Kedy vám detičky začali držať hlavičku?

19. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať kedy vám detičky začali držať hlavičku keď ste ich zdvíhali ako keby trochu do sedu za ručičky? Ďakujem.

ailiba
19. okt 2022

Moj v 3 mesiacoch. Ale je to velke a silne babo. Teraz ma cerstvo 4 mesiace. Starsi sa tak vobec nechcel tahat, takze u neho sa to nedalo posudit.

tani777
19. okt 2022

Nikdy som to nerobila,je to vysetrovacia metoda,ktoru pouziva lekar alebo fyzioterapeut..tam nejde len o to,ci babo udrzi hlavicku,ale o celkove postavenie tela,co laik nevie posudit..nic sa tym netrenuje

maciak410
19. okt 2022

Určite by som netahala za ručičky do sedu (áno viem kedysi to robili bežne) káže dieťatko má svoje tempo na všetko, netreba nič siliť.

nikpa
19. okt 2022

Dieťa nedvíhaj za ruky do sedu, môžeš mu tým akurát ublížiť. Dôležité je dávať bábätko často ležať na bruško aby trénovalo krčné aj iné svalstvo. Tak sa naučí hlavičku pekne držať. Každé dieťa je iné, nikam to neponáhľa. Keby bol problem, pediater to na poradni zistí a odošle vás na neurológiu.

autor
19. okt 2022

Pretože na poradni povedala dr že by malý mal udržať už trocha hlavičku keď ho tak ona zdvíhala a má 2 mes. Ale na brušku s tým nemá absolútne žiadny problém pekne ju drží aj otáča.

veronika3110
19. okt 2022

V 1,5m držala hlavu keď bola na brušku, v 2 už vedela držať normálne sama, keď som ju držala ja rukách

autor
19. okt 2022

@veronika3110 to áno to vie aj on krásne aj na brušku aj na rukách držať hlavičku ale keď som skúšala to zdvíhanie tak ju zakláňa stále

veronika3110
19. okt 2022

To myslím aj moja tak robila.. ale tak je to na dobrej ceste, predsa len je tá hlavička ešte ťažká…

nasersitto
19. okt 2022

ahoj prosim ta nestresuj sa 🙂 dcera ma uz 4r ale tiez som ju sledovala ked bola malinka ci uz vie toto hento... nebola nikdy nijak motoricky popredu skor priemer, teraz je velmi rozumna sikovna ale proste pohybovo nie je nejak extremne nadana 🙂

tani777
19. okt 2022

Este mi napadla jedna vec..mladsia sa v 3m sama vedela otocit z chrbatika na brusko..hlavu na brusku drzala mozno v 1-1.5m..napriek tomu ked jej robila dr.trakcnu skusku (takto sa vola tento "cvik"),hlavicku neudrzala 🤷‍♀️

fialka_7
20. okt 2022

Mne práveže kazala doktorka takto dvíhať babo vždy pri prebalovaní lebo v 3m vôbec nevedel držať hlavu. Teda na bruchu áno, len takto nie. Nechcela ho ani očkovať kvôli tomu. A teda potom som to s ním trénovala a za pár dni už mu to išlo.