Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy už môžme ísť na výlet s bábätkom?

ajkadi
13. máj 2014

Ahoj baby, v ktorom mesiaci sa už môžme vybrať aj na nejaký dlhší výlet s bábom niekam do zoo napr..?

nikolet_89
13. máj 2014

treba chodit postupne, ale ja nevidim dovod preco neist s dietatkom, ktore ma 2 mesiace napr. vsak jedlo zo sebou, vodu tak isto, oblecenie keby sa ochladilo alebo oteplilo na prezlecenie, plienky a ide sa 🙂

moni244
13. máj 2014

ja mám dcérku narodenú v januári a keby nebola taká zima, chodíme na výlety kľudne, boli sme celý deň na nákupoch keď mala 6 týždňov, prvý krát cestovala autom 3 hodiny keď mala 2 mesiace a naspäť vlakom tiež 3 hodiny v 3 mesiacoch, čiže nevidím dôvod prečo neísť, bábätká lepšie spia von na čerstvom vzduchu a moja sestra sa narodila 12. júna, po šestonedelí s ňou mama začala chodiť na kúpalisko na celý deň, čo mala robiť, keď doma 2 deti, letné prázdniny, teplo, tak chodila s nami na kupko a to bolo jediné miesto, kde sestra spala dlhšie a nebola mrzutá

417781
13. máj 2014

@moni244 po šestonedeli na kupalisko s tak malym dieťaťom?...kokos to sa mi až rozum zastavuje...ale však sme rôzne...

moni244
13. máj 2014

@417781 a prečo? čo je na tom divné?

katrinka8
13. máj 2014

@417781 - ved tam to dieta nekupala snad 😉 Isla tam preto, lebo mala starsie deti - kvoli nim. To malicke prespalo niekde pod stromom v kociari v tieni - na cerstvom vzduchu. Co je na tom divne?
Ked ma clovek viac ako 1 babo, tak nemoze predsa to starsie drzat zavrete doma, pripadne chodit s nim len na prechadzky cele dni - treba urobit program aj tym starsim, tie mladsie sa musia prisposobovat v ramci moznosti. My sa tiez chystame v najblizsej dobe do ZOO s detmi, syncek bude mat 1/2 roka, dcerka 4. 😉 On sice z toho nebude nic mat (ale mozno hej, ktovie 😀), ale dcerka ano.
@ajkadi - mozes ist vtedy, ked sa na to citite Vy s manzelom - lebo pohoda Vasej rodiny zavisi predovsetkym od Vas. Deticky zvladaju bezne cestovanie obvykle velmi dobre, v aute spinkaju, potom sa mozu trosku ponosit, popozerat po okoli, napapat, prebalit, pospia na cerstvom vzduchu, v kociari alebo v satke ci nosici... Im je jedno, kde su, ak su pri maminke 🙂 Ak ovsem nemyslis vyletom niekolkohodinovu "turu" po nakupnych centrach teda, co asi nemyslis 🙂

tweetinka.co
13. máj 2014

kedy sa na to Ty budes citit.. my sme boli na leteckej dovolenke ked mala krpatucka 8 mesiacov, raz do mesiaca absolvujeme nejake vylety, ako 15 mesacna bola 4 noci na chate... takze ako sa citis..

milagrosss20
13. máj 2014

Ja by som sa chcela opytat mala bude mat 8 mesiacou a chceme ist na fovolenku niekde kde je dobre ale nie draho...viete mi poradit nieco?

zuzanockamt
13. máj 2014

@417781 vsak dieta sa kupat nemuselo 🙂 😉

danielahamar
13. máj 2014

ako sa poznám išla bych hneď aj po týždni, tomu dieťaťu je to ozaj šuma fuk, kde spí 😅 a ak sa ty cítiš, tak choď 😉

luvika
13. máj 2014

@ajkadi my sme boli na vylete v Tatrach, ked mal drobec 2 mes. Rano sme sli, vecer sa vratili, uplna pohodicka, maly skoro vsetko prespal v kociku ci v aute 🙂

jonki
13. máj 2014

tak snad ma tu neukamenuju ak napisem...ze s prvou sme boli ako s 8 mesacnou v lete na tyzdnovej stanovacke a s druhou dcerkou kedze je marcova sme boli v rovnakom termine len o par rokov neskor na stanovacke ako so 4 mesacnou. Samozrejme ze v oboch pripadoch sme byvali pri chate a vyuzivali sme moznosti chaty co sa tyka varenia prikrmov a boli sme otvoreni moznosti vratit sa domov keby to ktokolvek z nas zle niesol....a pohoda.

elina25
13. máj 2014

@jonki a do stanu na oblečko ste čo všetko brali?

jonki
13. máj 2014

@elina25 popravde celu skrinu 😉 ale tak na spanie....spala v kociarovej vanicke v zimnom fusaku v klasika celotelovom pyzamku, na tom mala prechodovy celotelovy overal, na hlave bavlnenu ciapocku a na tom zimnu ciapku na snurku. Ked som prebalovala resp prezliekala tak som si fukarom nahriala stan aby sa velmi neochladila.

