Kedy začať používať fusak?

jaejae21
14. nov 2017

Čaute ženy, odkedy sa vlastne používa fusák? Myslím od ktorej teploty vonku? Synovi dávam 2 vrstvy oblečenia a na to hrubý zateplený overal. Doteraz nám stačila hrubá deka a nánožník. Lenže vonku je 6 stupňov a nechcem to podceniť a zasa na druhej strane ho nechcem prehriať. Ďakujem vopred za rady.

bubibu
14. nov 2017

My mame 4 mesiace a obliekame pancusky, leginy, ponozky, body, tricko s dlhym rukavom, svetrik, teply overal a sup do fusaku. Spotenu som ju zatial nikdy nevybrala. Byvame v Ziline.

marion09
15. nov 2017

@lus2909 zmenim predsa hrubku tych vrstiev-to kazdemu logicky zmyslajucemu cloveku napadne.ja som zimomravny clovek a mala je po mne a i napriek tomu fusak este nedavame,spotene nie sme nikdy.

bosoriak
15. nov 2017

@jaejae21 No ja som zacala pouzivat fusak ked zacalo byt okolo tych 5 stupnov, ale davala som dcere vzdy len normalne nohavice, hrube ponozky a fusak. A navrch body, mikinu a bundu (vrch nema vo fusaku). Fungujeme tak stale, pri vsetkych deckach. Trochu viac som deti obliekla, ak spali v kociku, ale inak to zas netreba prehanat, podla mna ho trochu vela babusis. Ak je takto obleceny, tak fusak veru nepotrebuje, ba sa mi zda akoby bol obleceny tak na -5 stupnov. To nerypem, len hodnotim podla seba.

A samozrejme, zalezi aj na tom, ci vonku fuka napriklad, lebo vtedy davam aj ja viac vrstiev. A ked svieti slnko, tiez treba trochu vyzliect, lebo je zas pocitovo teplejsie. Ved to poznas na sebe. Dietatu sa ma davat o 1 vrstvu viac, nez sebe. Ak sa teda nehybe v kociku.

Inak ta neodsudzujem vobec, moja prva dcera chodila von ako cibula chudatko male. Tiez som mala pocit, ze musi byt poriadne oblecena, ale vobec to tak nie je - dieta lepsie znesie chlad, nez prehriatie. A trochu otuzovat tiez nezaskodi. Takze pri 6 stupnoch by mu malo stacit to, co si napisala oblecene. Bez deky a bez nanoznika. Aspon teda podla mojich skusenosti.

Peknu zimu! 🙂

jaejae21
autor
15. nov 2017

@bosoriak ďakujem za konštruktívnu odpoveď, je to moje prvé a ozaj to nechcem preháňať, preto som založila aj túto diskusiu, tiež som proti babušeniu a často mávam dilemu, tiež som si vravela, že ak teraz začne používať fusak, tak čo potom v zime, ale včera tu fúkal taký studený vietor, že som ho na odskúšanie dala. Preto tá moja otázka, že odkedy je vhodný. Kritika mi nevadí, práve naopak, som rada, za každú dobrú radu skúsených mamičiek. Len niektoré to na rozdiel od Vás nevedia podať.