Kedy začať používať fusak?

jaejae21
14. nov 2017

Čaute ženy, odkedy sa vlastne používa fusák? Myslím od ktorej teploty vonku? Synovi dávam 2 vrstvy oblečenia a na to hrubý zateplený overal. Doteraz nám stačila hrubá deka a nánožník. Lenže vonku je 6 stupňov a nechcem to podceniť a zasa na druhej strane ho nechcem prehriať. Ďakujem vopred za rady.

veroniak12
14. nov 2017

akeho mas velkeho chlapceka?

jaejae21
autor
14. nov 2017

@veroniak12 8 mesačného

katarinamarkova
14. nov 2017

@jaejae21
- 2 vrstvy oblečenia
- hrubý zateplený zimný overal
- deka
- nánožník
...............................................................

skús si ráno obliecť tričko, svetrík, hrubú zateplenú zimnú bundu, prekryť sa dekou a ...neviem čím nahradíme nánožník.....napr. na to ešte jednu ľahkú jesennú vetrovku.
Ako sa budeš cítiť? bude ti zima? teplo? horúco? zhoríš?

Prepáč, že trošku ironicky....ale teraz je ok, 6stupňov....čo oblečieš malému, keď bude -20?

Ak ti je praktický fusak, kľudne ho používaj, ale nedávaj chúďatku dieťatku ešte aj všetko vyššie opísané.

Stačí mu jedna vrstva navyše - ak sedí v kočíku - ak ty máš pri 6tich st. na sebe tričko a bundu, jemu bude stačiť: tričko, ľahký svetrík, bundička, pod nohavice možno pančušky, legíny. Do kočíka deku - len tak pre istotu 🙂

lindt
14. nov 2017

Ja mam ročného syna a presne takto ho obliekam, resp. mu dam nam.overalu bundu, keď ide spinkat do kočíka. U nás hrozitansky fuka,tak aby ho neprefukalo. Spotený nikdy nebol, takže asi to je všetko poriadku. Ani studený. A na nohy mu dám teľacie, ponožky, deka A zvyšok. Keď nefuka ako U blaznov, tak nánožník nedávam. Ale to je už nás výnimka. 😊

lindt
14. nov 2017

ŽE teľacie. Pardon,malo byť tepláky.

lus2909
14. nov 2017

@jaejae21 jezis maria sak sa ti uvari naco ho tak hulas ja mam 2 rocneho a ked ideme vonku spat tak mu dam body puncochy prechodny overal boty a supnem ho do fusaka, prideme a je spoteny😂

lus2909
14. nov 2017

@jaejae21 este som zabudla co mi das ked bude - 😂?

beky1813
14. nov 2017

Nikdy som takto dieta nebabusila, pri 6 stupnoch 2 vrstvy oblecenia a overal? A este deka a nanoznik? Ja som pre dceru uz v takom veku zimny fusak nemala, mala pancuchy, zateplene nohavice, body, tenka mikina, bunda a sedela v prechodnom jesennom fusaku, ziadny nanoznik. Ked prisla zima, tak som len nohavice a bundu vymenila za zimny overal.

jaejae21
autor
14. nov 2017

@katarinamarkova ďakujem za radu, čo sa týka irónie v pohode, len ja sa na rozdiel od neho hýbem.

jaejae21
autor
14. nov 2017

@lus2909 Diki za kritiku, ale odpoveď som nedostala.

jaejae21
autor
14. nov 2017

Dobre ženy, napísali ste svoje názory, ale zatiaľ mi žiadna z Vás nepomohla, pretože neodpovedala na hlavnú otázku, kedy, alebo od koľkých stupňov je vhodné používať fusák. Vopred ďakujem za odpovede k veci.

lus2909
14. nov 2017

@jaejae21 ja som tinapisala ze davam maleho do fusaku fusaky pouzivam ked klesne teplota pod 10 stupnov zimny a prechodny pod 15 ale nikdy nedavam 2 vrstvy ani ked su mrazy;)

katarinamarkova
14. nov 2017

@jaejae21 nikto ti presne neodpovedal,lebo na toto jednoducho neexistuje definicia v stupnoch či konkrétny dátum. Jednoducho vtedy keď je zima...ocividne relatívny pojem.

katarinamarkova
14. nov 2017

@jaejae21 ano na rozdiel od neho sa hybes. Preto platí že ma mat o tu jednu vrstvu viac

bubinko1506
14. nov 2017

@jaejae21 ahoj, moji maju rok, vonku zatial len sedia v kociku. Zimny fusak som vytiahla dnes 6stupnov a fuka studeny vietor. Malym som obliekla tensie teplaciky, hrube ponozky, body s dlhym rukavom, tensiu mikinku a teplejsiu bundu. Fusakom mali prikryte iba nozicky a pas (fusak sa mi da rozopnut cely ako deka). Neboli spoteni ani studeni.

