Kedy ste začali detičky učiť na nočník?

miska7754
14. dec 2018

Chxem sa spytat kedy ste ucili deticky na nocnik moj tam sedi ale nevycika sa ani

katrin69
19. dec 2018

@miska7754 Ja som ju prvýkrát posadila na nočník, keď mala asi 9-10mesiacov... Od vtedy som ho mala na očiach a snažila som sa trafiť intervaly, kedy sa pocikáva. Vykakať sa mi vykakala do nočníka, ale cikať nechcela. Nevadí... Cez leto, keď mala 20mesiacov, teplo, tak šup dole plienku cez deň. Bola to vyše mesačná drina, ale začala sa pýtať. V noci ešte má, lebo je zima. Skúšala som na dve noci jej nedať, ale bola celá ocikaná. Skúsime cez teplejšie obdobie jej nedať 🙂
Treba skúšať, či je vhodný čas. Lepšie je pred dvoma rokmi, lebo keď má dieťa 2-3roky, začína byť na nočník a odplienkovanie lenivé. A ževraj v škôle nesmie nosiť už plienku. Ale chápem, každé dieťa je iné.
😉

xiastro
20. dec 2018

....pomáhala som si s čítaním, dala som vedľa nocnika stolček s knižkou a sedeli na ňom kým sme čítali.. Väčšinou ako vstali, vtedy im bolo treba...a keď sa vycikali...tak sme sa stoho velmmmi tešili.. Mali s toho veľkú radosť.

xiastro
20. dec 2018

@xiastro moji chlapci začali tak v roku a pol.. Netlacila som ich do toho..kým nevedeli čo robia.."cikaju"

julianadrx
20. dec 2018

@lusyc skusenost s tymto mala moja sestra. Dcerka jej plakala pri pohlade za serblik, prehla sa ako opisujes aj ty. Oducila sa hned z jari ked ostalo teplo. Pohybovala sa tyzden len doma na zahrade, sup plienka dole, bolo jej zrazu vtipne cikat na mravceky ci kvetinky a ked sem tam pustila do gati prisla na to ze jej je zimka a nebavilo ju stale sa umyvat a prezliekat, no je to o tvojom vytrvani. Ak jej raz plienku vezmes ani keby co bolo jej ju nevrat max 4 dni sa bude pocikavat a mas vyhrate... Kazde dieta sa plienky zbavi neboj!!!

lusyc
20. dec 2018

@monika420 ďakujem

lusyc
20. dec 2018

@julianadrx ďakujem.

patrica8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadka_bb
21. dec 2018

moja nocnik nemala, nechcela ho. isla z pleny na wc okolo 2.5roka.aj ked pytala sa na 80% skor ,ale plienky som jej davala. neriskovala som obcurane veci kade tade po vonku

dadka_bb
21. dec 2018

@katrin69 z tvojho opisu to vnimam tak ze 10mesiacov si sa snazila/trapila zbytocne.kludne ste mohli zacat v 20mes. 10 mescne deti nechapu podla mna este,ci?

katrin69
22. dec 2018

@dadka_bb Takto, nebolo to trápenie, tých 10 mesiacov. Vieš, veľa detí je takých, že keď ich rovno položíš na nočník, tak ani keď im vysvetlíš, tak nespravia to, čo od nich žiadaš a s veľkým plačom chcú ísť z nočníka dole. To som nechcela dosiahnuť. Nech si postupne zvyká na nočník. Nejde všetko hneď. Mohla som ju aj skôr odplienkovať, ale čakala som na teplejšie obdobie, keď nebude môcť prechladnúť...
Teória "hodím ťa do hlbokej vody a naučíš sa plávať" je v niektorých veciach užitočná, ale pri deťoch neviem, či v každej veci praktická... 🙂

julianadrx
22. dec 2018

@patrica8 to mi je luto, ze ste sa s tym trapili. Pisem len moje postrehy z mojich deti a neteri ci synovcov. Ale je velka pravda ze deti sa nesmu porovnavat. Kazde je ine. No kazde sa to raz nauci 🙂

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz