydee
14. dec 2018

@jatva
Prosim ta kolko mal vtedy mesiacov tvoj syncek ked sa tak rozhodol?Ja by som tiez rada pockala kym sa maly rozhodne, ale vsetci ma presviedcaju, ze to sa nikdy nestane a neskor budem mat problem ho od plienky odnaucit.. dakujem pekne za odpoved

zitaje
14. dec 2018

Ja som najmladšiemu zrušila plienku v 15 mesiacoch, keď si sám na návšteve oblečený sadol na nočník a vycikal sa (do plienky). Ale od malička bol viac bez plienky ako v plienke (bkm)

zitaje
14. dec 2018

@gabulienka623 to čo píšeš, nie je pravda. Nechcem rýpať, verím, že tomu sama veríš, ale proste to tak nie je. A mám to x-krát potvrdené.

jatva
14. dec 2018

@majkydee mal tri roky, latkove plienky.

lusyc
14. dec 2018

Tiež neviem, čo s dcérkou. Ma 2 roky, sadat na nocnik skusam obcas, ale ani za svet si nan nesadne, prehne sa ako luk a hotovo. Obcas sa s nocnikom pohrá. Aj som skusala trenovacie gaťky, ale vobec jej nevadilo, ze je cela mokra precikana. Uz sa bojim, ze budeme mat problem naucit sa pýtať. Inak je rozumna, aj vie, co to znamená. Vodievam ju na wecko so sebou, alebo jej poviem kam idem a co tam idem. Ani na nadstavci na misu nechce sediet. Ake mate s tymto prosim skúsenosti?

elizita
14. dec 2018

Ja som sa pokusala zacat, ked zacala sediet sama. Len do vsetkych nocnikov padala, bola drobna aj s ritkou 🙂 tak sme pockali este 2 mesiace a kazde rano ritual, ja na wc a vedla mna hanka na nocniku 🙂 ked mala 1r a 7 mesiacov tak zacala uz chodit bez plienky, 2r a 5 mesiacov nastupila do skolky a o 2 tyzdne sme balili nocnik a o dalsi mesiac aj podsedak...

eriksonka1234
14. dec 2018

@julianadrx presne takto isto aj my,syn 16 mesacny bez plienky a dcera 14 mesačná, a to som ich nijak nenutila,iba casto prikladala na nocnik, najlepsie je hned po zobudeni priložiť, vtedy sa väčšinou každé bábätko vycika

iveta143
18. dec 2018

moju dcerku som chcela ucit ako 2,5 rocnu,akurat to vtedy bola zima, takze vnutri ucit nic moc...ked sa mi po tretikrat vycikala na zem, povedala som si ze este nieje ten spravny cas, pockam do leta,bude casto vonku...a i tak bolo.v 3 rokoch v lete sa naucila 🙂

modra_kolobezka
18. dec 2018

Na nočník som obe deti posádzala od 7-8 mesiacov, dala som ich tam presne vo chvíli, keď sa naučili sedieť. Vždy každé ráno a po zobudení z denného spánku. Odvtedy sa tam naučili kakať a neskôr aj cikať. Od 18 mes. boli obe deti bez plienky. Dalo by sa ich odplienkovať aj skôr, už v 15 mesiacoch rozumeli, čo tam treba robiť. Avšak bola zima, odplienkovať v zime som nechcela, čakali sme do leta, vtedy už mali takmer rok a pol. Do týždňa boli plienky preč.

alchemilkazltozelena
18. dec 2018

@miska7754 dceru som odplienkovala v 2r4m za 3 dni, syna planujem na jar, to bude mat cca 2r2m
...skor v tom nevidim vyznam...stresovat seba aj dieta ... naco? 🙊

marion09
18. dec 2018

Moju som na nočník začala dávať od 8 mesiacov,teraz(2r 2mesiace)sa už sama pýta ale plienku má ešte v noci. Netreba na dieťa tlačiť,čo má prísť to príde.

bobo1983
18. dec 2018

Nedavala som na nocnik...Starsi mal 2r2m, ked sa sam odplienkoval (do mesiaca bez nocnej) a mladsi 2r4m (na druhy den odmietol aj nocnu).

martinka150
18. dec 2018

v 23 m uz bol odpienkovany

mmoni89
18. dec 2018

Obidvaja mali dva roky ,dovtedy to nemalo zmysel nechat ich tam len tak sediet hodiny.museli to najprv pochopit.a do 3dni boli bez plienok a nehod

monika420
18. dec 2018

@lusyc malá bola rovnaka a teraz ma 2,5 roka a zo dna na den zacala sa pytat este to neni 100% ale skusala som hoci co. Neboj pride to

senta_sofia
18. dec 2018

Zoznamovanie s nocnikom ako zacali sami sediet, cikanie po spanku, aby bolo do chvalit, od roka intenzivnejsie, najneskor sa oducilo prve, lebo som sa riadila radami, ze skor ako okolo dvoch rokov to nema vyznam, aj napriek tomu mi to nedalo, odplienkovany 21mesacny aj v noci, mladsie deti v 16 a 17 mesiacoch

senta_sofia
18. dec 2018

@gabulienka623 toto vobec nie je pravda, deti si to uvedomuju ovela skor a keby nevedeli ovladat mechur, fungovali by ako cikacie babiky - nalejes, dotecie, pretecie. Moje stredne dieta v 16 mesiacoch nemalo plienku a nepocikalo sa nikdy ani v noci.

petravas
18. dec 2018

Hned ako moja zacala sediet sme kupili tento nocnik lebo do vsetkych ostatnych sa prepadla. Kazde rano na nom sedavala az bola nakoniec na 1,5 roka uplne odplienkovana.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli