Kedy začať s režimom?

pookie
11. mar 2009

Zaujimalo by ma kedy ste zacali uplatnovat rezim u vasich ratolesti, resp. kedy je vhodne zacat, napr. kupanie v istu hodinu, potom sa napapat a ist do postielky. Moja mala ma mesiac, vecer je s nami v obyvacke kym pozerame tv alebo kym zehlim a pod., medzitym je aj trochu hore alebo ju kojim a do postielky ju davam ked ideme spat my. Rozmyslam ze uz by asi bolo vhodne "nastolit" nejaky rezim kedy by do postielky chodila v rovnaky cas, napr. okolo 20tej. Povodne som si myslela ze je dobre zacat okolo 3 mes. no myslim ze aj mesacne babo by vedelo nabehnut na akysi "system". Neocakavam a ani nechcem aby ho sledovala presne ako hodinky no deti potrebuju isty rezim a je dobre aj pre rodicov vediet kedy sa asi zobudi/napapa atd. nech mozu aj oni planovat den. 😉

gabii83
19. mar 2009

ahojte zuziacik co si pisala to ako mooja dcerka vidim aj ty si z BB a tyzdne tiez takisto kedy ste sa narodili???
mi mame taky rezim ako vy, ale ja si asi to necham sam ako sa vyvinie, nas tiez nikto nebudili rodicia, a ak sa jej chce spat tak zaspi, ked bude vacsia tak bude spat okolo obeda ak budem mat cas - teraz idem sa ucit,kym mi mala spi 😉

bibap
12. júl 2011

Ahojte viete mi poradit? Mala ma 5,5 mesiaca a vsetky moje zname co maju deti mi hovoria, ze ich deti spinkaju vzdy o 9.30 a 14.30.. lenze ja neviem presne na takuto hodinu dat malu spinkat, lebo jeden den sa zobudi o 6 rano a je cula a bdela, tym padom pojde spinkat opat okolo 8 - pol 9... raz spi hodinku, raz tri hodiny. Niekedy sa zobudi rano o 5 ale potom este do 8 spi, tym padom ide spinkat okolo pol 11. A tak mame kazdy den iny, chcela by som ju naucit, aby nemala taky rozhadzany rezim, ale neviem ako na to.
Zatial spinka 3x denne (rano, na obed a okolo 5 na pol hodinku). Do postielky ide po kupeli okolo pol 8 a zaspava sama. Jednu noc spi celu az do rana, niekedy sa 2x zobudi...
Viete mi poradit ako ju naucit na pravidelny rezim?
dakujem

kdezee
13. júl 2011

@bibap ...no.. ja som mala taky isty problem ako ty..niektore matky roka sa tu pozastavovali nad tym ako je mozne ze maly nema rezim...no nemal lebo vstaval raz o piatej rano..raz o siedmej..tak podla toho sa odvijal zvysok dna a vsetko sa posuvalo...na nejaky normalny rezim som nabehla az ked zacal spavat 1x denne cize asi okolo roka..dovtedy sa to odvijalo podla toho ako vstal..neries to..ono to pride niekedy 🙂

vulka
13. júl 2011

@pookie My sme režim zaviedli hneď po príchode z pôrodnice a syn si na to zvykol. Ale nie každé dieťa to dokáže.

lucire
13. júl 2011

@bibap my sme ani režim nezaviedli teda moja malá má dva mesiace ale zatial si určuje sama kedy chce papať, ale mne to vyhovuje tak preto si s tým nerobím hlavu..papá každé 3 hodiny spí dobre, je pokojná. 🙂 kúpeme sa síce o tej 18 hodine potom sa napapa a spinká...aj v noci sa budí pravidelne...len včera som bola dlhšie vonku tak hneď nebola vo svojej koži bola nekludná a nedalo sa jej spať a nakoniec keď som ju položila do postielky tak zaspala..asi ta zmena...ale žiadne zmeny som moc nerobila až na to kupanie...podľa mňa je tvoja asi citlivejšia na zmeny a hneď je nesvoja preto máš každý deň iný 😉

bibap
13. júl 2011

@vulka prosim Ta a ako si postupovala ze si zaviedla rezim hned z porodnice? to si dost neviem predstavit..

vulka
13. júl 2011

@bibap No normálne sme pokračovali v systéme papania ako v pôrodnici. Asi som ešte mala napísať, že kvôli zápalu pľúc sme boli v pôrodnici 11 dní. No a tam mali systém jedenia zavedný asi tak, že sme chodili kŕmiť každé 3 hodiny(malý bol na JIS-ke a ja na izbe pre sprevádzajúce matky). Malý si na to zvykol a doma sme v tom len pokračovali. Akurát sme nemocničné ranné kúpanie preložili na 18-tu hodinu večer. Syn má teraz už 3,5 roka a systém s menšími zmenami funguje dodnes. Kúpanie o 19-tej(po večeri), rozprávka a o 20-tej spať.

bibap
13. júl 2011

@vulka no tak to dodrziavame aj my.. len ze ona sa budi raz tak a raz tak, nemam presne stanovene casy kedy ma ist spinkat.. ale tiez papame kazde 3 hodiny, kupeme o pol 7 a od 7 je v postielke aby sama zaspala.

katulka253
20. mar 2012

ahojte. aj ja by som rada nabehla na deni rezim ale neviem ako zacat ked moj mali vobec nechce spat,spi asi tak 10minut a je hore a place co by spinkal ale nevie sa uz ulozit a place a mozem ho cicivat kolko chcem a takto je to dokola. co stym?zacali vy z rezimom? dakujem