starsia uz mala len termo pyzamko a klasika dospelacky spacak (dole bol zauzleny aby bola dlzka prisposobena jej vyske...a nemohla sa zosmyknut dole)

moni244
13. máj 2014

@katrinka8 keby si videla, ako na mňa minulé leto pozerali na kúpalisku, keď som tam bola s pol ročnou dcérkou, ako keby som ju týrala alebo čo 😉

elina25
13. máj 2014

@moni244 Ja idem v auguste a malá bude mať rok,ja im serem na hlavu tak akurát 😀

moni244
13. máj 2014

@elina25 ja tiež tak 😀 😀 netreba tie deti cipkať ako v bavlnke, ale tak rok, to už je dosť, skús cestovať vlakom s 3 mesačnou 3 hodiny a uvidíš tie pohľady 😉

elina25
13. máj 2014

@moni244 ja som tak cestovala 😀

katrinka8
13. máj 2014

@moni244 - my chodime do Sturova (sagor tam ma chatu) v lete a tam na kupku je vzdy velmi vele deticiek, aj malilinke babatka tam chodievaju (hoci sa nekupu, ale asi so starsimi surodencami) 😉 Ak je kde zabezpeceny tien, podla mna nie je problem 🙂
My ideme v lete do Chorvatska so 4-rocnou a malicky bude mat necelych 8 mesiacov 😉

moni244
13. máj 2014

@elina25 tiež si si tak užila?

moni244
13. máj 2014

@katrinka8 no aj my sme boli v tieni, na slnku bola len keď som ju išla očlapkať do bazéna, neviem čo tak tým mamičkám vadilo, jedna mala dieťa kúsok odomňa staršie a to malo dlhý rukáv aj dlhé nohavice a na mňa pozrela a hovorí manželovi "pozri aká nezodpovedná matka". Tu v Bratislave sa asi nemá chodiť na kupko s tak malým dieťaťom a ešte ho aj nechať naholo na deke prikryté tenkou plienkou

elina25
13. máj 2014

@moni244 vieš čo niekedy som si veľmi brala k srdcu čo si ľudia pomyslia,a teraz ich mam na salame....nech si skusia ked nemáš auto a potrebuješ niekam ísť,ešte ti šofér povie že prvé musím zaplatiť a malú nechať pri zadných dverách....no tá hádka stála zato!!!!!!!!!!!!

moni244
13. máj 2014

@elina25 veď toto, ale ja som si nikdy nepripúšťala blbé reči, robila a robím si po svojom

katrinka8
13. máj 2014

@moni244 - niektori ludia sa staraju do toho, do coho im nic...

jonki
13. máj 2014

ak sa babu zabezpeci dostatok tekutin a prijatelne prostredie....teda tien niekde bokom....mimo prilis hlasnu hudbu (s tym sme mali problem napr v Bardejovskych kupeloch, kde bol reprak rovno pri detskom bazeniku) ...tak nie je co riesit. Detom je podla mna vonku lepsie ako v prehriatom panelakovom byte...a zial nie kazdy ma moznost vybehnut k rodicom na zahradu mimo mesto.

co sa vsak tyka kupania vo wellnesoch a vodnych svetoch....tak som velmi skepticka voci udrzatelnosti hygieny v tychto zariadeniach.

elina25
13. máj 2014

@moni244 presne nikto sa ma nepýta či mám na chleba,tak nech sa ani nestará

katinka71
13. máj 2014

@ajkadi my sme boli uz 2 mesacnym na vysokohorskych turach 2500 m nad morom v strmych cestach kde sme dvaja istili kocik,od 3 mesiacoch 1xwellnes do tyzdna mal baby plavanie a potom sme este vyuzivali wellnes sluzby

417781
13. máj 2014

@moni244 no divne na tom je to....že da sa vymyslieť aj iny program ako cely den byť vonku na kupalisku...i ked v chladku ale predsa...slnko opaluje aj v chladku a určite sa ortuť teplomera šplhala na vyššie teploty ako su pre tak male dieťa vhodne a byť tam aj cez obed a v čase najsilnejšieho slnka je nezodpovedne...to je to iste akoby ste boli cely den v nakupnom centre...dieťa potrebuje svoj klud...ok isť do nakupneho centra ale babo je celu tu dobu v kočiku alebo autosedačke čo nie je vhodne pre jeho chrbticu, môže ochorieť, je tam hluk, neprimerane podnety...všetko s mierou ...aj kupalisko .... neodsudzujem to ale mam pocit že dnešne mami maju tendenciu viac uprednosťnovať svoje zaujmy a kontakt s okolim ako potreby dieťaťa...aj ked ma 2 deti ten program sa da prispôsobiť im...a podľa mna je prvoradejšie najmladšie dieťa ako staršie...s tým môže ísť aj starý rodič von alebo otec...no darmo...som asi staromodna a to mam iba 32 rokov a 1 dieťa!!
podriadujem všetko nemu

417781
13. máj 2014

@katrinka8 ešte kupanie by chybalo 🙂 no rovno aj zmrzku mu možno ponukli .....odpovedala som moni 244

moni244
13. máj 2014

@417781 no to bolo pred 19 rokmi, moja mama fakt nemala na výber. A aký program vymyslíš pre 6 a 9 ročné dieťa, ktoré má letné prázdniny, sídlisko rozhorúčené od slnka, auto nebolo, jedna starká vo Zvolene, druhá síce v druhom sídlisku, ale neschopná psychicky postarať sa o seba, nie to o 2 deti. Oco v zahraničí, aby sme mali čo jesť. Skús vtedy niečo vymyslieť. A lepšie na kúpalisku, v tieni, kde predsa len tá voda troška ochladzuje prostredie ako panelákovi byt, v ktorom sa nedá dýchať

kkristin
13. máj 2014

@417781 myslim ze prave to je problem ....mas len jedno dieta....a nevies co to je ked mas manzela v praci a pracujucich starych rodicov a dieta doma ktoremu treba robit program a nebude doma cakat 6 tt kym prejde sestonedelie....nevidim problem ist s dietatom von pokial nieje v nakupnom centre a uzavretych priestoroch vonku jak vonku...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli