Kedy vám povedalo dieťa prvý krát mama?

silvia123
14. júl 2008

...alebo ako ho to mám naučiť? Keď som pri ňom tak sa malému snažím hovoriť mama, tata... Neviem sa dočkať kedy mi to prvý krát povie on s tým, že by vedel čo hovorí. Lebo samozrejme občas vysloví všelijaké hatlaniny medzi nimi aj mama, ale to nevie čo hovorí. Napríklad keď mu poviem kde je "žiža" -už rozumie a pozrie na strop, taktiež rozumie "tik-tak" -máme také kyvadlové hodiny, na ne vždy žasne a rozumie aj kde je havo, ale neviem sa dočkať toho mama 🙂

vikkinka
15. mar 2010

nasa sedka asi od 6 mesiaca... a teraz uz stoji v postielke...my malinkej aj stekame ako psik, a ma z toho zachvaty smiechu, ako tie deticky v tej reklame na mliecko... tak sa ideme popucit ako ju to bavi... a takto sa podla vytvara pevny vztah, cim viac sa rozprava mama s dietatom... tak vlastne budujeme a robi nam to vlastne radost obom...

irresistible
7. sep 2013

Nasa sice hovorila mama niekedy od 10m, ale este dalsich niekolko (asi 5) mesiacov pri tom aktivne ukazovala na manzela ;) Druhy drobec teraz zvatle "ma-ma, ma-ma" uz od siedmich a intenzivne sa pri tom na mna od osmich diva...myslim, ze vie "oc kraci"...a ja si vravim, ze je to velmi prespekulovany tah na branu - mamina sukna ;)

tatiana1401
28. apr 2016

ahojte.ja mam 2rocnu dcerku ked mala 6 mesiacov tak hovorila mama a terz len aaaa havhav mnau .prosim poradte mi ako ju to mam naucit .ucim ju rozpravat vsetkemu rozumie čo jej rozpravam ale opakovat nechce. 😢

majooocka
21. jún 2016

@tatiana1401 ako ste na tom dnes my sme mali podobný problem

miriam11
21. jún 2016

@silvia123 tusim to bolo v 10 mesiacoch. Ale vies, co mna najviac "hnevalo", ale nie doslova 😀 Slovo "tata" vedel snad uz od narodenia. Takze tatino bol prvy 😀 A ja som tak cakala na "mama"...vedel vselijake ine slovka, ale to mama bolo medzi poslednymi zakladnymi.

krvinka30
25. jún 2016

Mne malinka prvy x povedala mama v 3mes. Ale este asi nevie co to znsmena bo momentalne je mama vsetko.Teraz mame 3.5mes.

lucka1987
25. jún 2016

tsamozrejme, to dzavotave " mama " povedal este ako cca 3 mes ako vyssie baby, pisu, ale to je len pazvuk, kedy ani samo dieta nevie co to je, jednoducho mu t ide najlepsie povedat. cielene, ze vedel o co sa jedna, povedal mama nejako v lete, cize nemal ani rok, ale presne neviem kedy

bosabotka
25. jún 2016

@tatiana1401 naše na tom byla podobně, nebavilo ji ani čtení pohádek, opakovat slova to ani náhodou, zpívala jenom melodie, zlepšovat se to začalo až v cca 3,5letech.
Chce to čas, každé dítko je jiné. Teď už malá u knihy vydrží, začalo ji bavit i učit se text písniček, občas ještě nad slovy přemýšlí, když chce rychle něco říct, ale mluví ráda a často 🙂

zuzulikf
2. aug 2016

Moja maličká mi začala hovoriť mama cca keď mala asi 7 a pol mesiaca. Prvé slovo bolo baba, potom mama.... 🙂