beky1813
14. nov 2017

@jaejae21 vrd som ti to napisala, staci citat

jaejae21
autor
14. nov 2017

@katarinamarkova Vtedy keď je zima? Vážne? 😂 si mi pomohla, Ti poviem...

jaejae21
autor
14. nov 2017

@bubinko1506 Veľmi pekne ďakujem za normálnu a inteligentnú odpoveď k veci. Kým sa rozprúdila diskusia, bola som už dávno von aj s fusákom a urobila som tak ako Ty, neľutujem, lebo fúkal studený vietor a malý vôbec nebol spotený. Práve naopak.

bubinko1506
14. nov 2017

@jaejae21 rada som pomohla. My sme vonku kazdy den. Ak nefuka silny vietor alebo je nad 10stupnov, davam fleecovu podlozku do kocika a podla potreby zatepleny nanoznik. Prechodny fusak nemam.

225lenka25
14. nov 2017

Ja som tiež vybrala fusak dnes, malý má 8,5 mesiaca mal oblečené body s dlhým rukávom, pančuchy, oteplene nohavice mikinu A vestu bol vo fusaku A mal nánožník. Nebol spotený. 🙂 U nás dosť fukalo ja som mala len tričko A bundu a bola mi strašná zima 😀

marion09
14. nov 2017

@jaejae21 moja ma 13mes.,vonku mi nespi ale cely cas len sedi ked sme na prechadzke a do dnesneho dna som jej ziaden fusak este nedala.ma overal,puncosky,teplu mikinu alebo sveter,zateplene teplaky alebo nohavice a vetrovku bez rukavou.obcas jej na nozky prehodim deku.to je vsetko.do fusaku pojde az ked bude pod nulou.dufam ze som poradila.

jaejae21
autor
14. nov 2017

@marion09 áno, ďakujem Vám

marion09
14. nov 2017

@jaejae21 ...cize 3 vrstvy hore i dole ale bez nanoznika a fusaku

lus2909
14. nov 2017

Boze boze zeny skuste si vy obliect tri vrstvy a sadnut alebo lahnut do kocika cista sardinka bez pohybu ako by vam bolo ja by som vrieskala jak pavian keby ma dakto tak obliekol😂😂

marion09
14. nov 2017

@lus2909 ja mam dve hore i dole a pohybujem sa,ma sa vrstvit a nie obliect jednu hrubu aby bol pokoj.

lus2909
14. nov 2017

@marion09 ked je 6 stupnov nosite dve vrstvy hore a dve dole omg a ked bude mraz co si date 5 vrstiev ako cibula, prepacte ze som ustipacna ale inac sa to neda mne je to jedno kazdy nech sa oblieka ako chce ale potom su tieto otazky zbyyocne

225lenka25
14. nov 2017

@lus2909 každého vec ako sa oblieka, autorka chcela radu a nie uštipačne poznámky. Ale každý sme nejaký 🙈😉

bosorkabb
14. nov 2017

@jaejae21 ja dávam už fusak. Moja má 13 mesiacov. Dám pančušky, tepláky a do fusaku. Na vrchu ma body, tenký sveter a zimnú bundu. Ešte sama nechodí.
A na nohy prechodné topánky,tie sú vo fusaku.

katarinamarkova
14. nov 2017

@jaejae21 áno vtedy keď je zima. Kedy inokedy?
Ak je tvojmu dieťaťu zima aj keď má dve vrstvy, hrubý zimný overal, deku a nánožník, tak ho kľudne zabal aj do fusaku.
Ak mu je akurát teplúčko, tak mu ho nedávaj.

Mne je v podstate jedno čo kto nosí oblečené 🙂 aj kraťasy s čižmičkami som včera videla, aj zimnú bundu na tete v septembri....
Len sa fakt tak trošku zamýšľam čo plánuješ malému obliecť, keď o mesiac dva klesnú teploty pod - 15?

arletty
14. nov 2017

U nas 7-8 stupnov, fukalo troska, mala ma 6 mes, na sebe body, pancusky a ponozky, teplacky, hrubsia tunika a tepla mikinka a sup pod zimny fusak, prechodny nemam, do 10 stupniv som davala len deku. Uplne fajn. Nemam rada ked je naobliekana. Ked pride zima tak takto podobne oblecena uz aj so zimnym overalon, jasne uz bez mikiny a mozno aj bez teplackov.